• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Grecja hotele - Wyspa Kefalonia hotele

Oferty grecja

Wyspa Kefalonia - Wakacje 2016, Last Minute, Wycieczki, Wczasy


Informacja o regionie: Wyspa Kefalonia

Wspaniałe widoki, niesamowite plaże, bogate dziedzictwo kulturowe, wspaniałe zabytki, góry, zamki, klasztory i gościnni ludzie są głownymi motywacjami podróży i spędzania wakacji na Kefalonii, jednej z najbardziej atrakcyjnych wysp greckich.

kefalonia


Jest to największa wyspa na Morzu Jońskim, u wylotu Zatoki Patraikos między Zante i Lefkas. Rozciąga się na obszarze 904 km2, o długości linii brzegowej 250 km. Wyspa ma wspaniałe naturalne piękno i zróżnicowaną strukturę geologiczną z niezliczonymi małymi zatoczkami i bujną roślinnością, szczególnie Góra Aenos (Park Narodowy od 1962 roku wspiera bogatą florę i faunę) wygląda imponująco i roni wrażenie na każdym kto zdecydował sie na wypoczynek na Kefalonii. W okresie bizantyjskim Kefalonia stanowiła część prowincji Achai i prefektury East Ilirii, które później zostały podbite przez Normanów, Franków, Wenecjan i Turków. W późniejszym czasie wyspa dołączyła do reszty Grecji wraz z innymi wyspami Jońskimi. Argostoli jest stolicą wyspy Kefalinia od 1757 roku.

kefalonia


Jest to nowoczesne miasto, które zachowuje swój tradycyjny charakter, zbudowany w formie amfiteatru z widokiem na lagunę Koutavous, które jest węzłem komunikacyjnym dla wędrownych ptaków.

Miasto ma wiele neoklasycznych budynków, duże place, kościoły i wykazuje znaczną aktywność kulturalną.

kefalonia


Co warto zobaczyć w tym niezwykłym mieście: Muzeum Archeologiczne pokazujące rzeczy odkryte na całej wyspy, głównie pochodzące z okresu mykeńskiego, Korgialeneios biblioteka, jedna z największych bibliotek w Grecji, mieszcząca ponad 55 000 woluminów i wielką kolekcję ikon bizantyjskich, Muzeum Folkloru gdzie znajdują się eksponaty związane z historią wyspy (stroje, broń, pamiątki itp) i wiele urządzeń codziennego życia, przestronny plac Valianos z figurą dobroczyńcy P. Vallianos, wiele kawiarni, restauracji i barów, ogród Napier, który został nazwany na cześć brytyjskiego gubernatora Napier, który w połowie 19 wieku zrealizował wiele projektów infrastrukturalnych na wyspie, ulica Rizospaston, z palmami i pomnikami radykalnych rewolucjonistów, Lithostroto, centralna ulica miasta, ze sklepami i wieloma miejscami spotkań młodzieży, plac Kampanas położony w środku Lithostroto z dzwonnicą o tej samej nazwie oferującą wspaniały widok na miasto i zatokę, 900 metrowy kamienny most zbudowany przez Anglików w 1813 roku w celu podłączenia Argostoli do przeciwległego brzegu, czy w końcu wzgórze "Farao", które oferuje panoramiczny widok na miasto. Kefalonia to największa grecka wyspa w rejonie Morza Jońskiego a Góra Ainos to najwyższa góra w tym samym obszarze, o wysokości przewyższającej 1600 m.

Góra Ainos znany jest nie tylko ze względu na wysokość, ale również ze względu na gęsty las jodłowy, które dominuje na wyższych wysokościach. Gatunek ten ma charakter endemiczny, w Grecji i został opisany po raz pierwszy w tym samym regionie.

kefalonia


W obszarze można wyróżnić trzy różne siedliska, m.in. las jodłowy, który może być czysty lub na niższych wysokościach wymieszany z elementami makii, skalistymi lub kamienistymi zboczami, które charakteryzują się rzadką roślinnością. Na górze Ainos, można znaleźć wiele roślin endemicznych dlatego obszar ten został wyznaczony jako Park Narodowy. Las jodłowy na górze Ainos jako ekosystem i jako dziedzictwo przyrodnicze ma szczególne znaczenie, ponieważ jest on jedyny w swoim rodzaju w regionie Morza Jońskiego.

kefalonia


Należy również zauważyć, że znaczenie tego lasu leży również w czystości genetycznej gatunku jodły greckiej, ponieważ w obszarach kontynentalnych w Grecji, gdzie można również znaleźć ten gatunek, często krzyżowano go z gatunkami jodły z bałkanów. Zatem góra Ainos jest ważna z punktu widzenia biogeograficznego.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej