• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Szlak Jedwabny (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Szlak Jedwabny (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
BEIJING - URUMQI - KASZGAR - HOTAN - MINFENG - KUQA - KORLA - TURFAN - LIUYUAN - DUNFUANG - BEIJING

Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

Dzień 2
Przylot do BEIJING. Zwiedzanie Placu Tian An Men oraz Zakazanego miasta będącego dawnym Pałacem Cesarskim; Przejazd do Świątyni Niebios. To swoisty symbol Pekinu, jedna z największych budowli sakralnych w Chinach. Późnym popołudniem przejazd do hotelu.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd na Chiński Mur. Po zakończeniu zwiedzania Wielkiego Muru przejazd do Pałacu Letniego. Położony 20 km na północny-zachód od Pekinu, Pałac Letni jest najlepiej zachowanym cesarskim ogrodem. Jego chińska nazwa Yihe Yuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Po zwiedzaniu Pałacu Letniego przejazd Wieży Bęben Gu Lou, Wieży Dzwon Zhong Lou, a następnie do Yonghe Gong. Jest to lamaistyczna świątynia zwana pałacem Harmonii i Spokoju. Po południu powrót do hotelu. Wieczorem możliwość wyjścia do Opery Pekińskiej lub na pokaz Kung Fu (za dopłatą). Opera łączy ona w sobie takie elementy jak śpiew, teatr i akrobacje, natomiast pokaz Kung Fu to swoiste przedstawienie przygotowane przez mnichów z klasztoru Szaolin. Po przedstawieniu przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do URUMQI, stolicy autonomicznej Prowincji Xinjiang zamieszkałej głównie przez Kazachów i Ujgurów. To najbardziej oddalone od morza miasto świata. Czas wolny na zwiedzanie miasta pełnego meczetów i tętniących życiem bazarów. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do Tian Chi - Niebiańskiego Jeziora. Leży ono u stóp pasma Bogda Shan w górach Tian Shan. Krótki pobyt nad jeziorem, możliwość odwiedzenia rodzin Kazachskich żyjących w pobliżu jeziora w tradycyjnych jurtach. Przejazd na lotnisko na przelot do KASZGARU. To miasto powstałe na Szlaku Jedwabnym w pobliżu granicy z Tadżykistanem, Pakistanem, i Afganistanem. Jedwabny Szlak był od wieków głównym traktem wymiany handlowej pomiędzy Chinami, Azją Środkową i Europą. Po wylądowaniu przejazd na nocleg do hotelu.

Dzień 6
Śniadanie. Kaszgar leży w centrum nawodnionej oazy gdzie uprawia się bawełne. Miasto ma bardzo orientalny charakter. Bliżej stad do Delhi, Islamabadu i Kabulu niż do Pekinu. Widoczne sa stąd również szczyty Pamiru: Kongur (7719 m n.p.m.) i Muztagata (7546 m n.p.m.). Zwiedzanie miasta: Meczet Astika, Plac Id Kah, "Targ Środkowej i Zachodniej Azji", Xiangfei Mu - mauzoleum Abaka Hoji. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. W tym dniu wyruszymy w naszą podróż wokół Pustyni Taklimakan historycznym Jedwabnym Szlakiem. Podczas tego przejazdu będziemy mogli podziwiać panoramę Himalajów z widokiem na słynny szczyt K2. Po przejechaniu około 530 km. Obiad i nocleg w hotelu w HOTAN.

Dzień 8
Śniadanie. W Hotan odwiedzimy pracownie miejscowego rękodzieła, po czym przejedziemy do wioski MINFENG. Będzie to podróż wzdłuż południowego krańca pustyni Taklimakan. Po naszej lewej stronie rozciągać się będzie wspomniana pustynia, a po prawej ośnieżone szczyty Himalajów. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. W tym dniu przejedziemy przez Pustynię Taklimakan. Będzie to całodzienna podróż z wieloma przystankami na zrobienie zdjęć pięknym krajobrazom. Na lunch zatrzymamy się dopiero po przejechaniu około 295 km w jedynym miejscu na pustyni gdzie można znaleźć restauracje. Po lunchu kontynuujemy naszą podróż, aż do miasta KUQA. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Kuqa to dawny bardzo ważny przystanek na Szlaku Jedwabnym. W okolicy tego ujgurskiego miasta odkryto niedawno ruiny sprzed okresu muzułmańskiego. Zwiedzanie: Jaskinie Tysiaca Buddów Kizil, Ruiny Światyniu Subashi. Spacer po okolicy z piękną panoramą na pasmo górskie Halke Shan. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 11
Śniadanie. Przejazd wzdłuż północnej granicy pustyni prze miasto KORLA do miasta TURFAN, Jednego z najciekawszych w tej prowincji. To osada na Jedwabnym Szlaku o środkowo-azjatyckim charakterze. Leży ona w Kotlinie Turfańskiej, która stanowi depresje a jej najniższy punkt to Jezioro Księżycowego Światła - 154 m p.p.m. Niżej leży tylko Morze Martwe Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 12
Śniadanie. Zwiedzanie: Stare Miasto, Minaret Emin - przykład architektury Afgańskiej, Studnie Kerez - to podziemny system kanałów irygacyjnych o długości ponad 3.000 km. To starożytny system nawadniający, uważany a jeden z architektonicznych cudów świata. Doprowadzał wodę z gór Bogda prze biegnące pod ziemią kanały. Po południu przejazd na stację kolejową na nocny przejazd pociągiem do LIUYUAN (wagony sypialne).

Dzień 13
Śniadanie. Po przyjeździe pociągiem do Liuguan przejazd autobusem do 2000-letniej oazy DUNHUANG. Był to bardzo ważny punkt dla podróżujących na Jedwabnym Szlaku karawan. Zwiedzanie Baima Ta - Pagody Białego Konia wybudowanej na miejscu, w którym według legendy zmarł biały koń sławnego hinduskiego mnicha, podróżnika i mędrca Kumaradźiwy (334 - 413) oraz Jezioro Półksiężyca. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 14
Śniadanie. Całe miasto- oaza Dunhuang leży na nawodnionym obszarze, na którym uprawia się bawełnę. Zwiedzanie Starego miasta. Przejazd do Mogao Ku - to skupienie 492 buddyjskich grot. Najstarsze powstały w roku 366, a najmłodsze w 1277. Groty ilustruja ciagłość malarstwa chińskiego na przestrzeni prawie tysiąca lat. Po zwiedzaniu kilku grot powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 15
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do BEIJING. Transfer do hotelu. Czas wolny na zrobienie ostatnich zakupów i pożegnanie się z Chinami. Nocleg.

Dzień 16
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Bilety wstępu: ok. 80 EUR.

Dodatkowe informacje
1. Napiwki: 3 EUR/dzień.
2. Dopłata do pokoju 1-os.: 790 PLN.
3. Program i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.
4. Dopłata do przelotów wewnętrznych.
5. Obowiązkowa dopłata lotniskowa: 500 PLN/os.
6. Dopłata do przelotów wewnętrznych: 2350 pln.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej