• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Pod dachem świata (wycieczka objazdowa)

Hotel Pod dachem świata (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Pod dachem świata (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

CHENGDU - LESHAN - LHASA - GYANTSE - SHIGATSE - SAKYA - BAZA POD MOUNT EVERESTEM - LHASA

Atuty wycieczki:
ośnieżone szczyty Himalajów i buddyjskie klasztory
wizyta w bazie u podnóża Mount Everestu
przejazdy jeepami

Tybet, nazywany Dachem Świata, to jeden z najwyżej położonych rejonów świata. Majestat Himalajów i buddyjskie klasztory od dawna intrygują ludzi Zachodu. Do świętych miejsc pielgrzymują rzesze wiernych, wokoło rozbrzmiewają odgłosy wprawionych w ruch młynków modlitewnych, a wiatr unosi ku niebu trzepoczące modlitewne flagi. W programie zwiedzanie klasztorów w spektakularnej górskiej scenerii, a także udział w tradycyjnej debacie mnichów. Na trasie zapierające dech widoki na ośnieżone szczyty Himalajów, przejazdy jeepami i wizyta w bazie u podnóża Mount Everestu. Odległe górskie królestwo wzbudza namiętność, kusi marzycieli obietnicą przygody. Niezapomniana podróż na Dach Świata. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1170 km plus 2 przeloty wewnętrzne.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chengdu.

2. DZIEŃ.
Przylot do CHENGDU, stolicy prowincji Syczuan, miasta słynącego z najlepszych herbaciarni i niewyobrażalnie ostrej kuchni. Wizyta w Naukowej Stacji Hodowli Pandy Wielkiej, gdzie prowadzi się badania nad zachowaniem tego zagrożonego wyginięciem gatunku. Jest tu kilka wybiegów pandy dużej i pandy małej (czerwonej), gdzie podziwiać można przepiękne okazy misiów. Wizyta w tradycyjnej herbaciarni, poznanie tajników parzenia chińskich herbat i degustacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do LESHAN. Rejs łodzią do przystani, nad którą wznosi się największy na świecie, 71-metrowy posąg kamiennego Buddy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Został on wyrzeźbiony w skalnym urwisku, u zbiegu dwóch rzek: Min i Dadu. Prace rozpoczęły się w VIII w. i trwały 90 lat. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot Chengdu-Lhasa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie LHASY, świętej stolicy Tybetu: pałac Potala, symbol miasta, przez stulecia rezydencja dalajlamów, wznoszący się na stokach góry Marpori; Potala dzieli się na dwie części: Pałac Biały obejmujący zimowe apartamenty dalajlamów i Pałac Czerwony będący ośrodkiem religijnym; świątynia Jokhang - jedna z najstarszych budowli w Lhasie i jednocześnie najświętsze dla wyznawców lamaizmu w całym Tybecie sanktuarium; ulica Barkhor - szlak pielgrzymowania, który stał się również rodzajem bazaru, gdzie toczy się tradycyjne tybetańskie życie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do klasztoru Ganden, który jest najwyżej położonym klasztorem w całym Tybecie. Klasztor jest usytuowany na wysokości 4500 m n.p.m. w przepięknej górskiej scenerii. Po drodze przystanek na zrobienie zdjęć przy powiewających modlitewnych flagach rozwieszonych wzdłuż świętej drogi. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą górską trasą do GYANTSE, miasta świątyń, dawnej stolicy, która zachowała specyficzny tybetański klimat. Przekroczenie przełęczy Kambala i przejazd nad jedno z trzech świętych jezior Tybetu - Yamdrok. Przekroczenie przełęczy Karo-la (5045 m n.p.m.). Po drodze postoje na zrobienie zdjęć. Zwiedzanie XV-wiecznego klasztoru Pelkhor z imponującą 9-poziomową stupą Kumbum. Klasztor jest synonimem tolerancji, stał się domem dla mnichów wyznających różne odłamy buddyzmu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SHIGATSE, drugiego pod względem wielkości tybetańskiego miasta. Zwiedzanie klasztoru Tashilhunpo, głównej siedziby panczenlamy, drugiego po dalajlamie przywódcy duchowego w Tybecie. Najciekawszym obiektem znajdującym się w klasztorze jest 26-metrowy złoty posąg Buddy Przyszłości. Klasztor należy do najlepiej zachowanych w Tybecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd jeepami przez surowe wysokogórskie tereny Tybetu. Przejazd do SAKYI - miasta, które w przeszłości było stolicą Tybetu. Zwiedzanie otoczonego imponującym murem klasztoru Sakya. Klasztor zbudowany w 1073 r. zajmuje bardzo ważne miejsce w tybetańskiej historii. Przejazd niezwykle malowniczą górską trasą mijającą przełęcze na wysokości ponad 5 tys. m n.p.m. - zapierające dech w piersiach widoki i mnóstwo wrażeń. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd jeepami malowniczą górską trasą z widokami na ośnieżone szczyty Himalajów. Wizyta w Rongbuk - najwyżej na świecie położonym klasztorze. Przejazd do bazy położonej u podnóża MOUNT EVERESTU, najwyższego szczytu świata. Tybetańska nazwa Czomolungma znaczy Bogini Matka Ziemia. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze postój w lokalnej wiosce i wizyta w jednym z tradycyjnych tybetańskich domostw. Możliwość przyjrzenia się z bliska codziennemu życiu mieszkańców. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LHASY. Zwiedzanie klasztoru Sera - położonego u podnóża wzgórza Tatipu, siedziby szkół, które zajmują się tantryzmem. Udział w tradycyjnej debacie mnichów, możliwość przysłuchiwania się prowadzonej z wielkim zaangażowaniem dyskusji. Zwiedzanie ogrodów pałacu Norbulingka - letniej rezydencji duchowych przywódców Tybetu, w której mieszkał również obecny dalajlama, zanim udał się na wygnanie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Chengdu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

14. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:
12 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 12 śniadań • przelot: Warszawa-Chengdu-Warszawa • przejazd komfortowym autokarem i jeepami 4 x 4 • opieka pilota • lokalni przewodnicy • ubezpieczenie KL i NW.

DODATKOWE INFORMACJE:
- Wizy: dokumenty potrzebne do uzyskania wizy (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju), jedno zdjęcie w formacie wizowym (aktualne, kolorowe, twarz zwrócona na wprost bez nakrycia głowy, jasne tło), potwierdzenie rezerwacji przelotu i hotelu (dokumenty podróży) oraz wypełniony wniosek wizowy należy wysłać pocztą kurierską na min. 21 dni przed wylotem, lecz nie wcześniej niż 40 dni na wskazany adres. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo w jej uzyskaniu: 320 PLN/os.
- Obowiązkowa opłata na miejscu za 2 przeloty wewnętrzne: ok.: 400 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie).
- Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, opłata za wejście na teren bazy pod Mount Everestem i opłata za wjazd na teren Tybetu: ok. 200 EUR, napiwki: ok. 3 EUR/dzień.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej