• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Indonezja hotele

Oferty indonezja

Hotele Indonezja Last Minute All Inclusive - Wczasy w Indonezji - Wakacje Indonezja


Informacja o regionie: Indonezja

Indonezja - Bali - przepiękna, uwodzicielska, hipnotyzująca i magiczna. Kolejny raz proponujemy wypoczynek na rajskiej wyspie Bali. Położona w archipelagu Wysp Sundajskich, pomiędzy Jawą, a wyspą Lombok, różni się od innych części Indonezji. Oszałamiające krajobrazy oraz fascynująca kultura tworzą z niej idealne miejsce do wypoczynku. Balijczyków cechuje wyjątkowe bogactwo duchowe i głębia przeżyć religijnych. Dużą część życia poświęcają wypełnianiu tradycyjnych rytuałów. Mnogość obrzędów i świąt w kalendarzu balijskim sprawia, że turyści odwiedzający wyspę o dowolnej porze roku mają okazję uczestniczyć przynajmniej w jednym z nich. Nie tylko ludzie, krajobrazy i uroczystości są na Bali piękne i kolorowe. Oko i podniebienie radują także tutejsze specjały. Można tu spędzić wakacje nie tylko w prawdziwie sielskiej scenerii, ale także obcując ze wspaniałą sztuką.

indonezja

Niezwykłe kontrasty oraz zabytki kultury sprawiają, że Indonezja jest wyjątkowo atrakcyjnym celem podróży. To fascynujący świat, na który składają się przepiękne plaże, potężne wulkany, zielone pola ryżowe, maleńkie wioski ukryte w dżungli i serdecznie nastawieni mieszkańcy. Stare, przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje nadal mają największy wpływ na życie współczesnych Indonezyjczyków, którzy poprzez tańce, święta i procesje czczą swoje bóstwa, duchy i demony.

 

Wiza: obywatele RP przy wjeździe do Indonezji muszą ubiegać się o wizę. W tym celu należy okazać wypełnioną po angielsku kartę wjazdową, którą otrzymają w samolocie oraz zapłacić 25 USD. Wiza wydawana jest na lotnisku. Należy zachować kartę wyjazdową w celu okazania urzędnikowi imigracyjnemu podczas wylotu z Indonezji.

indonezja

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy oraz posiadać aktualne zdjęcie. Wiza przysługuje jedynie do celów turystycznych. Czas przelotu: ok. 20 godz. Podatek lotniskowy: obowiązkowa opłata przy wylocie: ok. 150 000 IDR/os. (miejscowy podatek lotniskowy). Czas lokalny: czas polski plus 6 godz. Język: bahasa indonezja, balijski, angielski. Napięcie: 220 V, standardowe gniazdka. Waluta: rupia. W obiegu są zarówno banknoty, jak i monety. 10.000 IDR = ok. 2,5 PLN. UWAGA: dolary amerykańskie – w Indonezji w obiegu są tylko banknoty dolarowe wyemitowane po 2000 r., banki i kantory nie przyjmują też serii CB. Grupy wyznaniowe: hindusi (90%), chrześcijanie (8%), muzułmanie (2%). Napiwki – przyjęte jest dawanie napiwków bagażowym, kierowcom, przewodnikom ok. 10.000 IDR lub 1 USD, kelnerom ok. 10%. Plaże: bezpłatne; wypożyczenie leżaka i parasola – ok. 30.000 IDR. Ceny w hotelu i restauracjach: obiad – ok. 10 EUR, piwo – ok. 2 EUR, wino – ok. 5 EUR, kawa – ok. 2 EUR.

 

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej