• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Wyspy Kanaryjskie hotele - Wyspa Teneryfa hotele

Oferty wyspy-kanaryjskie

Wyspa Teneryfa - Wakacje 2016, Last Minute, Wycieczki, Wczasy


Informacja o regionie: Wyspa Teneryfa

Teneryfa jest największą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Ma powierzchnię 2034 kilometrów kwadratowych i jest położona centralnie, pomiędzy wyspami Gran Canaria, La Gomera i La Palma. Wyspa znajduje się ponad 1000 kilometrów od hiszpańskiego lądu. Kształt wyspy przybiera kszatłt nieregularnego trójkąta utworzonego przez Anaga, Teno i masyw Adeje, w centralnej części wznosi się Teide, najwyższy szczyt Hiszpanii o wysokości 3718 metrów nad poziomem morza. Naturalne zróżnicowanie na Teneryfie jest tak niezwykłe, że podejmowane są wysiłki służące ochronie walorów przyrodniczych, przez instytucje i samych mieszkańców wyspy. Dziś ponad połowa jej terytorium jest chroniona. Najbardziej znanym ze wszystkich obiętych ochroną miejsc jest Park Narodowy Teide, jeden z czterech parków narodowych na Wyspach Kanaryjskich, a jednocześnie najczęściej odwiedzany w Hiszpanii. Wyjątkową wartością ekologiczną Teneryfa obejmuje ponad 600 gatunków flory i fauny, które są unikalne w skali świata.

teneryfa

Teneryfa podzielona jest na 31 okręgów administracyjnych, zgrupowanych w trzech różnych strefach. Miasto Santa Cruz de Tenerife (stolica) oraz sąsiednie dzielnice La Laguna (światowe dziedzictwo UNESCO), Tegueste i El Rosario tworzą obszar metropolitalny wyspy będący ważnym centrum biznesowym, handlowym i kulturalnym.

Ta część Teneryfy może również poszczycić się pięknymi plażami: najlepsze z nich to Playa de Las Teresitas, Parque Maritimo César Manrique a także nadmorskimi miastami Bajamar i Punta del Hidalgo.

teneryfa

 

Na północy wyspy, na obszarze od Tacoronte do Buenavista del Norte, panuje przyjemny klimat subtropikalny, bardziej wilgotny i chłodniejszy niż w innych częsciach Teneryfy. W przeszłości północ była najważniejszym obszarem pod względem liczby ludności i przemysłu. Mimo, że nie są one tak ważne dzisiaj, miasta nadal zachowały bogate dziedzictwo oparte na handlu z Europą. Puerto de la Cruz - Valle de la Orotava i Isla Baja to główne obszary turystyczne w tej części wyspy.

teneryfa

Na południu, od Candelaria do Santiago del Teide, klimat jest najcieplejszy i najbardziej suchy na wyspie. Tutaj zlokalizowane są główne ośrodki turystyczne i największe obszary rolnicze, na których rosną pomidory, banany i prowadzone są inne uprawy. Południe, od lat najmniej zaludniony i najbardziej odizolowany obszar wyspy, doświadcza teraz najszybszego wzrostu i rozwoju infrastruktury turystycznej skupiając wiekszość ruchu.

Czas przelotu - Polska-Teneryfa – ok. 5 godz. Czas lokalny - czas polski minus 1 godz. Ceny w hotelu i restauracji - obiad – od 16 EUR, woda – ok. 3 EUR, piwo – ok. 2 EUR, wino – ok. 10 EUR. Plaże - wstęp bezpłatny; serwis plażowy (2 leżaki + parasol) – ok. 15 EUR/dzień.

Przepisy wjazdowe - obywatelepolscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty.

teneryfa

 

Meldunek - w przypadku turystów, pobyt zgłaszają na policji służby hotelowe. Przy dłuższym pobycie należy samemu zarejestrować miejsce zamieszkania w urzędzie miasta. Służba zdrowia - na Teneryfie nie występują żadne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Koszt standardowej wizyty lekarskiej w placówce medycznej waha się w granicach od 40 do 100 EUR, doba pobytu w szpitalu kosztuje ok. 180 EUR. Dla kierowców - Polscy kierowca mogą legitymować się polskim prawem jazdy.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej