• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Hiszpania hotele - Wyspa Formentera hotele

Oferty hiszpania

Wyspa Formentera - Wakacje 2016, Last Minute, Wycieczki, Wczasy


Informacja o regionie: Wyspa Formentera

Formentera to najmniejsza zamieszkana wyspa archipelagu Balearów, położona zaledwie 2 mile morskie na południe od Ibizy, chociaż odległość między portami Ibiza i La Savina (Formentera) wynosi aż 12 mil. Mimo, że jest to mała wyspa, nieregularny kształt oznacza, że ma bardzo długą linię brzegową (ok 82 km) w stosunku do jej powierzchni.

formentera


Wzdłuż wybrzeża znajduje się wiele dużych i małych plaż oraz licznych, malowniczych zatoczek gdzie można bez opamiętania zatracić się w przepięknych okolicznościach przyrody, które same w sobie stanowią cel wakacji. Formentera oferuje ponad 20 kilometrów białego piasku i czystej, nieskazitelnie niebieskiej wody. Na wyspie można znaleźć absolutnie wszystko, poczynając od typowych samotnych zatoczek po wymarzone piękne plaże, ale w każdej z nich można cieszyć się ciszą i spokojem w harmonii z naturalnym środowiskiem i co najważniejsze bez obecności tłumu turystów.

formentera


Dzięki temu, że Formentera jest niewielka powierzchniowo można ze swobodą zwiedzić ją na rowerze i dotrzeć do wszystkich zakątków wyspy. Aby umożliwić turystom eksplorację, wyznaczono 20 szlaków pieszych i rowerowych, które prowadzą przez najpiękniejsze miejsca na wyspie: parki przyrody, plaże i miasta. Na dłuższych trasach można używać samochodu lub motocykla choć nie jest to preferowany środek transportu na wakacje.Formentera to nie tylko ostatni raj na Morzu Śródziemnym, gdzie można cieszyć się ciszą i relaksem, to również wiele możliwości uprawiania turystyki aktywnej.

formentera


Wyspa posiada niepowtarzalne warunki do uprawiania sportów wodnych, w szczególności nurkowania, ze względu na przejrzystość i wysoką temperaturę wody. Ponadto, nietypowy kształt wyspy sprzyja żeglarstwu a wiejące wiatry windsurfingowi.

To co odróżnia Formenterę od innych wysp archipelagu Balearów to zachowanie naturalnego piękna.

formentera


Zostało to osiągnięte poprzez szereg inicjatyw, w tym program regeneracji wydm, ograniczeń budowlanych i zachęcaniu turystów do korzystania z rowerów. Mimo, że Formentere ominał prawdziwy boom turystyczny jaki spotkał Ibize czy Majorkę, to zdecydowanie jest to miejsce przeznaczenia turystów. Co prawda brak lotniska powoduje, że dostanie się na wyspę sprawia nieco kłopotu ale tym samym pomogło to oprzeć się masowej turystyce i utrzymać dziedzictwo wyspy na poziomie który mogą dziś podziwiać koneserzy piękna specjalnie w tym celu przybywający na wakacje na Formentere. Wielu z nich twierdzi, że kiedy wysiada się na Formenterze, oddycha się pełną piersią, powietrze jest jakby spokojniejsze, a atmosfera beztretensjonalna.

formentera


Każdy przybywający tutaj na wakacje jest zachwycenony przejrzystością i turkusowym kolorem wody, przywołującym na myśl najbardziej tropikalne destynacje. Formentera jest znacznie mniej hałaśliwa i tetniąca życiem nocnym niż jej hedonistyczna siostra, Ibiza. Tutaj docenia się spokój, plaże, błogi relaks, niezakłócony wypoczynek. Formentera, można wręcz powiedzieć, jest zupełnym zaprzeczeniem Ibizy.

Ta mała wyspa nie ma w sobie nic z zabawy i clubbingu. Kiedy turyści opuszczają Formentere, we wrześniu, Ibiza szczyci się jeszcze kolejnym miesiącem wysokiego sezonu. Tymczasem Formentera zapada niejako w stan odrętwienia: opuszczone plaże, bary i restauracje z zamkniętymi okiennicami przypominają o niespiesznie płynącym czasie.

formentera


Wtedy to właśnie wyspa jest odzyskiwana przez rolników i rybaków. Niewielki rozmiar wyspy Formentera, jak również jednolity charakter rzeźby terenu, sprawia, że klimat na całej wyspie jest stosunkowo jednorodny. Istnieją niewielkie różnice, głównie temperatury i wilgotności, pomiędzy dolnymi częściami wyspy a przylądkami La Mola i Cap de Barbaria. Jednak ogólnie rzecz biorąc, klimatu wyspy jest typowo śródziemnomorski, z dominacją suchego wiatru wiejącego z Afryki, choć przez większość czasu lokalne wiatry mają efekt chłodzenia.

formentera


Pogoda na Formenterze jest doskonała przez cały rok. Od maja do września wyspa cieszy się ponad 10 godzinami słońca dziennie, w okresie zimowym o połowę mniejszą liczbą. Zimy są stosunkowo łagodne, o temperaturze około 15C w okresie od listopada do kwietnia. Pogoda poza sezonem na Formenterze nie jest absolutnie surowa: można tutaj spędzić bardzo przyjemny listopad i grudzień i prawdopodobnie będzie można jeszcze pływać i opalać się. W sierpniu temperatura wody oscyluje w granicy 25C ale w płytkich wodach sprawia wrażenie dużo cieplejszej. Marzec i październik są z kolei najwilgotniejszymi miesięcami ale poza tym okresem, opady deszczu zdecydowanie nie są dominantą pogodową na Formenterze.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej