• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Indie hotele

Oferty indie

Hotele Indie Last Minute All Inclusive - Wczasy w Indiach - Wakacje Indie


Informacja o regionie: Indie

Kraj pełen tajemnic, kontrastów i zagadek. Pełne kolorów Indie to jedna z najstarszych kultur na świecie. Zabytki różnych epok, taniec i muzyka podkreślają tożsamość narodową tego wspaniałego miejsca. Rękodzieła są ważnym elementem świadczącym o bogactwie i różnorodności tradycji subkontynentu indyjskiego.

indie plaze

Indie położone są w Azji Południowej i obejmują cały Półwysep Indyjski. Prawie całe Indie należą do zlewiska Oceanu Indyjskiego. Z lodowca Gangotri w Himalajach wypływają święte wody Gangesu, które według religii hinduistycznej mają moc oczyszczającą, symbolizując nie mający końca bieg życia. Bogactwo krajobrazu jest ogromne: od najwyższych na świecie łańcuchów górskich po tropikalne wybrzeże. Na przeważającej części obszaru Indii wyróżniają się trzy podstawowe pory roku: wilgotna gorąca (od czerwca do września), sucha chłodna (od października do marca) i sucha gorąca (od marca do czerwca). Struktura narodowościowa i językowa Indii jest bardzo zróżnicowana. Największą popularnością wśród naszych turystów cieszą się jaskrawe, kolorowe, wzorzyste indyjskie tkaniny. Indie to także kulinarna uczta.

indie

Ryby i owoce morza przygotowywane na niezliczoną ilość sposobów. Warto spróbować łakoci, takich jak: rasagulla, sandesz czy asamalai. Serdecznie zapraszamy.

Regiony turystyczne:


:: Goa – stan na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Indyjskiego, nad Morzem Arabskim, najsłynniejszy region turystyczny Indii, 500 km na południe od Mumbaju. Goa zachwyca turystów przepięknymi, dziewiczymi plażami, sennymi wioskami położonymi wśród pól ryżowych, niepowtarzalnymi zabytkami. 1,424 km² powierzchni Goa zajmują lasy. Większość z nich jest własnością państwa. Na Goa znajduje się wiele parków narodowych, wśród nich znany Salim Ali, rezerwat ptaków.

:: Haryana - Hariana, stan w północnych Indiach. Sąsiaduje ze stanami: Pendżab na północnym zachodzie, Himachal Pradesh na północy i Radżastanem na południowym zachodzie. Rzeka Jamuna stanowi wschodnią granicę ze stanami Uttarakhand i Uttar Pradesh

indie

:: Kerala - południe Indii jest bogate w hinduskie świątynie o przepięknej urodzie i przeróżnym architektonicznym charakterze. Ale nie tylko świątynie przyciągają turystów, również wzgórza Munnar z herbacianymi plantacjami, plaże Kerala i Tamil Nadu, rejsy po stałych wodach i ajurvedyczne zabiegi i masaże. Dla fascynatów dzikiej przyrody kraina ta oferuje ogromna ilość rezerwatów dzikiej przyrody, najbardziej popularne to Rezerwat Mudumalaj, Annamalal i Periar sławne z niespotykanej flory i fauny - miedzy innymi można tam spotkać stada dzikich słoni. Jest to kraina pełna niespodzianek, w której pobudowane zostały pałace Portugalczyków, w której kościoły są ozdobione hinduskimi kolumnami a chińskie sieci rybackie kołyszą się wzdłuż kanałów.

indie rzeka

Informacje praktyczne:


Pilot: turyści objęci są opieką rezydenta, do którego zadań należy pomoc podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki. Wizy: przypominamy o konieczności załatwienia formalności wizowych przed wylotem do Indii. Dokumentami niezbędnymi do uzyskania wizy są: 1. jedno aktualne zdjęcie (biometryczne, na jasnym tle, o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm), 2. paszport ważny minimum 1 rok od daty powrotu do kraju, musi posiadać co najmniej 2 wolne strony, nie może być zniszczony, podarty, zalany. 3. wypełniony wniosek wizowy online, dostępny w linku poniżej, 4. do każdego wniosku wizowego online należy dołączyć potwierdzenie rezerwacji wystawione przez Organizatora (jeden wniosek internetowy = jedno potwierdzenie rezerwacji). Wniosek wizowy dostępny jest online. Należy wybrać opcję: Online Visa Application Registration. Następnie pojawi się na ekranie formularz, który należy uzupełnić punkt po punkcie. Tylko kompletnie wypełniony wniosek pozwala na ukończenie procesu aplikacji pomyślnie. Wniosek online wymaga podpisu osoby aplikującej w dwóch miejscach: w okienku pod zdjęciem + na końcu aplikacji. Wypełniony wniosek online należy wydrukować i przesłać wraz z pozostałymi dokumentami na adres podany w dalszej części informacji.

Organizator nie pośredniczy w wyrabianiu wiz dla obcokrajowców. Podpis osoby wypełniającej wniosek wizowy musi być zgodny z podpisem w paszporcie. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminowość dostarczania dokumentów do wizy gdyż zbyt późne dostarczenie dokumentów może spowodować odmowę wizy. Powyższe dokumenty należy dostarczyć najpóźniej na 14 dni przed wylotem do Indii (obowiązuje data dostarczenia do biura, tylko i wyłącznie pocztą kurierską) na adres Organizatora. Paszporty i wizy oddane zostaną Klientom na lotnisku w dniu wylotu.

indie

Czas przelotu: Warszawa – Dabolim (GOI) - ok. 7 godz. Czas lokalny: czas polski plus 4,5 godz. Język: konkani, hindi, angielski. Waluta: rupia indyjska (INR); 1 USD – 50 INR. Napięcie: 230 V, wtyczki brytyjskie. Grupy wyznaniowe: hinduizm (65,8%), chrześcijaństwo (26,7%), islam (6,8%). Wynajem samochodów: ceny od ok. 50 USD. Ceny w restauracji: Goa słynie ze znakomitych lokalnych knajpek z owocami morza, często posiłki oferują także shaks przy plaży, ok. 10 USD. Komunikacja: taksówka - ok. 35 LE. Plaże: publiczne, szerokie i piaszczyste. Parasole i leżaki dostępne w tzw. shacks – chatach przy plaży, gdzie można także zamówić drinka, prosty posiłek. Nazywane najczęściej imieniem właściciela są malowniczym dodatkiem i bardzo pomocną „instytucją” w życiu plażowym.

indie

Napiwki: zwyczajowo 10-15% od rachunku lub 5-15 rupii w zależności od rodzaju usługi. Opieka medyczna: Indie znane są z dobrej opieki medycznej. W hotelach lekarz dostępny jest na wezwanie. Koszt wizyty: ok. 50 USD. Klimat: najlepszy czas na wyjazd to okres listopad- kwiecień, po monsunie, szczyt turystyczny i styczeń-kwiecień – mniejsze upały, sucho. Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej