• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Chiny - Caluśkie (wycieczka objazdowa)

Hotel Chiny - Caluśkie (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Chiny - Caluśkie (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

PEKIN - WIELKI MUR - XI’AN - LONGSHENG - YANGSHUO - KANTON - HONGKONG

Atuty wycieczki:
wspaniałe zabytki, zachwycające krajobrazy
wielkie metropolie
Yangshuo - raj dla fotografów

Kraj Środka to marzenie każdego podróżnika. Długa historia odmierzana kolejnymi dynastiami, wspaniałe zabytki, baśniowe krajobrazy i ciekawe zwyczaje sprawiają, że Chiny są jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie krajów świata. Na trasie wielkie metropolie: Pekin i Hongkong, gdzie do tej pory w budownictwie przestrzega się zasad feng shui, zachwycające krajobrazy w okolicach Yangshuo - raj dla fotografów, Mur Chiński widziany nawet z kosmosu i spotkanie z 8 tys. wojowników w Xi’an. W programie fakultatywnym pełen wybór: autentyczna kuchnia chińska, opera i piękne wycieczki blisko natury i codziennego życia mieszkańców. Łącznie trasa w Chinach: 1100 km plus przejazdy pociągami i przelot wewnętrzny.1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ.
Przylot do PEKINU, stolicy Chin, serca kulturalnego, gospodarczego i politycznego kraju. Transfer do hotelu. Wizyta w parku Morza Północnego - Beihai. Park z pięknym jeziorem i Białą Pagodą jest ulubionym miejscem dla mieszkańców chcących uciec od zgiełku miasta. Wycieczka rikszami po pekińskich hutongach - tradycyjnych osiedlach mieszkalnych z oryginalną siecią zaułków, wąskimi uliczkami i ciasnymi podwórkami, które najlepiej poznawać właśnie, jeżdżąc na rowerze. Wizyta w lokalnym domostwie u tradycyjnej chińskiej rodziny. Pokaz zasad hodowli pereł i możliwość dokonania zakupów. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Letniego - dawnej letniej rezydencji cesarskiej, położonej w bajecznej scenerii parku, nad jeziorem Kunming, na którym podziwiać można oryginalną marmurową łódź. Na rozległym terenie parku znajdują się liczne świątynie, pałace i pawilony. Zwiedzanie świątyni Lamy - barwnego kompleksu będącego największą buddyjską świątynią w Pekinie, który kryje najpotężniejszą na świecie figurę Buddy wyrzeźbioną w jednym kawałku drewna. Przejazd do parku olimpijskiego i możliwość podziwiania z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego także jako Ptasie Gniazdo. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): spektakl w Operze Pekińskiej - połączenie śpiewu, teatru i akrobacji, wspaniałe kostiumy, muzyka i choreografia. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR - jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Ta imponująca budowla, wpisana na Listę UNESCO, miała pierwotnie ponad 6 tys. km długości. Przejazd do grobowców Ming - wspaniałych grobowców 13 cesarzy z dynastii Ming. Zwiedzanie grobowca Chang Ling, jednego z trzech udostępnionych dla zwiedzających. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji, której specjalnością jest kaczka po pekińsku - najsłynniejsze danie Pekinu. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie Tiananmen położonego w samym centrum Pekinu. Tiananmen jest największym publicznym placem na świecie, znajdują się przy nim m.in.: gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście przez Bramę Niebiańskiego Spokoju do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie imponującego zespołu pałacowego, jednego z najwspanialszych zabytków Chin. Wizyta w Świątyni Nieba - uważanej za łącznik z niebiosami, jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi’an (przedziały sypialne).

6. DZIEŃ.
W godzinach porannych przyjazd do XI’AN, miasta będącego kolebką chińskiej cywilizacji. Transfer do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Terakotowa Armia uważana jest za ósmy cud świata i znajduje się na Liście UNESCO. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej - najbardziej fascynującym zakątku miasta - i zwiedzanie Wielkiego Meczetu, największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Tang Dynasty Show - niezwykle barwny pokaz muzyki i tańca z czasów dynastii Tang połączony z kolacją - słynnym bankietem pierożkowym: degustacja ponad 16 rodzajów tego chińskiego przysmaku. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Guilin. Przejazd w malownicze okolice LONGSHENG, zamieszkane przez liczne mniejszości etniczne. Podziwianie jednej z największych atrakcji regionu - tarasów ryżowych tworzących kompleks nazywany Smoczym Grzbietem. Zakwaterowanie w lodżach, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd w okolice Wzgórza Słoniowej Trąby, które zawdzięcza nazwę swemu oryginalnemu kształtowi. Przejazd do YANGSHUO, najbardziej malowniczego chińskiego miasteczka, położonego w bajecznej scenerii wśród stromych wapiennych wzgórz, ryżowych pól i meandrów rzeki, które razem tworzą oryginalną mozaikę. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka łodzią po rzece Li. Jest to jeden z najlepszych sposobów podziwiania okolicznych krajobrazów. W programie wizyta w typowej rybackiej wiosce na brzegu rzeki, obiad, wizyta w rolniczej wiosce i możliwość przyglądania się o zachodzie słońca łowieniu ryb tradycyjnym sposobem przy pomocy oswojonych kormoranów. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywna wycieczka rowerami lub rikszami po okolicy (za dodatkową opłatą na miejscu). W programie: Księżycowe Wzgórze, Wzgórze Łabędzia, Wzgórze Smoczej Głowy, okoliczne pola ryżowe, obiad w lokalnej gospodzie. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy w Guilin. Nocny przejazd do Kantonu (przedziały sypialne).

11. DZIEŃ.
W godzinach porannych przyjazd do KANTONU położonego u ujścia Perłowej Rzeki, trzeciego co do wielkości miasta Chin. Transfer do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie: Świątynia Sześciu Banianowych Drzew z najwyższą w Kantonie Pagodą Kwiatów; pomnik poświęcony ojcu współczesnych Chin - dr. Sun Jat-Senowi; Akademia Rodziny Chen - zespół XIX-wiecznych budowli z charakterystycznymi dla tej części kraju ozdobnymi dachami. Spacer po wyspie Shamian na Rzece Perłowej - oazie spokoju zachwycającej kolonialną architekturą. Czas wolny na lokalnym bazarze Qingping. Powrót do hotelu, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do HONGKONGU, metropolii na wschodnim wybrzeżu Chin. Zwiedzanie: wzgórze Viktoria, skąd można podziwiać panoramę całego miasta; zatoka Repulse u wybrzeża Morza Południowochińskiego; port Aberdeen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs sampanami po pozostałościach dawnego pływającego osiedla. Jeżeli czas pozwoli - plażowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

WYDARZENIA:
maj/czerwiec - Święto Smoczych Łodzi

ŚWIADCZENIA:
6 noclegów w hotelach***, 1 w lodżach; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 2 nocne przejazdy pociągiem • wyżywienie: 9 śniadań • przelot: Warszawa-Pekin, Hongkong-Warszawa liniami Emirates Airlines • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd pociągiem Kanton-Hongkong • opieka pilota • przewodnicy lokalni • ubezpieczenie KL i NW.

UWAGI:
- Wizy: dokumenty potrzebne do uzyskania wizy: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju, jedno zdjęcie w formacie wizowym (aktualne, kolorowe, twarz zwrócona na wprost bez nakrycia głowy, jasne tło), potwierdzenie rezerwacji przelotu i hotelu (dokumenty podróży) i wypełniony wniosek wizowy należy wysłać pocztą kurierską na min. 21 dni przed wylotem, lecz nie wcześniej niż 40 dni na wskazany adres. Na wniosku należy zaznaczyć dwukrotny wjazd na terytorium Chin (wizyta w Hongkongu). Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo w jej uzyskaniu: 320 PLN/os.
- Obowiązkowa opłata za przelot wewnętrzny: 890 PLN.
- Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 120 USD, napiwki: ok. 3 USD/dzień, dopłata do kuszetek: ok. 80 USD.
- Opłaty fakultatywne: Opera Pekińska: ok. 24 USD, kolacja - kaczka po pekińsku: ok. 29 USD, bankiet pierożkowy: ok. 34 USD, wycieczka łodzią po rzece Li: ok. 35 USD, wycieczka rowerami lub rikszami po okolicy Yangshuo: ok. 26 USD, rejs sampanami ok. 15 USD.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej