• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Sri Lanka hotele

Oferty sri-lanka

Hotele Sri Lanka Last Minute All Inclusive - Wczasy na Sri Lance - Wakacje Sri Lanka


Informacja o regionie: Sri Lanka

Sri Lanka - wyspa rozkoszy, kraina o trzech obliczach. Ta tropikalna wyspa na Oceanie Indyjskim łączy w sobie starą Azję z jej bogatą kulturą, europejskie wpływy oraz nowoczesność. Piękno, dostatek i kultura wyspy zawsze wywoływały u odwiedzających podziw i zachwyt. Dla kupców arabskich była krainą szczęśliwych niespodzianek, zaś średniowieczny podróżnik Marco Polo nazwał ją najwspanialszą wyspą świata. Amerykański powieściopisarz Mark Twain uważał ją za „piękną i wspaniale tropikalną”. Mahatma Gandhi był przekonany, że naturalne piękno Sri Lanki jest niedoścignione na całej kuli ziemskiej. Także dzisiaj piękno, bogactwo i różnorodność tego miejsca stanowią o magii, która oczarowuje przybyszów.

sri lanka

Tym, co najbardziej przyciąga turystów, są przepiękne złote plaże oraz bujna tropikalna przyroda. Bardzo życzliwa turystom miejscowa ludność sprawia, iż pobyt tutaj pozostawia nieprzeciętne wspomnienia. Zachęcamy wszystkich, którzy przyjadą na Sri Lankę do wyjścia poza mury hoteli i poznanie okolicy. Sri Lanka bowiem to nie tylko piękne plaże. Ma ona bardzo bogatą historię, której ślady napotykamy na każdym kroku. Na południowym wybrzeżu można zwiedzić Galle z jej kolonialnymi budowlami pozostawionymi przez Holendrów, Portugalczyków i Anglików.

sri lanka

Najciekawsza jest jednak historyczna stolica wyspy, Kandy. Jest ona równocześnie duchową stolicą mieszkańców tego kraju. Tutaj znajduje się relikwia czczona przez buddystów – ząb Buddy. Aby umożliwić Państw poznanie niespotykanej atmosfery wyspy – polecamy udział w lokalnych wycieczkach. Sri Lanka – podróż do raju. Temu, kto miał już okazję poznać wyspę, kojarzy się ona z zieloną dżunglą, tarasami pól ryżowych, górami, wodospadami, bujną przyrodą, wybornym smakiem herbaty, aromatem curry, orzechami kokosowymi, smakiem przypraw, dźwiękiem bębnów i przede wszystkim z wesołymi, przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami.

 

Liczy zaledwie 66 tys. km2, ma jednak mnóstwo do zaoferowania. Ruiny miast będące świadkami wielowiekowej historii i kultury, stupy i pomniki będące wyrazem głębokiej religijności. Sri Lanka zdumiewa turystów swoją różnorodnością. W regionach turystycznych jakość wody morskiej jest dobra. Plaże hotelowe są codziennie oczyszczane, w przeciwieństwie do plaż publicznych. Latem kąpiele w oceanie z powodu mocnych prądów oraz wysokich fal mogą być niemożliwe. W okresie wiatrów monsunowych część plaż zostaje zniszczona, a odcinki plaż, które nie należą do hoteli, mogą być zanieczyszczone. Sri Lanka słynie ze szczególnej różnorodności gatunków.

sri lanka

Wiele gatunków zwierząt i roślin obecnych na Sri Lance to gatunki endemiczne, występujące tylko na terenie tego kraju. W celu ochrony tej niepowtarzalnej flory i fauny założono ponad 60 parków narodowych, rezerwatów przyrody i stref chronionych. Szczególne znaczenie ma puszcza podzwrotnikowa Sinharaja, która od 1998 r. objęta jest patronatem UNESCO. W sumie 26,5% powierzchni kraju to tereny chronione. Kolombo - połączcie Państwo pobyt w hotelu nad brzegiem Oceanu Indyjskiego ze zwiedzaniem stolicy Sri Lanki, Kolombo. Proponujemy Państwu kolonialny hotel Mount Lavinia, będący idealnym punktem wypadowym do indywidualnego odkrywania stolicy. Nowość! Ayurveda – nauka wiedzy o życiu. Pełny relaks podczas zabiegów kosmetycznych ayurvedy, kąpieli w oliwie, łaźni parowej, masaży leczniczych i relaksacyjnych oraz akupunktury prowadzonej pod okiem lekarzy. W ofercie wielu hoteli na Sri Lance znajdą Państwo zabiegi ayurvedy. Szczególnie polecamy 3-dniowy pakiet zabiegów w hotelu Royal Palms Beach Resort – do rezerwacji jeszcze przed wyjazdem w Państwa biurze podróży.

 

Informacje praktyczne:


Wiza: obywatele RP przy wjeździe na Sri Lankę muszą ubiegać się o wizę. W tym celu muszą okazać wypełnioną po angielsku kartę wjazdową, którą otrzymają w samolocie. Wiza wydawana jest na lotnisku. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy oraz posiadać aktualne zdjęcie. Wiza przysługuje jedynie na pobyt turystyczny. Woda pitna: Woda z wodociągów nie nadaje się do picia. Należy na to zwracać uwagę przede wszystkim podczas wycieczek po Sri Lance.

 

W każdym hotelu i gospodzie można kupić wodę mineralną. Zamawiając wodę mineralną, otrzymają Państwo wodę niegazowaną w plastikowych butelkach. Bez obaw można także pić tzw. iced water, przynoszoną w dzbankach do pokoju hotelowego. W polecanych przez nas hotelach można bez większych obaw pić napoje z kostkami lodu i jeść sałatki.

sri lanka

Czas przelotu: Warszawa – Kolombo – ok. 10 godz. Czas lokalny: zimą: czas polski plus 5,5 godz.; latem: czas polski plus 4,5 godz. Napięcie: 220 lub 230 V, należy zwrócić uwagę na wszelkie wskazówki dotyczące korzystania z sieci w pokojach hotelowych. Uwaga: trzybiegunowe wtyczki starego typu, które można jeszcze znaleźć w kilku hotelach, należy odbezpieczyć, wkładając w górny otwór ołówek lub długopis. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność. Waluta: rupia lankijska (LKR). W obiegu są monety i banknoty. Nominały monet: 5, 10, 25 i 50 centów, 1, 2 i 5 rupii. Nominały banknotów: 10, 20, 50, 100, 200, 500 i 1000 rupii. Pieniądze można wymienić w recepcji większości hoteli. Kurs jest tylko nieznacznie niższy niż w bankach. Banki czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.30. W soboty i niedziele banki są zamknięte. Do wymiany pieniędzy potrzebny jest paszport. Kwit wymiany należy zachować aż do wyjazdu. Wymiana pozostałych rupii przed wyjazdem możliwa jest tylko w Bank of Ceylon na lotnisku. Ludność: największa gęstość zaludnienia w strefie przybrzeżnej od Negombo do Galle (ok. 780 os./km²). Wielonarodowościowa struktura ludności. Przeważają Syngalezi wyznania buddyjskiego i chrześcijańskiego. W regionie Kolombo żyje także dużo Tamilów i mniejszości indyjskich, w Galle i Negombo – sporo muzułmanów. Grupy wyznaniowe: buddyści, chrześcijanie, muzułmanie oraz wyznawcy hinduizmu. Napiwki: obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać. Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom – ok. 10-15%. Bagażowy powinien otrzymać nie mniej niż 20 LKR za 1 sztukę bagażu, pokojówka – ok. 150 LKR tygodniowo. Plaże: bezpłatne, publiczne plaże, niezagospodarowane. Ceny w hotelu i restauracjach: obiad – ok. 10 USD, piwo – ok. 2 USD, wino – ok. 4 USD, kawa – ok. 2 USD.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej