• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Tybet (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chiny

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Tybet (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

Dzień 2
Przylot do BEIJING. Zwiedzanie Placu Tian An Men oraz Zakazanego miasta będącego dawnym Pałacem Cesarskim; Przejazd do Świątyni Niebios. To swoisty symbol Pekinu, jedna z największych budowli sakralnych w Chinach. Późnym popołudniem przejazd do hotelu.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd na Chiński Mur. Po zakończeniu zwiedzania Wielkiego Muru przejazd do Pałacu Letniego. Położony 20 km na północny-zachód od Pekinu, Pałac Letni jest najlepiej zachowanym cesarskim ogrodem. Jego chińska nazwa Yihe Yuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Po zwiedzaniu Pałacu Letniego przejazd Yonghe Gong. Jest to lamaistyczna świątynia zwana pałacem Harmonii i Spokoju. Po południu przejazd na dworzec na nocny pociąg do XI'AN. Będzie to całonocna podróż w komfortowych wagonach sypialnych (dopłata do kuszetek).

Dzień 4
Poranny przyjazd do XI'AN. Z dworca przejazd do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu przejazd do jednego z najwspanialszych zabytków świata - Armii Terakotowej. Została ona odkryta w 1974 r. przez rolników kopiących studnie. Po zwiedzeniu tego wspaniałego miejsca przejazd do hotelu. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w pokazie Tang Dynasty Show (za dopłatą). Po pokazie powrót do hotelu.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Przelot do LHASY. To największe miasto Tybetu i główny ośrodek buddyzmu tybetańskiego zwanego także lamaizmem. Przylot na lotnisko Gongga. Półtoragodzinny przejazd do Lhasy, podczas którego będziemy podziwiać ośnieżone szczyty Himalajów. Po drodze zrobimy przystanek przy kamiennym Buddzie. Przejazd do hotelu na aklimatyzację i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Zwiedzanie Lhasy: Potala Pałac - cud architektury oraz wizytówka Tybetu, była siedziba rządu tybetańskiego oraz Dalajlamy; Dżo-k'ang - najświętsza świątynia Tybetu; ulica Barkhor zwana Oknem Tybetu - wielki bazar z pamiątkami oraz trakt pielgrzymi. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do SZIGATSE znajdującego się na południowym brzegu Jarlung Cangpo, oddalone od Lhasy o 360 km. To tradycyjna siedziba drugiego zwierzchnika tybetańskiego buddyzmu - panczelamy. Szigatse było niegdyś również siedzibą królów Cangu. Po kilkugodzinnej podróży autokarem pomiędzy szczytami Himalajów zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na spacer po okolicy. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Zwiedzanie: Klasztor Tashailhunpo, w którym niegdyś mieszkało nawet 4 tyś mnichów, lokalny bazar. Przejazd malowniczo położoną drogą wzdłuż rzeki Yarlong Tsangpo. Będzie to około 6-godzinna podróż z licznymi przystankami na zrobienie zdjęć krajobrazom Himalajów. Przejazd do hotelu w Szigatse. Nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. Przejazd do Lhasy. Ciąg dalszy zwiedzania: Klasztor Drepung - siedziba 2., 3. i 4. Dalajlamy; Klasztor Sera - założony w 1419 roku, w okresie świetności mieszkało w nim 6 tyś mnichów; Park Norbulingk'a - jest to letnia rezydencja zbudowana na rozkaz VII Dalajlamy w drugiej połowie XVIII w. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do CHENGDU, stolicy Seczuanu zamieszkałej przez 5 mln mieszkańców. Przejazd do Instytutu Pandy uważanej za skarb narodowy Chin. To miejsce, gdzie udało się odtworzyć warunki naturalne, w których żyje ten zagrożony wyginięciem gatunek. Żyje tu kilkanaście pand, a zwiedzający mają okazję zobaczyć również wystawy i muzea. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 11
Transfer na lotnisko. Przelot do SHANGHAJU. W Szanghaju zobaczymy nowoczesne Chiny. To miasto pełne drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Spacer po mieście, sklepy na słynnej ulicy Nanjing - głównej ulicy handlowej Szanghaju. Wieczorem możliwość zorganizowania wycieczki (za dopłatą) statkiem po rzece Huang Pu. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 12
Śniadanie. Zwiedzanie Jade Budda Temple - Świątynia Nefrytowego Buddy. Siedzący Budda inkrustowany klejnotami mierzy 1,9 m wysokości. Dzień wolny na samodzielne zwiedzanie i zrobienie zakupów lub możliwość zorganizowania następujących wycieczek (za dopłatą): wycieczka do Wieży Perły Orientu - wieża telewizyjna, czwarta co do wielkości wieża na świecie; Shanghai Acrobatic Show.

Dzień 13
Transfer na lotnisko. Przelot do Polski

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chiny

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej