• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Serbia + Bośnia i Hercegowina + Czarnogóra - Bałkańska Pierwsza Liga (wycieczka objazdowa)

Hotel Serbia + Bośnia i Hercegowina + Czarnogóra - Bałkańska Pierwsza Liga (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chorwacja

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Serbia + Bośnia i Hercegowina + Czarnogóra - Bałkańska Pierwsza Liga (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
SARAJEWO - MOSTAR - BLAGAJ - DUBROWNIK - CAVTAT - PERAST - BOKA KOTORSKA - KOTOR - NJEGUŠI - BUDWA - SVETI STEFAN - KRUJA - TIRANA - DURRËS - SZKODRA - MONASTYR OSTROG - MONASTYR MORACZA - MONASTYR MILESEVA - TOPOLA - BELGRAD - NOWY SAD - SREMSKIE KARŁOWICE

Piękna trasa prowadząca przez najciekawsze miejsca krajów dawnej Jugosławii i Albanii. W programie wizyta w Sarajewie, symbolu Bałkanów, gdzie funkcjonują obok siebie katolickie kościoły, prawosławne cerkwie, synagogi i meczety. Właśnie stąd pochodzą słynne metalowe tygielki do parzenia mocnej kawy. Na trasie Mostar z historycznym kamiennym mostem, odbudowanym tradycyjnymi metodami, i Dubrownik - Perła Adriatyku - gdzie można się zakochać w romantycznej starówce. W tajemniczej do niedawna Albanii, ostatnim bastionie minionych czasów, wizyta w stołecznej Tiranie, gdzie na placu Skanderberga, narodowego bohatera, można podziwiać efektowną i często reprodukowaną mozaikę rewolucyjną. Warto się wybrać na wycieczkę fakultatywną po Czarnogórze i zachwycić niepowtarzalnym pięknem Boki Kotorskiej - jedynego fiordu w południowej Europie. Łączna trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1400 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Bośni i Hercegowiny.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do SARAJEWA, stolicy Bośni i Hercegowiny. Sarajewo jest największym poza Istambułem skupiskiem zabytków architektury muzułmańskiej w Europie. Znajduje się tu ponad 60 meczetów! Jest to miasto wielu wyznań i narodowości - obok meczetów są tu kościoły katolickie, synagoga i cerkwie. Zwiedzanie Starego Miasta: ratusz; meczet Gazi Husrev-bega; Baščaršija; most Gawriła Principa - miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wyjazd do MOSTARU. Trasa prowadzi przez przepiękną dolinę Neretwy między masywami Čvrsnica i Prenj. Po drodze postój w miejscu, gdzie podczas II wojny światowej rozegrała się bitwa nad Neretwą. Zwiedzanie Mostaru: legendarny most spinający skaliste brzegi Neretwy, zbudowany na rozkaz sułtana Sulejmana Wspaniałego, zabytkowa uliczka Kujundżiluk. Przejazd do niewielkiej miejscowości BLAGAJ. Spacer: klasztor derwiszów, jeden z najciekawszych obiektów architektury osmańskiej na terenie kraju. Możliwość podziwiania wspaniałego widoku na wywierzysko rzeki Buny - największe na terenie Bałkanów. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA - zwiedzanie miasta nazywanego Perłą Adriatyku. Miasto o wyjątkowej historii, z kamienną starówką otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie, jest objęte patronatem UNESCO. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami: wieżą zegarową, pięknym pałacem Sponza i kościołem św. Błażeja, patrona miasta. Zwiedzanie katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do CAVTATU, uroczego miasteczka położonego na kilku półwyspach wśród egzotycznej roślinności. Spacer po promenadzie. Przejazd do PERASTU, spokojnego miasteczka, liczącego niewiele ponad 300 mieszkańców. Rejs na Wyspę Matki Boskiej na Skale. Zwiedzanie sanktuarium i mieszczącego się w kościele niewielkiego muzeum. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) po Czarnogórze. Przejazd wzdłuż BOKI KOTORSKIEJ, największej adriatyckiej zatoki wpisanej na Listę UNESCO. Przejazd do KOTORU, niezwykle urokliwego miasta o śródziemnomorskim charakterze, wpisanego na Listę UNESCO. Spacer labiryntem uliczek Starego Miasta z licznymi placami i świątyniami oraz wspaniale zachowanym systemem murów obronnych. Zwiedzanie romańskiej katedry św. Trypuna - najważniejszego romańskiego zabytku na terenie Czarnogóry. Przejazd do NJEGUŠI, małej wioski, z której pochodził założyciel dynastii Petrowiczów. Krótki postój i degustacja lokalnego specjału, z którego słynie Njeguši - znakomitej suszonej szynki. Przejazd w kierunku BUDWY najpiękniejszą widokowo trasą w Czarnogórze. Droga oparta jest o masyw Lovcenu. Zwiedzanie średniowiecznej starówki otoczonej murami obronnymi. Pocztówkowe widoki, wspaniały klimat i piękna śródziemnomorska roślinność przyciągają tu rzesze turystów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do Albanii wzdłuż wybrzeża czarnogórskiego. Postój w punkcie widokowym, skąd rozciąga się przepiękna panorama na SVETI STEFAN - malowniczą miejscowość na półwyspie, gdzie czerwone dachy kamiennych domków pięknie kontrastują z granatowym morzem. Przejazd do KRUJI, jednego z najstarszych miast Albanii. Spacer: bazar turecki, Bektashi Teque, pozostałości twierdzy. Wizyta w muzeum etnograficznym mieszczącym się w oryginalnym albańskim domu. Po południu przejazd do TIRANY, stolicy i największego miasta Albanii. Spacer po centrum z historycznymi i współczesnymi zabudowaniami: plac Skanderberga, meczet Ethem Beja, wieża zegarowa. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ.
Wczesne śniadanie. Przejazd do DURRËS, portowego miasta z długą historią. Zwiedzanie pozostałości starożytnych murów miejskich i amfiteatru rzymskiego - jednego z najwspanialszych starożytnych zabytków w Albanii. Przejazd do SZKODRY, trzeciego co do wielkości miasta Albanii, położonego na wschodnim brzegu Jeziora Szkoderskiego. Spacer po centrum. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) zwiedzanie MONASTYRU OSTROG, który jest celem licznych pielgrzymek wyznawców prawosławia i katolików. Jest to miejsce przechowywania relikwii św. Wasilija Ostrogskiego. Kompleks składa się z dwóch części, z czego do budowy górnej wykorzystano naturalne groty i wkomponowano fasadę w stromą skałę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do MONASTYRU MORACZY, zwiedzanie niezwykłego kompleksu klasztornego, ufundowanego przez księcia Stefana w 1252 r., położonego przy jednym z najbardziej malowniczych kanionów w Czarnogórze - kanionie Moraczy. Przejazd malowniczą trasą poprowadzoną przez kanion Tary przez słynny most na Tarze do MONASTYRU MILESEVA. Założony w 1. poł. XIII w. klasztor był miejscem przechowywania relikwii św. Sawy. Dziś znany jest z fresków, w tym słynnego „Anioła Zmartwychwstania”, czyli Białego Anioła, który widnieje na godle ONZ-tu. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do TOPOLI i zwiedzanie znajdującej się na szczycie wzgórza Oplanec cerkwi św. Jerzego, jednego z najważniejszych miejsc dla Serbów. Znajduje się tu mauzoleum dynastii Karadziordziewiczów. Wnętrze pokryte jest mozaikami skopiowanymi z 60 średniowiecznych serbskich monastyrów. Obejmują one 725 kompozycji i ułożone są z 4 mln płytek w 15 tys. odcieni. Przejazd do BELGRADU, jednego z najstarszych miast Europy, stolicy Serbii położonej przy ujściu Sawy do Dunaju. Zwiedzanie: cerkiew św. Sawy, twierdza Kalemegdan, plac Terazije. Spacer po ulicy Kniazia Michała. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Spacer po NOWYM SADZIE - kosmopolitycznym, wielokulturowym mieście. Spacer ulicami Starego Miasta: m.in. ratusz, Pałac Biskupi, cerkiew św. Mikołaja i cerkiew Soborna, spacer wzdłuż murów potężnej twierdzy Petrovaradin, zwanej Gibraltarem Dunaju, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Zwiedzanie podziemnego systemu korytarzy - unikatu na skalę europejską. Przejazd do niewielkiego miasteczka, które w przeszłości było duchowym centrum Serbii - SREMSKICH KARŁOWIC. Krótki spacer po zabytkowym centrum. Wizyta w lokalnej winnicy i degustacja wina Bermet. Wyjazd do Polski.

12. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

WYDARZENIA:
przełom lipca i sierpnia - Dubrownicki Festiwal Letni koniec lipca - World Music Festival (Mostar) lipiec - konkurs skoków ze Starego Mostu (Mostar)

ŚWIADCZENIA:
9 noclegów w hotelach klasy turystycznej**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 7 obiadokolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

UWAGI:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, degustacja szynki i degustacja wina: ok. 130 EUR; taksa klimatyczna ok. 10 EUR/pobyt/os.
Opłaty fakultatywne: wycieczka do Czarnogóry: ok. 35 EUR; wymagane min. 30 osób; wycieczka do monastyru Ostrog: ok. 15 EUR; wymagane min. 30 osób.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chorwacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej