• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Na Jedwabnym Szlaku (wycieczka objazdowa)

Hotel Na Jedwabnym Szlaku (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Na Jedwabnym Szlaku (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Pekin • Wielki Mur • Urumczi • Turfan • Dunhuang • Xi’an • Pekin

Atuty wycieczki:
    Pekin - wielka nowoczesna metropolia
    starożytne miasta, góry, pustynie i oazy
    rejs po Niebiańskim Jeziorze

Historyczny trakt handlowy liczący ponad 2 tys. lat łączył kontynenty i umożliwiał wymianę handlową między Chinami, Bliskim Wschodem i Europą. Wzdłuż szlaków wiodących przez pustynie wędrowały karawany, powstawały karawanseraje i miasta. Przenikały się religie i kultury, wzdłuż szlaków osiedlali się ludzie z różnych rejonów świata. Z czasem, gdy dla handlu otworzyły się drogi morskie, Jedwabny Szlak utracił swe znaczenie. Dziś na nowo kusi podróżników ze Wschodu i Zachodu. Na świetnie zaplanowanej trasie jest Pekin - wielka nowoczesna metropolia, zaskakująca kontrastami i bogactwem zabytków, Wielki Mur - symbol Chin, widoczny nawet z kosmosu, Turfan - słynąca z winnic zielona oaza zagubiona wśród pustynnych piasków, spotkanie z 8 tys. wojowników z Xi’an - terakotową armią, która miała bronić w zaświatach pierwszego chińskiego cesarza, Dunhuang, gdzie dokonano największych odkryć związanych z Jedwabnym Szlakiem, i wiele innych ciekawych miejsc, pozwalających poznać zwyczaje, historię i teraźniejszość Państwa Środka. Trasa w Chinach: ok. 900 km plus przejazdy pociągami i 2 przeloty wewnętrzne.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ.
Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Zwiedzanie: Letni Pałac - największy w Chinach cesarski ogród, w którym wśród zieleni usytuowane są liczne klasyczne chińskie pawilony. Przejazd obok wioski olimpijskiej, krótki postój i czas na zrobienie zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): spektakl kung-fu, pokaz chińskich sztuk walki i świat buddyjskich mnichów przedstawiony za pomocą wspaniałej muzyki w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wycieczka na WIELKI MUR - największą na świecie fortyfikację, stworzoną w III w. p.n.e. przez pierwszego cesarza Chin, Qin Shihuanga. Spacer po najlepiej zachowanym odcinku chińskiego muru - sekcji Badaling. Po ekscytującej wędrówce przejazd na teren Grobowców Cesarzy z Dynastii Ming - największej nekropolii, na terenie której znajduje się 13 grobowców. Zwiedzanie terenu grobowca Chang Ling. Spacer słynną Świętą Drogą, zwaną także Aleją Kamiennych Postaci. Wizyta w zakładzie przemysłowym wykonującym przedmioty z miedzi pokrywane emalią komórkową - tzw. cloisonee. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot do URUMCZI, stolicy i największego miasta regionu Xinjiang, słynącego z gwarnych bazarów. Zwiedzanie Muzeum Autonomicznego Regionu Xinjiang, z ciekawymi zabytkami związanymi z Jedwabnym Szlakiem, gdzie można podziwiać m.in. skarby wydobyte z grobowców Astana oraz z ruin Jiaohe. Wspólne wyjście na słynny międzynarodowy bazar. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienna wycieczka nad jeden z miejscowych cudów natury - Niebiańskie Jezioro. Błękitne wody jeziora położonego na wysokości 2000 m n.p.m. pięknie kontrastują z pokrytym śniegiem szczytem Bogda, 5445 m n.p.m., najwyższą górą wschodniego pasma Tien-Szan. Całość wraz z wysokogórskimi pastwiskami i jurtami nad brzegami jeziora tworzy wyjątkowy krajobraz. Rejs statkiem po jeziorze. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TURFANU, zielonej oazy nawadnianej przez topniejące śniegi z gór Tien-Szanu, najważniejszego w Chinach ośrodka uprawy winorośli. Oficjalnie Kotlina Turfańska to najgorętsze miejsce w Chinach, tzw. Kraina Ognia. Po drodze krótki postój z widokiem na Płomienne Góry, nazwane tak ze względu na ciekawe formy erozyjne o czerwonej barwie. Zwiedzanie Doliny Winorośli - słynnego miejsca upraw, przypominającego krajobrazy francuskie. Wizyta w lokalnym domostwie. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie okolicy: ruiny Gaochang - starożytnej stolicy Ujgurów, zniszczonej w XIII w.; pochodzący z 1777 r. minaret Emin Khoja - poświęcony bohaterskiemu generałowi, najwyższy minaret w Chinach. Transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Dunhuang (przedziały sypialne).

8. DZIEŃ.
Przyjazd w godzinach porannych do DUNHUANG, ważnej oazy na Jedwabnym Szlaku. Przejazd do hotelu na śniadanie. Przejazd w okolice Śpiewających Wydm - największych wydm piaskowych w Chinach, które ciągną się przez 4 km, możliwość podziwiania oryginalnego pustynnego krajobrazu. Spacer nad Jeziorem Półksiężyca, którego wody zasilane są podziemnymi źródłami. Wizyta w lokalnym Muzeum, którego kolekcja nawiązuje do tematyki Jedwabnego Szlaku. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do wpisanych na Listę UNESCO grot Mogao - niezwykłego kompleksu naskalnych świątyń, tworzonego na przestrzeni wieków, wyróżniających się bogatym zdobnictwem. Przez stulecia zapomniane, dziś zachwycają jednym z największych na świecie zbiorów sztuki buddyjskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do XI’AN, miasta będącego kolebką chińskiej cywilizacji. Spacer po zabytkowych murach miejskich i dzielnicy muzułmańskiej - najbardziej fascynującym zakątku miasta. Zwiedzanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi - symbolu miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Tang Dynasty Show - niezwykle barwny pokaz muzyki i tańca z czasów dynastii Tang połączony z kolacją - słynnym bankietem pierożkowym. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Muzeum Armii Terakotowej z niezwykłą kolekcją liczącą kilka tysięcy żołnierzy ustawionych w pełnym rynsztunku bojowym. Ta potężna armia to dzieło pierwszego cesarza Chin, Qin Shihuanga; to na straży jego grobowca milcząca armia niezmiennie tkwi od ponad 2 tys. lat. Wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi z doskonałą kolekcją ukazującą historię regionu uznawanego za kolebkę chińskiej cywilizacji. Spacer zabytkową uliczką pełną sklepików m.in. z tradycyjnymi przyborami do kaligrafii. Transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd pociągiem do Pekinu (przedziały sypialne).

12. DZIEŃ.
Przyjazd do PEKINU w godzinach porannych. Transfer do hotelu na śniadanie. Wizyta na placu Tiananmen - największym miejskim placu na świecie. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie Zimowego Pałacu Cesarskiego, największego w Chinach średniowiecznego kompleksu architektonicznego, będącego dawną rezydencją 24 cesarzy z dwóch ostatnich dynastii Ming i Qing. Ogrom tej rezydencji był zawsze symbolem potęgi urzędujących w niej władców. Zwiedzanie Świątyni Nieba, gdzie urzędujący w Zakazanym Mieście cesarze wznosili coroczne modły o pomyślne plony. Czas wolny na zakupy. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pożegnalna kolacja - kaczka po pekińsku, najsłynniejsze danie Pekinu. Powrót do hotelu, nocleg.

13. DZIEŃ.
Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:
9 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy: 3 w Pekinie, 2 w Urumczi, 1 w Turfanie, 2 w Dunhuang, 1 w Xian; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań • przelot Warszawa-Pekin-Warszawa • 2 nocne przejazdy pociagiem Turfan-Dunhuang i Xian-Pekin, rejs po jeziorze • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • lokalni przewodnicy • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
    Wizy: dokumenty potrzebne do uzyskania wizy: paszport (ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju), jedno zdjęcie w formacie wizowym (aktualne, kolorowe, twarz zwrócona na wprost bez nakrycia głowy, jasne tło), potwierdzenie rezerwacji przelotu i hotelu (dokumenty podróży) oraz wypełniony wniosek wizowy należy wysłać pocztą kurierską na minimum 21 dni przed wylotem, lecz nie wcześniej niż 40 dni, na adres Organizatora z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo: 320 PLN/os.
    Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i przeloty wewnętrzne: ok. 258 USD, dopłata do kuszetek podczas dwóch nocnych przejazdów: ok. 58 USD, napiwki: ok. 45 USD/os.
    Opłaty fakultatywne: spektakl kung-fu: ok. 24 USD, kolacja - kaczka po pekińsku: ok. 29 USD.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej