• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Oman hotele

Oferty oman

Hotele Oman Last Minute All Inclusive - Wczasy w Omanie - Wakacje Oman


Informacja o regionie: Oman

Sułtanat Omanu leży na wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego, nad Morzem Arabskim. Prawie 3000 km bajecznych, piaszczystych plaż, tajemnicza pustynia i zabytki wpisane na listę UNESCO to główne atuty Omanu. Sułtanat, nieodkryty jeszcze przez masową turystykę jest synonimem bezpieczeństwa, oferuje doskonałe połączenie tradycji, bogatej kultury, arabskiej gościnności i życzliwości z nowoczesnością, jaka płynie z bogactwa złóż ropy naftowej. Na każdym kroku poczuć można autentyczny świat Orientu. Mozaika krajobrazów – pustynie, surowe łańcuchy górskie, głębokie kaniony i oazy pełne zadziwiająco bujnej roślinności i tryskających źródeł, jak również historyczne forty, prawie 3000 km piaszczystych plaż i krystalicznie czyste wody kryjące bogate ogrody rafy koralowej, wiele gatunków ryb oraz wszechobecne delfiny, żółwie i wieloryby – to tylko część atrakcji oferowanych przez ten mało znany w Polsce kraj. Rozwinięta linia brzegowa stwarza wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych: nurkowanie, żeglowanie, kajakarstwo, narty wodne. Najwyższej klasy standard hoteli renomowanych sieci to gwarancja jakości i udanego wakacyjnego wypoczynku.
Salalah, położony na południu Omanu to kraina niezwykle zielona. Monsuny znad Oceanu Indyjskiego przekształcają jego krajobraz w bujne ogrody pełne wodospadów i strumieni. Charakterystycznym elementem krajobrazu są wadi czyli doliny wyżłobione w pustynnym, górskim krajobrazie, pełne oaz i zadziwiająco intensywnej zieleni. Wśród malowniczych wzgórz zachwycają plantacje bananowców, kokosu, granatu, brzoskwini, papai i orzechów włoskich.


INFORMACJE PRAKTYCZNE

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: obywatele polscy zobowiązani są do posiadania wizy. Można ją uzyskać na przejściach granicznych oraz na lotnisku w Salalah. Należy wypełnić wniosek oraz uiścić opłatę w wysokości 6 OMR (wiza 10 dniowa) lub 20 OMR (wiza 30-dniowa). W przypadku posiadania innego obywatelstwa niż polskie, Klient zobowiązany jest do sprawdzenia warunków otrzymania wizy w odpowiednim konsulacie. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy.

Czas lokalny: czas polski plus 3 godz.

Język urzędowy: arabski, w hotelach można porozumiewać się po angielsku.

Napięcie: 240 V/50 Hz - wtyczki brytyjskie (trzybolcowe).

Waluta: rial omański dzielony na 1000 baisa. Kurs: 1 OMR = ok. 2,6 USD.

Obyczaje: ze względu na muzułmańskie normy religijne i obyczajowe zalecany jest stosowny ubiór w miejscach publicznych. Picie alkoholu jest zakazane w miejscach publicznych. Alkohol jest serwowany tylko na terenie hoteli.

Szczepienia: nie są wymagane szczepienia ochronne. Koszt jednorazowej wizyty w państwowej placówce medycznej wynosi ok. 40 USD.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Tablica temperatur
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
24 24 27 31 36 37 35 33 33 33 29 26

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej