• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Kenia hotele

Oferty kenia

Hotele Kenia Last Minute All Inclusive - Wczasy w Kenii - Wakacje Kenia


Informacja o regionie: Kenia

Kenia - wyobraź sobie najpiękniejsze miejsca na świecie. Pierwotną przyrodę, zwierzęta pasące się na bezkresnej sawannie, lasy równikowe, wyniosłe, ośnieżone szczyty górskie. Spalone słońcem pustynie sięgające aż po horyzont, ciche górskie doliny, rafy koralowe, nieskazitelne białe plaże z palmami kokosowymi, ciepłe wody Oceanu Indyjskiego. Plemiona, które żyją tak, jak ich przodkowie i zachowują niezmienne od wieków zwyczaje. Tętniące życiem miasta. Miejsca, które zapraszają do nowych przygód, wypoczynku, poznawania nieznanych kultur i uprawiania sportów. Kraj położony po obu stronach równika, na wschodnim wybrzeżu Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Wszystko jest tu egzotyczne – od ludzi i ich obyczajów, po dziką przyrodę i klimat. Największą atrakcją turystyczną Kenii są malownicze parki narodowe, najsłynniejsze to: Masai Mara, Tsavo East i Tsavo West, Amboseli. Podczas safari, z okien samochodu można obserwować żyjące na wolności dzikie zwierzęta: słonie, żyrafy, lwy, lamparty, zebry, bawoły, wiele gatunków antylop i gazeli, małpy, strusie, hipopotamy, nosorożce, krokodyle i wiele, wiele innych. Pasjonatów ornitologii z pewnością zachwyci ogromna liczba egzotycznych ptaków: zadziwiający swoim wyglądem sekretarz, sępy, marabuty, czaple, ibisy, czy dzioborożce. Wspaniałe afrykańskie pejzaże, różnorodna, dzika przyroda na wyciągnięcie ręki, bajeczne plaże i ciepły ocean, przyjaźnie nastawieni mieszkańcy oraz wszędzie obecna egzotyka oczarują wszystkich ciekawych Czarnego Lądu. W Kenii czekają na Państwa zadbane hotele, wspaniałe, chronione przez rafy koralowe plaże i dogodne warunki do nurkowania. Wybierzcie się na safari i odkryjcie najpiękniejsze parki narodowe oraz żyjące w nich zwierzęta. Niezależnie od tego, czy udacie się na polowanie z kamerą, czy też spędzicie urlop na plaży, Czarny Ląd z pewnością Was oczaruje. Odkryjcie Państwo najpiękniejsze zakątki Kenii, biorąc udział w safari. Proponujemy trzy- lub czterodniowe safari w języku angielskim lub polskim.

kenia

Całe wybrzeże Kenii jest objęte ochroną. Do ochrony raf koralowych, stref mangrowych oraz samego wybrzeża powołano KCMI – Kenya Coastal Marine Initiative. Plaże hotelowe są regularnie sprzątane. Kenijska rafa koralowa słynie z bogactwa gatunków oraz ceniona jest jako doskonały rewir dla miłośników nurkowania. Niestety znajduje się również w zagrożeniu. Przy współpracy w ramach programu ochrony środowiska Organizacji Narodów Zjednoczonych stan ochrony kenijskiej rafy koralowej powinien się poprawić.

Państwo też mogą pomóc! Prosimy o nie kupowanie od miejscowych sprzedawców muszli, ślimaków morskich ani korali. Wywóz takich upominków jest bardzo surowo karany. Organizacja Kenya Wildlife Service (KWS) i władze lokalne prowadzą wspólnie 50 parków narodowych i rezerwatów przyrody, które zajmują ok. 6,0% całkowitej powierzchni kraju. Wśród nich znajduje się 6 rezerwatów biosfery UNESCO oraz szczyt Mount Kenya i jezioro Lake Turkama, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Szczególny nacisk KWS kładzie obecnie na zwalczanie kłusownictwa zagrażającego rzadkim gatunkom zwierząt, np. słoniom czy nosorożcom.

Wizy: obywatele RP wjeżdżający na terytorium Kenii muszą posiadać ważną wizę. Wizę turystyczną, ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu), można otrzymać na lotnisku w Mombasie. Do otrzymania wizy potrzebne są: paszport ważny przez minimum 6 miesięcy licząc od daty planowanego wyjazdu (z minimum jedną wolną stroną) i 25 USD (dzieci i młodzież do 16. roku życia nie płacą za wizę). Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty imigracyjne przyjazdu i wyjazdu.

kenia

 

Czas przelotu: Warszawa – Mombasa – 10 godz. Czas lokalny: czas polski plus 2 godz. Język: urzędowy: suahili i angielski. Waluta: szyling kenijski (KSH), 1 USD = 60 KSH, 1 EUR = 80 KSH. Zabierając ze sobą dolary należy pamiętać, że akceptowane są tylko banknoty wydane po 2005 r. Napięcie elektryczne: 220V-240V, gniazdka kwadratowe z trzema bolcami. Potrzebne są adaptery – do kupienia w każdym hotelu (ok. 100 KSH). Klimat: równikowy z porą suchą od listopada do marca, porą deszczową od kwietnia do czerwca, porą gorącą od lipca do września. Szczepienia: przy wjeździe do Kenii nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia profilaktyczne, jednakże WHO zaleca szczepienia przeciwko żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio, brak takich szczepień nie stanowi przeszkody w podjęciu decyzji o wyjeździe do Kenii. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną – leki dostępne są tylko na receptę i przyjmuje się je przed wylotem. Należy zaopatrzyć się w środki przeciw komarom.

UWAGA - na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze. Plaże: piasek nieskazitelnie biały, woda krystalicznie czysta. Charakterystyczne dla Kenii są bardzo duże amplitudy pływów Oceanu Indyjskiego. Fotografowanie: w Kenii obowiązuje bezwzględny zakaz fotografowania budynków urzędowych, militarnych, prezydenta, flagi narodowej, wojska, policji, portów i dworców kolejowych. Napiwki: w wielu miejscach wręcz obowiązkowe. Na safari uiszcza się napiwek dla kierowcy i lokalnego pilota. Napiwki w hotelach daje się bagażowym za wniesienie bagażu w dniu przylotu oraz wyniesienie w dniu wykwaterowania – ok. 60 KSH. Uwagi: obowiązuje bezwzględny zakaz wywozu z Kenii muszli, kości słoniowej, korali i skór zwierzęcych.

kenia safari

Parki Narodowe to ogromne połacie lądu (10-15.000 km2), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenach parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma elektryczności (za wyjątkiem lodży), dróg asfaltowych, a poruszać się można tylko po wyznaczonych drogach gruntowych mini-busami lub jeepami i pod żadnym pozorem nie można wychodzić z pojazdów. Mini-busy: po parkach podróżuje się 8-osobowymi mini-busami. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale wszystkie Parki Narodowe i ma dużą wiedzę na temat dzikich zwierząt, które potrafi doskonale tropić. Mini-busy nie są klimatyzowane, mają natomiast podnoszony dach, co zapewnia przewiew, umożliwia obserwację zwierząt i robienie zdjęć na stojąco. Ubranie: safari zwykle odbywa się w godz. 6.00-8.00 i 16.00-18.00 – są to najlepsze godziny na obserwację zwierząt. Rano może być jeszcze chłodno (14-18°C) i trzeba się odpowiednio ubrać (bluza z długim rękawem). Zalecane odkryte sandały sportowe. Bagaż: na safari można zabrać wyłącznie bagaż podręczny: niedużą torbę lub plecak z najpotrzebniejszymi rzeczami, gdyż w mini-busie nie ma wiele miejsca na bagaż. Osoby, które wykupiły dodatkowy tydzień pobytu po safari mogą zostawić główny bagażu w hotelowym pokoju, bagażowym.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej