• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Hiszpania hotele - Wyspa Minorka hotele

Oferty hiszpania

Wyspa Minorka - Wakacje 2016, Last Minute, Wycieczki, Wczasy


Informacja o regionie: Wyspa Minorka

Minorka uważana jest przez wielu za prawdziwy raj. Ponad siedemdziesiąt wspaniałych plaż, głównie piaszczystych z jedwabnym piaskiem na południu i nieco większej ziarnistości na północy, a wszystko z krystalicznie czystą wodą i na długości zaledwie 200 km linii brzegowej.

minorka


Minorka to absolutnie idealne miejsce dla wszystkich - rodzin, par i grup. Wyspa oferuje wiele możliwości zakwaterowania, od luksusowych hoteli, willi, mieszkań na wynajem po agroturystyke dostępną w korzystnych cenach w opcji last minute. Minorka jest również fantastycznym miejscem dla aktywnych wczasowiczów. Wyspa tworzy idealne warunki do uprawiania wielu aktywności - piesze wycieczki, jazda na rowerze, kajakarstwo, jazda konna i nurkowanie to tylko niektóre z najbardziej popularnych sportów uprawianych podczas wakacji na Minorce.

minorka


Jest to również wyjątkowe miejsce na zwiedzanie. Bogate dziedzictwo kulturowe, pyszne lokalne produkty i potrawy, tworzą swoisty koloryt, który warto odkryć i z którego koniecznie trzeba czerpać pełnymi garściami. Ale Minorka to także zbliżenie z naturą: orzeźwiająca morska bryza, łagodne fale, w połączeniu z naturalnym, dziewiczym środowiskiem sprawia, że każdy odzyska tu harmonię i spokój. Minorka posiada naprawdę wiele sposobów, aby zadowlić każdego gościa i dać zapamietać się na długo. Minorka położona jest około godziny lotu od większości miast w Hiszpanii i dwie godziny z głównych miast europejskich. To sprawia, że jest to niezwykle łatwo dostępne miejsce na wakacje. Minorka dzięki swojej kluczowej pozycji na Morzu Śródziemnym była od zawsze przystankiem dla wielu różnych kultur - Arabowie, Rzymianie, Brytyjczycy i Francuzi wszyscy zakochali się w wyspie i pozostawili swój ślad, ważną historyczną spuściznę, którą dane jest nam teraz podziwiać podczas wymarzonych wakacji.

minorka


Minorka jest najbardziej na wschód wysuniętą wyspą archipelagu Balearów. Jest to druga co do wielkości wyspa, zaraz po Majorce.

Minorka ma powierzchnię ponad 700 00 km2 i linii brzegowej ok. 200 km. Maksymalna odległość między dwoma skrajnymi punktami Ciutadella i Mao wynosi 47 kilometrów. Minorka liczy 67 000 mieszkańców, skoncentrowanych w ośmiu gminach: Mao, Ciutadella, Alaior, Ferreries, Es Mercadal, Es Castell, Sant Lluis i Es Migjorn Gran.

minorka


Istnieją również inne ośrodki miejskie, czyli Sant Climent, Llucmaçanes i Fornells. Pierwsze dwa znajdują się w strefie miejskiej, Mao i trzeci z nich jest w strefie miejskiej Es Mercadal. Mao, na wschodzie i na zachodzie Ciutadella to dwa najbardziej zaludnione miasta na wyspie. Geologicznie wyspa podzielona jest na dwie symetryczne, ale bardzo różne części. Północna, ma nierówną i chropowatą linię wybrzeża z rzadką roślinnością i licznymi wysepkami. Wybrzeże południowe składa się ze skał wapiennych, jest płaskie i ma gładkie skały, wąwozy wyrzeźbione przez wodę i zatoczki z białym piaskiem otoczone sosnami. Najwyższym wzniesieniem na wyspie jest Monte Toro liczący 357 metrów. Aktualnie Minorka ma bardzo ograniczoną możliwość rozwoju turystycznego w postaci infrastruktury.

minorka


W celu ochrony wyspy przed nagatywnymi skutkami branży turystycznej, wyznaczono ściśle określone obszary rozwoju a dzięki różnym rodzajom programów ochrony środowiska ponad czterdzieści procent wyspy podlega oficjalnej ochronie. Fakt ten potwierdza uznanie Minorki za Rezerwat Biosfery UNESCO w 1993, ze względu na niezwykłą różnorodność siedlisk śródziemnomorskich oraz rzadkie gatunki zwierząt i roślin zagrożene wyginięciem. Dzięki temu zabiegowi został osiągnięty pewien stopień zgodności i harmonii między rozwojem działalności gospodarczej a ochroną dziedzictwa i krajobrazu, który prezentuje wyjątkową jakość i stanowi niezaprzeczalny walor wyspy.

Nie przeszkadza to jednak w oferowaniu niezrównanych możliwości łączenia sportu z korzystaniem z natury. Miłośnicy morza mają szeroki zakres możliwości uprawiania sportów wodnych poczynając od pływania w licznych zatoczkach na wyspie, kończąc na uprawianiu nieco bardziej zaawansowanych aktywności jak windsurfing, żeglarstwo, narty wodne, wędkarstwo.

minorka


Popularne są też wycieczki statkiem wokół wyspy i wycieczki do głównych atrakcji na wybrzeżu. Ponadto na Minorce dostępne są profesjonalne centra oferujące różne usługi: centra nurkowania (od początkujących do zaawansowanych), centra windsurfingowe (Fornells jest jednym najbardziej znany). A wszystko to na nieskazitelnie czystych i bajecznych plażach. Aby zobaczyć idylliczną plażę wcale nie trzeba udawać się na drugi koniec świata. Wystarczy przybyć na plażę Macarella, jedną z najbardziej znanych i uszczęszczanych podczas wczasów na Minorce.

minorka


Doskonała plaża z białym piaskiem, jasny turkus wody, z przejrzystością aż po same dno - z pewnością takie okoliczności wypoczynku na Minorce nie pozostaną obojętne koneserom romantycznych widoków i błogiego plażowania. Na północy plaże są mniej dostępne, ale bardzo zróżnicowane i spektakularne. Piasek jest gruboziarnisty i posiada złote i rdzawe odcienie a morze zmienia kolor z ciemnogranatowego i niebieskiego. Klimat wyspy jest typowo śródziemnomorski, znany ze swoich łagodnych temperaturach. Średnia Średnia roczna temperatura wynosi ok 16C-17C.

minorka


W lecie średnia temperatura wynosi 24C, w zimie 11C. Klimat zatem może być sklasyfikowany jako "łagodny" z chłodnym północnym wiatrem, znany jako Tramuntana. Średnia roczna suma opadów waha się między 450 mm w południowo-wschodnim regionie do 650 mm w centralnej części wyspy i północno wschodnim krańcu. Rozkład opadów na przestrzeni miesięcy w ciągu roku jest bardzo nieregularny. Maksymalne sezonowe opady przypadają jesienią i spadają wraz z okresem letnim.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej