• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Chińskie Kontrasty (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Chińskie Kontrasty (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
HONG KONG - KUNMING - DALI - ZHONGDIAN - LIJIANG - LUGU - NINGLANG - LIJIANG - DAYAN - KUNMING - NANNING - YANGSHUO - WUZHOU - GUANGZHOU - HONG KONG

Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

Dzień 2
Przylot do HONG KONGU. Przelot do KUNMING (obowiązkowa dopłata). Transfer do hotelu w Kunming. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do DALI (7 godz.), miejscowości zamieszkałej przez mniejszość etniczną Bai. Wizyta w Starym Mieście, gdzie zobaczyć można typowe dla tego rejonu budynki z pięknymi malowidłami na zewnętrznych ścianach. Odwiedzimy również słynne Trzy Pagody oraz Ulicę Cudzoziemców. Za dopłatą - rejs łodzią po Jeziorze Erhai. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd przez LIJIANG na TYBETAŃSKI PŁASKOWYŻ SHANGRI-LA na wysokość 3100 m. Shangri La to jedyne miejsce w Prowincji Junan, gdzie żyją Tybetańczycy. Po drodze wizyta w Wiosce Kamiennych Bębnów oraz postój nad Przełomem Skaczącego Tygrysa na Jangcy. Zakwaterowanie i nocleg w ZHONGDIAN.

Dzień 5
Śniadanie. Wizyta w 300-letnim Klasztorze Songzanlin. To trzeci co do wielkości kompleks klasztorny poza Tybetem. Obecnie zamieszkuje go kilkuset buddyjskich mnichów zwanych Żółtymi Czapkami. Po południu możliwość uczestnictwa (za dopłatą) w zorganizowanej wycieczce po okolicy. Będzie ona obejmowała: podziwianie dzikich żurawi, wizytę u rodziny tybetańskiej, powrót do ZHONGDIAN, spacer przez miasto, wizyta na miejskich murach oraz w pobliskich ruinach. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Wczesnym rankiem wycieczka (za dopłatą) nad Jezioro Bita. To przepięknie położone jezioro na wysokości 3.539 m n.p.m. Przez miejscowych Tybetańczyków uważane jest za święte. Powrót do Zhongdian po resztę grupy. Przejazd z płaskowyżu do LIJIANG. Po drodze zobaczymy liczne wodospady, rzekę Jangcy, wioski zamieszkałe przez miejscowe plemiona. Po południu (za dopłatą) wycieczka fakultatywna: wjazd kolejką linową na łąkę znajdującą się u podnóża Śnieżnej Góry Jadeitowego Smoka (Yulongxueshan) - 5.596 m n.p.m., krótki trekking po okolicy. Po wycieczce zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem możliwość (za dopłatą) wzięcia udziału w koncercie muzyki Naxi - muzycy grający na instrumentach sprzed kilkuset lat. Nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd przez pobliskie wioski do Jeziora LUGU, położonego na wysokości 2.750 m n.p.m. Po drodze będzie można zobaczyć pracującą na polach uprawnych ludność plemienia Li, noszącą charakterystyczne wielkie czarne kapelusze. Celem naszej podróży do Jeziora Lugu jest wizyta w wiosce plemienia MOSUO. Plemię to jest nazywane Królestwem Kobiet. Panuje tu system matriarchalny, a znana przez nas tradycyjna instytucja małżeństwa nie istnieje. Władzę w tej krainie sprawują kobiety. One jedynie mają prawo dziedziczenia i posiadania. Wieczorem będziemy mieli okazję przyglądać się, a nawet uczestniczyć w tańcach przy ognisku. Zakwaterowanie w najlepszym z dostępnych hoteli (klasa turystyczna) nad jeziorem Lugu.

Dzień 8
Śniadanie. Poranna wizyta w wiosce Mosuo. Później odwiedzimy Klasztor Yongning oraz pobliski bazar. Będzie także możliwość (za dopłatą) pływania łodzią po jeziorze Lugu. Po południu wyruszymy w drogę do NINGLANG (ok. 3 godz.). Zakwaterowanie i nocleg w NINGLANG w najlepszym dostępnym hotelu (klasa turystyczna).

Dzień 9
Śniadanie. Przejazd do LIJIANG. Wizyta w Starym Mieście DAYAN (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), Parku Czarnego Smoka i Muzeum Dongba - donga to wierzenia, pismo oraz tradycja ludu Naxi. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Wczesnym porankiem wyruszymy w drogę do KUNMING (ok. 7 godz.), stolicy prowincji Yunann. Kunming często nazywane jest Miastem Wiosny gdyż "wiosenna" temperatura utrzymuje się cały rok. Odwiedzimy jedną z licznych chińskich herbaciarni. Będziemy świadkami tradycyjnego parzenia kawy. Przejazd na dworzec na nocny pociąg (kuszetki za dopłatą) do Nanning.

Dzień 11
Po przyjeździe do NANNING wsiądziemy w autobus do YANGSHUO. To kolejne miejsce w Chinach, gdzie widoki zapierają dech w piersiach. Po przyjeździe będzie możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego programu (za dopłatą). Program przygotowany na ten dzień obejmuje: przejazd rowerami po okolicy: Księżycowe Wzgórze, Łabędzie Wzgórze, Wzgórze Smocza Głowa, pola ryżowe. Będziemy także mogli zobaczyć jak żyje lokalna społeczność; o zachodzie słońca pokaz poławiania ryb tradycyjnym miejscowym sposobem. Powrót do Yangshuo na nocleg.

Dzień 12
Śniadanie. W tym dniu będzie istniała możliwość uczestniczenia w wycieczce (za dopłatą) łodzią po rzece LI. Program wycieczki będzie obejmował: wyjazd autokarem do miejsca, w którym wsiądziemy na łodzie, spływ rzeką LI, wizyta w typowej rybackiej wiosce położonej na brzegu rzeki, powrót autokarem do Yangshuo. Nocleg w hotelu w Yangshuo.

Dzień 13
Śniadanie. Przejazd do WUZHOU. Przejazd przez bambusowe lasy. Przystanek w rzadko odwiedzanej przez turystów wiosce, aby przyjrzeć się prawdziwemu życiu miejscowej ludności. W Wuzhou będziemy mieli okazje podziwiać Świątynię Smoczej Matki. Będzie również okazja zrobienia zakupów na targowych ulicach z mnóstwem miejscowych wyrobów. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 14
Śniadanie. Przejazd do GUANGZHOU zwanego także KANTON. Zwiedzanie Guangzhou, miasta założonego w 214 r. p.n.e.: Pomnik SunYetSan wokół, którego rozpościera się znakomity widok na miasto; Świątynia Sześciu Banianowych Drzew, podziwianie miasta z okien autokaru. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Guangzhou.

Dzień 15
Śniadanie. Przejazd do Hong Kongu. To niezwykłe miasto, które w całości położone jest na wyspie. Jest to część dawnej brytyjskiej kolonii na którą składały się: wyspa Hong Kong, Koulun, Nowe Terytoria i liczne wysepki. Zwiedzanie HONG KONGU: Wzgórze Victorii, zatoka, Stanley Market, wioska rybacka Abardeen. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 16
Przylot do Polski.

Dodatkowe informacje
1. Dopłaty do wycieczek fakultatywnych: rejs łodzią po Jeziorze Erhai: ok.10 EUR/os. wycieczka na płaskowyżu (5. DZIEŃ): ok. 17 EUR/os.; wycieczka nad Jezioro Bita: ok. 18 EUR/os.; wycieczka na górę Yulong Xueshan: ok. 30 EUR/os.; koncert muzyki Naxi: ok. 18 EUR/os.; wycieczka łodzią po Jeziorze Lugu: ok. 10 EUR/os.; program I w Yangshuo - rowery: ok. 10 EUR/os.
2. Dopłata do kuszetki: ok. 20 EUR/os.
3. Napiwki: ok. 3 EUR/dzień.
4. Bilety wstępu: ok. 90 EUR.
5. Program i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie ze względu na rozkład lotów.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej