• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Brazylia - z caipirinhą w ręku, z sambą w sercu (wycieczka objazdowa)

Hotel Brazylia - z caipirinhą w ręku, z sambą w sercu (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Brazylia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Brazylia - z caipirinhą w ręku, z sambą w sercu (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki:

Salvador de Bahia - Dzika przyroda Amazonii - Brasilia - Rio de Janeiro - Plaże Copacabany - Największe wodospady na świecie - Przeloty: Salvador de Bahia-Manaus-Brasilia-Foz do Iguacu-Rio de Janeiro

Dzień 1
12:50 Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw.
14:50 - 18:10 Przelot do Lizbony, transfer, nocleg w hotelu. Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie.

Dzień 2
Po śniadaniu spacer po Lizbonie z pilotem (ewentualne koszty przejazdów we własnym zakresie). Transfer na lotnisko i o 16:30 wylot do Salvador de Bahia. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Salvador de Bahia - najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Brazylii, które do 1763 roku było stolicą portugalskiego Nowego Świata. Ze względu na znaczny napływ niewolników afrykańskich w połowie XVI wieku, Salvador de Bahia stał się kolebką kultury afro - brazylijskiej, a dzisiejsza atmosfera miasta przesycona jest dawnymi wpływami Czarnego Lądu. Niewolnicy afrykańscy przywieźli ze sobą wspaniałą muzykę, tajemniczą religię Candomblé, w której bóstwa afrykańskie w mistyczny sposób łączą się z katolicyzmem oraz widowiskową capoeirę, która jest mieszanką tańca i sztuki walki, do której rytm wybija tradycyjny afrykański berimbau. Zwiedzanie Salvadoru rozpoczniemy od jego historycznej części, Pelourinho, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Plac ten jest dziś sercem Salvadoru, a wcześniej był głównym miejscem handlu niewolnikami. Odwiedzimy min. Muzeum Afro - Brazylijskie oraz najbogatszy kościół barokowy na świecie Igreja do Sao Francisco. Następnie udamy się do Casa do Benin - galerii i jednocześnie muzeum, które skupia pokaźną kolekcję sztuki afro - brazylijskiej i jest ważnym ośrodkiem kultywacji tych dwóch tradycji. Miejską windą Elevador de Lacerda z 1863 roku zjedziemy do położonego ok. 70m niżej Dolnego Miasta (Cidade Baixa). Czas wolny na zakup regionalnych pamiątek na największym targowisku Salvadoru tzw. Mercado Modelo. W trakcie zwiedzania przerwa na lunch (lunch w cenie). Po zwiedzaniu powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 4
Po śniadaniu transfer na lotnisko (w przypadku wczesnego lotu możliwe śniadanie w formie lunch boxu), a następnie przelot do Manaus, z którego położenie w miejscu, gdzie spotykają się trzy największe dopływy Amazonki, uczyniło strategiczny punkt tego regionu i ważną turystyczną bazę wypadową.  Manaus, które zamieszkuje ponad milionowa populacja, jest ważnym międzynarodowym portem morskim i stolicą Amazonii. Odwiedzimy tu: Mercado Municipal - lokalny bazar z produktami regionalnymi, rękodziełem, pamiątkami, ale przede wszystkim jest to targowisko gdzie można nabyć prawie wszystko poczynając od wszelkiego rodzaju egzotycznych owoców, aromatycznych ziół, na produktach elektronicznych skończywszy. Nieopodal znajduje się Porto Flutuante (Pływający Port) - skonstruowany przez angielskich inżynierów w 1902 roku. Dalej przejedziemy nabrzeżnymi hałaśliwymi i zatłoczonymi ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas - opery amazońskiej; neoklasycystycznej budowli ukończonej w 1896 roku, która jako miejsce reprezentacyjne zyskała przepiękny wystrój. Transfer łódkami do lodge w Amazonii, zakwaterowanie, obiadokolacja i czas wolny. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyprawa w głąb amazońskiej dżungli na ekscytujące spotkanie z otaczającą nas dziką przyrodą. Powrót na lunch w lodgach, a po krótkim odpoczynku udamy się z wizytą do caboclos - czyli brazylijskich metysów będących potomkami miejscowych Indian oraz Europejczyków. Nazwa ta w języku Indian Tupi oznacza „ten, który przyszedł z lasu”. W trakcie naszej wizyty poznamy proces pozyskiwania kauczuku, będzie również możliwość wspólnego łowienia piranii razem z tubylcami. Powrót do lodge, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 6
Śniadanie, czas wolny na odpoczynek nad wodą. W tym dniu zaproponujemy udział w wycieczce opcjonalnej (dostępność zależna od stanu wód) -  safari z różowymi delfinami (dodatkowo płatne ok. 140 – 160 USD/os. w zależności od liczby chętnych) . Te niezwykle inteligentne oraz przyjazne człowiekowi ssaki, występują tu zupełnie na wolności, chętnie przypływają do ludzi, będziemy mogli zobaczyć ich karmienie i ciekawie fotografować. W trakcie wycieczki będziemy mieli okazję zobaczyć rośliny wodne nazywane roślinami „Królowej Wiktorii”, okrągłe, unoszące się na wodzie liście o rozmiarach dochodzących do 3 m, a ich łodygi osiągają długość do 7 – 8 m. Następnie udamy się z wizytą do jednej z pływających wiosek indiańskich w tej części Amazonii. Razem z lokalnymi mieszkańcami  wyruszymy na karmienie wielkiej ryby piraruku, jednej z największych słodkowodnych ryb świata, gdzie również będzie można spróbować swoich umiejętności wędkarskich. Przy odrobinie szczęście będziemy mieli okazję zobaczyć leniwca, anakondę oraz jedno z największych drzew w Amazonii. W trakcie wycieczki serwowany będzie lunch. Powrót do lodge. Po kolacji popłyniemy na wieczorną przejażdżkę czółnem na spotkanie oko w oko z aligatorami, podczas której towarzyszyć nam będą nocne odgłosy dżungli. W świetle pochodni zauważyć można czerwone, świecące tuż nad wodą punkty - to oczy aligatorów. Po tej ekscytującej wyprawie powrót na nocleg w lodge. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wycieczka łódkami na spotkanie rzek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Czarna rzeka), której ciemne wody spotykają się z jasnymi wodami Solimões (górnej części Amazonki). Obie rzeki przez około 20 km płyną w jednym korycie jednakże ich odmienne barwy nie mieszają się ze sobą. Z pokładu łodzi będziemy podziwiać to niecodzienne zjawisko. Lunch w trakcie wycieczki. Powrót do Manaus, a następnie przelot do stolicy Brazylii - miasta Brasília. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny i nocleg. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 8
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Brasíli. Stolica Brazylii została tu przeniesiona w 1960 roku z Rio de Janeiro i została zbudowana od podstaw w niecałe cztery lata. Autorami tego niezwykle futurystycznego projektu miasta są brazylijscy architekci Oscar Niemeyer oraz Lucio Costa, którzy zaprojektowali Brasílię tak, aby z lotu ptaka przypominała samolot. Wzdłuż „skrzydeł” samolotu rozlokowano budynki mieszkalne, wzdłuż „kadłubu” - budynki użyteczności publicznej, a w miejscu „kabiny” - budynki rządowe. Ciekawe rozwiązania urbanistyczne, nowoczesne, wręcz „kosmiczne” projekty najważniejszych budynków w mieście sprawiły, iż Brasília, jako jedyne miasto powstałe w XX wieku, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie naszej wycieczki zobaczymy najważniejsze punkty miasta: futurystyczną Katedrę, zbudowaną na wzór korony cierniowej Chrystusa; sanktuarium Dom Bosco; wysoką na 75 m Wieżę Telewizyjną; Praça dos Três Poderes - plac, który reprezentuje trzy siły Brazylii: prezydenta, rząd oraz sądownictwo; JK Memorial - muzeum poświęcone założycielowi miasta, byłemu prezydentowi Brazylii oraz twórcy jej stolicy Juscelino Kubitschekowi, najważniejsze budynki rządowe (m. in.: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Panteon, Pałac Alvorada oraz Jaburu, będące siedzibami prezydenta i vice prezydenta, rejon ambasad). W trakcie zwiedzania miasta lunch (wliczony w cenę). Po zwiedzaniu transfer na lotnisko w Brasíli, a następnie wieczorny przelot do Foz do Iguaçu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 9
Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do Parku Narodowego Iguazu na zwiedzanie argentyńskiej części słynnych na całym świecie wodospadów, których nazwa w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Przejedziemy przez „most braterstwa” (konieczne jest zabranie paszportu z hotelu, gdyż za mostem przekracza się granicę brazylijsko - argentyńską). Następnie wyznaczonymi szlakami , w kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego zachwycimy się pięknem największego wodospadu Iguazu - Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel), mającego ponad 70 m wysokości. Lunch na terenie parku (wliczony w cenę). Dla chętnych jako opcja wodne safari (dodatkowo płatne ok. 90 USD, opis poniżej). Powrót do hotelu w Foz do Iguaçu, nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 10
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie brazylijskiej strony wodospadów Iguaçu. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie ponowne spotkanie z największym wodospadem Iguaçu - Garganta del Diablo. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Transfer na lotnisko oraz przelot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. W tym dniu przejedziemy ok. 50 km. W zależności od godzin lotu istnieje możliwość wykonania programu w jeden dzień. W przypadku popołudniowych godzin lotu zaproponujemy wycieczkę opcjonalną do tamy Itaipu (dodatkowo płatne ok. 45 USD/os.).

Dzień 11
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, określanego przez Brazylijczyków jako a cidade maravilhosa - wspaniałe miasto, które tętni życiem przez całą dobę. Samba, futbol oraz skąpane w słońcu plaże Copacabana i Ipanema to najsłynniejsze wizytówki Rio, które najlepiej obrazują radosny i gorący temperament jego mieszkańców. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado (pol: Garbus, 710 m n.p.m.), gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 roku uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Ze szczytu wzgórza Corcovado rozpościera się wspaniały widok na panoramę Rio de Janeiro. Przystanek na lunch, a następnie skierujemy się ku „czerwonej plaży” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396 m n.p.m.). Widok rozpościerający się ze szczytu Głowy Cukru zapiera dech w piersiach i udowadnia czemu Rio nazywane jest wspaniałym miastem. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 12
Po śniadaniu przejazd do centrum miasta. Po drodze przejedziemy obok słynnej „świątyni” futbolu - stadionu Maracanã, który do dziś posiada światowy rekord frekwencji (200 tys. widzów na mecz), uważanego za największy tego typu obiekt na świecie. W kraju, w którym piłka nożna jest niemalże religią, wielu nazywa go nawet Świątynią Bogów. Następny udamy się do Sambodromu - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie. W centrum Rio zwiedzimy nowoczesną Katedrę w kształcie piramidy oraz plac Cinelândia - centrum kulturalne Rio de Janeiro. Okolice placu skupiają najważniejsze budynki miasta min.: Teatr Narodowy, Bibliotekę Narodową, czy Muzeum Sztuk Pięknych. Lunch, a następnie powrót do hotelu. Czas wolny na plażowanie, zakup pamiątek lub wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne, opis poniżej). Nocleg w hotelu w Rio de Janeiro. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 13
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie na słynnej Copacabanie! Wieczorem dla chętnych jako opcja samba show (opis poniżej). Obiadokolacja, nocleg w hotelu w Rio de Janeiro.

Dzień 14
Po śniadaniu, aż do momentu wykwaterowania, czas wolny.  Transfer na lotnisko i o 16:20 lot powrotny do Polski (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Dokładne godziny zbiórki poda pilot na miejscu.

Dzień 15
14:05 przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży (kurtek ortalionowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli) oraz obuwia antypoślizgowego (np.: sandały trekkingowe lub tenisówki - śliskie kamienie w pobliżu wodospadów) i masek/ okularów do nurkowania podczas safari w Iguazu. Przydatny będzie również repelent na owady oraz latarka i dodatkowe baterie do aparatów (zakwaterowanie w lodgach bez prądu).
- Na terenie Amazonii zalecane jest ważne szczepienie przeciwko żółtej febrze (w żółtej książeczce Sanepidu).

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele *** również tzw. lodge i pousady.
Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, dostawki na zapytanie.

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Brazylii - Salvador de Bahia oraz Rio de Janeiro - Polska (przez jeden z europejskich portów lotniczych), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne: Salvador de Bahia - Manaus - Brasília - Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 13 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie zgodnie z programem: śniadania i obiadokolacje albo lunch albo lunch box, oprócz zakwaterowania w Lizbonie ze śniadaniem (napoje do posiłków dodatkowo płatne), które oferuje hotel ze śniadaniem, opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), podatków wylotowych z Brazylii (ok. 40 USD); dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 160 USD + ok. 50 USD na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Brazylia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej