• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Chiny + Wietnam - Różowy lotos i nefrytowy smok (wycieczka objazdowa)

Hotel Chiny + Wietnam - Różowy lotos i nefrytowy smok (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Atuty oferty: rejs po zatoce Ha Long z noclegiem na statku; rejs u stóp Buddy, spotkanie z plemieniem Hmong i mniejszościami etnicznymi; wizyta u misiów panda.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Chiny + Wietnam - Różowy lotos i nefrytowy smok (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Hanoi • Zatoka Ha Long • Sa Pa • Kamienny Las • Kunming • Dali • Lijiang • Chengdu • Leshan

Piękna podróż do dwóch jakże różnych krajów, które łączy ogromne przywiązanie do tradycji, widocznej w tak fascynującej Europejczyków odmienności kulturowej, przejawiającej się w architekturze, sztuce i zwyczajach. Na trasie wycieczki są także miejsca, gdzie przyroda Wietnamu i Chin objawia się w całym swoim majestacie, a wspaniałe widoki i egzotyczne pejzaże z pewnością poruszą nie tylko romantyków. Takim miejscem jest w Wietnamie bajkowa zatoka Ha Long, gdzie wapienne wyspy wynurzają się z turkusowej wody. W wietnamskiej części wycieczki jest także spotkanie z górskim plemieniem Czarnych Hmongów oraz zwiedzanie Hanoi, zwanego Paryżem Wschodu, z oryginalnym pokazem lalek na wodzie. W Chinach wspaniałym przeżyciem będzie wizyta w Lijiang położonym u podnóża Himalajów i zachwycające widoki Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka, na pewno zauroczy Dali z atmosferą dawnych czasów. Na trasie jest Kamienny Las – niepowtarzalne labirynty stworzone przez naturę, a także rejs u stóp gigantycznego posągu Buddy i bliskie spotkania z misiami panda – narodowym skarbem Chin. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 700 km (Wietnam), ok. 1800 km (Chiny).

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Wietnamu.

2. DZIEŃ.
Przylot do HANOI, stolicy Wietnamu. Wycieczka rikszami: stare miasto, które od rana do późnych godzin wieczornych tętni życiem. Skupiają się tu liczne knajpki, herbaciarnie i sklepy. Wizyta w dzielnicy francuskiej, gdzie dominują imponujące wille z pięknymi ogrodami, stylowe butiki i restauracje oferujące oryginalne dania kuchni wietnamskiej z francuskimi akcentami. Wieczorem pokaz teatru lalek na wodzie. Ta forma teatralna ma ponadtysiącletnią tradycję. Sceną dla wyrzeźbionych z drewna lalek jest lustro wody. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ZATOKI HA LONG ze wspaniałą scenerią krasowych wysepek o oryginalnych kształtach, wyrastających z wody, wpisanych na listę UNESCO. Zaokrętowanie na statku. Rejs po zatoce dostarczy wiele wspaniałych przeżyć. Można tu podziwiać fascynujący krajobraz: fantazyjne wysepki, okoliczne wioski i przystanie rybackie. Krajobraz zdominowany jest przez rzeźbione przez wodę i wiatr wapienne szczyty wynurzające się z morza. Obiad. Wizyta w grotach na wyspach jeziora: Dau Go (Grota Drewniana Głowa), Thien Cung (Grota Niebiańskiego Pałacu). Kolacja i nocleg na statku.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Około południa wyokrętowanie i przejazd do Hanoi. Zwiedzanie stolicy Wietnamu: Pagoda na Jednej Kolumnie – całość oryginalnej konstrukcji podtrzymuje jeden betonowy słup na wzór kwiatu lotosu wspierającego się na łodydze; muzeum Ho Chi Minha, twórcy współczesnego Wietnamu. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na stację kolejową. Nocleg w pociągu.

5. DZIEŃ.
W godzinach porannych przyjazd do Lao Cai. Śniadanie. Przejazd do SA PA, barwnego miasteczka zamieszkiwanego przez mniejszości narodowe. Podziwianie wspaniałego widoku na położone na zboczach gór tarasy ryżowe i najwyższy szczyt Indochin – Fan Si Pan (3143 m n.p.m.). Spacer szlakiem górskim na szczyt Ham Rong z którego rozpościera się wspaniała panorama okolicy. Wizyta w wiosce Cat Cat zamieszkiwanej przez Czarnych Hmongów. Możliwość przyjrzenia się z bliska codziennemu życiu mieszkańców, którzy noszą oryginalne barwne stroje ludowe. Większość z nich trudni się uprawą ryżu, zboża i kardamonu. Okazja do zakupu ręcznie wykonanych, oryginalnych pamiątek. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do Lao Cai, przekroczenie granicy z Chinami. Przejazd autokarem i zwiedzanie KAMIENNEGO LASU – niezwykłej formacji wapiennych pinakli tworzących prawdziwy labirynt, jednej z największych atrakcji Junnanu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KUNMINGU, stolicy prowincji Junnan. Zwiedzanie Złotej Świątyni pochodzącej z okresu dynastii Ming. Pawilony świątyni położone są malowniczo na tle wzgórza porośniętego lasem sosnowym. Przejazd do Dali. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie DALI – stanowiącego drugą po Lijiangu atrakcję turystyczną południa Chin, zamieszkanego przez mniejszość narodową Bai. To malownicze miasteczko pozwala odkryć atmosferę dawnych Chin. Zwiedzanie: Trzy Pagody, będące częścią kompleksu świątynnego marmurowe pagody i wpisane w krajobraz okolicy od IX w. Czas wolny w Starym Mieście. Przejazd do Lijiang. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie LIJIANGU, miasta o tradycyjnej architekturze wpisanego na listę UNESCO. Atmosferę Starego Miasta tworzą wąskie uliczki, liczne mostki przerzucone nad krętymi kanałami przecinającymi miasto. Lijiang zamieszkany jest przez Naxi. Jest to jedna nielicznych grup etnicznych w Chinach, która zachowała swoje niezmienne tradycje i kulturę. Przejście nad Staw Czarnego Smoka z malowniczą zabudową i przepięknym widokiem na masyw Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka, który jest przedsionkiem Himalajów. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Chengdu – stolicy prowincji Syczuan. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie CHENGDU: wizyta w Instytucie Hodowli Pandy Wielkiej, gdzie prowadzi się badania nad zachowaniem tego zagrożonego gatunku. Możliwość obserwacji pandy dużej i pandy małej (czerwonej), uznawanych za skarb narodowy Chin. Spacer zabytkową uliczką Jinli. Przejazd do LESHAN, znanego z ogromnego, 71-metrowego, wyrzeźbionego w skale posągu Wielkiego Buddy. Rejs statkiem po rzece przepływającej u stóp posągu. Wizyta w świątyni Linyun. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

12. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w tym: 7 nocy w hotelach***, 1 nocleg na statku, 1 nocleg w pociągu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; w pociągu: 4-os. przedziały sypialne; na statku: kabiny 2-os. (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 1 obiad, 9 kolacji • przelot: Warszawa-Hanoi, Chengdu-Warszawa • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
    Obowiązkowa dopłata do przelotu wewnętrznego/os.: 790 PLN.
    Wizy: Wietnam: opłata wizowa i zaproszenie w Wietnamie (płatne na miejscu): ok. 55 USD (plus zdjęcie formatu paszportowego); Chiny: dokumenty potrzebne do uzyskania wizy (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju), jedno zdjęcie w formacie wizowym (aktualne, kolorowe, twarz zwrócona na wprost bez nakrycia głowy, jasne tło), potwierdzenie rezerwacji przelotu i hotelu (dokumenty podróży BP) oraz wypełniony wniosek wizowy należy wysłać pocztą kurierską na min. 21 dni przed wylotem, lecz nie wcześniej niż 40 dni na adres BP z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo w jej uzyskaniu: 320 PLN.
    Obowiązkowa opłata za przejazdy pociągiem: ok. 75 USD.
    Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 150 USD.
    Napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej