• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Dominikana hotele

Oferty dominikana

Hotele Dominikana Last Minute All Inclusive - Wczasy na Dominikanie - Wakacje Dominikana


Informacja o regionie: Dominikana

Odkrywca Dominikany, Krzysztof Kolumb określił wyspę jako raj na ziemi... i miał rację. Dominikana - odkryjcie Państwo urok przepięknej Republiki Dominikany! Urzeknie Was niesamowity czar tej wyspy. Czekają tu na Was niekończące się gaje palmowe, przepiękne białe plaże oraz ciepłe przyjęcie ze strony pełnych radości życia mieszkańców Dominikany. Mogą się Państwo rozkoszować wypoczynkiem na rajskich plażach, zagrać w golfa na najpiękniejszych polach golfowych na wyspie lub nurkować, podziwiając fascynujący podwodny świat. Niech spełnią się Państwa marzenia o Karaibach! Fauna i flora Dominikany odznaczają się bogactwem gatunków. Znajdują się tutaj liczne parki narodowe i rezerwaty powstałe w celu ochrony przyrody. W chwili obecnej 23% powierzchni kraju znajduje się pod ochroną. W 16 regionach ustanowiono parki narodowe. Szacuje się, iż w chwili obecnej jedynie 12% kraju pokryte jest lasami. W celu ograniczenia wycinki drzew zaplanowano zalesienie coraz większych powierzchni. Rosnąca ilość wycinanych drzew wiąże się z silniejszą erozją gleby, która ostatecznie prowadzi do dezertyfikacji coraz większych terenów. W porozumieniu z międzynarodowymi organizacjami stworzono strategię optymalizacji zużycia energii. Celem jest obniżenie poziomu zużycia energii i zwiększone wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Wkrótce rozpocznie się budowa pierwszej elektrowni wiatrowej, która do roku 2015 powinna znacznie zwiększyć możliwości produkcyjne.

dominikana

Punta Cana - południowo-wschodnia część republiki zdominowana jest przez bujne gaje kokosowe i bajeczne, wielokilometrowe plaże, łagodnie opadające do turkusowego Morza Karaibskiego. Punta Cana stanowi idealne miejsce do spędzenia spokojnego urlopu nad morzem w przyjemnej atmosferze. Czas przejazdu z lotniska do Punta Cana: 30-40 min, do Uvero Alto ok. 80 min. Północna część wyspy - niezwykła różnorodność i eldorado dla miłośników sportów wodnych. Dominikana to jedna z najładniejszych wysp archipelagu Wielkich Antyli, od północy otoczona wodami Atlantyku, a od południa Morzem Karaibskim. Wyspa podzielona jest pomiędzy dwa państwa - wschód to Republika Dominikany a zachód to Republika Haiti. Turystyka odgrywa na Dominikanie bardzo dużą rolę i przynosi znaczne dochody. Wyspa posiada najlepiej rozwiniętą na Karaibach infrastrukturę pod kątem turystów, a dwoma najbardziej znanymi regionami wypoczynkowymi są Punta Cana i Puerto Plata. Centralna część wyspy jest górzysta i porośnięta tropikalnymi lasami, znakomita do pieszych wycieczek i wspinaczki górskiej. Zaś na wybrzeżu, zarówno karaibskim, jak i atlantyckim panują doskonałe warunki do uprawiania sportów i wylegiwania się na piaszczystej, ciepłej plaży. Geografia i demografia.

dominikana

Republika Dominikańska, zajmująca 48 670 km² to drugie po Kubie największe państwo na Morzu Karaibskim. Wyspę zamieszkuje około 10 mln mieszkańców z czego znaczna część stolicę kraju – Santo Domingo. Ludność Dominikany to hiszpańskojęzyczni Kreole, potomkowie dawnych kolonizatorów zmieszani z potomkami czarnych niewolników sprowadzanych do prac w latyfundiach ziemskich. W Republice Dominikańskiej językiem urzędowym jest hiszpański.

Język ten wprawdzie odbiega nieco od tego, który używany jest na Półwyspie Iberyjskim, jednak nie na tyle, aby stwarzało to problemy z komunikowaniem się. Różnice te zaznaczają się zarówno na podłożu leksyki, jak i wymowy. Klimat i krajobraz Na wyspie dominuje klimat zwrotnikowy gorący z dwoma porami deszczowymi: od maja do sierpnia i od listopada do grudnia. Opady trwają od pół godziny do godziny dziennie. Średnia liczba godzin słonecznych w ciągu dnia to 7 do 8. Okres największych upałów to miesiące maj i październik, kiedy temperatury dzienne wynoszą 30-35oC. W miesiącach zimowych (pora sucha) przeciętna temperatura w ciągu dnia wynosi 24-28 oC. Jednak wiatry znad morza łagodzą gorący i wilgotny klimat wybrzeża. Na południu wyspę otacza Morze Karaibskie, na północy Ocean Atlantycki. Linia brzegowa Dominikany jest bardzo urozmaicona, z malowniczymi zatokami, przylądkami i półwyspami. Z punktu widzenia turystyki najlepiej ukształtowane jest wybrzeże południowe, niskie, przechodzące we wspaniałe, piaszczyste plaże. Wysokie klify na północy dostarczają za to niezapomnianych widoków. Głównym masywem górskim są Kordyliery, zajmujące większą część powierzchni wyspy wraz z wyżynami śródgórskimi i przedgórzami. Najwyższym szczytem jest Pico Duarte (3 175 m n.p.m.).

dominikana

Plaże: słoneczne wybrzeże Dominikany oferuje doskonałe warunki do wypoczynku. W kurortach takich jak Punta Cana, La Romana czy Bavaro, każdy znajdzie swój mały prywatny raj. Plaże są piaszczyste, długie i dobrze zagospodarowane. Na wyspie większość hoteli posiada bezpłatne plaże hotelowe. Nie brak tu także dzikich plaż, gdzie wprawdzie nikt nie serwuje egzotycznych drinków, ale za to nie ma na nich żywej duszy. Cóż piękniejszego może być niż taka plaża z dala od zgiełku i gwaru w otoczeniu pięknej, egzotycznej przyrody i szumu turkusowego oceanu. Zabytki Najważniejsze zabytki na Dominikanie znajdują się w stolicy Santo Domingo, której dzielnica kolonialna została w 1990 r. wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Budowle w Centro Colonial powstały w zaledwie kilka lat po odkryciu tej części świata przez Europejczyków w 1492 roku. Miasto ma ponad trzysta atrakcji: wspaniałe pałace kolonialne, urokliwe uliczki, tropikalne parki i zacienione place oraz wspaniale odrestaurowane historyczne zabytki, kościoły i domy. Na szczególną uwagę zasługuje Dom Kolumba, pierwszy dom w Santo Domingo i zbudowany przez syna admirała - Diego Kolumba Alcazar de Colon. Ciekawostki: świętem narodowym Dominikany jest 27 lutego, kiedy republika w 1844 r. proklamowała niepodległość. Stolica Santo Domingo została założone w 1496 r. przez brata Krzysztofa Kolumba – Bartolomeo. Część czarnej ludności Dominikany wyznaje animizm i voodoo, które często praktykowane są również przez osoby przyznające się do wiary katolickiej.

dominikana

Charakterystyczne dla Dominikany jest występowanie dużych stad flamingów nad jeziorem Enriquillo. W miesiącach jesiennych i zimowych u wybrzeży Dominikany można spotkać wieloryby Humbaki, które odwiedzają ciepłe wody Morza Karaibskiego, aby odbyć gody. Wyjątkowe atrakcje: pływanie z rekinami i płaszczkami, pływanie w naturalnym basenie wodnym pełnym rozgwiazd, jazda konno w terenie, wizyta na plantacjach trzciny cukrowej, kawy, kakao, awokado, egzotycznych owoców.

 

Informacje praktyczne:


Stolica: Santo Domingo. Powierzchnia: 48 670 km2. Ludność: 9 442 000. Język: hiszpański. Napięcie: 110 V (potrzebny adapter i transformator). Waluta: peso dominikańskie. Przelot: Przelot odbywać się będzie bezpośrednim połączeniem czarterowym z Warszawy do lotniska La Romana. Polskie Linie Lotnicze LOT. Typ samolotu – B787 Dreamliner. Czas przelotu – ok. 10 godziny. Posiłek na pokładzie – w klasie ekonomicznej nie wliczony w cenę, w klasie premium i elite - wliczony w cenę. Przeloty będą odbywać się w cyklach co 10/11 nocy. Przepisy wjazdowe: Od obywateli polskich wjeżdżających na terytorium Dominikany nie wymaga się wizy wjazdowej. Muszą oni natomiast okazać bilet powrotny.

dominikana

Przy wjeździe należy wykupić na granicy kartę turystyczną (ok. 15 USD). Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Szczepienia: nie są wymagane. Szczepienia zalecane: wirusowe zapalenie wątroby typu A, Wirusowe zapalenie wątroby typu B, tężec, błonica, dur brzuszny. Strefa czasowa: -5 godzin różnicy czasu w stosunku do czasu polskiego. Placówki dyplomatyczne na Dominikanie - brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Meksyku (Meksyk) akredytowany jest również w Republice Dominikańskiej. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Meksykańskich Stanach Zjednoczonych. Meksyk, Meksyk, Cracovia 40, Col. San Angel, 01000. Tel. dyżurny: +52 55 54812050 Faks: +52 55 56167314. Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Puerto Plata. Dominikana, Puerto Plata, ul. Guayacanes 15, Costambar. W związku z występującymi na świecie licznymi przypadkami rozprzestrzeniania się tropikalnych chorób, uprzejmie informujemy, że wszyscy wyjeżdżający za granicę zobowiązani są do zapoznania się z informacjami nt. aktualnych zagrożeń oraz ewentualnych wymaganych szczepień ochronnych lub profilaktyki antymalarycznej. Aktualne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu i przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne. Wizy: wymagane jest wykupienie Karty Turysty. Karta jest ważna 90 dni i należy ją obowiązkowo wykupić na lotnisku na Dominikanie – 15 USD. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy. Czas przelotu: Warszawa – La Romana – ok. 11 godz. Czas lokalny: czas polski minus 5 godz. Język: hiszpański; można także porozumiewać się po angielsku. Waluta: dominikańskie peso (RD$) 1 RD$ dzieli się na 100 centów. W obiegu znajdują się monety 1 i 5 pesos oraz banknoty 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1000 i 2000 pesos. 1 USD = ok. 34 peso, 1 EUR = ok. 51 peso. Stolica: Santo Domingo. Napięcie: 110 V (potrzebny adapter i transformator). Napiwki: obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać. Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, barmanom (ok. 5-15%) pokojówkom i bagażowym. Taksówkarzom nie wręcza się napiwków. Ceny w hotelu i restauracjach: obiad – od 8 USD, kolacja – od 10 USD, butelka wody mineralnej – 1USD, piwo – 2 USD, butelka wina – 15 USD, kawa – 2 USD, koktajl alkoholowy – ok. 2, 5 USD, napój bezalkoholowy – 2 USD.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej