• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Chiny i Tajwan - Zwaśnieni Bracia (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Chiny i Tajwan - Zwaśnieni Bracia (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

skarby chińskiej kultury w Tajpej, najlepszy oolong z Alishan, znacznik zwrotnika Raka, Marmurowy Kanion Taroko, dreszczyk emocji czyli wieczór w kasynach w Makau, Hong Kong - ślady kolonializmu i synonim nowoczesności

Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów. Przelot do Taipei samolotem rejsowym z przesiadką w jednym z krajów arabskich  lub w jednej ze stolic europejskich.

Dzień 2
Przylot do Tajpej, centrum politycznego i ekonomicznego Tajwanu. Po przylocie  odprawa paszportowo - celna, transfer do hotelu i zakwaterowanie.  Po południu  czas wolny na wypoczynek po podróży; kolacja we własnym zakresie.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Tajwanu. Zobaczymy Narodowe Muzeum Pałacowe w Tajpej z jedną z największych na świecie kolekcji chińskiej sztuki i kultury. Ekspozycja pochodzi głównie z Zakazanego Miasta w Pekinie i obejmuje rządy czterech dynastii chińskich. Muzeum zwane jest Skarbcem Chińskiej Cywilizacji. Następnie udamy się do kaplicy Męczenników Narodowych. Jest ona wzorowana na Pawilonie Najwyższej Harmonii z Miasta Cesarskiego w Pekinie. Poległym bohaterom po dziś dzień oddaje się hołd poprzez honorowe warty, których zmianę postaramy się zobaczyć. Podczas zwiedzania lunch.  Po południu zobaczymy park geologiczny Yehliu. Jest to park pełen nietypowych form skalnych leżących nad  brzegiem morza. W trakcie zwiedzania  zajrzymy też na ulicę Jiufen. Zakątek ten pamięta jeszcze czas gorączki złota na Tajwanie. Obecnie jest zamieniony w kolorową folklorystyczną trasę spacerową - bardzo popularną w soboty i niedziele. Tajpej to także nowoczesna dzielnica biznesowa. Jej symbolem jest obecnie wysokościowiec Taipei 101 (możliwość wjazdu w miarę dostępnych miejsc i za dodatkową opłatą). Wieczorem przejazd na nocne targowisko i czas na popróbowanie lokalnych specjałów. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na farmę Tai Yi. Od pewnego czasu rząd Tajwanu namawia obywateli, by więcej odpoczywali i żyli ekologicznie. Będziemy mogli popatrzeć, jak wypoczywają Tajwańczycy - wśród roślin, owadów i… z ekologicznym menu. Podczas zwiedzania lunch. W dalszej części dnia pojedziemy nad jezioro Słońca i Księżyca - największe jezioro słodkowodne Tajwanu. Nad jego brzegami w dalszym ciągu  można jeszcze spotkać ludność Thao - czyli autochtonów zamieszkujących wsypę przed przybyciem ludu Han. Są w dużej mierze zasymilowani z ludnością chińską, ale zachowali część swoich obyczajów. Dla chętnych za dodatkową opłatą rejs po jeziorze. Wieczorem przyjazd do Nantou, kolacja, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do parku krajobrazowego Alishan. Na miejscu zobaczymy pokazy śpiewu i tańca ludu Tsou. Na obiad skosztujemy potraw kuchni regionalnej. Po obiedzie wjedziemy do instytutu kawy i herbaty, z którego znane jest Alishan. Po południu pojedziemy do historycznego miasta Tainan. Zobaczymy tu fort Anping, zbudowany jeszcze w czasach panowania holenderskiego XVII w. Stąd udamy się zobaczyć wieżę Chihkan. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych wyjazd na znany w Tainan wieczorny targ. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kaohsiung. Jest to największe miasto na południu wyspy. Zobaczymy tam kompleks budynków należący do stowarzyszenia Fo Guang Shan - największej na Tajwanie organizacji charytatywnej i jednocześnie silnego kościoła buddyzmu mahajana. Po zwiedzaniu lunch. W dalszą drogę udamy się widokową Autostradą Południową. Naszym celem jest rejon Taitung - Zhiben. Jest to jeden z ośrodków z gorącymi źródłami na wyspie (warto zabrać za sobą kostium kąpielowy!). Po przyjeździe kolacja i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 7
Śniadanie, a następnie wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie miasta. Zobaczmy centrum pozyskiwania i obróbki korali Chii Lih, z których znany był dawniej Tajwan. Po obejrzeniu koralowców przejazd do parku krajobrazowego Wschodniego Wybrzeża. Zobaczymy tu jaskinię Baxian (ok. 20 min.) i znacznik zwrotnika Raka (ok. 20 min.). W trakcie zwiedzania lunch. Dalej pojedziemy do Hualien. Tam zobaczymy słynny marmurowy kanion w Parku Narodowym Taroko. Kolacja w Hualien, przejazd do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dzień rozpoczniemy od wizyty w muzeum starożytnych nefrytów Kung Long. Przejazd na stację kolejową Su'aoxin i transfer pociągiem do stolicy. Po przyjeździe zobaczymy Plac Wolności i gmach Pałacu Prezydenckiego. W czasie zwiedzania lunch. Po południu zajrzymy do sklepów z tajwańskimi pamiątkami. Wieczorem kolacja, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 180 km)

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Taipei. Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Hongkongu. Od razu po przylocie przejście do terminalu promowego i rejs do Makau (w sytuacjach szczególnych lot bezpośrednio do Makau). Zwiedzanie rozpoczniemy od historycznego centrum miasta, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy imponującą fasadę klasztoru św. Pawła - jedyny zachowany fragment XVI-w. klasztoru jezuitów oraz fort wybudowany przez zakonników do ochrony kościoła. W obrębie murów, na których stoją zabytkowe armaty, zorganizowano ekspozycje historyczne prezentujące losy portugalskich osadników i samego miasta (wstęp na wystawę we własnym zakresie, cena ok. 5 USD). Zobaczymy również świątynię A-Ma, poświęconą najważniejszemu bóstwu morskiemu Azji Południowo - Wschodniej, opiekunce żeglarzy. Była portugalska kolonia słynie z życia nocnego i licznych kasyn. Niektórzy twierdzą, że główna ulica Makau mogłaby przyćmić nawet Las Vegas Strip. Przekonamy się o tym jeszcze tego wieczora po kolacji, odwiedzając centrum Makau po zmierzchu. Zobaczymy wielki kompleks hotelowo-kasynowy Venetian (zbudowany na wzór włoskiej Wenecji), z uliczkami, kanałami i śpiewającymi gondolierami rodem z „miasta zakochanych”. (Trasa przelot wewnętrzny)

Dzień 10
Po śniadaniu transfer do Hong Kongu. Wizytę tu rozpoczniemy od spaceru po Ptasim Targu oraz Ladies Market, gdzie będzie można zrobić zakupy. Przerwa na lunch. Wieczorem obejrzymy „light show” - imponujący pokaz świateł i laserów nad miastem. Przejazd do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 11
Śniadanie w hotelu. Dzień na dawnym terytorium brytyjskim zaczniemy od spektakularnej Repulse Bay. Dziś zatoka, otoczona luksusową zabudową, przyciąga mieszkańców okolic i turystów swoimi plażami, restauracyjkami i sklepami. Całkowicie inny krajobraz oferuje Wzgórze Wiktorii. Spacer po zacienionych, leśnych ścieżkach i wśród pięknie utrzymanych ogrodów, zakończy panorama miasta i okolicznych wysepek. Następnie przejdziemy do Portu Wiktorii, Aberdeen i na największą arterię Hong Kongu - Nathan Road, pełną ludzi, neonów, sklepików, skromnych pensjonatów i luksusowych hoteli. W przerwie udamy się na lunch. Czas wolny w centrum. Dla chętnych przejażdżka sampanem do jednej z ostatnich „pływających osad” (cena ok. 50 HK$).
Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 12
Przylot na lotnisko przesiadkowe i dalej do Polski zgodnie z aktualnym rozkładem.

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Na trasie przelotu wewnętrznego limit bagażu wynosi 15 kg.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele dobrej klasy ***/**** (razem 9 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z WC i często telewizor.
Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja i bar.

Cena obejmuje
przelot samolotem rejsowym, z przesiadką w Stambule, jednym z portów europejskich lub Płw. Arabskiego, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (9 rozpoczętych dób hotelowych), przelot lokalnymi liniami na trasie Tajpej - Hong Kong lub Makau, przejazd pociągiem wg programu, transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).

Cena nie obejmuje
wizy chińskiej (opłata 300 zł, patrz informacja poniżej), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 140 USD), dodatkowych posiłków i oraz innych wydatków osobistych.

Paszport
W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać następujące dokumenty:
- Paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty zakończenia imprezy i nie może posiadać stempli lub wiz wiz wjazdowych do krajów Afryki Środkowej lub Zachodniej)!!!
- Kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta.
- Wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży). Uwaga: podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu).
- Jedno zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku.

W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników.
Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie.
Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej