• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Hiszpania hotele - Costa del Sol hotele

Oferty hiszpania

Costa del Sol - Wakacje 2016, Last Minute, Wycieczki, Wczasy


Informacja o regionie: Costa del Sol

Położona w południowej części Półwyspu Iberyjskiego, w zachodnim rejonie Morza Śródziemnego, mekka turystów przybywających tu co roku na wakacje Costa del Sol, obejmuje ok 160 kilometrów wybrzeża.

costa del sol


Stolica Costa del Sol Malaga jest ważnym węzłem komunikacyjnym który dzieli wybrzeże na dwa duże obszary: wschód i zachód. Wschodnia część to głównie domy weekendowe Hiszpanów i drugie domy kolonii niemieckiej przybywającej na wakacje na Costa del Sol.

costa del sol


Większość zorganizowanego ruchu turystycznego skupia się w zachodniej części, która jest bardziej kosmopolityczna. Jej gminy to: Torremolinos (15 km od Malagi), Fuengirola (27 km), Mijas (31 km), Marbella (58 km), Estepona (85 km).

Wszystkie te miasta, az od Nerja na wschodzie do Manilva na zachodzie, są połączone autostradą śródziemnomorską i należą do gminy Costa del Sol Occidental rozciągającej się wzdłuż pasa wybrzeża z Malagi do Kadyksu.

costa del sol


Jednym z powodów, dla których Costa del Sol stało się celem podróży jest śródziemnomorski klimat: łagodny przez cały rok ze średnią temperaturą 18C. W lecie, temperatura wzrasta do 25C-30C, natomiast w zimie nigdy nie schodzi poniżej 14C w ciągu dnia. Istnieją również obszary lądowe, gdzie klimat jest kontynentalny, a więc odznacza się znacznie większymi dobowymi i sezonowymi wahaniami temperatury. Na ogół klimat tej części wybrzeża umożliwia odwiedzającym przyjemny wypoczynek na Costa del Sol o każdej porze roku.

costa del sol


Pas wybrzeża, osłonięty od wiatru przez łańcuch stosunkowo wysokich gór, daje ponad 300 słonecznych dni i wysokie temperatury.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej