• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Egipt hotele - Marsa Alam hotele

Oferty egipt

Marsa Alam - Wakacje 2016, Last Minute, Wycieczki, Wczasy


Informacja o regionie: Marsa Alam

Marsa Alam jest najbardziej wysuniętym na południe nadmorskim kurortem w Egipcie, co oznacza również, że jest jednym z najcieplejszych. Miejscowość zlokalizowana jest ok 800 km na południe od Kairu i ok 300 km od Hurghady. Początkowo funkcjonujący jako niewielki ośrodek, od otwarcia w 2001 roku międzynarodowego lotniska, region Marsa Alam stał się ważnym miejscem na turystycznej mapie Egiptu. Samo Marsa Alam jest niewielką miejscowością z portem lotniczym 4 km na północ od miasta, dysponujące kilkoma lokalnymi kawiarniami i małymi supermarketami. Dostępny jest dworzec autobusowy i stacji paliw.

port ghalib travelzone zatoka marina yachty

Wiele osób, zarówno turyści, jak i Egipcjanie, wierzy, że dzięki skomunikowaniu tego regionu, Marsa Alam w najbliższych latach stanie się kolejnym Sharm El-Sheikh. Istnieje wiele racjonalnych powodów ku temu aby tak sądzić, ale aby je zrozumieć, trzeba najpierw poznać charakter i warunki naturalne Marsa Alam. Przede wszystkim położony między morzem a pustynią ośrodek, oferuje wszystkie rodzaje zakwaterowania, włącznie z ekskluzywnymi hotelami 5*, najlepszych sieci na świecie. Niech wielu nie zmyli wysoki standard świadczony tutaj przez obiekty, Marsa Alam last minute to opcja dostępna na każdą kieszeń. Praktycznie wszystkie hotele w Marsa Alam zlokalizowane są w pierwszej linii brzegowej i posiadają dostęp do najpiękniejszych w całym Egipcie raf koralowych. Miejsca nurkowe dostępne w okolicy Marsa Alam są uważane za najbardziej atrakcyjne w Morzu Czerwonym.

 

Nienaruszone rafy koralowe i szeroki wachlarz podwodnej flory i fauny, są głównymi czynnikami wpływającymi na wzrastającą popularność regionu. To właśnie tutaj można spotkać delfiny, żółwie, kilka gatunków rekinów, krowy morskie, nie wspominając już o niezliczonych odmianach kolorowych raf, które są w większości wolne są od szkód wyrządzonych przez turystykę, a skutki której można zaobserwować na północy kraju. Podczas gdy rafy koralowe w pobliżu Sharm i Hurghady nie są zachowane w idealnym stanie, Marsa Alam gwarantuje dziewicze wręcz rafy.

marsa alam rafa koralowa zolwie travelzone

Najlepsze warunki do nurkowania są w miesiącach letnich, kiedy temperatura wody wynosi średnio prawie 30 stopni Celsjusza. Planując podróż, należy pamiętać, że w miesiącach kwietniu i maju widoczność pod wodą może ulec pogorszeniu ze względu sezonową aktywność planktonu.

port galib marsa alam marina yachtowa travelzone

Należy także pamiętać, że w Marsa Alam mogą zdarzyć się silne wiatry szczególnie w miesiącach zimowych. Rokrocznie rafy koralowe Marsa Alam przyciągają rzesze turystów z całego świata na niezapomniane wakacje.

Największe miejscowości w regionie to: PORT GHALIB oraz MARSA ALAM.

 

Marsa Alam jest ponadto świetną bazą kitesurfingową. Stosunkowo płaskie morze z pięknymi rafami jako naturalnymi barieriami tworzą idealnie płytką wodę w obrębie dużych lagun. Ponadto krystalicznie czysta woda pozwala ocenić głębokość morza. Dodatkowo duży udział wietrznych dni w każdym miesiącu, a zwłaszcza od marca do maja i od lipca do września oraz najcieplejsze średnie temperatury wody na świecie, sprawiają, że warto skorzystać ze sportów wodnych. Niesamowite panorama pustyni tylko dopełnia wyjątkowego obrazu tego miejsca. Marsa Alam położone jest 210 km na północ od Zwrotnika Raka, co oznacza, że pod koniec czerwca słońce jest prawie w zenicie, jednak wiejące od strony Morza Czerwonego wiatry powodują, że temperatura jest nieco bardziej znośna niż w głębi lądu. Przyjemny klimat sprawia, że jest doskonałym miejscem na wczasy. Marsa Alam z temperaturami pomiędzy 31 a 35C i 360 słonecznymi dniami w roku ze średnią prawie 11 godzin dziennie nie ma sobie równych.

marsa alam plaza lezaki travelzone

Region ten odznacza się bardzo małym zachmurzeniem i zwykle tylko jednym lub dwoma deszczowymi dniami w roku.  W okresie zimowym panują tutaj znacznie łagodniejsze temperatury. Marsa Alam ma zwykle kilka dni w ciągu każdego miesiąca ze stosunkowo silnymi wiatrami, które z reguły wystepują w okresie zimowym. Wiatry te mogą generować kurz, ale nie są na tyle silne aby doprowadzać do burzy piaskowej. Niemniej jednak wiatr może być niebezpieczny szczególnie dla osób pływających w morzu, dlatego też hotele niejednokrotnie wywiaszają czerwone flagi na swoich plażach.

Tak więc czy plaża, pustynia, rafy lub połączenie zwiedzania i odpoczynku każdy pokocha Marsa Alam. Wakacje tu spędzone na pewno pozostaną na długo w pamięci.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej