• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Drugie wejście smoka (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Drugie wejście smoka (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Pekin • Wielki Mur • Xi’an • Luoyang • Klasztor Shaolin • Suzhou • Hangzhou • Szanghaj
Kraj tak ogromny i zróżnicowany jak Chiny, o historii liczącej ponad 5 tys. lat, to marzenie każdego globtrotera, które warto zrealizować na wycieczce. W programie egzotyczne krajobrazy, spotkania z tradycją, fascynujące oryginalnością zabytki, wielkie miasta. Na trasie, Pekin - stolica Chin od 800 lat, słynny Chiński Mur - monumentalna budowla widoczna nawet z Księżyca, i Szanghaj - porównywane z Paryżem, najbardziej kosmopolityczne i awangardowe chińskie miasto. Wizyta w ogrodach Suzhou pokazuje wspaniałe połączenie urody krajobrazu i piękna budowli, stąd właśnie wywodzi się sztuka zakładania ogrodów. Fantastyczna Terakotowa Armia z Xi’an zachwyca realizmem przedstawień wojowników, którzy mieli służyć cesarzowi w życiu po śmierci. Znakomicie przygotowana propozycja imprez fakultatywnych to świetne uzupełnienie turystycznego programu. Łącznie trasa w Chinach: ok.1200 km plus przejazdy pociągiem.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ
Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Zwiedzanie Placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Tiananmen jest największym publicznym placem na świecie, znajdują się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji, której specjalnością jest kaczka po pekińsku - najsłynniejsze danie Pekinu. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR - jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na Liście UNESCO. Przejście po jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru. Przejazd do grobowców Ming - wspaniałych grobowców 13 cesarzy z dynastii Ming. Spacer Aleją Duchów. Zwiedzanie grobowca Chang Ling. Przejazd i krótki postój przy parku olimpijskim i możliwość podziwiania z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show - interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii lub Opera Pekińska - wspaniałe kostiumy, muzyka, choreografia, połączenie śpiewu, teatru i akrobacji. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Lamy - barwnego kompleksu będącego największą buddyjską świątynią w Pekinie, który kryje najpotężniejszą na świecie figurę Buddy wyrzeźbioną w jednym kawałku drewna. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Przejazd do Pałacu Letniego, najpiękniejszego ogrodu cesarskiego w Chinach położonego w bajecznej scenerii parku, nad jeziorem Kunming, na którym podziwiać można oryginalną marmurową łódź i liczne pawilony wkomponowane w piękny krajobraz. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi’an (przedziały sypialne).

6. DZIEŃ
Przyjazd do Xi’an, kolebki chińskiej cywilizacji. Przejazd do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huangdi. Terakotowa Armia uważana jest za ósmy cud świata i znajduje się na Liście UNESCO. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej - najbardziej fascynującym zakątku miasta i zwiedzanie Wielkiego Meczetu - największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, niezwykle barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd super szybkim pociągiem do LUOYANG – jednego z najstarszych ośrodków miejskich w Chinach. Zwiedzanie: Groty Longmen - wspaniały kompleks buddyjskich świątyń powstałych w wydrążonych w skałach niszach i jaskiniach, które zdobią imponujące buddyjskie posągi. Spacer po Starym Mieście. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie KLASZTORU SHAOLIN, gdzie powstały podwaliny wschodnich sztuk walki. Corocznie Shaolin odwiedzają tysiące miłośników kung-fu zafascynowanych legendą Bruce'a Lee, a wokół klasztoru gromadzą się liczne grupy trenujących sztuki walki. Zwiedzanie Klasztoru i tzw. Lasu Pagód – miejsca pochówku klasztornych mnichów. Pokaz sztuk walki w wykonaniu uczniów szkół Shaolin. Powrót do Luoyang. Transfer na dworzec kolejowy, nocny przejazd do Suzhou (przedziały sypialne).

9. DZIEŃ
Przyjazd do SUZHOU - najbardziej znanego dawnego ośrodka produkcji jedwabiu, miasta słynącego z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na Listę UNESCO. Przejazd na śniadanie lub wczesny lunch (zależnie od godziny przyjazdu pociągu). Zwiedzanie jednego ze wspaniałych ogrodów: Ogrodu Mistrza Sieci. Wizyta w Fabryce Jedwabiu - poznanie procesu produkcji tego materiału, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa – Suzhou słynie z jednej z czterech najlepszych szkół haftu w całych Chinach. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka łódkami po malowniczych kanałach Tongli - "miasteczka na wodzie". Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

10. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do HANGZHOU, miasta, które Marco Polo opisał jako najpiękniejsze na świecie. Zwiedzanie: Świątynia Lingyin, zwana Świątynią Natchnionego Odosobnienia, jeden z najbardziej znanych buddyjskich kompleksów świątynnych w Chinach. Wizyta na plantacji herbaty w pobliskiej miejscowości Longjing, co w tłumaczeniu oznacza Smoczą Studnię. Spacer po malowniczym Parku Huagang usytuowanym nad brzegiem jeziora Zachodniego. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs łodzią po malowniczym Jeziorze Zachodnim, będącym symbolem miasta i jego największą atrakcją. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg

11. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury, nazywanego Paryżem Wchodu. Spacer po słynnej ulicy Nanjing - głównej ulicy handlowej Szanghaju, gdzie znajduje się niezliczona liczba domów towarowych i sklepów. Spacer szanghajską nadbrzeżną promenadą Bund. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu lub ekscytujący pokaz sztuki akrobatycznej, która w Chinach ma bardzo długą tradycję. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej - posąg Buddy wysadzany klejnotami o wysokości 1,9 m. Spacer ulicami Starego Miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Wieża Perła Orientu (468 m) - najwyższa w Azji wieża telewizyjna górująca nad Pudongiem, skonstruowana z wielkich szklanych kul. Wjazd na taras widokowy, skąd można podziwiać spektakularną panoramę miasta. Powrót do hotelu. Czas na odpoczynek. Transfer na lotnisko. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd na lotnisko najszybszą koleją świata MAGLEV, która osiąga maksymalną prędkość 431 km/h i pokonuje 30,5 km odcinek na lotnisko w 7 minut i 20 sekund. 

13. DZIEŃ
Przelot do Polski.


ŚWIADCZENIA:
8 noclegów w hotelach ***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 2 nocne przejazdy pociągiem; wyżywienie: 10 śniadań; przelot liniami Qatar Airways; przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób; opieka pilota; lokalni przewodnicy; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
1. Wizy: dokumenty potrzebne do uzyskania wizy (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju), jedno zdjęcie w formacie wizowym (aktualne, kolorowe, twarz zwrócona na wprost bez nakrycia głowy, jasne tło), potwierdzenie rezerwacji przelotu i hotelu (dokumenty podróży) oraz wypełniony wniosek wizowy należy wysłać pocztą kurierską na min. 21 dni przed wylotem, lecz nie wcześniej niż 40 dni na adres Organizatora z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo w jej uzyskaniu: 320 PLN/os.
2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 170 USD, napiwki: ok. 40 USD/os., dopłata do kuszetek podczas 2 nocnych przejazdów oraz do przejazdu super szybkim pociągiem: ok. 130 USD.
3. Opłaty fakultatywne: kolacja – kaczka po pekińsku: ok. 29 USD, Kung-fu Show: ok. 32 USD, Opera Pekińska: ok. 24 USD, Tang Dynasty Show: ok. 30 USD; wycieczka łódkami po kanałach Tongli: ok. 36 USD, rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim: ok. 15 USD, wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 27 USD, wieża Perła Orientu: ok. 28 USD, Shanghai Acrobatic Show: ok. 25 USD; przejazd na lotnisko koleją MAGLEV ok. 10 USD (dostępny w zależności od godziny wylotu samolotu). Wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są od 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.
4. W dniu 7 możliwość zastąpienia śniadania wczesnym lunchem w zależności od godziny przyjazdu pociągu.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej