• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Chiny z rejsem po Jangcy (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Chiny z rejsem po Jangcy (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
PEKIN - TAIYUAN - PINGYAO - XI'AN - CHONGQUING - FENGDU - TRZY PRZEŁOMY (QUTANG, WU, XILING) - YICHANG - WUHAN

Dzień 1
Warszawa - Pekin Wylot z Warszawy.

Dzień 2
Pekin Przylot  do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie (w przypadku przylotu w godzinach porannych – najpierw realizowany jest program zwiedzania). Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) - panorama i architektura największego i najważniejszego placu „Państwa Środka”, spacer zabytkową uliczką Qianmen. Świątynia Nieba – jeden z głównych symboli Pekinu, miejsce modłów o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing. Po powrocie do hotelu czas na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg w Pekinie.

Dzień 3
Pekin (Letni Pałac, Chiński Mur) Po śniadaniu wycieczka za miasto i zwiedzanie Letniego Pałacu pochodzącego z XIX w. Zobaczymy wspaniały przykład architektury pałacowej, liczne pawilony cesarskie w otoczeniu pięknego krajobrazu (m.in. Długa Galeria, Marmurowa Łódź). Po południu zwiedzanie Wielkiego Muru oraz spacer po jednym z  najlepiej zachowanych jego odcinków. Powrót do Pekinu i przejazd i postój w pobliżu  obiektów  olimpijskich (możliwe w dni, kiedy nie odbywają się zawody sportowe). Obiadokolacja i nocleg w Pekinie.

Dzień 4
Pekin (Zakazane Miasto) - Taiyuan Po śniadaniu zwiedzanie Zakazanego Miasta - zwiedzanie położonego w sercu Pekinu Zimowego Pałacu Cesarskiego z XV w., rezydencji cesarzy z dwóch ostatnich chińskich dynastii. Następnie Świątynia Harmonii i Pokoju – jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych świątyń lamaistycznych, aktywne miejsce kultu religijnego. Wizyta w tradycyjnej herbaciarni połączona z pokazem tradycyjnego parzenia herbat chińskich, możliwością ich degustacji i zakupu. Po południu transfer na dworzec kolejowy, przejazd pociągiem ekspresowym do Taiyuan. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocelg w Taiyuan.

Dzień 5
Taiyuan - Pingyao Po śniadaniu wizyta w świątyni Jinci słynącej ze znakomitych buddyjskich rzeźb. Nestępnie przejazd do Pałacu Rodziny Qiao – gigantycznej posiadłości z okresu dynastii Qing, miejscu w którym nakręcono słynny film pt. „Zawieście czerwone latarnie”. Dalszy przejazd autokarem do Pingyao - małego miasteczka, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w którym czas zatrzymał się setki lat temu. Obiadokolacja – tradycyjny mongolski gorący kociołek. Nocleg w Pingyao

Dzień 6
Pingyao - Xi'an Po śniadaniu spacer po malowniczym Starym Mieście, starożytne mury miejskie, zabytkowe budowle ulicy dynastii Ming i Qing, a także wizyta w muzeum prezentującym pamiątki z okresu funkcjonowania pierwszego w dziejach Chin banku. Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem do Xi’an (miejsca sypialne tzw. soft sleepers)

Dzień 7
Xi'an Przyjazd do Xi’an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i śniadanie. Zwiedzanie miasta: Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi – symbol Xi’an, wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi – znakomita kolekcja obrazująca dzieje regionu, uważanego za kolebkę chińskiej cywilizacji. Wielki Meczet – największa i najlepiej zachowana świątynia, będąca miejscem kultu religijnego wyznawców islamu. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej. Obiadokolacja. Wspólny spacer po wieczornym bazarze spożywczym.

Dzień 8
Xi'an - Chongqing Wcześnie rano spacer do parku, gdzie mieszkańcy miasta ćwiczą Tai – Chi, możliwość wspólnych ćwiczeń. Śniadanie. Muzeum Armii Terakotowej – zwiedzanie najsłynniejszego muzeum Chin, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Pochodząca z III w. p.n.e. kilkutysięczna armia terakotowych żołnierzy, uważana jest za jeden z cudów świata. Po południu transfer na lotnisko i  przelot do Chongqing. Spacer po Ciqikou – uliczce przypominającej dawne czasy miasta i jego historię. Wędrówka wzdłuż tej pełnej malowniczych sklepików uliczki pozwala na poznanie lokalnej atmosfery. Odpoczynek w lokalnej herbaciarni. Wizyta w Parku Erling, z którego rozciągają się najlepsze widoki na miasto i na port. Obiadokolacja w stylu syczuańskim. Wejście na statek 4 **** i zaokrętowanie.

Dzień 9
Chongqing (Rejs po Jangcy) Rozpoczęcie rejsu po Trzech Przełomach Rzeki Jangcy. Śniadanie. Po południu – zejście na ląd, zwiedzanie Fengdu zwanego “Miastem Duchów”. Wg tradycyjnych wierzeń tutaj trafiają dusze tych, którzy za życia nie zasłużyli na raj... Powrót na statek, kontynuacja rejsu. W czasie dnia: obiad i kolacja na statku.

Dzień 10
Rejs po Jangcy (3 przełomy) Po śniadaniu przepłynięcie przez przełom Qutang – pierwszy z Trzech Przełomów. Wyrastające na środku rzeki skały pozostawiają rzece niewiele miejsca powodując niezwykłe spiętrzenie jej nurtu. Przełom Wu zwany Wąwozem Czarownic, w którym w obliczu tysiącmetrowych skał po obu stronach rzeki przepływający statek sprawia wrażenie unoszącego się na wodzie niewielkiego liścia... Po południu zejście na ląd. Rzut oka na wąski strumień Shennong. Przepłynięcie przez przełom Xiling – liczący ok. 50 km ostatni z Trzech Przełomów  W czasie dnia: obiad i kolacja na statku.

Dzień 11
Rejs po Jangcy (Zapora na Jangcy) - Yichang - Wuhan Po śniadaniu dopłynięcie w pobliże słynnej Zapory na rzece Jangcy – będącej efektem jednego  z największych na świecie projektów budowlanych. Zakończenie rejsu w Yichang. Przejazd  autokarem do Wuhan i zwiedznie miasta- m. in. Wieża Żółtego Żurawia. Obiadokolacja i zakwaterowanie. Nocleg w Wuhan.

Dzień 12
Wuhan - Pekin Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Pekinu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na zakupy na głównej ulicy handlowej miasta - Wangfujing. Wieczorem pożegnalna kolacja – słynna kaczka po pekińsku. Nocleg w Pekinie.

Dzień 13
Pekin - Warszawa Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot samolotu do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszwie

Cena zawiera
Przelot na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa z międzylądowaniem w porcie europejskim; opłaty lotniskowe; ubezpieczenie KL, NNW; zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją; wyżywienie: śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie: 1 szklanka napoju), podczas rejsu dodatkowo obiady; lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, (przy przejazdach nocnych - miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale), klimatyzowane autokary, kajutu dwuoosobowe podczas rejsu; zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów); serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota.

Cena nie zawiera
Kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 156 USD/os, płatne pilotowi na miejscu; napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych - ok. 3 USD/os. na dzień, płatne na miejscu pilotowi; kosztów wizy chińskiej;

Wizy
Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 220 PLN/os. Organizator pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/od osoby za pośrednictwo. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika (ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Chin), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego oraz zdjęcia.
Dokumenty prosimy przesyłać najpóźniej na 14 dni przed datą wylotu.
W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania dodatkowej opłaty 150 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy możliwość odwołania pośrednictwa. Paszporty do odbioru podczas odprawy na lotnisku Okęcie w Warszawie, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane klientowi.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej