• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Wyspy Kanaryjskie hotele - Wyspa Lanzarote hotele

Oferty wyspy-kanaryjskie

Wyspa Lanzarote - Wakacje 2016, Last Minute, Wycieczki, Wczasy


Informacja o regionie: Wyspa Lanzarote

Lanzarote jest mieszanką skał, zastygłej lawy, księżycowych krajobrazów, krystalicznie czystej wody, oaz palmowych, miejscem gdzie w harmonijny sposób łączy się życie człowieka i przyrody. Jest to najbardziej na wschód wysunięta wyspa z całego archipelagu Wysp Kanaryjskich, odznaczająca się średnią roczną temperaturą powietrza 21C.

lanzarote

Ze względu na swój niezwykły charakter została wpisana na listę UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. Charakteryzuje się dużą ilością wulkanów, które jeszcze na początku XVIII wieku odznaczały się dużą aktywnością. Na wyspie istnieje ok 100 otwartych wulkanów na przestrzeni 800 kilometrów kwadratowych a zastygła lawa tworzy fantastyczne kształty, które idealnie wpasowują się w charakter wyspy. Lanzarote oferuje niezwykły klimat sprzyjający wypoczynkowi przez cały rok: słoneczne dni, piaszczyste plaże, piękne i egzotyczne doliny wulkaniczne, a także harmonijnie wkomponowaną, unikalną architekturę stworzoną przez popularyzatora harmonijnego wyrażania przestrzeni publicznej, rzeźbiarza, malarza, urbanisty - Cesara Manrique. Dzięki jego unikalnym koncepcjom zagospodarowania, wartości architektoniczne idealnie łączą się z lokalną tradycją i środowiskiem naturalnym tworząc swoistą równowagę krajobrazu będacą niezaprzeczalnym atutem Lanzarote.

lanzarote

Najpopularniejsze miejscowości to: TEGUISE, PLAYA BLANCA, PUERTO DEL CARMEN.

 

Czas przelotu - Polska-Arrecife – ok. 5 godz. Czas lokalny - czas polski minus 1 godz. Ceny w hotelu i restauracji - obiad – od 12 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 2 EUR, wino – ok. 4 EUR.

lanzarote

Plaże - wstęp bezpłatny; serwis plażowy (2 leżaki + parasol) – ok. 10 EUR/dzień. Przepisy wjazdowe - obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Meldunek - w przypadku turystów, pobyt zgłaszają na policji służby hotelowe. Przy dłuższym pobycie należy samemu zarejestrować miejsce zamieszkania w urzędzie miasta.

lanzarote

Służba zdrowia - na Lanzarote nie występują żadne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Koszt standardowej wizyty lekarskiej w placówce medycznej waha się w granicach od 40 do 100 EUR, doba pobytu w szpitalu kosztuje ok. 180 EUR. Dla kierowców - polscy kierowca mogą legitymować się polskim prawem jazdy.

 

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej