• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Ziomal w dorzeczu Amazonki (wycieczka objazdowa)

Hotel Ziomal w dorzeczu Amazonki (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Brazylia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Ziomal w dorzeczu Amazonki (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
SALVADOR • PÓŁWYSEP ITAPAGIPE • MANAUS • PARK NARODOWY IGUAÇU • RIO DE JANEIRO

Dwa oblicza Brazylii. Zmysłowe Rio de Janeiro – stolica samby, capoeiry, piłki nożnej, miasto nieustającego karnawału i Salvador z kolonialnymi kościołami. Totalny kontrast z niezbadanymi nadal obszarami Amazonii, która przyciąga jak magnes podróżników i odkrywców. Przygoda zaczyna się w Manaus, skąd bierze początek większość tras po amazońskiej puszczy. Łowienie piranii, tropienie kajmanów, wizyta w wiosce potomków Indian, wszystko w otoczeniu bujnej przyrody dorzecza Amazonki, jednego z symboli Brazylii. Potęga przyrody w całym majestacie podczas zwiedzania największych na świecie wodospadów Iguaçu wpisanych na Listę UNESCO. Trasa w Brazylii: ok. 250 km i 3 przeloty wewnętrzne.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Brazylii. Przylot do Salvadoru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie SALVADORU, trzeciego co do wielkości miasta Brazylii, położonego na półwyspie, nad Zatoką Wszystkich Świętych. Ojczyzna capoeiry słynie z hucznie obchodzonego karnawału, licznych kolonialnych kościołów i fantastycznych plaż. Wycieczka po Salvadorze: przejazd nowoczesną dzielnicą Barra, przy zatoce z latarnią morską Faro, spacer po historycznej części miasta, z wpisaną na Listę UNESCO Pelourinho z najcenniejszymi budynkami epoki kolonialnej. Obiad. Przejazd na PÓŁWYSEP ITAPAGIPE w Zatoce Wszystkich Świętych. Zwiedzanie kościoła Nosso Senhor do Bonfim. Czas wolny na terenie Mercado Modelo – targu utworzonym w 1915 r. w dawnym portowym urzędzie celnym, z wyrobami tradycyjnego rzemiosła. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja połączona z pokazem tańca w wykonaniu słynnego zespołu Miguel de Santana, w programie tańce religijne, taniec mieczy, capoeira. Nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do MANAUS – stolicy Amazonii i ważnego portu morskiego. Przeprawa łodzią do kompleksu położonego wśród lasu deszczowego – Amazon Ecopark Lodge z prywatną plażą. Zakwaterowanie w lodżach. Wyprawa do dżungli, obserwacja i karmienie dzikich zwierząt. Obiad. Wieczorna wyprawa kajakami i tropienie kajmanów. Powrót do lodży. Kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Trekking przez amazońską dżunglę ze wspaniałą egzotyczną florą i fauną. Czas na odpoczynek w hamakach. Obiad. Wizyta w wiosce plemienia Cablocos, poznanie ich codziennego życia, kultury i zwyczajów, możliwość zakupu oryginalnych pamiątek. Udział w połowie piranii. Powrót do lodży. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyprawa do miejsca spotkania wód czarnej rzeki Rio Negro i żółtej wody rzeki Solimões, które tworzą najdłuższą rzekę świata – Amazonkę. Przez kilka kilometrów woda Amazonki jest dwubarwna, gdyż nurty dwóch łączących się rzek, za sprawą różnicy prędkości, gęstości, PH i temperatury, nie mieszają się ze sobą. Wizyta w Parku Ekologicznym Janaury, gdzie można podziwiać olbrzymie wiktorie amazońskie, których średnica dochodzi do 2 metrów. Wizyta na indiańskim jarmarku, gdzie można kupić wyroby wykonane z piór, kości i nasion. Obiad na pokładzie pływającej restauracji. Powrót do obozu. Kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Kąpiel w rozlewiskach rzeki Rio Negro. Wykwaterowanie. Transfer do Manaus. Przelot do Iguaçu. Transfer do hotelu i nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do wodospadów Iguaçu, na granicy z Argentyną, jednego z największych cudów natury w Ameryce Południowej i najwspanialszych widoków na świecie. Składa się z 270 kaskad, a jego szerokość dochodzi do 2500 m. Spacer szlakiem przez kanion z panoramą 240 wodospadów. Przejazd szklaną windą na szczyt klifu. Lasy po obu brzegach rzeki to tereny PARKU NARODOWEGO IGUAÇU, lasu tropikalnego, który figuruje na Liście UNESCO. Powrót do hotelu i nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta po argentyńskiej stronie wodospadów w Parku Narodowym Iguaçu. Przejazd mostem Tancredo Neves. Przejażdżka kolejką przez teren parku aż do szlaku. Spacer lasem tropikalnym nad rzeką i podziwianie wodospadów z platformy widokowej przy Diabelskiej Gardzieli, gdzie spadające z 90-metrowego urwiska wody 14 wodospadów rozbijają się z hukiem i tworzą magiczne tęcze. Transfer na lotnisko. Przelot do RIO DE JANEIRO. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż laguny Rodrigo de Freitas do podnóża góry Corcovado. Przejazd kolejką linową na szczyt, gdzie na wysokości ponad 700 m n.p.m. znajduje się statua Chrystusa Zbawiciela – symbol miasta, w 2007 r. uznany za siódmy cud świata. Wjazd kolejką linową na górującą nad miastem Głowę Cukru, z której rozciąga się przepiękna panorama na zatokę Guanabara, słynne plaże Copacabana, Leblon i Ipanema. Powrót do hotelu. Fakultatywnie: kolacja w Churrascaria, restauracji specjalizującej się w potrawach mięsnych, połączona z pokazem samby. Nocleg.

10. DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka panoramiczna po RIO DE JANEIRO: park Flamengo, jeden z największych parków miejskich świata, Maracana – jeden z największych stadionów piłkarskich; Lapa Arches – dawne akwedukty, Muzeum Sztuk Pięknych, Sambodrom, gdzie w czasie karnawału odbywa się słynna parada tancerzy samby. Zwiedzanie katedry Metropolitana. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

11. DZIEŃ
Przylot do Polski.

Dodatkowe informacje:
1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i przewodnik lokalny: ok. 120 USD, napiwki i taksy lokalne: ok. 5 USD/dzień.
2. Opłaty fakultatywne: jezioro Janaury (uzależniona od poziomu wód), targ indiański: ok. 80 USD, kolacja z pokazem samby w Salvadorze: ok. 50 USD, kolacja w Churrascaria w Rio de Janeiro: ok. 40 USD; wymagane min. 10 osób.
3. Informacje dodatkowe: warto zabrać ze sobą latarkę, środki przeciw komarom, krem z wysokim filtrem UV, płaszcz przeciwdeszczowy, buty trekkingowe.

Świadczenia:
9 noclegów: 6 w hotelach *** na trasie i 3 w lodży w Amazon Ecopark Lodge; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki)
z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 3 obiady, 3 kolacje • przelot: Warszawa – Salvador, Rio de Janeiro – Warszawa
• 3 przeloty wewnętrzne: Salvador – Manaus, Manaus – Iguaçu, Iguaçu – Rio de Janeiro • przejazd klimatyzowanym autokarem lub mini-busem, łodziami • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Brazylia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej