• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Włochy hotele - Kalabria hotele

Oferty wlochy

Kalabria - Wakacje 2016, Last Minute, Wycieczki, Wczasy


Informacja o regionie: Kalabria

Kalabria jest palecem tzw. "włoskiego buta", skrajnie położonym na południu Włoch i oblewanym przez kryształowo czyste wody morza Jońskiego i Tyrreńskiego i oddzielonym od Sycylii Cieśniną Messyńską. Ciepły klimat, piękne kolory morza, skaliste wybrzeża na przemian z piaszczystymi plażami, dziki i tajemniczy charakter, autentyczne smaki lokalnych potraw i ślady starożytnych początków państwowości sprawiają, że wakacje w Kalabrii są bardziej wyjątkowe niż można byłoby to sobie wyobrazić. Wszelkie motywację podróży mogą być zaspokojone: ci, którzy kochają naturę i kontemplują przyrodę, mogą zwiedzić kalabryjskie parki chronione i podziwiać piękne krajobrazy gdzie pasy zielonii przechodzą w błękitne jeziora i wodospady. Z drugiej strony, ci, którzy wolą wygrzewać się w ciepłych promieniach słońca i korzystać z licznych sportów wodnych w krystalicznie czystym morzu mogą wybrać z wielu urokliwych miejscowości wzdłuż długiego wybrzeża Tyrreńskiego i Jońskiego.

Z kolei ci którzy chcą dowiedzieć się o czegoś więcej o przeszłości regionu, Kalabria pełna jest dawnych osad, wspaniałych kościołów, klasztorów, pałaców, zamków i miast, gdzie odwieczne tradycje wciąż są żywe. Stosunkowo ubogi region Kalabrii nie jest bardzo szanowany przez Włochów i nie jest dobrze znany turystom zagranicznym. Jednak wakacje w Kalabrii oferują zupełnie inne spojrzenie na Włochy. Trzeba przyznać, że można poczuć się czasami tak, jakby wskoczyło się do innego świata, miast, zniszczonych przez powtarzające się trzęsienia ziemi, otoczonymi przez blokowe przedmieścia. Region cały czas boryka się z problem wyrównania szans i doścignięcia pod względem rozwoju gospodarczego północy Włoch. Dawniej Kalabria była częścią Wielkiej Grecji, miejscem bogatych i potężnych kolonii greckich. Teren jest górzysty i pełny zapomnianych wiosek. Większe miasta regionu są w większości nowoczesne i nieco odpychające, ale mniejsze miasteczka i wioski mają wiele historycznego uroku. Ten nadmorski region, który przyciąga rzesze turystów na letnie wakacje w Kalabrii ma 780 km urozmaiconego wybrzeża. Stolicą regionu jest Catanzaro. Region obejmuje 15.080 km2 i liczy nieco ponad 2 mln mieszkańców. Liczba kalabryjskich dialektów jest bardzo duża. Północne dialekty są wariantem języka neapolitańskiego, a te centralne i południowe są ściśle związane z Sycylią.

Ponadto, istnieje znacząca kalabryjska wersja języka Griko (greckiego z południowych Włoch). Większość atrakcji turystycznych znajduje się wzdłuż wybrzeża, o szczególnie wysokiej koncentracji na południowym krańcu, między Catanzaro (stolicą regionu) i Reggio di Calabria (największe miasto). Turystyka wydatnie wpływa na przyszłość Kalabrii. Miasta takie jak Scalea, Tropea, Maratea, Diamante i Praia Mare dzięki wspaniałej słonecznej pogodzie, piaszczystym plażom i ciepłej wodzie są motorem napędowym tej gałęzi gospodarki Kalabrii. Mnóstwo tu również wiosek z bielonymi ścianami, przywołującymi na myśl grecki charakter zabudowy. Hotele w Kalabrii w są skromne i nieco staromodne, ale dostępnych jest kilka dobrych hoteli spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. W tej części Włoch, poza sezonem lipiec-sierpień, można znaleźć dobre hotele w opcji last minute. Kalabria z pewnością będzie odskocznią od codzienności i dobrze znanego charakteru wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że wakacji w Kalabrii będą statyczne i nudne. Kiedy mówimy o Kalabrii, myślimy o morzu i jego cudownych plażach. Te okoliczności przyrody w postaci krystalicznie czystej wody są idealnym miejscem do uprawiania sportów wodych: windsurfingu, kitesurfingu czy nurkowania, dzieki któremu można odkryć wspaniałą florę i faunę dna morskiego a nawet podziwiać intrygujące wraki statków z II wojny światowej.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej