• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Brazylia i Argentyna dla chętnych Urugwaj (wycieczka objazdowa)

Hotel Brazylia i Argentyna dla chętnych Urugwaj (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Brazylia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Brazylia i Argentyna dla chętnych Urugwaj (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki:

Paraty – kolonialna perełka na zielonym wybrzeżu - Rio de Janeiro – słoneczne plaże, samba i futbol - Cataratas do Iguacu – największe wodospady na świecie - Buenos Aires - Karnawał 2014 w sercu Rio de Janeiro - Przeloty wewnętrzne: Rio de Janeiro – Foz do Iguacu oraz Puerto Iguacu – Buenos Aires.

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Rio de Janeiro przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2
Przylot do Rio de Janeiro, a następnie transfer do Paraty. Miasto, które leży w pasie tzw. Zielonego Wybrzeża, jest doskonałym przykładem wspaniale zachowanej architektury kolonialnej - kręte, brukowane uliczki, bielone domki i maleńkie kościółki podkreślają dawny charakter miasteczka. Paraty jest wspaniałym miejscem na odpoczynek, zwłaszcza po długiej podróży. Po zakwaterowaniu czas wolny na spacer po miasteczku.  Dla chętnych jako opcja rejs szkunerem po turkusowych wodach Zatoki Paraty (dodatkowo płatne ok. 70 USD). Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 3
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek. Około południa wykwaterowanie, przejazd do hotelu w Rio de Janeiro, położonego niedaleko słynnej plaży Copacabana. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych samba show (dodatkowo płatne ok. 100 USD). (Trasa ok. 250 km)

Dzień 4
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, określanego przez Brazylijczyków jako a cidade maravilhosa - wspaniałe miasto, które tętni życiem przez całą dobę. Samba, futbol oraz skąpane w słońcu plaże Copacabana i Ipanema to najsłynniejsze wizytówki Rio, które najlepiej obrazują radosny i gorący temperament jego mieszkańców. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 roku uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. W drodze do centrum przejedziemy obok słynnej „świątyni” futbolu - stadionu Maracanã, uważanego za największy tego typu obiekt na świecie. W kraju, w którym piłka nożna jest niemalże religią, wielu nazywa go nawet Świątynią Bogów. Następny udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie. W centrum Rio zwiedzimy nowoczesną Katedrę w kształcie piramidy oraz plac Cinelândia - centrum kulturalne Rio de Janeiro. Okolice placu skupiają najważniejsze budynki miasta min.: Teatr Narodowy, Bibliotekę Narodową czy Muzeum Sztuk Pięknych. Przystanek na lunch (dodatkowo płatny), a następnie przejazd na „czerwoną plażę” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396 m n.p.m.).  Powrót do hotelu i obiadokolacja. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 5
Śniadanie w hotelu. Czas wolny na kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (favela (ok.70 USD), ogród botaniczny (ok.30 USD) lub mecz piłkarski ok 120 USD) - dodatkowo płatne). Obiadokolacja w hotelu.

Dzień 6
Śniadanie w hotelu, a następnie przelot do Foz do Iguaçu. Transfer do restauracji i lunch. Zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazu po stronie argentyńskiej. Przejedziemy przez „most braterstwa” (konieczne jest zabranie paszportu z hotelu, gdyż za mostem przekracza się granicę brazylijsko - argentyńską). Następnie wyznaczonymi szlakami i w ekologicznej kolejce będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego po raz kolejny zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Lunch na terenie parku. Dla chętnych jako opcja wodne safari (dodatkowo płatne ok. 90 USD, opis poniżej). Powrót do hotelu i nocleg. T(rasa ok. 30 km)

Dzień 8
Śniadanie w hotelu, transfer do Puerto Iguazu (Arg.), przelot do Buenos Aires. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny i obiadokolacja w hotelu. Uwaga! Jeśli godziny wylotu z Iguazu będą popołudniowe istnieje możliwość realizacji części programu z dnia 6 lub 7 w tym dniu lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do tamy Itaipu (dodatkowo płatne ok. 45 USD). Jeśli godziny wylotu z Iguazu będą poranne istnieje możliwość rozpoczęcia zwiedzania Buenos Aires już tego dnia.

Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Buenos Aires, nazywanego Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy min.: historyczny plac miasta - Plaza de Mayo, ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, El Cabildo - kolonialnym gmachem Rady Miasta oraz Katedrą. Wielokulturowy charakter miasta zaobserwujemy na Avenida de Mayo, która bogata jest w ciekawe architektonicznie obiekty. Przejedziemy najszerszą ulicą świata - Avenida 9 de Julio, następnie odwiedzimy artystyczną dzielnicę La Boca z jej kolorowymi blaszanymi domami, uznawaną za dzielnicę bohemy. Tu skupia się życie nocne miasta i nikogo nie dziwi widok Argentyńczyków tańczących na jego ulicach zmysłowe tango. Przerwa na lunch w restauracji. Po lunchu nowoczesna część Buenos - Puerto Madero, Palermo i Recoleta, cmentarz, na którym spoczywa Evita Perón. Powrót do hotelu, dla chętnych jako opcja kolacja i tango show w jednym z klubów w Buenos Aires (dodatkowo płatne ok. 100 USD).

Dzień 10
Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd na typowe argentyńskie rancho. W tym dniu zapoznamy się z kulturą i stylem życia współczesnych gauchos - czyli kowbojów, będących symbolem argentyńskiego charakteru narodowego. Wizyta umożliwia przyjrzenie się z bliska zwyczajom gaucho, pracujących na rozległych równinach, zwanych tu pampas. W tym dniu lunch będzie miał formę barbecue - Argentyna słynie bowiem ze wspaniałych potraw z grilla, z najwyższej jakości wołowiny, która jest prawdziwą argentyńską dumą (oprócz dań z grilla podane zostaną tzw. empanadas, czyli pierożki, sałatki, deser oraz wino i kawa). Po posiłku rozpocznie się fiesta gaucha - show oparte na folklorze gauchos, z muzyką na żywo, pokazami tańca regionalnego oraz tanga. Gauchos zaprezentują również swoje doskonałe umiejętności jeździeckie. Będzie też okazja do przejażdżki na koniu w towarzystwie gauchos. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 11
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny w Buenos Aires lub dla chętnych jako opcja całodniowa wycieczka promem do najstarszego miasta w Urugwaju - Colonia del Sacramento (cena w zależności od ilości osób 200-210 USD), wpisanego na listę UNESCO. Wąskie i kręte uliczki, urokliwe bary i restauracje oraz wspaniałe widoki na rzekę przyciągają wielu turystów. Na początek czeka nas objazd miasta, a następnie zwiedzimy zabytkową część Colonii, dzielnicę Barrio Histórico. Bardzo dobrze zachowały się tu mury obronne miasta wraz z bramą wjazdową. Następnie przejdziemy krętymi, pełnymi uroku uliczkami, mijając portugalskie i hiszpańskie budynki aż do odrestaurowanej latarni morskiej i portu jachtowego. W ramach wycieczki lunch. Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dla chętnych jako opcja rejs stateczkiem po kanałach rzecznych Tigre (dodatkowo płatne ok. 45 USD) lub czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 13
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego oraz lekkiej kurtki ortalionowej na spacer po Iguaçu.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele:
- w Paraty hotel lub pousada *** lub **** (1 rozpoczęta doba hotelowa),
- w Rio de Janeiro hotel *** lub **** (3 rozpoczęte doby hotelowe) -  położony ok. 100 - 300 m od Copacabany lub Ipanemy,
- w Foz do Iguaçu hotel *** lub **** (2 rozpoczęte doby hotelowe),
- w Buenos Aires hotel *** lub **** (4 rozpoczęte doby hotelowe).
Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Rio de Janeiro oraz z Buenos Aires do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych; (możliwe zastosowanie odwrotnej kolejności przelotów), przelot wewnętrzny: Rio de Janeiro - Foz do Iguaçu - Buenos Aires, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę przedstawiciela odprawiającego grupę na Okęciu, opiekę pilota w Brazylii i Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,  wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. W trakcie Karnawału opłaty ze bilety wstępu (350 -  540 USD w zależności od sektoru,). Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 160 USD + ok. 40 USD na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.

Termin Karnawałowy (14.02 - 26.02.2015): będą mieć Państwo niepowtarzalną okazję przeżycia najgorętszej nocy karnawału w samym sercu Rio de Janeiro! Ten najbardziej kolorowy i znany karnawał na świecie, którego początki sięgają 1723 roku, zawsze przyciąga do Rio tłumy turystów i jest gwarancją niezapomnianej zabawy. Tradycją jest rozpoczęcie karnawału od wybrania Króla Karnawału tzw.: Rei Momo, który odbierając od burmistrza symboliczne klucze do bram miasta inauguruje pięć dni zabawy, tańca i beztroski! Całe Rio de Janeiro żyje karnawałem zarówno w dzień jak i w nocy! Punktem kulminacyjnym karnawału są parady najlepszych szkół samby, dla których karnawał jest zwieńczeniem ich całorocznej pracy. Korowody barwnych tancerzy ubranych w odważne i wymyślne stroje prezentują na sambodromie swoje niezwykłe umiejętności taneczne. Radosny temperament Brazylijczyków oraz porywający rytm bębnów tworzą wybuchową mieszankę, której nie można się oprzeć, a szalona zabawa przy gorących dźwiękach samby na pewno na długo zapadnie w pamięć!

Uwaga! W tym terminie program w Paraty NIE BĘDZIE realizowany (zamiast noclegu w Paraty - dodatkowa rozpoczęta doba hotelowa w Rio de Janeiro). Na miejscu OBOWIĄZKOWA dopłata do biletów wstępu na Sambodrom.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Brazylia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej