• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Chiny i Mongolia - po obu stronach Wielkiego Muru (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Chiny i Mongolia - po obu stronach Wielkiego Muru (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Pekin - stolica imperium chińsko-mongolskiego - Wielki Mur - herbaciany szlak Mongolii Wewnętrznej- niesamowity Ułan Bator – Pustynia Gobi - Park Narodowy Gurvansaikhan - noclegi w mongolskiej jurcie

Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów. Przelot do Pekinu samolotem rejsowym z przesiadką w Stambule, w jednej ze stolic europejskich lub państw Płw. Arabskiego.

Dzień 2
Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Następnie przejażdżka rikszami po starych dzielnicach Pekinu, podczas której będzie można zobaczyć ich charakterystyczną zabudowę (tzw. hutongi). Te tradycyjne domostwa, zamieszkiwane niegdyś przez całe wielopokoleniowe rodziny, powoli znikają z mapy stolicy, zastępowane przez nowoczesne budownictwo. Warto więc je zobaczyć, póki jeszcze jest ku temu okazja. Po zwiedzaniu kolacja. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Pekinie.

Dzień 3
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, potężnej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. Następnie odwiedzimy park powstały na miejscu dawnych murów miejskich z czasów panowania mongolskiej dynastii Yuan. W tym urokliwie zaaranżowanym i najdłuższym ze stołecznych parków (9 km długości), znajdziemy między innymi 19 posągów przedstawiających postaci historyczne, reprezentujących rozkwit i dobrobyt Dadu - stolicy imperium chińsko-mongolskiego w XIII/XIV w. Podczas zwiedzania przerwa na lunch. Jeżeli wystarczy czasu, na zakończenie zobaczymy również (z zewnątrz) obiekty olimpijskie ze słynnym stadionem - Ptasim Gniazdem. Wieczorem kolacja i powrót na nocleg do hotelu w Pekinie.

Dzień 4
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do parku Beihai - rozległego kompleksu z licznymi akwenami wodnymi, tradycyjnymi pawilonami i chińskimi ogrodami, którego centrum stanowi wyspa Qionghua z zabytkową lamaistyczną stupą, zwaną Białą Dagobą. Park stanowił niegdyś centralną część dawnej mongolskiej stolicy, tu też dynastia Yuan wybudowała swój pierwszy królewski pałac. Po zwiedzaniu lunch. Następnie przejazd pociągiem do Hohhot. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 490 km)

Dzień 5
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Mongolii Wewnętrznej. Zaczniemy od muzeum regionalnego prezentującego eksponaty związane z historią i kulturą ludów mongolskich, ale przede wszystkim bogatą kolekcję znalezisk archeologicznych. Następnie odwiedzimy położony w malowniczej okolicy grobowiec Wang Zhaojun - ta podobno wyjątkowej urody kobieta mieszkająca na cesarskim dworze w dawnej stolicy Chin, poślubiła przywódcę koczowniczego plemienia mongolskiego, dzięki czemu zaprzestał on ataków na państwo chińskie. Po lunchu przejazd do Ulan Qab i krótkie zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 140 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer autokarem do Erenhot. To miasto na pustyni Gobi, leżące na granicy Chin i Mongolii, było ważnym przystankiem na Wielkim Herbacianym Szlaku, którym podróżowały całe karawany przewożące ten niezwykle cenny niegdyś towar z Chin aż do Moskwy. Odwiedzimy tu m.in. muzeum archeologiczne słynące z bogatej kolekcji skamieniałości dinozaurów, pochodzących głownie z terenów otaczających pobliskie jezioro Dabusan Nur. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Erenhot. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, wizyta na dużym przygranicznym targowisku, gdzie handlarze z Chin i Mongolii sprzedają jedwabne tkaniny, futra lisie i królicze oraz inne lokalne wyroby. Po lunchu przejazd fragmentem legendarnej Kolei Transsyberyjskiej do Ułan Bator. (Trasa ok. 620 km)

Dzień 8
Nad ranem przyjazd do stolicy i zarazem największego miasta Mongolii – Ułan Bator. Zwiedzanie stolicy Mongolii rozpoczyna się od wizyty w klasztorze Gandan, centrum mongolskiego buddyzmu, gdzie przy sprzyjających okolicznościach będzie można obserwować mnichów podczas modłów. Następnie zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz spacer po centrum miasta – Sukhbaatar. W trakcie zwiedzania lunch. Czas wolny w centrum. Nocleg w hotelu w Ułan Bator.

Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu przelot w głąb Mongolii na pustynię Gobi. Następnie przejazd do obozu i zakwaterowanie w jurcie (tradycyjnym mongolskim namiocie). Następnie zwiedzanie doliny Yol w Parku Narodowym Gurvansaikhan. Przewidziana jest również wizyta w lokalnym muzeum z endemiczną fauną i florą. Podczas zwiedzania lunch. Następnie przewidziany jest spacer po dolinie, skąd można podziwiać spektakularne krajobrazy Gobi. Powrót do obozu na kolację i nocleg w jurcie.

Dzień 10
Po śniadaniu przejazd do Bayanzag znanych jako The Flaming Cliffs. Nazwa ta odnosi się do czerwonych klifów, które zostały utworzone przez erozję piasku i skał na przestrzeni wielu tysięcy lat. Miejsce jest znane również z tego, że w 1924 roku znalazł tutaj pierwsze jaja dinozaurów słynny odkrywca Roy Chapman Andrews. Podczas zwiedzania lunch. Następnie powrót do obozu na kolację i nocleg w jurcie.

Dzień 11
Po śniadaniu, wykwaterowanie, przelot do stolicy - Ułan Bator. Następnie przejazd do Parku Narodowego Hustai, który jest otoczony przez góry, gęste lasy sosnowe i bujne łąki. Na danych łąkach można spotkać zagrożone dzikie konie „Takhi”, zwane również końmi Przewalskiego. Jest to jedyne miejsce, gdzie można je zobaczyć w naturalnym środowisku. Na terenie Parku przewidziana jest krótka wizyta w lokalnym muzeum. Podczas zwiedzania lunch. Wieczorem zakwaterowanie w jurtach, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 12
Po śniadaniu przejazd do dawnej stolicy Mongolii - Karakorum. Zwiedzanie ruin starożytnego Imperium Mongolskiego, które znajduje się na skrzyżowaniu Jedwabnego Szlaku. Następnie przejazd i zwiedzanie klasztoru Erdene-Zuu, jednego z najstarszych (z XVI w.) i największych klasztorów lamajskich w Mongolii. Podczas zwiedzania lunch. Wieczorem zakwaterowanie w jurtach, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 13
Po śniadaniu powrót do Ułan Bator. W programie zwiedzania stolicy m.in. Pałac Bogd Khaan, zwany Zimowym Pałacem, który składa się z serii pięknych, tradycyjnych budowli. Został on wybudowany na początku XX w. jako dar rządu carskiego dla przywódcy religijnego Mongolii. Obecnie w pałacu mieści się jedno z najstarszych muzeów w Mongolii (z 1924 r.), z bogatym zbiorem zabytków. Podczas zwiedzania lunch Następnie przejazd do południowej części miasta, na wzgórze Zaisan, skąd można podziwiać panoramę miasta. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w Ułan Bator. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 14
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Ułan Bator i przelot do Warszawy. Przylot do Warszawy.

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Limit bagażu na przelocie wewnętrznym wynosi 15 kg.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele odpowiadające standardowi *** klasy turystycznej
Pokoje: skromnie, lecz schludnie urządzone, 2- osobowe (możliwość max 1 dostawki), z łazienkami.
Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, zazwyczaj również bar.
Jurty: w Mongolii poza Ułan Bator zakwaterowanie w jurtach (tradycyjnych mongolskich namiotach).
Jest to skromne zakwaterowanie: dostępne są łazienki z prysznicami i WC (zazwyczaj wspólne).
Jurty posiadają również restauracje, także pod namiotem. Jest prąd.

Cena obejmuje
przelot samolotem na trasie Warszawa - Pekin i Ułan Bator - Warszawa, z przesiadką w jednym z portów europejskich lub Płw. Arabskiego, przejazd koleją Transsyberyjską z Erenhot do Ułan Bator, przelot wewnętrzny z Ułan Bator na Gobi i powrotny, zakwaterowanie w hotelach (łącznie 7 rozpoczętych dób hotelowych), 4 noclegi w mongolskiej jurcie, transfery autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP i bagaż).

Cena nie obejmuje
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łącznie ok. 110 USD płatne na miejscu u pilota), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy chińskiej- procedura wizowa opisana jest poniżej. Obowiązkowa opłata za pośrednictwo wizowe (300 zł) została doliczona do rezerwacji.

Paszport
W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać następujące dokumenty:
- Paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i nie może posiadać stempli lub wiz wiz wjazdowych do krajów Afryki Środkowej lub Zachodniej)!!!
- Kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta.
- Wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży). Uwaga: podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu).
- Jedno zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku.

W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników.
Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie.
Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej