• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Zanzibar hotele

Oferty zanzibar

Hotele Zanzibar Last Minute All Inclusive - Wczasy na Zanzibarze - Wakacje Zanzibar


Informacja o regionie: Zanzibar

Magia kontynentu afrykańskiego właśnie tutaj objawia się najbardziej spektakularnie. Niewiarygodnie turkusowy kolor Oceanu Indyjskiego i biały piasek koralowych plaż – to wizytówka Zanzibaru. Nazywany Wyspą Przypraw, jest archipelagiem tropikalnych wysp będących częścią Tanzanii i leży tylko 25-50 km od jej wybrzeża. Dzisiejszy Zanzibar to także wakacyjna wyspa – wspaniałe warunki naturalne i wysoki poziom usług turystycznych przyciągają tu miłośników dziewiczych plaż i pięknych krajobrazów. Zanzibar słynie z przepięknych plaż, najbardziej znane to: Nungwi i Kendwa w północnej części wyspy i Kiwengwa na wschodnim wybrzeżu, gdzie znajdują się wybrane dla Państwa hotele.

egipt piramidy krajobraz travelzone


Plaże mają piasek o zadziwiającej konsystencji białego pudru, kolor oceanu jest niewiarygodnie szmaragdowy. Charakterystycznym zjawiskiem są tu przypływy i odpływy morza. Na kilka godzin woda cofa się nawet więcej niż kilkunaście metrów. Jest to niezapomniana okazja do spaceru po dnie morza prawie suchą stopą! Z uwagi na to zjawisko, tylko niektóre hotele dysponują parasolami i leżakami na plaży. Wspaniałego obrazu dopełniają tradycyjne łodzie dhow, które wydają się być zawieszone na wodzie oraz malownicze sylwetki Masajów, którzy w swoich barwnych szatach pilnują bezpieczeństwa turystów. Pełna egzotyka, nieziemskie krajobrazy, wspaniała przyroda i bardzo wysoki standard hoteli to idealna wakacyjna propozycja dla urodzonych podróżników, ciekawych świata niespokojnych duchów, a także miłośników pięknych plaż i rodzinnego wypoczynku w fascynujących miejscach.

Informacje praktyczne:

Pilot: turyści objęci są opieką anglojęzycznego rezydenta, do którego zadań należy pomoc podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na lokalne wycieczki i safari. Czas przelotu: Polska – Mombasa: 10 godz.; Mombasa – Zanzibar: 45 min. Czas lokalny: czas polski plus 2 godz. Wiza: obywatele RP wjeżdżający na teren Tanzanii muszą posiadać ważną wizę. Wizę turystyczną ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu) można otrzymać na lotnisku na Zanzibarze.

egipt piramidy krajobraz travelzone
Do otrzymania wizy potrzebne są: paszport ważny 6 miesięcy licząc od daty planowanego wyjazdu (z dwoma pustymi stronami). Koszt wizy to 50 USD od osoby, płatne gotówką. Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu i wyjazdu. UWAGA: Klienci zobowiązani są do kupienia również wizy kenijskiej. Wiza Kenia: obywatele RP wjeżdżający na terytorium Kenii muszą posiadać ważną wizę. Wizę turystyczną, ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu), można otrzymać na lotnisku w Mombasie. Do otrzymania wizy potrzebny jest paszport ważny przez minimum 6 miesięcy, licząc od daty planowanego wyjazdu (z minimum dwiema wolnymi stronami). Koszt wizy to 50 USD od osoby, płatne gotówką. Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty imigracyjne przyjazdu i wyjazdu. Klimat: tropikalny, pora deszczowa: kwiecień-maj. Religia: islam. Waluta: shilling tanzański (TSH), 1 USD – 1500 TSH; warto zabrać ze sobą dolary (USD) o niskich nominałach; akceptowane są banknoty wydane po 2005 roku. Języki urzędowe: suahili i angielski.

Napięcie elektryczne: 220-240 V gniazdka kwadratowe z trzema bolcami. Potrzebne są adaptery – do kupienia w każdym hotelu (ok. 100 TSH).

egipt piramidy krajobraz travelzone


Szczepienia: przy wjeździe na teren Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (wymagane posiadanie żółtej książeczki), zalecane są szczepienia przeciwko żółtaczce typu A i B, błonicy, tężcowi i polio. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną – leki dostępne są tylko na receptę i przyjmuje się je przed wyjazdem. Należy zaopatrzyć się w środki przeciw komarom. Plaże: piasek nieskazitelnie biały, woda krystalicznie czysta. Charakterystyczne dla Zanzibaru są duże amplitudy pływów Oceanu Indyjskiego. Napiwki: w wielu miejscach wręcz obowiązkowe. Napiwki w hotelach daje się za wniesienie bagażu oraz za wyniesienie go w dniu wylotu (2 USD). Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej