• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Grecja hotele - Wyspa Kos hotele

Oferty grecja

Wyspa Kos - Wakacje 2016, Last Minute, Wycieczki, Wczasy


Informacja o regionie: Wyspa Kos

Kos jest trzecią co do wielkości wyspą Dodekanezu i drugą pod względem liczby ludności (35 000). Jej stosunkowo skromne rozmiary pozwalają na idealne połączenie błogiego wypoczynku z odkrywaniem uroków wyspy. Międzynarodowy port lotniczy a także port morski stanowią koło zamachowe lokalnej infrastruktury turystycznej. Na przestrzeni lat Kos stało się synonimem wycieczek rowerowych. Tysiące turystów zwiedzają stosunkowo płaską wyspę na rowerze. Nie oznacza to jednak niewydolności w zakresie komunikacji miejskiej.

kos


W każdej chwili można skorzystać z autobusów i taksówek a także z usług wynajmu aut, które pozwolą na zwiedzanie najdalszych zakątków wyspy. Rozległe i wspaniałe plaże Kos w połączeniu z naturalnym pięknem zapewniają prawdziwie przyjemny odpoczynek i relaks. Z kolei liczne zabytki, świadectwo skrzyżowania kultur, unikalna i charakterystyczna architektura stanowią gratke dla amatorów historii. Jednak to, co wynosi Kos ponad inne najbardziej popularne kurorty to ludzie. Lokalne rodziny prowadzące apartamenty i hotele charakteryzują się wielką gościnnością. Mieszkańcy Kos dobrze wiedzą, jak umilić pobyt turystom. Kos jest wyspą o największej ilości łagodnych plaż w stosunku do całej długości wybrzeża, prawdopodobnie w całym basenie Morza Śródziemnego. Większość z nich to plaże z grubym lub drobnym piaskiem, gdzieniegdzie z domieszką małych lub większych kamyków. Ponadto dopełnienia fantastycznych plaż dodaje turkusowy lub jasnoniebieski kolor wody, i możliwość uprawiania weszelkiego rodzaju sportów wodnych. Dla szukających spokoju dostępne są również zaciszne fragmenty z możliwością podziwiania wschodów lub zachodów słońca. O popularności plaż na Kos niech świdczy fakt, że przyciągają każdego roku ponad 1 milion turystów z całej Europy i reszty świata. Jedną z najładniejszych odznaczonych certyfikatem błękitnej flagi jest plaża w Marmari - piaszczysta z pięknym niebieskim morzem.

kos


Plaża oferuje wiele możliwości uprawiania sportów wodnych a w szczególności nadaje się do kitesurfingu, oferując idealne warunki. Plaża znajduje się 15 kilometrów na zachód od miasta Kos. Drugą niezwykle malowniczą plażą jest Tigaki znajdująca się w miejscowości o tej samej nazwie, około 11 km od miasta Kos i rozciąga się na odległość 10 kilometrów aż do same góry. Złoty piasek i płytkie wody sprawiają, że plaża jest bardzo atrakcyjna dla wielu turystów, a zwłaszcza dla dzieci. Plaża otrzymała certyfikat poświadczający jakość wody w kąpielisku i bezpieczeństwo. Miłośnicy surfowania znajdą tu wysokie fale w niewielkiej odległości od brzegu. Wyspa Kos jest zamieszkana od czasów prehistorycznych głównie na obszarach Kos, Kefalos, Kardameny, Antimachii, Pyli. W ostatnich latach sezonowe osady, dawne wioski rybackie Tigaki, Marmari, Mastichari zostały również pzekształcone w niewielkie kurorty turystyczne.

Niemniej jednak najważniejszym ośrodkiem pozostaje miasto Kos. Stolica wyspy - piękne, zbudowane na południowo-wschodniej części miasto. Zamieszkuje je na stałe około 18 000 mieszkańców, łącznie na wyspie jest 34 000 stałych rezydentów. Nowoczesne Kos jest zbudowane na miejscu jego dawnej wersji. Historia i kultura przenika każdy zakątek miasta, od starożytnych ruin po zabytki, które współistnieją i harmonijnie komponują się w tkance miasta po dzień dzisiejszy. Starożytne Kos zostało założone w 366 roku p.n.e, ale jego historia pokazuje, że pozycja miasta szczególnie rozkwitła w hellenistycznych i rzymskich epokach kiedy to uznano Kos za jedno z najważniejszych centrów finansowych i handlowych antycznego świata. Dzisiaj wszędzie można znaleźć rozproszone ślady różnych kultur, które przeszły przez wyspę. Starożytne budowle, budynki w stylu weneckim, tradycyjna Dodekaneska architektura i nowoczesne budynki współistnieją harmonijnie, tworząc niezakłocony ład przestrzeny.

kos


Kos, z wyjątkiem bycia wyspą Hipokratesa jest dobrze znana jako wyspa turystyki rowerowej. Charakterystyczną cechą miasta jest ścieżka rowerowa wzdłuż drogi nadmorskiej oraz w centrum Kos. Jest to ulubiony środek transportu dla mieszkańców i turystów, oferującz komfort i elastyczność oraz możliwość dotarcia do wsyzstkich atrakcji - rower jest idealnym towarzyszem do zwiedzania wyspy. Kos jest także uważane za jedne z najbardziej zielonych miast Dodekanezu - palmy, sosny, akacje, oleandry i charakterystyczny czerwony hibiskus widać na każdym kroku. Niezaprzeczalną cechą Kos jest wielokulturowość - nowoczesne miasto jest prawdziwym kosmopolitycznym ośrodkiem, który oferuje wiele możliwości i udogodnień dla swoich gości. Noclegi dla wszystkich gustów i budżetów, restauracje z kuchnią grecką i międzynarodową, nowoczesne i tradycyjne kawiarnie, bary i kluby nocne. Dodatkowo obiekty sportowe, sporty wodne, festiwale kulturalne i imprezy kulturalne dopełniają atrakcyjności miasta. Kardamena to piękna nadmorska miejscowość położona 30 km od miasta Kos i zaledwie 6 km od lotniska. Nowoczesna Kardamena jest najmłodszą osadą na wyspie. Tradycyjna wioska rybacka, na przestrzeni lat przekształciła się w kosmopolityczny kurort, który przyciąga tysiące turystów wszystkich narodowości i może zaspokoić wszelkie potrzeby. Krajobraz składa się z zielonych roślin i drzew po jednej stronie i pięknego wybrzeża z krystalicznie czystą wodą i piaszczystą plażą po drugiej. Z uwagi na charakter tej części wybrzeża na gości czekaja liczne atrakcje w postaci sportów wodnych, w tym nurkowanie i wędkarstwo.

kos


Ale aktywność sportowa do nie wszystko co ma do zaproponowania Kardemana. Kurort przyciąga również osoby spragnione rozrywki i kultury. W miesiącach letnich, organizowanych jest wiele imprez kulturalnych, takich jak przedstawienia teatralne, wystawy, imprezy muzyczne, sportowe, itp. Z portu w Kardamenie można odpłynąć codziennie na sąsiednią malowniczą wyspę Nisyros ze słynnym wulkanem lub zorganizować wycieczki do plaży Agia Irini i innych pobliskich miejscowości.

Informacje praktyczne:

Czas przelotu: Polska-Kos – ok. 2 godz. 45 min. Czas lokalny: czas polski plus 1 godz. Ceny w hotelach i restauracjach: obiad – ok. 15-25 EUR, piwo – ok. 3 EUR, woda mineralna – ok. 1,5 EUR, kawa – ok. 3 EUR, wino – ok. 5 EUR. Plaże: najpopularniejsze plaże to Lambi, Paradise Beach, Tigaki, Kardamena, Kefalos. Przepisy wjazdowe: obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty.

kos


Meldunek: zgodnie z przepisami UE pobyt powyżej 90 dni wymaga uzyskania pozwolenia, które w rejonie Aten i Salonik wydają Wydziały Policji ds. Cudzoziemców, a w pozostałych rejonach Grecji - wydziały bezpieczeństwa publicznego lokalnych komisariatów policji. Służba zdrowia: osoby opłacające składki na NFZ, mają w Grecji prawo do opieki medycznej w ramach ubezpieczenia. Aby z niej skorzystać należy przedstawić zaświadczenie o ubezpieczeniu (karta EKUZ). Karta EKUZ uprawnia tylko do korzystania z podstawowych usług medycznych, dlatego wyjeżdżającym za granicę zaleca się wykupienie dodatkowych ubezpieczeń prywatnych, które w razie konieczności pokryją koszty leczenia w szerszym zakresie, jak również koszty opieki medycznej w prywatnych szpitalach i klinikach. Dla kierowców: maksymalny dopuszczalny poziom alkoholu we krwi wynosi 0,5 promila (badanie krwi), 0,25 promila (badanie wydychanego powietrza). Polskie prawo jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdu w Grecji i zachowuje ważność do daty określonej w dokumencie.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej