• oferty last minute 10 touroperatorów
ceny orientacyjne

REZERWAT SHIMBA HILLS
Sześciogodzinna wyprawa do rezerwatu Shimba Hills. Żyją tam leopardy, słonie, żyrafy, zebry, antylopy, lwy, małpy, bardzo rzadkie antylopy szablaste itd. Podziwiać można też wspaniałą, bujną tropikalną roślinność.
Cena:
Dorosły: 380 PLN

TAMARIND DHOW
Zapraszamy na wieczorny rejs po zatoce stylowym drewnianym statkiem Tamarind. Przy muzyce na żywo serwowana będzie uroczysta kolacja z owoców morza.
Cena:
Dorosły: 380 PLN

TSAVO EAST NATIONAL PARK
Zapraszamy na całodniową do parku narodowego Tsavo East. Na rozległej równinie występują tam lwy,. leopardy, zebry, żyrafy, antylopy, gazele, słonie, hieny centkowane, serwale, antylopy, impale, bawoły, kongoni itd. W cenę wycieczki wliczony jest lunch.
Cena:
Dorosły: 660 PLN

WASINI ISLAND DHOW
Całodniowa wycieczka na dziewiczą wysepkę koralową. Polecamy ją miłośnikom nurkowania (Kisite Marine National Park) ale nie tylko: rajska plaża, krystaliczna woda zachęcają do beztroskiego wypoczynku. Zwiedzimy słynną "jaskinię niewolników" i zjemy lunch złożony z owoców morza.
Cena:
Dorosły: 480 PLN

ZWIEDZANIE MOMBASY
Zapraszamy na czterogodzininną wycieczkę po położonym na koralowej wyspie mieście Mombasa. Od jedenastego wieku był to ośrodek handlu kością słoniową i niewolnikami, współczesna Mombasa to znany ośrodek turystyczny. Zwiedzimy między innymi stare miasto z wąskimi uliczkami, stary port oraz Fort Jesus.
Cena:
Dorosły: 150 PLN

MOMBASA
To drugie co do wielkości miasto w Kenii. Miejsce, gdzie wzajemnie przenika się kultura arabska z afrykańską, indyjską i europejską. W programie spacer po Starym Mieście. Spacerując labiryntem wąskich uliczek, w których kryją się wiekowe domostwa, zakłady rzemieślnicze i meczety, warto zwrócić uwagę na przepięknie rzeźbione odrzwia w stylu Suahili. W Mombasie warto również zobaczyć imponujący Fort Jesus, twierdza wybudowana w XVI w. przez Portugalczyków. Następnie przejazd na Moi Avenue, by obejrzeć wizytówkę miasta: potężne kły słoniowe.
Cena - 40 USD.

WIOSKA NGOMONGO
Całodzienna wycieczka do parku tematycznego, zbudowanego w jednym z dawnych kamieniołomów. Tutaj spotkamy przedstawicieli różnych plemion zamieszkujących Kenię w ich codziennych strojach oraz w replikach swoich domostw. W cenę wycieczki wliczony jest lunch.
Cena - 55 USD.

CHARLIE SLAWS
Rejs na lagunę oraz wyspę Wasini - to wyprawa na południowe wybrzeże Kenii. Trasa biegnie wzdłuż dziewiczego jeszcze pod względem turystycznym terenu, pośród kokosowych lasów i leniwych wiosek. Po przybyciu do wioski Shimoni poczęstunek w „Grocie niewolników”, gdzie miejscowy przewodnik opowie nam jej historię. Przy przystani znajdziemy tradycyjne łodzie typu Dhow, które zabiorą nas na rejs po Oceanie Indyjskim (przy dobrej widoczności można będzie dostrzec wybrzeże Tanzanii). Przystanek w morskim Parku Kisite Mpunguti, który oferuje jedne z najpiękniejszych miejsc do nurkowania i snorkelingu w Kenii. Po południu obierzemy kurs na wyspę Wasini, gdzie
w egzotycznej restauracji będzie czekać nas prawdziwa piracka uczta z grillowanych ryb, kurczaka, i – specjalności wyspy Wasini - krabów w sosie kokosowym oraz tropikalnych owoców. Po lunchu czas na zwiedzanie jedynej wioski na wyspie Wasini i spacer po „lesie koralowych rzeźb”. Powrót do hoteli na kolację. Podczas tej wycieczki szansę obejrzenia podwodnej krainy mają również osoby, które wolą pozostać na łodzi.
Cena - 80 USD.

SPOTKANIE Z DELFINAMI
Całodniowy rejs na malutką wysepkę Funzi w poszukiwaniu delfinów. Na wyspie zobaczymy jak żyją tubylcy. Będziemy z wizytą na lokalnym targowisku, w szkole i w prywatnym domu. W cenę wliczony lunch na sąsiedniej bezludnej wyspie Kinazini.
Cena - 80 USD.

MOMBASA CITY TOUR
Półdniowa (ok. 5 godz.) wycieczka do Mombasy, drugiego co do wielkości miasta w Kenii. Tu przenikają się kultury arabska, afrykańska, indyjska i europejska. Spacer po Starym Mieście. Zobaczymy również imponujący Fort Jesus, twierdzę wybudowaną w XVI w. przez Portugalczyków. Przejazd na Moi Avenue, by obejrzeć wizytówkę miasta: potężne kły słoniowe. Wizyta w fabryce Akamba, gdzie można zobaczyć wyrób różnych przedmiotów z drewna i kupić pamiątki. Cena – 40 USD.

SWAHILI BLUE
Rejs na lagunę oraz wyspę Wasini - wyprawa na południowe wybrzeże Kenii. Trasa biegnie pośród kokosowych lasów i leniwych wiosek. Po przybyciu do wioski Shimoni wizyta w „Grocie niewolników”, gdzie miejscowy przewodnik opowie jej historię. Tradycyjne łodzie typu Dhow zabiorą nas w rejs po Oceanie Indyjskim, przy dobrej widoczności można będzie dostrzec wybrzeże Tanzanii. Postój na kąpiel i snoorkeling. Po południu dotrzemy na wyspę Wasini, gdzie w egzotycznej restauracji będzie czekać prawdziwa piracka uczta z grillowanych ryb, kurczaka i krabów – lokalnej specjalności. Czas na zwiedzanie jedynej wioski na wyspie Wasini i spacer po „lesie koralowych rzeźb”. Powrót do hoteli na kolację. Cena – 120 USD (All inclusive).

SAFARI
Niewątpliwie w każdym z nas drzemie prawdziwy myśliwy! Dlatego będąc w Kenii niemal obowiązkowo trzeba wybrać się na safari. Emocjonujące wyprawy safari zadowolą nawet najbardziej wymagających łowców przygód. A jeśli safari, to tylko w Kenii, w malowniczych parkach krajobrazowych: Masai Mara, Tsavo East i Tsavo West, Mt. Kenia, czy Amboseli.
W każdym z nich zachwyca coś zupełnie innego, ale wszystkie gwarantują niezapomniane przeżycia: wspaniałe pejzaże, dziką przyrodę na wyciągnięcie ręki oraz wszechobecną egzotykę. Na południu Kenii, u podnóża Kilimandżaro, na równinie, która stanowiła kiedyś dno jeziora, znajduje się Park Amboseli. Bezwzględnie włada tą krainą wielka piątka zwierząt: słoń, lampart, nosorożec, lew, bawół. W tle rozciąga się ogromny, ciemny masyw Kilimandżaro!
Tsavo, największy park narodowy Kenii, dzieli się na dwa obszary: niezwykle zielony, pagórkowaty Tsavo West i Tsavo East. Tu właśnie żyją „czerwone słonie”. Tu także można przeżyć naprawdę „odlotową” przygodę, oglądając słonie, żyrafy, zebry, lwy, bawoły, pawiany i antylopy podczas podniebnego safari balonem.
Niewyobrażalne widoki ucieszą gości najpopularniejszego parku kenijskiego – Masai Mara, w którym ma miejsce wielka migracja zwierząt. Żyje tu kilka gatunków antylop oraz żyrafy, bawoły, gepardy, hipopotamy, hieny, szakale, gazele, zebry, strusie, gnu i krokodyle! Adrenalinę podnosi podglądanie polujących lwów. Kenia to również nie lada gratka dla ornitologów. Pasjonatów z pewnością zachwyci ogromna liczba egzotycznych ptaków, w tym np. zadziwiające swoim wyglądem sekretarze, sępy, marabuty, czaple, ibisy, dropy, dzioborożce, czy wielobarwne papugi. W samym parku Masai Mara żyje ponad 400 gatunków ptaków!
Po ekscytujących wyprawach zapewniamy noclegi w ekskluzywnych lodgach położonych na bezkresnych przestrzeniach dzikiego buszu. Ich standard na pewno zadowoli gusta wymagających Gości. Proponujemy również inną formę zakwaterowania - obozowiska wyposażone w komfortowe namioty (prysznice i wc). Nocą mogą Państwo usłyszeć dochodzących z oddali odgłosów zwierząt...

Tsavo East: 1-dniowe safari - wczesne śniadanie i przejazd mini-busem z podnoszonym dachem do wschodniej części parku narodowego Tsavo. Po wjeździe do parku – safari. Około południa obiad w Voi Safari Lodge i kolejne safari. Park Tsavo East jest ostoją czerwonych słoni, których nazwa pochodzi od czerwonej ziemi, w której się często kąpią. Powrót na nocleg do hotelu na wybrzeżu. Cena – ok. 190 USD (obejmuje wstępy do parków).

Tsavo East i Taita Hills: 2-dniowe safari - wczesne śniadanie i przejazd mini-busem z podnoszonym dachem do wschodniej części parku narodowego Tsavo. Po wjeździe do parku – safari. Około południa obiad w Voi Safari Lodge. Przejazd do rezerwatu Taita Hills. Po południu polowanie z aparatem na zwierzęta. Kolacja i nocleg w Saltlick Lodge. Wczesnym rankiem wyjazd na safari w rezerwacie. Śniadanie i kolejne safari. Obiad w Taita Hills Lodge. Po południu wyjazd w kierunku wybrzeża Mombasy. Cena – ok. 380 USD (obejmuje wstępy do parków).

Masai Mara: 3-dniowe safari samolotem - wylot Blu Sky Aviation do rezerwatu Masai Mara. Transfer do Campu/Lodge, obiad, popołudniowe safari w parku narodowym. Kolacja i nocleg. Wcześnie rano safari, śniadanie, wyjazd na kolejne safari. Obiad i popołudniowe safari, powrót na kolację i nocleg. Wcześnie rano wyjazd na bezkrwawe polowanie, powrót na śniadanie i kolejne safari. Po obiedzie transfer na lotnisko, przelot na wybrzeże Mombasy. Cena – ok. 1030 USD (obejmuje wstępy do parków).

2-DNIOWE SAFARI MASAI MARA - SAMOLOTEM
Park Masai Mara stanowiący część Serengeti to Mekka dla fotografów i miłośników natury. To tu odbywają się wielkie migracje, a przez cały rok Mara cieszy się dużą koncentracją zwierząt, stwarzającą wspaniałe warunki do odbycia niezapomnianego safari. W programie przelot małym samolotem w godzinach porannych z lotniska Malindi do Masai Mara. Przejazd do obozowiska, lunch i popołudniowe safari do zachodu słońca. Powrót na kolację i nocleg. Wyjazd z lodży po wczesnym śniadaniu na przedpołudniowe safari, podczas którego zobaczymy „Wielką Piątkę“ zwierzyny łownej. Po lunchu przejazd na pas startowy i powrót samolotem do Malindi. Cena obejmuje: przelot, wstęp do parku narodowego, posiłki, wodę w busie. Napoje do lunchów i kolacji płatne dodatkowo. Cena: 950 Euro

RUINY GEDE
Półdniowy wyjazd do ruin XIII-wiecznego arabsko-afrykańskiego miasta ukrytego w gąszczu największego lasu pierwotnego na wybrzeżu Afryki Wschodniej. W programie zwiedzanie ruin pałacu i meczetu, wstęp do muzeum etnologicznego, wstęp do „doliny“ motyli, gdzie zobaczymy przepiękne okazy motyli i ciem – gatunkow endemicznych lasu. Cena: 30 Euro

KANION MARAFA

Popołudniowy wyjazd do kanionu nazywanego Kotłem Diabła położonego ok. 30 km od Malindi. Pośrodku oazy zieleni odkryjemy niezwykłą formację geologiczną, po której odbędziemy spacer w oczekiwaniu na magiczny zachód słońca.
Cena: 35 Euro

WYPRAWA NA WIELKĄ RYBĘ
Tuńczyk, barrakuda, marlin, żaglica… ekscytujące godziny spędzone na połowie na Oceanie Indyjskim, bogatym w te gatunki ryb. Owoce i napoje bezalkoholowe w cenie. Wyprawa w godzinach od 6.30 do 13.00. Na życzenie specjalne połowy nocne. Cena: 400 Euro

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy Wycieczki pobytowe / Mombasa Wybrzeże Północne - Bamburi Beach polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Kenia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej