• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Tunezja hotele

Oferty tunezja

Hotele Tunezja Last Minute All Inclusive - Wczasy w Tunezji - Wakacje Tunezja


Informacja o regionie: Tunezja

TUNEZJA cieszy się nieustającą popularnością wśród turystów od ponad 50 lat, którzy licznie przybywają do tej słynącej z uroków piaszczystych plaż oblewanych ciepłym, lazurowym morzem krainy w poszukiwaniu wrażeń niespotykanych poza Afryką a tylko na skąpanej w słońcu Saharze.

tunezja marina hotele

Goście głównie z Europy odpoczywają korzystając z wycieczek last minute w cieniu palm daktylowych, na plażach o piasku tak drobnym, jak nad Bałtykiem. Wycieczka do Tunezji nie może odbyć się bez pokonania jeepami krętych, górskich dróg Atlasu a zainteresowani starodawną kulturą skorzystają nawet w trakcie wczasów all inclusive w Tunezji z możliwości skosztowania pozostałości po starożytnych amfiteatrach porzuconych wśród rzymskich i bizantyjskich ruin. Gdy będziesz spędzać wczasy last minute w Tunezji zajrzyj na targ w arabskich soukach by zobaczyć esencję tego wciąż egzotycznego kraju a nie tylko tracić czas na leniwy wypoczynek all inclusive w komfortowych warunkach hoteli w Sousse, Monastirze, Hammamecie czy Port el Kantaoui. Nowe hotele przyciągają do Tunezji gości oczekujących w trakcie wakacji last minute szerokiego i dostosowanego do potrzeb klientów z Europy zakresu świadczonych usług. Programy wycieczek objazdowych do Tunezji zagwarantują moc wrażeń i okazję do poznania historii, tradycji, kultury i życia codziennego Tunezji. Skorzystaj z naszej oferty last minute, wybierz jedną z propozycji wycieczki do Tunezji lub po prostu spędź urlop w hotelu w Hammamecie, Sousse i w Monastirze - naprawdę warto!


WYSPA DJERBA (Jerba) - jest wyspą, która oferuje łagodny tunezyjski klimat, wypoczynek na piaszczystych plażach, które ciągną się kilometrami i wczasy last minute nad ciepłym morzem niemal pozbawionym fal. Każdy amator wycieczek do Tunezji znajdzie tu krajobraz skąpany w zieleni palm, piaszczystą glebę w kolorze beżu i wszechogarniającą biel zabudowy typowych dla Tunezji kopuł zaokrąglonych w kształt zbliżony do sześcianu. Wycieczka last minute na Djerbę to okazja do urlopu w bezruchu, ciszy i spokoju. Ta tunezyjska wyspa - największa wyspa tego kraju - położona jest jedynie kilka kilometrów od południowo-wschodnich wybrzeża i nazywana jest powszechnie Wyspą Zjadaczy Lotosu. Jeśli zdecydujesz się wyjść poza hotelową plaże czy palmowy ogród wokół obiektu, pamiętaj o największych historycznych atrakcjach na Djerbie - ruinach Meninx, osady z VIII w. p.n.e. założonej przez Fenicjan a następnie rozwijanej przez Rzymian; to tu znajduje się słynna grobla, która łączy wyspę Djerba ze kontynentem dzięki czemu umożliwia kontakty handlowe z regionem już od setek lat. To dzięki niej również dostaniesz się z lotniska na Djerbie do wybranego hotelu na Półwyspie Zarzis.

Centrum wyspy to głównie miejscowości Hara Kebira i Hara Seghira, gdzie turyści spotkać mogą i dziś ostatnich przedstawicieli niewielkiej społeczności żydowskiej, która pojawiła się tu kilka wieków temu. W trakcie wycieczki po Djerbie znajdziesz też kilka nadal otwartych synagog - zapoznaj się szczególnie z historia jednej z nich o nazwie El Ghriba, co tłumaczy się jako "cudzoziemka" a która otwarta została w 586 r. przed n.e. Jej obecny kształt zawdzięczamy odbudowie z początków 20. wieku, ale Tora - symbol religii żydowskiej - zaliczana jest do najstarszych istniejących na świecie. Zwróć uwagę również na liczne budowle położone wokół wybrzeża wyspy - to meczety, pozostałość po charydżytach i ibadytach - fanatycznej seksy z 7. wieku naszej ery, która po odłączeniu od religii islamu wznieciła powstanie w całej Afryce Północnej. To tu na Djerbie schronili się przed prześladowaniami czyniąc z niej jedną wielką fortecę zdolną odeprzeć każdy atak. Dopiero w 1560 r. wyspa została zdobyta przez wojska hiszpańskie, które otoczyły Bordz Ghazi Mustafa - twierdzę położoną w Houmt Souk. Miejscowość ta jest dziś stolicą wyspy i każdy turysta podczas wczasów last minute na Djerbie powinien spędzić w niej choć kilka godzin.

Wypoczynek na Djerbie zaplanuj na północno-wschodnim lub wschodnim wybrzeżu wyspy, gdzie znajdują się najwspanialsze plaże, wzdłuż których zostało wybudowanych setki hoteli, które należą aktualnie strefy turystycznej Wyspy Djerba. Hotele od najtańszych 3-gwiazdowych po luksusowe 5* ciągną się przez 20 km wybrzeża i oferują typowe dla wczasów w Tunezji atrakcje jak thalassoterapię a dla spragnionych aktywnego wypoczynku w Tunezji: tenis, kręgle, golf, przejażdżki konne, parasailing i windsurfing czy nurkowanie i żeglowanie. Tunezja all inclusive to również popularne programy animacyjne, dyskoteki, folklorystyczne pokazy lokalnej kultury lub dla gości szukających mocnych wrażeń - kasyna.

Popularne miejscowości turystyczne w Tunezji od A do Z

DJERBA (Wyspa Djerba, Dżerba) - dziesiątki hoteli, kilometry plaż, lokalna zabudowa w orientalnym stylu, wspaniały krajobraz, szeroka oferta sportowa zapewni turystom na wczasach na Djerbie wiele atrakcji, także gościom oczekującym okazji do aktywnego wypoczynku, nawet na urlopie all inclusive: tenis, jeździectwo, fitness, wellness, golf - czekają na Gości. Niemal co kilka metrów na plaży znajdziesz punkty oferujące windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo i narciarstwo wodne. Jeśli znudzisz się już wczasami all inclusive przy basenie w jednym z hoteli na Djerbie, nic trudnego - polecamy krótką wycieczkę Houmt Souk, rynek otwarty w poniedziałki i piątki lub Midoun, który działa w czwartek. To tu spotkasz lokalnych rolników, którzy oferują za niewielkie pieniądze kosze pełne ekologicznych warzyw, owoców i przypraw. Wypoczynek na Djerbie urozmaicić wycieczką między głównymi miastami - Houmt Souk i Midoun - z uwagi na niskie ceny i taksometry polecamy lokalne taksówki, dla aktywnych gości dobrym rozwiązaniem będą rowery, dostępne za niewielką opłatą w każdym niemal hotelu. Pamiętaj też by nie wyjeżdżać z Djerby bez spróbowania lokalnej kawy - „café” lub „thé à la menthe”. Proponujemy również wycieczki po Djerbie np. typowych dla regionu pustyń kamienistych, piaszczystych a także pozostałości po słonym jeziorze w centralnej części wyspy. Czas przejazdu z lotniska to ok. 30-45 min.

HAMMAMET - położony jest jedynie 140 km od krańców Sycylii we Włoszech, znany przede wszystkim z półwyspu Cap Bon, który pachnie tysiącem kwiatów jaśminu i hibiskusa, cieszy oczy kolorami winnej latorośli, drzewkami pomarańczy, mandarynek i innych cytrusów. Znajdziesz tu słynne pola golfowe, setki hoteli położonych bądź w starej części miasta, bądź nowowybudowane wokół mariny w Hammamet Yasmine, nie starsze niż 20-letnie 4-5 gwiazdkowe sieci el Mouradi, RIU i innych. A każdy w niewielkiej odległości od szerokiej piaszczystej plaży i turkusowego morza.

Hammamet to najstarszy kurort Tunezji, którego nazwa pochodzi od hammamu - łaźni, prywatnej lub publicznej, która można znaleźć tu już od czasów starożytnych. Wypoczynek w Tunezji to okazja do zobaczenia również XV-wiecznej twierdzy położonej w centralnej części starego Hammametu gdzie hiszpańskie wojska stoczyły bitwę z muzułmańskimi piratami, a później przed atakującymi Turkami. Kiedy będziesz stał na szczycie murów, spójrz w dół na port rybacki oraz kręte uliczki starej Medyny, słynnego arabskiego miasta, gdzie czas zatrzymał się setki lat temu. Hammamet odkryty został przez europejskich turystów w latach 20-tych XX wieku, szczególne zasługi do popularyzacji wczasów w Hammamecie miał rumuński milioner George Sebastian, który postawił tu, ledwie 3 km od Medyny, wspaniałą willę, w której gościli znawcy sztuki i członkowie wyższych sfer z Europy tacy jak Paul Klee i André Gide; to tu w czasie II wojny światowej mieszkał generał Rommel a po zakończeniu wojny Winston Churchil pisał tu swe słynne pamiętniki. Aktualnie willa należy do narodu tunezyjskiego i znajduje się w niej Międzynarodowe Centrum Kulturalne Tunezji.

tunezja souk


Kolejna fala popularności Hammametu przypada na lata 60-te XX wieku kiedy to zaczęli napływać turyści z Francji spragnieni pięknych tunezyjskich plaż i ciepłego morza. Dzięki nim powstały tu pierwsze hotele, głównie na północ i południe od Medyny a także powstawać zaczęło typowo turystyczne zaplecze jak restauracje, bary, dyskoteki, kluby nocne, sklepy, korty tenisowe, centa sportów wodnych i nurkowania, pola golfowe, które szybko wypełniły się napływającymi turystami z Europy. To dla nich od lat 80. XX wieku rozbudowuje się najmłodszą i najnowocześniejszą dzielnica Hammametu - Yasmine, która oferuje hotele znanych światowych marek gwarantujących standard uznany przez gości również z Polski. Ośrodki SPA, zabiegi thalassoterapii, balneoterapii oraz ogromne sale centrów biznesowo-konferencyjnych to znana i lubiana oferta hoteli w Hammamecie. Czas przejazdu do hotelu w Hammamecie z lotniska w Monastyrze to ok. 1,5-2 godz., z lotniska w Enfidha - ok. 25 minut.


MONASTIR (Monastyr) - to przede wszystkim międzynarodowy port lotniczy, który do czasu otwarcia lotniska w Hammamecie (Enfidha) obsługiwał ogromną liczbę lotów czarterowych, głównie z Europy. Wzdłuż lotniska ciągnie się strefa turystyczna, która kończy się wiele kilometrów od centrum miasta. To tu pobudowane zostały wzdłuż pięknych i szerokich a także piaszczystych plaż Skanes i Dkhila hotele 3-, 4- i 5-gwiazdkowe.

tunezja monastir

Kurort posiada ofertę hotelową odpowiednią dla każdego gościa - od najtańszych hoteli klubowych i rodzinnych obiektów po luksusowe 5* resorty, które oferują szeroką ofertę sportową - od popularnych sportów wodnych przez nurkowanie, przejażdżki na wielbłądach, koniach i quadach, gry zespołowe, tenis ziemny, strzelanie np. z łuku po golf, którym cieszyć się możemy jednym z dwóch 18-dołkowych pól golfowych w okolicy - Flamingo i Palm Links. Hotele posiadają również centra thalassoterapii i balneoterapii, gdzie gościom proponuje się skorzystanie z leczniczych zabiegów. W trakcie wczasów w Monastirze trzeba odwiedzić położone zaledwie kilka kilometrów od strefy turystycznej a bardzo bogate w pamiątki historyczne - centrum starego Monastiru. To tu znajdziemy Medynę z pozostałościami murów obronnych a także obronny kościół, klasztor – ribat i Wielki Meczet zbudowany w typowej dla jego okresu - surowej architekturze. Rzymskie kolumny to jedyna pozostałość po starożytnej osadzie Ruspina, na gruzach której powstał. Monastir to rodzinne miasto pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji – Habiba Bourghiby. Kiedy w 1956 r. Tunezja ogłosiła niepodległość Habib Bourghiba został wybrany na prezydenta i to głównie niemu Monastir zawdzięcza swój rozwój. Na Placu du Gouvernorate w centrum Monastiru znajduje się pomnik Bourghiby w kształcie młodego mężczyzny odlanego z brązu. Dwa wysokie minarety, widoczne z oddali, które powstały na życzenie prezydenta, to mauzoleum jego imienia - warto skorzystać z okazji w trakcie wczasów w Tunezji do przyjrzenia się z bliska złotym kopułom.

NABUL (Nabeul) - znany jest z pięknych plaż, ręcznie wyrabianej ceramiki a także wielkiego targu wielbłądów. Symbolem miejscowości jest tradycyjna waza ceramiczna oraz... „pomnik pomarańczy”. To tu znajduje się jedno z największych centrów produkcji tunezyjskiej ceramiki, której wyrób stanowi nadal główne źródło mieszkańców. Jeśli oczekujesz spokojnego wypoczynku w Tunezji, to Nabeul jest tym czego ci trzeba. Jest tu spokojniej niż w położonym około 15 km na południe od Nabeul - Hammamecie, do którego dostaniesz się za kilkanaście euro tradycyjna konną bryczką, których pełno przed hotelami. Wypoczywając na pięknej piaszczystej plaży pamiętaj o znanym piątkowym targu, który stanowi jedną z większych atrakcji dla turystów w trakcie wakacji w Nabeul.

OAZA ZARZIS (Półwysep Zarzis) - to niewielka nadmorska miejscowość, która zlokalizowana jest południu Tunezji, kilka kilometrów od wyspy Djerba, ale już na kontynencie. Wypoczynek w Zarzis polecamy szczególnie turystom zainteresowanym spokoju i ucieczki od wielkich turystycznych ośrodków takich jak Hammamet, Sousse i inne. Dostaniemy się tu z lotniska na Wyspie Dżerba przez groblę łączącą wyspę z Afryką o długości ok. 60 km podziwiając położone wzdłuż drogi plantacje daktyli i gaje oliwne. Strefa turystyczna Zarzis zlokalizowana jest przy drobnopiaszczystej plaży długiej na ok. 12 km. Zarzis to prawdziwy raj dla amatorów wypoczynku na plaży i aktywnych sportów wodnych - to dla nich hotele w Zarzis przygotowały windsurfing, narty wodne, łodzie typu banan. Niewielkie miasteczko Zarzis położone jest w odległości 3 km ale z uwagi na odbywający się tam targ, na który możemy dojechać taksówką, warto poświecić mu choć jedną z wycieczek fakultatywnych. Z lotniska na Djerbie przejazd do Zarzis zajmuje ok. 45 min.

PORT EL KANTAOUI - międzynarodowa przystań jachtowa w tradycyjnym stylu to główna trakcja Port el Kantaoui, gdzie przez dużą murowaną bramę można dojść do ogromnej przystani z uliczkami, wzdłuż których pobudowano bielone domy ukwiecone patiami i arkadami. Jeśli planujesz urlop w Port el Kantaoui przysiąść na chwilę w jednej z setek kawiarenek, restauracji lub barów lub też zakup dla znajomych tradycyjne drobne prezenty w jednym z butików, sklepów jubilerskich lub boxie z pamiątkami. Port el Kantaoui oferuje też atrakcje dla osób aktywnych - skorzystaj z jednego z wielu kortów do tenisa lub zagraj partyjkę golfa na profesjonalnym 36-dołkowym polu golfowym. W ofercie miejscowych ośrodków sportowych znajdziemy też propozycję uprawiania sportów wodnych - oczywiście w zależności od pogody. Dla znudzonych wypoczynkiem all inclusive gości hotele oferują wycieczkę z portu do centrum Sousse, które oddalone jest o ok. 8 km, gdzie regularnie kursuje kolejka turystyczna tzw. taf taf. Z lotniska w Monastyrze do Port el Kantaoui dojedziemy w 40 min.


SOUSSE - trzecie co do wielkości miasto w Tunezji, otoczone z jednej strony morzem i plażą o delikatnym piasku, a z trzech pozostałych - gajami oliwnymi, to połączenie historię, arabskiej współczesności i turystyki na miarę 21. wieku. Sousse zostało założone jako Hadrumetum w IX w. przed n.e., jeszcze zanim powstała znana Kartaginą, przez fenickich żeglarzy i doskonale prosperowało pod panowaniem rzymskim i bizantyjskim. W VII wieku n.e. Sousse zostało bardzo rozbudowane przez muzułmanów, którzy rozpoczęli budowę swojej potęgi w Afryce Północnej. Dalej w czasach osmańskich było jednym większych ośrodków handlowych nad Morzem Śródziemnym a pozostałości po tej bogatej historii znajdziemy jeszcze i dziś w centrum miasta. Na każdym turyście wrażenie zrobią długie na ponad 2 km i wysokie na 8 m mury obronne Sousse a Wielki Meczet - o bardzo surowej acz typowej architekturze - wygląda jak forteca. Tuż obok czeka na Was ribat - klasztor obronny, wokół którego została zbudowana siła Sousse w przeszłości. Poświęć chwile by ze szczytu wieży ribatu podziwiać fantastyczny widok na Medynę i dziedziniec wielkiego Meczetu. Ostatnim punktem każdej wycieczki do Sousee powinna być kasba gdzie znajduje się muzeum prezentujące zbiór tunezyjskich mozaik.

tunezja jeep safari

Sousse, z racji swojej wielkości, to także - a może przede wszystkim - ogromne i dość nowoczesne miasto ze szkołami, kilkoma uniwersytetami a na obrzeżach - zakładami produkcyjnymi. Sousse żyje nie tylko z turystyki, ale to także jeden z głównych ośrodków przemysłu w Tunezji. Hotele położone są głównie w centrum miasta, wzdłuż plaży, począwszy od placu Boujafaar w centrum w stronę północną, gdzie wybudowano hotele o standardzie od 3 do 5 gwiazdek. Tzw. „porto-ogród” jak mówi się o Port el Kantaoui, oferuje te najbardziej luksusowe hotele z widokiem na przystań jachtową i stateczki zacumowane w centrum. W Sousse znajdziemy ogromną liczbę restauracji, kawiarenek i sklepików z pamiątkami a nieco dalej na północ - pola golfowe. Na plaży lokalne firmy oferują szeroki wachlarz propozycji sportów wodnych i nurkowania a każdy 5* hotel zachęca by odpocząć i zregenerować siły w centrach thalassoterapii. Jeśli późnym wieczorem zapragniemy ponownie wyjść z hotelu, możemy czas spędzić w pubach, klubach lub dyskotekach a także w jednym z kasyn. Z lotniska w Monastyrze dojedziemy tu w 30-40 min. Podobnie jak z lotniska w Enfidha.Odległości pomiędzy najpopularniejszymi kurortami w Tunezji:

HAMMAMET - dojazd autokarem z lotniska: ok. 70 minut.

HAMMAMET\HAMMAMET-YASMINE - dojazd autokarem z lotniska: ok. 70 minut.

SOUSSE - dojazd autokarem z lotniska: ok. 2,5 godz.

PORT EL KANTAOUI - dojazd autokarem z lotniska: ok. 2,5 godz.

MONASTYR/SKANES - dk. 15 km na południe od Sousse. Dojazd autokarem z lotniska: ok. 30 min.

DJERBA - dojazd autokarem z lotniska: ok. 30-60 minut (w zależności od lokalizacji hotelu).Informacje praktyczne czyli co każdy turysta w Tunezji wiedzieć powinien:

Wizy do Tunezji nie są wymagane, gdy podróżujemy z biurem podróży samolotem czarterowym. Pamiętajmy jednakże, że paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty planowanego powrotu do Polski. Czas przelotu na trasie Warszawa-Monastir – ok. 3 godz. Na lotniska w Enfidha - również 3h. Czas lokalny jest taki sam jak czas obowiązujący w Polsce. W Tunezji obowiązującym językiem jest arabski i francuski, ale w miejscach turystycznych porozumiemy się swobodnie również po angielsku, niemiecku i włosku. Napięcie w Tunezji to 220 V, standardowe gniazdka - takie jak w Polsce. Walutą Tunezji jest Dinar (TND), 1 TND (1000 milimów) = ok. 2 PLN; w obiegu są banknoty: 5, 10, 20, 30 TND oraz monety: 5, 1, 0,5 TND; 100, 50, 20, 10 milimów. Dinar jest walutą niewymienialną i nie należy jej wywozić poza obszar Tunezji, gdyż nie sprzedamy jej ponownie w żadnym kantorze w Polsce. Tunezja jest krajem muzułmańskim - należy pamiętać, że zasady religijne, jak i tradycyjne obyczaje są żywe i powszechnie praktykowane. Turyści powinni, a w zasadzie w trosce o własne życie i zdrowie, muszą się stosownie zachowywać, szczególnie w miejscach publicznych, poza hotelami a w meczetach przede wszystkim. Do meczetów najlepiej nie wchodzić w ogóle, gdyż oficjalnie mogą wchodzić do nich tylko muzułmanie; turyści mogą zajrzeć do kilku wyznaczonych meczetów, stanowiących cel zorganizowanych turystycznych wycieczek, ale i potencjalnych zamachowców. Napiwki są obowiązkowe. Powtórzymy - obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać, ale nie mniej niż 10% ceny. Napiwki dajemy każdemu i zawsze: bagażowym, pokojówkom, kierowcom, przewodnikom obsługującym wycieczki lokalne a nawet zaczepionym na ulicy Tunezyjczykom, których pytamy o drogę. Ceny w hotelach i restauracjach są dość atrakcyjne, przykładowo za obiad zapłacimy ok. 20 TND; butelka piwa kosztuje ok. 3-5 TND; butelka wina ok. 7-15 TND; kawa – 2-3 TND; butelka wody mineralnej jedynie 1,5 TND. Plaże są bezpłatne a większość hoteli posiada własne, prywatne i ogrodzone plaże, gdzie goście hotelowi najczęściej nie płacą za serwis plażowy - wypożyczenie leżaka i parasola. W niektórych tańszych hotelach, głównie 3-4*, opłata za leżak i materac jest pobierana i wynosi ok. 2-5 TND; goście spoza hotelu, którzy korzystają z plaży publicznej muszą się liczyć z koniecznością zapłaty za komplet plażowy - parasol i leżak - do 10 TND/os./dzień.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej