• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Made in China (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Made in China (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

PEKIN - WIELKI MUR - CHENGDE - TIANJIN - YANGLIUQING

Pekin - stolica, wizytówka i mikrokosmos całych Chin. Wielka nowoczesna metropolia, która jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się miast świata. Fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. W programie miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć: tajemnicze Zakazane Miasto - otoczone murami serce chińskiej stolicy, ekstrawagancki Pałac Letni, Świątynia Nieba - przykład architektury imperialnej, Wielki Mur - symbol Chin, widoczny nawet z kosmosu, tradycyjne hutongi - relikt wśród drapaczy chmur, który najlepiej zwiedzać rikszami. Warto wybrać się na 2-dniową wycieczkę fakultatywną z przejazdem pociągiem, który osiąga prędkość 350 km/godz. Pekin to doskonałe miejsce, aby rozpocząć poznawanie Państwa Środka.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ
Przylot do Pekinu. Transfer do hotelu. Po południu spacer najstarszą ulicą miasta - Liulichang, gdzie znajdują się liczne herbaciarnie, antykwariaty, galerie sztuki i sklepy. Zwiedzanie Wieży Bębna, wznoszącej się na pozostałościach oryginalnej XIII-wiecznej budowli. We wnętrzu wieży znajduje się wielki bęben, który do końca monarchii oznajmiał nadejście nowego roku. Wycieczka rikszami po pekińskich hutongach - tradycyjnych osiedlach mieszkalnych z oryginalną siecią zaułków, wąskimi uliczkami i ciasnymi podwórkami, które najlepiej poznawać, jeżdżąc właśnie na rowerze. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Tiananmen jest największym publicznym placem na świecie, znajdują się przy nim m.in.: gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście przez Bramę Niebiańskiego Spokoju do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie imponującego zespołu pałacowego, jednego z najwspanialszych zabytków Chin. Przejazd do Pałacu Letniego i zwiedzanie dawnej letniej rezydencji cesarskiej, położonej w bajecznej scenerii parku, nad jeziorem Kunming, na którym podziwiać można oryginalną marmurową łódź. Na rozległym terenie parku znajdują się liczne świątynie, pałace i pawilony. Wizyta w centrum chińskiej medycyny naturalnej. Zapoznanie się z jej pięciotysięczną tradycją, możliwość konsultacji i zakupu chińskich specyfików leczniczych. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show - pokaz chińskich sztuk walki i świat buddyjskich mnichów przedstawiony za pomocą wspaniałej muzyki w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, nocleg.

4.-5. DZIEŃ
Śniadanie. Dwudniowa wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu): Wielki Mur i Chengde. Przejazd na WIELKI MUR - jedną z najbardziej imponujących budowli na świecie mającą pierwotnie ponad 6 tys. km długości. Budowa muru rozpoczęła się 2 tys. lat temu w czasie panowania dynastii Qin. Mur miał chronić przed inwazją obcych plemion, jednak nigdy nie spełnił do końca swojej roli. Przejazd do CHENGDE - położonego malowniczo w górskiej scenerii dawnego cesarskiego kurortu. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zwiedzanie: świątynia Putuozongsheng, która jest miniaturą pałacu dalajlamów Potala w Lhasie; Świątynia Powszechnego Spokoju wzorowana na świątyni tybetańskiej. Przejazd do Pekinu. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie: Świątynia Nieba - uważana za łącznik z niebiosami, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Pekinu; Świątynia Lamy - barwny kompleks będący największą buddyjską świątynią w Pekinie; świątynia Konfucjusza - druga co do wielkości świątynia poświęcona największemu chińskiemu mędrcowi i filozofowi. Przejazd do Parku Olimpijskiego i możliwość podziwiania z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wizyta w tradycyjnej herbaciarni, poznanie tajników parzenia chińskich herbat i degustacja. Czas wolny na zakupy w centrum handlowym. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji Peking Duck, której specjalnością jest kaczka po pekińsku - najsłynniejsze danie Pekinu. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do Tianjin i Yangliuqing. Podróż najszybszą koleją na świecie, która osiąga prędkość do 350 km/godz. Odległość 137 km między Pekinem a TIANJIN pociąg pokonuje w 30 minut. Spacer ulicami dawnych dzielnic europejskich, tzw. koncesji, gdzie mieszają się akcenty brytyjskie i francuskie, oraz ulicą Dawnej Kultury - odtworzoną tradycyjną chińską ulicą, gdzie można podziwiać domy z rzeźbionymi balkonami, glazurowanymi, falistymi dachówkami w tradycyjnych kolorach: czerwonym i zielonym. Przejazd do YANGLIUQING i zwiedzanie imponującej rezydencji rodziny Shi, obecnie muzeum zajmującego powierzchnię ponad 6 tys. m². Transfer na stację kolejową i powrót do Pekinu. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

WYDARZENIA:
maj/czerwiec - Święto Smoczych Łodzi Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 80 EUR, zwyczajowe napiwki: ok. 3 EUR/dzień.


UWAGI
   1. Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju, jedno zdjęcie w formacie wizowym (aktualne, kolorowe, twarz zwrócona na wprost bez nakrycia głowy, jasne tło), potwierdzenie rezerwacji przelotu i hotelu i wypełniony wniosek wizowy należy wysłać pocztą kurierską na minimum 21 dni przed wylotem, lecz nie wcześniej niż 40 dni na adres touroperatora dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo w jej uzyskaniu: 250 PLN.
   2. Zniżka za 1. dziecko do 18 lat: 100 PLN.
   3. Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: 15 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka Wielki Mur i Chengde: 115 EUR (wymagane min. 10 osób); kolacja w restauracji Peking Duck: 18 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka Tianjin i Yangliuqing: 66 EUR (wymagane min. 10 osób).

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej