• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Pociąg do Shanghaju (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Pociąg do Shanghaju (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

PEKIN - WIELKI MUR - GROTY YUNGANG - WUTAI - PINGYAO - X’IAN - SZANGHAJ

Świetnie zaplanowana trasa do Państwa Środka fascynującego wspaniałymi zabytkami, baśniowymi krajobrazami, rozmachem metropolii i ciekawymi zwyczajami. W programie Pekin - mieszanka tradycji i nowoczesności, Wielki Mur - symbol Chin, widoczny nawet z kosmosu i Szanghaj z imponującymi punktowcami. Na trasie skarby sztuki sakralnej w grotach Yungang, unikatowy Wiszący Klasztor i spotkanie z 8 tysiącami wojowników w X'ian. W programie fakultatywnym słynny bankiet pierożkowy, wjazd na wieżę telewizyjną Perła Orientu, wycieczka statkiem po rzece Huang Pu i przejazd super szybkim pociągiem.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ
Przylot do PEKINU. Przejazd do hotelu. Zwiedzanie placu Tiananmen położonego w samym centrum Pekinu. Tiananmen jest największym publicznym placem na świecie, znajdują się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście przez Bramę Niebiańskiego Spokoju do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie imponującego zespołu pałacowego, jednego z najwspanialszych zabytków Chin. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na WIELKI MUR - jedną z najbardziej imponujących budowli na świecie mającą pierwotnie ponad 6 tys. km długości. Budowa muru rozpoczęła się 2 tys. lat temu w czasie panowania dynastii Qin. Mur miał chronić przed inwazją obcych plemion, jednak nigdy nie spełnił do końca swojej roli. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do Datongu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie GROT YUNGANG - skarbu buddyjskiej sztuki sakralnej. Na kilometrowym odcinku skalnej ściany wykuto około 50 grot oraz ponad 200 wnęk i nisz. Wnętrza grot kryją wspaniałe freski, dekoracje i figury. Zwiedzanie Wiszącego Klasztoru. Ten unikatowy na skalę światową zespół świątynny usytuowany na skalnym zboczu wydaje się być zawieszony w przestrzeni. Przejazd w kierunku WUTAI, jednej z chińskich świętych gór buddyzmu. Zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie świątyń malowniczo położonych na stokach góry Wutai: świątynia Wierzchołka Bodhisatwy, świątynia Tayuan, świątynia Xiantong, świątynia Bishan, świątynia Puhua. Ta jedna z czterech świętych gór buddyzmu w Chinach w 2009 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PINGYAO, zabytkowego miasta mającego urok starych Chin wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w imponującej rezydencji rodziny Qiao, która była siedzibą jednej z najbogatszych chińskich rodzin. W rezydencji nakręcono sceny do słynnego filmu "Zawieście Czerwone Latarnie". Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Spacer po starym mieście: malownicze wąskie uliczki otoczone imponującym 12-metrowym murem pochodzącym z czasów dynastii Ming; muzeum poświęcone początkom chińskiej bankowości. Transfer na dworzec kolejowy. Wyjazd do X'IAN. Nocleg w pociągu.

8. DZIEŃ
W godzinach porannych przyjazd do XI'AN - kolebki chińskiej cywilizacji. Śniadanie. Zwiedzanie muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huangdi. Terakotowa Armia uważana jest za ósmy cud świata i znajduje się na Liście UNESCO. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja - słynny bankiet pierożkowy: degustacja ponad 16 rodzajów tego chińskiego przysmaku. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej - najbardziej fascynującym zakątku miasta i zwiedzanie: Wielki Meczet, największa muzułmańska świątynia w Chinach; pagoda Dzikiej Gęsi z przełomu VII i VIII w.; Wieża Bębnów. Przejazd na dworzec kolejowy. Wyjazd do Szanghaju. Nocleg w pociągu.

10. DZIEŃ
W godzinach porannych przyjazd do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury, nazywanego Paryżem Wchodu. Śniadanie. Spacer po słynnej Nanjing - głównej ulicy handlowej Szanghaju, gdzie znajduje się niezliczona liczba domów towarowych i sklepów. Wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej - posąg Buddy o wysokości 1,9 m wysadzany klejnotami. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy wieży Perła Orientu (468 m) - najwyższej w Azji wieży telewizyjnej górującej nad Pudongiem, skonstruowanej z wielkich szklanych kul, wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na lotnisko najszybszą koleją świata MAGLEV, która osiąga maksymalną prędkość 431 km/godz. i pokonuje 30,5 km odcinek na lotnisko w 7 minut i 20 sekund. Przelot do Polski.


UWAGI
1. Obowiązkowa dopłata do kuszetek: ok. 50 EUR.
2. Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju, jedno zdjęcie w formacie wizowym (aktualne, kolorowe, twarz zwrócona na wprost bez nakrycia głowy, jasne tło), potwierdzenie rezerwacji przelotu i hotelu i wypełniony wniosek wizowy należy wysłać pocztą kurierską na minimum 21 dni przed wylotem, lecz nie wcześniej niż 40 dni na adres touroperatora. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo w jej uzyskaniu: 250 PLN.
3. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 150 EUR, napiwki: ok. 3 EUR/dzień.
4. Bankiet pierożkowy: ok. 12 EUR; wieża Perła Orientu: ok. 15 EUR; wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 15 EUR (na wszystkie wycieczki fakultatywne: wymagane min. 8 osób); pociąg na lotnisko w Szanghaju ok. 50 CNY.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej