• oferty last minute 10 touroperatorów

2014-09-15 09:55:55

Bułgaria - informacje praktyczne, wycieczki fakultatywne, regiony

Bułgaria znajduje się w południowo-wschodniej Europie, w północno-wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Jest to kraj europejski, jednak położenie geograficzne umieszcza go na rozdrożu między Europą, Azją i Afryką. Bułgaria położona jest w południowej części strefy klimatu umiarkowanego z subtropikalnymi wpływami. Lokalizacja na linii przejścia pomiędzy dwoma strefami klimatycznymi wpływa na typy klimatu, gleby, roślinności i zwierząt. Wszystkie z nich charakteryzują się dużą różnorodnością. Morze Czarne i Morze Egejskie wpływają również na klimat w kraju. Wpływ Morza Śródziemnego jest istotny dla klimatu w południowych częściach kraju, a Morze Czarne ma wpływ na klimat na obszarze rozciągającym się na przestrzeni 40 kilometrów w głąb lądu. Korzystne położenie geograficzne Bułgarii stwarza doskonałe warunki dla rozwoju turystyki. Bułgaria jest również skrzyżowaniem dróg transportowych, dających dostęp do Zachodniej Europy, Bliskiego Wschodu. Porty Morza Czarnego Bułgarii połączone są ze wszystkimi innymi krajami basenu Morza Czarnego, oferując szczególnie doskonałe możliwości dla rozwoju transportu. Bułgaria graniczy na północy z Rumunią, na wschodzie z Morzem Czarnym, na południu z Turcją i Grecją, a na zachodzie z Macedonią i Serbią. Naturalny krajobraz Bułgarii jest zróżnicowany, składający się z nizin, równin, płaskowyży, pogórza i dolin rzek, gór o różnych wysokościach. Około 70% terytorium kraju jest pagórkowata a 30% jest górzysta. Średnie wzniesienie na terytorium kraju wynsi 467 m, i na ogół maleje z południa na północ i ze wschodu na zachód.

bulgaria wycieczki


Bułgarski wybrzeże Morza Czarnego jest wspaniałym miejscem na letni wypoczynek. Emine jest miejscem, gdzie Góry Bałkanów spotykają się z morzem, i warunkowo dzielą wybrzeże Morza Czarnego na część północną i południową. Linia brzegowa posiada 378 km długości, ponad 200 plaż, które mają łączną powierzchnię 16 km2. Wiele z nich jest szeroka, podczas gdy inne są małe i ukryte w malowniczych zatokach morskich. Plaże i morze oferują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych takich jak surfing, narty wodne, nurkowanie. W roku 2011, plaże w Albena, Bunite (Warna), Dyuni, Elenite, Pomorie (na wschód), plaża Harmanite, St. Vlas, Słoneczny Brzeg zostały uznane za jedne z najlepszych. Latem średnia temperatura wody wynosi 22C do 24C, w płytszych wodach nawet 26C, co czyni wody szczególnie przyjemne do kąpieli.

W ciągu ostatnich kilku lat, powstały kurorty i porty jachtowe w ośrodkach Rusałka, Tyulenovo, Bałczik, Złote Piaski i Warna dając możliwości żeglarstwa wzdłuż północnego wybrzeża Morza Czarnego. Opcje dla jachtów turystycznych na południowym wybrzeżu Morza Czarnego są oferowane w Burgas oraz w ośrodkach St. Vlas, Nesebar, Sozopol.

bulgaria wczasy

Oprócz kombinacji słońce, piasek i morze, wybrzeże Morza Czarnego oferuje wędrówki, jazda na rowerze i konno, a także ekoturystyke, foto safari i wycieczki do naturalnych, kulturowych i architektonicznych zabytków. W północnej części Morza Czarnego, istnieją trzy światowej klasy pola golfowe.

Niektóre z bułgarskich rzek wpływają do Morza Czarnego. Kilka z nich (Ropotamo, Kamchia i Weleka) są żeglowne dla małych łodzi motorowych i oferują niezapomniane wycieczki dla turystów. Unikalne gęste lasy rzek Batova, Kamchia, Ropotamo i Weleka są rajem dla miłośników przyrody. Turyści mogą także podziwiać przepiękne jeziora Alepu, Arkutino, Atanasovsko, Beloslav, Burgas, Durankulak Ezeretsko, Pomorie, Szabla, Warna, Bałczik Tuzla, Tuzla Nanevska, tereny podmokłe Orlovo i mokradła Stomoplo. Liczne rzadkie rośliny i zwierzęta można zobaczyć w lagunach i terenach przybrzeżnych. Warto podkreślić, że szczególe właściwości błota leczniczego znaleziono w jeziorze Pomorie,Warna, Bałczik Tuzla, Szabla, Rusałka i jeziora Atanasovsko.

Wzdłuż linii brzegowej, istnieją też źródła mineralne, a połączenie tych zasobów naturalnych doprowadziło do wzrostu popularności turystyki, która łączy w sobie zwiedzanie uzdrowisk, ośrodków balneologicznych i wellness z wypoczynkiem nad morzem. Turyści mają także okazję odwiedzić pięć wysp Morza Czarnego - St. Anastasia, St Ivan (gdzie niedawno znaleziono relikwie św Jana Chrzciciela), Świętego Piotra, Kirik i Yulita i św Tomas. Ośrodki położone nad Morzem Czarnym szczególnie nadają się do rodzinnych wakacji, jak również polecane są fanom rozrywki. Albena, Rusałka, St. Konstantin i Helena, Riwiera, Obzor, Elenite są jednymi z najbardziej prorodzinnych. Młodsi turyści wolą Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Primorsko, Kiten i Lozenets, ponieważ mogą korzystać z wielu klubów i barów a także innych lokali rozrywkowych. Słoneczny Brzeg to największy kompleks wypoczynkowy w kraju, i tu często odbywają się imprezy, które przyciągają najbardziej znanych na świecie DJ-ów i artystów.

bulgaria urlop

 

Sozopol i Nesebyr (zabytek UNESCO) słyną z połączeniem pięknej przyrody przybrzeżnej i zabytków. Te dwa miasta mają tysiące lat historii, i przyciągają stały strumień turystów każdego lata. Doskonałe warunki do wypoczynku oferowane są w kurortach Kranevo, Chayka, Sunny Day, St. Iliya, St. Vlas, Ravda, Pomorie, Czernomorec, Carewo, Ahtopolu i Sinemorec. Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego oferuje również różne opcje zakwaterowania, od luksusowych 4- lub 5-gwiazdkowych hoteli po małe romantyczne hotele rodzinne, dostępne w opcji last minute. Bułgaria posiada niezwykle zróżnicowany wachlarz zakwaterowania. Niektóre z hoteli w kurortach Morza Czarnego działa przez cały rok, wykorzystywana do organizacji konwencji i kongresów. Goście bułgarskiego Morza Czarnego mogą korzystać z wielu imprez kulturalnych, takich jak: Rock Fest, Kavarna Varna Summer, Apolonii, Duch Burgas, Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Burgas i pokazy tańca ognia.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej