• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Kung-fu i pierożki (wycieczka objazdowa)

Hotel Kung-fu i pierożki (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Kung-fu i pierożki (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Pekin • Wielki Mur • Pingyao • Taiyuan • Xi’an • Luoyang • Klasztor Shaolin • Pekin

Atuty wycieczki:
    Pekin - tradycja i nowoczesność, wycieczka rikszami po hutongach
    krótki kurs chińskiej kuchni, degustacja herbaty, wizyta w domu chińskiej rodziny
    pokaz sztuk walki w wykonaniu adeptów szkół Shaolin

Świetnie zaplanowana trasa do Państwa Środka fascynującego wspaniałymi zabytkami, baśniowymi krajobrazami, rozmachem metropolii i ciekawymi zwyczajami. Wycieczkę rozpoczyna i kończy zwiedzanie Pekinu, który jest stolicą, wizytówką i mikrokosmosem całych Chin. Ta wielka nowoczesna metropolia jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się miast świata. W programie są miejsca, które koniecznie należy zobaczyć w Pekinie: wspaniałe zabytki, a także tradycyjne hutongi - relikt wśród drapaczy chmur, który najlepiej zwiedzać rikszami. Wielki Mur, spotkanie z 8 tys. terakotowych wojowników w Xi’an, klasztor Shaolin to „chińska klasyka”. Na trasie jest także Pingyao - zabytkowe miasto, w którym czas się zatrzymał, miejsca, gdzie kręcono słynny film Zawieście czerwone latarnie, a także groty Longmen - najwspanialszy pomnik buddyzmu w Chinach. Na miłośników lokalnych klimatów czeka świetna zabawa podczas lekcji chińskiej kuchni, degustacja herbaty i wizyta w domu tradycyjnej chińskiej rodziny. Trasa w Chinach: ok. 700 km plus przejazdy pociągami.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ.
Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Transfer do hotelu. Zwiedzanie: plac Tiananmen, położony w samym centrum Pekinu największy publiczny plac na świecie, przy którym znajdują się m.in.: gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga; Świątynia Nieba - uważana za łącznik z niebiosami, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Harmonii i Pokoju, jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych świątyń lamaistycznych, aktywne miejsce kultu religijnego. Wizyta w wytwórni biżuterii, zapoznanie się z zasadami hodowli pereł oraz możliwość dokonania zakupów. Przejazd na WIELKI MUR, jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Ta imponująca budowla, wpisana na Listę UNESCO, miała pierwotnie ponad 6 tys. km długości. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru. Przejazd do parku olimpijskiego i możliwość podziwiania z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): spektakl w Operze Pekińskiej - połączenie śpiewu, teatru i akrobacji, wspaniałe kostiumy, muzyka i choreografia. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejście przez Bramę Niebiańskiego Spokoju do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie imponującego zespołu pałacowego, jednego z najwspanialszych zabytków Chin. Wizyta w parku Morza Północnego - Beihai. Park z pięknym jeziorem i Białą Pagodą jest ulubionym miejscem mieszkańców chcących uciec od zgiełku miasta. Wycieczka rikszami po pekińskich hutongach - tradycyjnych osiedlach mieszkalnych z oryginalną siecią zaułków, wąskimi uliczkami i ciasnymi podwórkami. Wizyta w lokalnym domostwie u tradycyjnej chińskiej rodziny. Wizyta w herbaciarni, poznanie tajników parzenia chińskich herbat i degustacja. Transfer na stację kolejową. Nocny przejazd pociągiem do Pingyao (miejsca sypialne).

5. DZIEŃ.
Przyjazd do PINGYAO, zabytkowego miasta mającego urok starych Chin, wpisanego na Listę UNESCO, gdzie ma się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu. Transfer do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie: świątynia Shuanglin, zabytkowa świątynia buddyjska; starożytne mury miejskie z czasów dynastii Ming; muzeum prezentujące zasady funkcjonowania pierwszego w dziejach Chin banku; zabytkowe budowle dynastii Ming i Qing. Krótki kurs sztuki kulinarnej - przygotowanie lokalnego specjału, czyli chińskich pierożków. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w imponującej rezydencji rodziny Qiao, która była siedzibą jednej z najbogatszych chińskich rodzin. W rezydencji nakręcono sceny do słynnego filmu „Zawieście czerwone latarnie”. Przejazd do TAIYUAN, stolicy prowincji Shanxi. Zwiedzanie świątyni Jin Ci ze wspaniałymi buddyjskimi rzeźbami. Transfer na stację kolejową. Nocny przejazd pociągiem do Xi’an (miejsca sypialne).

7. DZIEŃ.
Przyjazd do XI’AN - kolebki chińskiej cywilizacji. Transfer do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie: Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huangdi. Terakotowa armia uważana jest za ósmy cud świata i znajduje się na Liście UNESCO. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej - najbardziej fascynującym zakątku miasta. Zwiedzanie: Wielki Meczet - największa muzułmańska świątynia w Chinach; Pagoda Dzikiej Gęsi - symbol miasta. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Tang Dynasty Show - niezwykle barwny pokaz muzyki i tańca z czasów dynastii Tang połączony z kolacją - słynnym bankietem pierożkowym i degustacja tego słynnego przysmaku. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na stację kolejową. Przejazd pociągiem do LUOYANG, dawnej stolicy, jednego z najstarszych chińskich ośrodków miejskich. Zwiedzanie grot Longmen, wspaniałego kompleksu buddyjskich świątyń powstałych w wydrążonych skalnych niszach i jaskiniach, z niezwykłą kolekcją płaskorzeźb. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie KLASZTORU SHAOLIN, gdzie powstały podwaliny wschodnich sztuk walki, położonego na stokach jednej ze świętych taoistycznych gór. Corocznie Shaolin odwiedzają tysiące miłośników kung-fu przyciągniętych legendą Bruce’a Lee. Udział w pokazie przygotowanym przez adeptów szkół w Shaolin. Wizyta w miejscu pochówku klasztornych mnichów. Powrót do Luoyang. Transfer na stację kolejową. Nocny przejazd pociągiem do Pekinu (miejsca sypialne).

10. DZIEŃ.
Przyjazd do PEKINU. Transfer do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Letniego - dawnej letniej rezydencji cesarskiej, położonej w bajecznej scenerii parku, nad jeziorem Kunming, na którym podziwiać można oryginalną marmurową łódź. Na rozległym terenie parku znajdują się liczne świątynie, pałace i pawilony. Czas wolny na zakupy na tradycyjnym chińskim bazarze. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pożegnalna kolacja - słynna kaczka po pekińsku. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ.
Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:
6 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy: 3 w Pekinie, 1 w Pingyao, 1 w Xi’an, 1 w Luoyang; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 3 nocne przejazdy pociągiem • wyżywienie: 8 śniadań • przelot • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
    Wizy: dokumenty potrzebne do uzyskania wizy: paszport (ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju), jedno zdjęcie w formacie wizowym (aktualne, kolorowe, twarz zwrócona na wprost bez nakrycia głowy, jasne tło), potwierdzenie rezerwacji przelotu i hotelu (dokumenty podróży) oraz wypełniony wniosek wizowy należy wysłać pocztą kurierską na minimum 21 dni przed wylotem, lecz nie wcześniej niż 40 dni, na adres Organizatora z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo w jej uzyskaniu: 320 PLN/os.
    Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 180 USD, dopłata do kuszetek podczas trzech nocnych przejazdów: ok. 116 USD, napiwki: ok. 40 USD/os.
    Opłaty fakultatywne: kolacja - kaczka po pekińsku: ok. 29 USD, Opera Pekińska: ok. 24 USD, Tang Dynasty Show z kolacją: ok. 34 USD.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej