• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Chiny z Jangcy (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Chiny z Jangcy (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Pekin i Zakazane Miasto - Wielki Mur i chińska opera - Wyjątkowa terakotowa armia w Xian - Rezerwat pandy wielkiej w Chengdu - Rejs przez Trzy Przełomy Jangcy - Suzhou - Wenecja Wschodu - Szanghaj - mieszanka wschodu i zachodu

Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów. Przelot do Pekinu samolotem rejsowym z przesiadką w Stambule, w jednej ze stolic europejskich lub państw Płw. Arabskiego.

Dzień 2
Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Następnie krótkie zwiedzanie miasta: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen) - historyczne centrum miasta. Kolacja, a następnie wizyta w Teatrze Lee Garden na przedstawieniu tradycyjnej pekińskiej opery (nie są wymagane stroje wieczorowe). Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Pekinie.

Dzień 3
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Pekinu: Letni Pałac oraz grobowce dynastii Ming. Odwiedzimy też fabrykę pereł, gdzie będzie okazja do zakupienia pamiątek. Następnie udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, potężnej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. Podczas zwiedzania przerwa na lunch. Jeżeli wystarczy czasu, na zakończenie zobaczymy również obiekty olimpijskie ze słynnym stadionem - Ptasim Gniazdem. Wieczorem kolacja i powrót na nocleg do hotelu w Pekinie.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Pekinu, w programie: Świątynia Niebios, Zakazane Miasto, czyli Pałac Cesarski, który jeszcze do początku XX niedostępny był dla osób spoza dworu cesarskiego. Następnie przejażdżka rikszami po starych dzielnicach Pekinu, podczas której będzie można zobaczyć ich charakterystyczną zabudowę (tzw. hutongi). Podczas zwiedzania lunch, a na zakończenie kolacja w tradycyjnej restauracji Quanjude (kaczka po pekińsku). Następnie transfer na dworzec kolejowy i odjazd nocnego pociągu do Xian. Nocleg w pociągu - przedziały 4 - osobowe, miejsca sypialne. (Trasa ok. 1100 km)
Uwaga! Przejazd odbywa się tylko z bagażem podręcznym (bagaż główny jest przewożony w osobnym wagonie i nie ma do niego dostępu). Radzimy więc zabrać ze sobą torbę na bagaż podręczny.

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Xian: Pagoda Dzikiej Gęsi (Dayan Ta), w której przechowywane są buddyjskie pisma, starożytne mury miejskie oraz Wielki Meczet - budowla, która w niesamowity sposób łączy ze sobą islam i tradycję chińską. Podczas zwiedzania lunch i zakwaterowanie. Wieczorem przedstawienie folklorystyczne „Dynastia Tang” połączone z kolacją.

Dzień 6
Po śniadaniu kontynuujemy odwiedzanie atrakcji Xian. Zobaczymy muzeum Terakotowej Armii - zbioru kilku tysięcy figur żołnierzy w szyku bojowym - których historia sięga I w. p.n.e. Po zakończeniu zwiedzania lunch i przelot do Chengdu. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. (Trasa przelot wewnętrzny)

Dzień 7
Po śniadaniu w hotelu przejazd do Leshan, gdzie będziemy podziwiać posąg Wielkiego Buddy - Da Fo. Ponad 70-metrowa figura wyrzeźbiona została 1300 lat temu w skale nadrzecznego zbocza i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu lunch. Odwiedzimy także Instytut Hodowli Pandy Wielkiej na obrzeżach Chengdu. Jest to jedyny w swoim rodzaju ośrodek, gdzie można obserwować ten zagrożony gatunek zwierząt, jeden z symboli Chin, na przestronnych wybiegach zbliżonych do środowiska naturalnego. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 320 km)

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do miasta Chongqing, malowniczo położonego pomiędzy pasmami górskimi a doliną Jangcy. Zobaczymy tu nowoczesną dzielnicę biznesową Jiefangbei - imponujący las wieżowców otaczający Pomnik Wyzwolenia. Odwiedzimy także miasteczko Ciqikou i przespacerujemy wśród zabytkowych budynków oraz klimatycznych herbaciarni. W trakcie zwiedzania lunch. Wieczorem zaokrętowanie na statku i kolacja. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 9
W pierwszym pełnym dniu rejsu po Jangcy czeka nas nie tylko podziwianie imponujących krajobrazów i relaks na statku, ale również postój i zwiedzanie wysiedlonego w trakcie budowania Tamy Trzech Przełomów miasta. Fengdu to tzw. Miasto Duchów - to tu zgodnie z lokalnymi wierzeniami trafiają po śmierci dusze osób, które nie zasłużyły na raj. Przedziwną atmosferę budują między innymi wykute w kamieniu podobizny złych duchów i sceny przedstawiające męki piekielne. W ciągu dnia pełne wyżywienie na statku (śniadanie, obiad i kolacja). Nocleg na statku.

Dzień 10
Dziś przekroczymy Trzy Przełomy Jangcy: Qutang - najwęższy, Wu - najbardziej malowniczy oraz Xiling - największy. Przez cały dzień towarzyszyć nam będą spektakularne widoki, kiedy statek będzie płynął z nurtem rzeki wijącej się między zielonymi wzgórzami i stromymi, urwistymi ścianami skalistych wąwozów. Z pokładu mniejszej łodzi będziemy też mogli podziwiać tzw. Trzy Małe Przełomy na rzece Daning. W godzinach wieczornych przepłyniemy przez zaporę na Jangcy, z której energię czerpie największa pod względem mocy hydroelektrownia świata. W ciągu dnia pełne wyżywienie na statku (śniadanie, obiad i kolacja). Nocleg na statku.

Dzień 11
Po śniadaniu będziemy mieli okazję bliżej przyjrzeć się samej zaporze. Jej budowa była ogromnym przedsięwzięciem, otoczonym licznymi kontrowersjami związanymi zarówno z przesiedleniami miejscowej ludności jak i wpływem na środowisko naturalne i bioróżnorodność doliny Jangcy. Po dopłynięciu do Yichang opuścimy pokład statku. Po lunchu transfer autokarem i krótkie zwiedzanie zabytkowego miasta Jinzhou, którego historia liczy ponad 6 tysięcy lat. Po kolacji nocleg i zakwaterowanie w hotelu w Wuhai. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 12
Po śniadaniu odwiedzimy słynną Wieżę Żółtego Żurawia - dawną strażnicę wybudowaną na wzgórzu, otoczoną licznymi legendami i rozsławioną przez wiele tradycyjnych chińskich wierszy. Pospacerujemy także miejską plażą nad Jangcy. Po lunchu przejazd pociągiem do Suzhou, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 750 km)

Dzień 13
Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do Ogrodu Mistrza Sieci, przykładu rezydencji miejskiej z XII w. Zwiedzimy też Fabrykę Jedwabiu, gdzie oprócz zapoznania się z procesem produkcji jedwabiu, będzie można zaopatrzyć się w znakomite wyroby. Następnie wizyta w miasteczku Tongli, które położone jest na wodzie. Podczas zwiedzania lunch. Przejazd do Szanghaju na kolację i nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 14
Po śniadaniu zwiedzanie Szanghaju, zwanego czasem Paryżem wschodu, pięknego i bogatego miasta kupców i przemysłowców. Spacer po Bund (Waitan) czyli dzielnicy z neoklasycznymi budynkami przypominającymi te, powstające w latach 30 XX w. w Nowym Jorku, wizyta na Nanjing Street - głównej ulicy handlowego Szanghaju, gdzie będzie sporo czasu na zrobienie zakupów. Podczas zwiedzania lunch. Dla chętnych (za dodatkową opłatą, ok. 30 USD) wjazd na jeden z najwyższych w Chinach drapaczy chmur - Perłową Wieżę Telewizyjną lub Szanghajskie Światowe Centrum Finansowe, skąd podziwiać można panoramę miasta. Po południu odwiedzimy Muzeum Narodowe. Wieczorem dla chętnych 50 - minutowy rejs po rzece Huangpu, podczas którego będzie okazja obserwować Bund i całe nadbrzeże miasta (cena ok. 30 USD). Po kolacji powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 20 km)

Dzień 15
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Szanghaju: Świątynia Nefrytowego Buddy (Yufo Si) z dwumetrowym, bogato zdobionym posągiem o wadze ponad jednej tony oraz fascynujące Centrum Planowania Miasta, gdzie zobaczymy wiele wystaw poświęconych rozwojowi miasta. Podczas zwiedzania lunch. Na zakończenie spacer po dużym obszarze handlowym znajdującym się przy Świątyni Patrona. Wieczorem kolacja i transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla chętnych możliwość przejazdu koleją Maglev z najszybszą spotykaną obecnie w transporcie lądowym prędkością 430 km/ h (cena ok. 20 USD).

Dzień 16
Przylot na lotnisko przesiadkowe i dalej do Warszawy.

Dla grup podróżujących liniami LOT powyższy program ulega następującym modyfikacjom:


Dzień 1
(...) Przelot do Pekinu samolotem rejsowym (bez przesiadki)

Dzień 2-10
Bez zmian.

Dzień 15
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Szanghaju: Świątynia Nefrytowego Buddy (Yufo Si) z dwumetrowym, bogato zdobionym posągiem o wadze ponad jednej tony oraz fascynujące Centrum Planowania Miasta, gdzie zobaczymy wiele wystaw poświęconych rozwojowi miasta. Podczas zwiedzania lunch. Na zakończenie spacer po dużym obszarze handlowym znajdującym się przy Świątyni Patrona. Dla chętnych możliwość przejazdu na lotnisko koleją Maglev z najszybszą spotykaną obecnie w transporcie lądowym prędkością 430 km/ h (cena ok. 20 USD). Późnym popołudniem przejazd szybkim pociągiem do Pekinu, zakwaterowanie w hotelu ok. 23:00.

Dzień 16
Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot bezpośrednio do Warszawy (bez międzylądowania).

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele dobrej klasy ***/****, kabiny na statku wycieczkowym, przedziały 4 - osobowe w pociągu nocnym.
Pokoje: 2 - osobowe, we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z WC i często telewizor.
Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja i bar.

Cena obejmuje
przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w Stambule, jednym z portów europejskich lub stolic Płw. Arabskiego), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (9 rozpoczętych dób hotelowych), 1 nocleg w pociągu - 4- osobowe przedziały z kuszetkami, 3 noclegi na dużym statku turystycznym (kabiny 2-osobowe), transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).

Cena nie obejmuje
wizy chińskiej i pośrednictwa wizowego (opłata 300 zł, patrz informacja poniżej), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na operę, spektakl Dynastii Tang, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 295 USD), dodatkowych posiłków i oraz innych wydatków osobistych.

Paszport

W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać następujące dokumenty:

- Paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i nie może posiadać stempli lub wiz wiz wjazdowych do krajów Afryki Środkowej lub Zachodniej)!!!
- Kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta.
- Wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży). Uwaga: podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu).
- Jedno zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku.

W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników.
Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie.
Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej