• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Singapur hotele

Oferty singapur

Hotele Singapur Last Minute All Inclusive - Wczasy w Singapurze - Wakacje Singapur


Informacja o regionie: Singapur

Singapur nazywany jest często Fine City. To gra angielskich słów – „fine”, czyli „świetny”, „wspaniały”, „ładny”, ale także „kara”, „grzywna”. Singapur słynie z czystości, porządku i estetyki, nie toleruje się tu nawet najdrobniejszych przestępstw, stosuje wysokie kary, np. za śmiecenie, spluwanie, żucie gumy na ulicach, dokarmianie ptaków i palenie tytoniu. Singapur to prawdziwy fenomen - w ciągu niecałych 200 lat ten mający zaledwie 42 km długości i 23 km szerokości kraj, złożony z bagnistych wysepek, przekształcono w ekonomicznego potentata. Kiedy w 1819 roku przybył tu wysłannik Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej sir Stamford Raffles, nie przewidywał, że założony przez niego posterunek handlowy tak szybko rozwinie się w potężne miasto-państwo. Singapur to kraj bardzo czysty, uporządkowany, bezpieczny, ze zdyscyplinowanym społeczeństwem, ale nie da się ukryć, że w dużej mierze to zasługa konsekwentnie przestrzeganego systemu kar i przepisów, które regulują tu niemal wszystko.

Państwo Singapur położone jest na wyspie Singapur o powierzchni 572 km² wraz z grupą otaczających ją wysepek. Powierzchnia lądowa Singapuru ulega stałemu wzrostowi na skutek prac prowadzonych nad pozyskaniem lądu od morza. Najważniejsze z pozostałych 54 wysp to: Jurong Island, Pulau Tekong, Pulau Ubin i Sentosa. Singapur jest drugim najgęściej zaludnionym państwem świata z 6573 osobami na kilometr kwadratowy. Ponad 5,4 mln populacja tego kraju to narodowościowa mieszanka. Większość stanowią Chińczycy (77 proc.) i Malezyjczycy (14 proc.), ale oprócz nich, jak najbardziej zgodnie, mieszkają biali, Hindusi, Arabowie i wiele innych narodów. Językiem urzędowym jest angielski, ale oprócz niego ten status mają także trzy inne: chiński-mandaryński, malajski i tamilski.

Singapur leży 137 km na północ od równika, w strefie klimatu równikowego wybitnie wilgotnego. Średnia suma wysokich, rozłożonych równomiernie w ciągu roku opadów wynosi 2500 mm. W Singapurze właściwie nie istnieją pory roku, panują tam iście tropikalne warunki klimatyczne. Temperatura powietrza jest prawie cały czas taka sama – w styczniu wynosi średnio 25oC, a w czerwcu 27 oC. przy niemal 100 proc. wilgotności powietrza. Singapur to nie tylko miejski krajobraz z wieżowcami, kasynami i sklepami. Myśli się też tu o zieleni. Parki miejskie, ogromne zoo, ogród botaniczny i jeden z najpiękniejszych parków orchidei na świecie dobitnie świadczą o planowaniu z głową przestrzeni miejskiej. Sentosa to jedna z najbardziej rozwiniętych południowych wysp Singapuru, którą lokalni mieszkańcy traktują ją jako miejsce, gdzie można odpocząć, wziąć głęboki oddech i zaczerpnąć nowych sił. Na Sentosie znajdują się trzy plaże, które oferują importowany żółty piasek, zielonkawą wodę i lagunę. Najbardziej zaludnioną jest Siloso Beach, na której można wypożyczyć kajaki, deski surfingowe oraz rowerki wodne. Pozostałe plaże to Palawan Beach, wyróżniająca się wiszącym mostem, oraz najspokojniejsza i najcichsza Tanjong Beach.

Informacje praktyczne

Stolica: Singapur
Powierzchnia: 692,7 km²
Ludność: 5 093 000
Język: angielski, chiński, malajski, tamilski
Napięcie: 230 V (2 rodzaje: wtyczki brytyjskie i z 2 płaskimi bolcami)
Waluta: dolar singapurski

Przelot: Przelot odbywać się będzie połączeniem rejsowym z Warszawy do Singapuru z przesiadką w Dubaju. Łączny czas przelotu – ok. 15 godzin. Posiłek na pokładzie – wliczony w cenę. Przeloty będą odbywać się w cyklach co 7 nocy, jednak ze względu na rozkład lotów i różnice czasu w sumie trzeba liczyć 9 dni podróży.

Przepisy wjazdowe: Od obywateli polskich wjeżdżających na terytorium Singapuru nie wymaga się wizy wjazdowej. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.

Szczepienia: nie są wymagane. Szczepienia zalecane: wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, tężec/błonica, dur brzuszny.

Strefa czasowa: + 7 godziny różnicy czasu w stosunku do czasu polskiego

Placówki dyplomatyczne w Singapurze

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Singapuru
Singapur, Singapur, 435 Orchard Road, 17-02/03 Wisma Atria, 238877
Tel.: +65 62359478 Tel. dyżurny: +65 96738548, +65 98358083 Faks: +65 62359479

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej