• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Grecja hotele - Peloponez hotele

Oferty grecja

Peloponez - Wakacje 2016, Last Minute, Wycieczki, Wczasy


Informacja o regionie: Peloponez

Pomniki każdego okresu bogatej historii peloponeskiej, znaczące stanowiska archeologiczne, takie jak starożytna Olimpia, Epidauros, Mykeny i Tirynth, bizantyjskie kościoły, unikalne i niezwykłe zamków, naturalne piękno gór, lasów, rzek i jaskiń otoczonych morzem, piękne plaże piaszczyste i gładkie wybrzeża na zachódzie - skaliste na wschodzie, czynią ten fragment Grecji idealnym miejscem na wakacje, zwiedzanie, uprawianie sportu i łączenie historii z kulturą.

peloponez


To nie jest przypadek, że zwłaszcza w sezonie letnim wielu turystów przyjeżdża na Peloponez z całego świata, aby podróżować i odkrywać wszelkie aspekty piękna. Peloponez z jego zatokami w Korinthos, Patras, Mesynie, Argolida i Lakonii zapewnia absolutnie wszystko do udanego wypoczynku. Peloponez ma suchy klimat na wschodzie, bogatą roślinność w części centralnej i górskie powietrze, ciepło i deszcz na zachodzie. Ludzie osiedlali się na Peloponezie już w epoce środkowego paleolitu (około 100 000 lat p.n.e).

Cywilizacja grecka zaczęła się w epoce miedzi, a po roku 2000 p.n.e przybyli tutaj pierwsi Grecy. Kilka wieków później, Mykeńczycy są centrum świata greckiego. Korinthos jest to pierwsza prowincja, która jest napotykana przez odwiedzających przybywających z Attyki (Attyka) i oferuje szeroki wachlarz do zwiedzania turystycznego: fascynujące, piękne masywy, wybrzeże i znaczące stanowiska archeologiczne. Plaże w Korinthos mają zaplecze turystyczne, a w większości miejsc lśniące morze współistnieje z lasem sosnowym i drzewami oliwnymi i winoroślami. Grunty orne w Korinthos są żyzne i jej mieszkańcy zajmują się rolnictwem i przemysłem lekkim oraz co zrozumiałe turystyką.

peloponez


Korynckie rodzynki znane są na całym świecie. Ilia łączy w sobie góry z morzem i oferuje piękne miasteczka na wymarzone wakacje na Peloponezie, ponadto piaszczyste plaże, błękitne wody i drzewa sosnowe, które rozciągają się aż do morza. Są to elementy, które tworzą niepowtarzalny krajobraz na wakacje na Peloponezie. Cały region skąpany jest w słońcu a najważniejsze stanowiska archeologiczne (Olympia, Ilis, Świątynia Epicurios Apollo) zachęcają turystów z całego świata do odkrywania uroków.

Messinia to naturalne piękno z ząbkowanym wybrzeżem, piaszczystymi plażami, zalesionymi górami i żyznymi dolinami, współistnieniem ważnych zabytków sprawia, że to miejsce doprawdy wyjątkowe. Laconia jest to istotna z punktu widzenia turystyki destynacja, która łączy słynne zabytki, takie jak średniowieczna Mystra, miasto-twierdza w Monemwazji i domy w Mani, a także miejsca o wyjątkowych walorach przyrodniczych, takich jak jaskinie Diros, Mt. Taygetos.

peloponez


Arcadia położona geograficznie w centrum Peloponezu, posiada ogromne góry (Mainalo, Parnonas itp) i jest oblewana przez wody zatoki Argolis. Ma wyjątkowy różnorodny charakter, niezwykle piękne krajobrazy, obszary intensywnej prac archeologicznych i zabytkowe miejsca. Achaia z Patras, największym z miast Peloponezu, Achaja jest pełna wyjątkowych krajobrazów górskich i nadmorskich. Oferuje góry Panachaiko, Helmos i Erimantos i najpiękniejsze piaszczyste plaże w Zatoce Korinthian. Achaja jest jednym z najbardziej historycznych miejsc w Peloponezie i w całej Grecji a także nadmorskią bramą do Europy Zachodniej.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej