• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Meksyk hotele

Oferty meksyk

Hotele Meksyk Last Minute All Inclusive - Wczasy w Meksyku - Wakacje Meksyk


Informacja o regionie: Meksyk

Meksyk to kraj wielu kontrastów. Zaludnione, tętniące życiem miasta, graniczą z maleńkimi osadami i niezamieszkałymi ogromnymi przestrzeniami.

Szybkie tempo życia miast kontrastuje ze spokojem i niespiesznym rytmem życia mieszkańców małych miasteczek, kultywujących wieloletnie rodzinne tradycje. Różnorodność tego kraju jest wynikiem m.in. ukształtowania terenu.

Bezkresne płaskowyże porośnięte kaktusami, głębokie kaniony, niedostępne, wysokie góry przykryte śniegiem i porośnięte lasami iglastymi, pustynie, a także lasy tropikalne tworzą niezwykle ciekawy i zaskakujący krajobraz.

Meksyk jest również jednym z najbardziej zróżnicowanych krajów pod względem flory i fauny. Na jego obszarze żyje ok. 10% wszystkich gatunków zwierząt. Rośnie tu też większość z ok. 1000 gatunków kaktusów.

Kontrasty można tu zaobserwować na każdym kroku. Tradycja nieustannie łączy się z nowoczesnością. Wciąż żywe, kultywowane od pokoleń źródła utrzymania, współistnieją z nowoczesnymi gałęziami przemysłu, wśród nich oczywiście z turystyką. W wielu miejscach, od miast po dzikie ostępy dżungli, można spotkać pozostałości kultury prekolumbijskiej. Potomkowie starożytnych kultur, m.in. Majów, Azteków i Olmeków tworzą dziś ponad 50 społeczności indiańskich. Każda z nich do dziś zachowuje swoje tradycje i posługuje się własnym językiem.

Oprócz niesamowicie różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością po kulturach prekolumbijskich, Meksyk to również kraj posiadający jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Od wielu lat turystów przyciągają takie nadmorskie kurorty, jak: Acapulco, Puerto Vallarta oraz Cancún. Bogactwo podwodnego życia, fauny morskiej i największej na półkuli północnej rafy koralowej stanowi nie lada gratkę dla miłośników nurkowania. Dodatkowo turystom z pewnością na długo zapadnie w pamięci smak tequili i dźwięk kapel mariachi.

Meksyk jest krajem, który zachwyci zarówno miłośników relaksującego urlopu nad morzem, jak i osoby zainteresowane kulturą i historią. Koniecznie odwiedźcie malownicze miasta z okresu kolonializmu, wioski indiańskie, kolorowe targi, tajemnicze piramidy będące świadkami tysiącletniej kultury. W Meksyku nie braknie również pięknych plaż, turkusowego morza i życzliwych, pełnych radości życia ludzi. Bienvenido - serdecznie witamy!Informacje praktyczne

Wizy: Nie są wymagane. Jedynym dokumentem uprawiającym do przekroczenia granicy jest paszport, który musi być ważny minimum 6 miesięcy, a maksymalny czas pobytu na miejscu to 90 dni.

Polskie placówki: Ambasada RP, Calle Cracovia 40, Colonia
San Angel, 01000 México D.F., Apartado Postal 20383, tel. 00525555504700, 55504878, fax. 00525556160822; Konsulat RP w Cancún, Konsul Honorowy: Francisco Armand Pimentel (hiszpański, angielski), Av. Nader 40, Edificio
Marruecos Local 4, P.B. Supermanzana 2-A, 77500 Cancún, Quintana Roo, tel. 019988847020, fax. 019988873399

Czas przelotu: Warszawa-Amsteram/Paryż: ok. 2,5 godz., Amsterdam/Paryż-Mexico City: ok. 12 godz.

Czas lokalny: czas polski minus 7 godz.

Język: hiszpański; w centrach turystycznych można też bez problemu porozumieć się po angielsku.

Waluta: 1 MXN (1 Nowe Peso = 100 centavos); kurs wymiany z kwietnia 2008: 1 USD = ok. 10,50 MXN, czyli 1 MXN = ok. 0,21 PLN, w obrocie znajdują się monety; 10, 20 i 50 centavos oraz 1, 2, 5 10, 20 i 50 peso, a także banknoty o nominałach 10, 20, 50, 100, 200 i 500 peso.

Ceny: przykładowe ceny: obiad w restauracji ok. 20 USD/os., woda mineralna ok. 1,5 USD w sklepie, ok. 3 USD w hotelu, napoje chłodzące w hotelu i restauracji od 2 do 4 USD za butelkę, piwo w restauracji od 2,50 do 5 USD, drinki alkoholowe od 5 do 10 USD.

Napiwki: przyjęte jest, a w wielu miejscach wręcz obowiązkowe, dawanie napiwków.

Geografia: Meksyk - 1.964.375 km2, ponad 100 mln mieszkańców, największe miasto Mexico City (ok. 20 mln mieszkańców); graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, Gwatemalą i Belize, 80 % kraju zajmują góry, najwyższy szczyt Pico de Orizaba – Citlaltepetl (5747 m n.p.m.); linia brzegowa 11.122 km.

Kuchnia: Głównymi składnikami kuchni meksykańskiej są: fasola, kukurydza i ostra papryka chili, która jest jednym ze składników słynnego sosu salsa mexicana oraz dodawana jest w celu podkreślenia smaku wielu potraw. Takie potrawy jak: Tortilla, Taco, Burrito, Enchilada, Nachos są już obecne w Polsce, nigdzie jednak tak nie smakują jak właśnie w swojej ojczyźnie. Warto również spróbować miejscowych trunków jak choćby Mezcal, destylowanego alkoholu
z agawy, w którego butelkach znajdziemy charakterystycznego robaka czy Tequila, szlachetny alkohol wyrabiany z niebieskiej odmiany agawy. Osobom ceniącym alkohole niskoprocentowe, możemy polecić słynne karaibskie cocktaile, choćby takie jak Coco Loco – podawane w orzechu mleczko kokosowe z limonką, wzmacniane mezcalem.

Pogoda: Meksyk położony jest w strefie podzwrotnikowej, gdzie występują tylko 2 pory roku: deszczowa, która trwa od maja do października, oraz sucha, która trwa od listopada do kwietnia.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej