• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Grecja hotele - Wyspa Korfu hotele

Oferty grecja

Wyspa Korfu - Wakacje 2016, Last Minute, Wycieczki, Wczasy


Informacja o regionie: Wyspa Korfu

Korfu jest jedną z Wysp Jońskich, która zlokalizowana jest tuż przy zachodnim wybrzeżu Grecji kontynentalnej. Wyspa ma ok 36 km długości, a w najszerszej części, na północy, ok 24 km. W centrum wyspy wystepuje największe wzniesienie "Mount Pantokrator" o wysokości 998 m. n.p.m. Wybrzeże północno-wschodnie składa się z osłoniętych skalistych zatoczek i plaż oferujących zaciszne miejsca a także tradycyjnych wiosek rybackich. Północna i południowa część wyspy oferują piaszczyste zatoczki, większe miejscowości i nieco bardziej komercyjny charakter. Zachodnie wybrzeże jest skaliste, z wysokimi klifami i plażami piaszczystymi w kształtach podkowy. Dziki charakter i orientacja względem stron świata powoduje, że ta część wybrzeża oferuje spektakularne zachody słońca. Na Korfu panuje łagodny, śródziemnomorski klimat co wraz z doskonałymi plażami tworzy popularne miejsce odwiedziń turystów z całego świata bardzo często rezerwowane w opcji last minute. Korfu jest bardzo zieloną wyspą w porównaniu do innych wysp greckich: gorące i suche lata wraz z niewielkimi opadami deszczu tworzą bujną roślinność, która jest zdominowana przez ponad 2 miliony drzew oliwnych.

korfu


Wyspa znana była z różnych nazw nadawanych w czasach starożytnych. Najstarsze z nich, Drepani (co oznacza "sierp"), Makris ("Long Island") to nazwy odzwierciedlające kształt wyspy, były one związane z mitologią grecką. Inne nazwy to Kassopaia, Argos i Keravna. We współczesnej greckiej tradycji oficjalnie funcjonuje nazwa Kerkyra - jak sama nazwa wskazuje pochodzi od słowa "Korkyra" które wywodzi się z dialektu doryckiego. Nieskazitelnie czyste morze w kompilacji ze słońcem i piaszczystymi, zatokowymi plażami tworzą imponującą linię brzegową.

korfu


Takie okoliczności przyrody sprawiają, że wyspa jest idealnym miejscem na wakacje. Korfu posiada naturalne piękno, jej wschodnie plaże, chronione przez brzegi kontynentalnej części oferują spokojną wodę, idealną do pływania, bogaty podwodny świat idealnie nadając się do nurkowania. Północno-zachodnie wybrzeże słynie z krystalicznie czystej wody, dlatego też właśnie najdroższe wille i hotele na Korfu zbudowano właśniu tutaj, cumują tu też najdroższe jachty.

Południowo-wschodnie wybrzeże posiada piaszczyste plaże z łagodnym wejściem do wody, dzięki temu jest to miejsce idealne na wakacje z dziećmi. Zachodnie wybrzeża Korfu charakteryzują rozległe piaszczyste plaże i jedne z najbardziej spektakularnych klifów. Goście, którzy wybrali wczasy na Korfu poczują tu niepowtarzalny klimat wolności, z widokiem na bezkresne horyzonty. Północno-Zachodnie wybrzeże ma ogromne piaszczyste plaże, jak plaża Agios Georgios, jak i skaliste wybrzeża co tworzy podwodne środowisko w postaci morskich jaskiń, będących idealnym miejscem do nurkowania. Niekończące się złociste plaże i płytkie wody koloru szmaragdu całego wybrzeża zachodniego i południowo-zachodniego, sprawią, że każdy spędzający wakacje na Korfu czuje się jak w niebie. Bez względu na to, czy goście poszukują kosmopolitycznych czy zacisznych plaż, każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno do sporty wodne, możliwość opalania lub relaksu z ksiązką w ręku. Jednym z głównych elementów krajobrazu Korfu jest, bez wątpienia, bujna roślinność we wszystkich odcieniach zieleni.

korfu


W przeciwieństwie do innych części Grecji, gdzie roślinność więdnie i usycha w miesiącach letnich, na Korfu pozostaje świeża przez cały rok. W zależności od części sezonu, niesamowita zieleń wyspy jest dodatkowo wzbogacana kolorami drzew, kwiatów i owoców zarówno dzikich jak i hodowlanych. Bogata roślinność wynika ze specyficznego klimatu który panuje na Korfu. Ciepłe i stosunkowo suche lato, często okraszane sezonowymi bryzami, oferuje idealne warunki do surfowania, jednocześnie rzadko jest przerywane przez deszcze (najwyższa temperatura w lipcu 33C). Obszary górskie są chłodniejsze. Zimy są łagodne (najniższe temperatury w styczniu ok. 10C). W okresie zimowym przeważają wiatry południowe, a ich intensywność jest większa niż w miesiącach letnich i może dochodzić do 8 stopni w skali beaforta. Opady deszczu występuje głównie w okresie od listopada do marca. Średnio jest 3000 godzin słonecznych w roku o średniej dziennej operacji słońca 8,5h. Dla szukających malowniczo położonych wiosek Korfu oferuje wszelkie możliwości dotarcia do uroklich miejsc: pieszo, konno, rowerem, motocyklem lub samochodem - to idealny sposób aby zamiast zatłoczonych w sezonie plaż udać się na zwiedzanie Korfu samemu lub skorzystać z oferowanym na miejscu wycieczek po Korfu.

korfu


Na wyspie istnieje ponad 100 wiosek - ich charakter jest różny, w zależności od epoki na który przypadł największy rozkwit. Mogą one odnosić się do epoki bizantyjskiej a także do epoki weneckiej. Pondato istnieją duże wsie, wioski rybackie i małe osiedla miejskie.

Miasto Korfu jest stolicą i głównym portem wyspy Korfu. Jest jednym z najpiękniejszych, najciekawszych i najbardziej interesujących miast w Grecji. Jest to największe miasto Wysp Jońskich, które zostało zbudowane między dwoma twierdzami podczas weneckiego panowania. Architektura miasta Korfu jest silnie uzależnione od wpływów sycylijskich, weneckich, francuskich i brytyjskich. Miasto zamieszkuje aktualnie około 30 000 mieszkańców. To miasto pełne eleganckich budynków, pięknych dworów, wspaniałych pałaców i zabytków zlokalizowanych pośród wąskich, brukowanych uliczek z licznymi kamiennymi schodami. Niepowtarzalne piękno, urok, charakter i atmosfera miasta Korfu przypomina atmosferę innych miast, takich jak Neapol, przenosząc turystów z powrotem do innego czasu i miejsca. Stare Miasto w mieście Korfu, znajduje się w strategicznym miejscu przy wejściu do Morza Adriatyckiego a jego korzenie sięgają 8 wieku p.n.e. Trzy forty miasta, zaprojektowane przez renomowanych inżynierów weneckich, były używane przez cztery stulecia aby bronić morskich interesów handlowych Republiki Weneckiej.

korfu


Zasoby mieszkaniowe to głównie neoklasyczna tkanka na Starym Mieście która częściowo pochodzi z okresu weneckiego, częściowo z późniejszych czasów. Dodatkowo ufortyfikowany port śródziemnomorski i cały zespół miejski wyróżnia się wysokim poziomem integralności i autentyczności. Wąskie uliczki miasta, spokojne miejsca w alejkach, zacienione place zachęcają do niewinnego zagubienia się w tym swoistym labiryncie, i odkrywania lokalnych pracowni rękodzieła, m.in. warsztatów złotników i rzeźbiarzy. Na takiej trasie każdy może spróbować lokalnej kuchni w jednej z wielu malowniczych małych tawern a także może kupić, charakterystyczną pamiątkę, która będzie przypominała wczasy na Korfu (sklepy są otwarte do późna w nocy w miesiącach letnich). Cała wycieczka po Korfu może skończyć się wizytą w jednym ze słynnych barów i dyskotek. Jednak atmosfera miasta byłaby niczym gdyby nie gościnni mieszkańcy, którzy sprawią, że każdy poczuje się tu jak w domu i zapamięta wakacje na Korfu na bardzo długo.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej