• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Bałkany On Line (wycieczka objazdowa)

Hotel Bałkany On Line (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chorwacja

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Bałkany On Line (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
PERAST - KOTOR - NjeGUŠi - KRUJA - TIRANA - BERAT - GJIROKASTËR - SARANDA - BUTRINTI - BITOLA - OCHRYD - JEZIORO PRESPAŃSKIE - DURRËS - SZKODRA - BUDVA - CAVTAT - DUBROWNIK

Piękna podróż do wielokulturowego regionu Bałkanów, miejsca na styku cywilizacji Wschodu i Zachodu. Na urozmaiconej i bardzo ciekawej trasie są zjawiskowe krajobrazy, zabytki z Listy UNESCO, renomowane kurorty i maleńkie urokliwe miasteczka. W programie najpiękniejsze bałkańskie jeziora: Ochrydzkie i Prespańskie, klimatyczne średniowieczne chorwackie miasta Kotor i Budva, Dubrownik - Perła Adriatyku a także trzy albańskie zespoły architektoniczne z Listy UNESCO: Butrinti, Berat i Gjirokastër. Wyjazd kończy się zasłużonym wypoczynkiem nad Adriatykiem, podczas którego warto skorzystać z ciekawych propozycji wycieczek fakultatywnych. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2000 km.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Dubrownika. Transfer do hotelu. Zależnie od godziny przylotu: czas wolny, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do PERASTU, spokojnego miasteczka o jednolitej, barokowej zabudowie, które ma niewiele ponad 300 mieszkańców. Rejs na Wyspę Matki Boskiej na Skale i zwiedzanie słynnego sanktuarium. Przejazd do KOTORU, niezwykle urokliwego miasta o śródziemnomorskim charakterze, wpisanego na Listę UNESCO. Spacer labiryntem uliczek Starego Miasta z licznymi placami i świątyniami oraz wspaniale zachowanym systemem murów obronnych. Zwiedzanie katedry św. Trypuna. Przejazd do NjeGUŠi, niewielkiej wioski pięknie położonej u podnóża masywu Lovćen, miejsca narodzin czarnogórskich władyków. Krótki postój i degustacja lokalnego specjału, z którego słynie Njeguši - znakomitej suszonej szynki. Trasa ta jest uważana za jedną z najbardziej malowniczych w kraju i jedną z najpiękniejszych na całych Bałkanach. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do KRUJI, jednego z najstarszych miast Albanii, nazywanej "balkonem na Adriatyk", ze względu na położenie. Jest to jedno z niewielu miast w Albanii, gdzie zachowała się oryginalna zabudowa. Spacer po bazarze i na szczyt wzniesienia z pozostałościami twierdzy oraz zwiedzanie Muzeum Etnograficznego. Przejazd do TIRANY, stolicy i największego miasta Albanii. Spacer po centrum z historycznymi i współczesnymi obiektami: plac Skanderbega - serce miasta; XVIII-wieczny meczet Ethem Beja - jeden z najpiękniejszych zabytków Tirany; wieża zegarowa - symbol miasta. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do BERAT, jednego z najciekawszych miast Albanii zwanych miastem tysiąca okien. Spacer po doskonale zachowanym centrum miasta z górującą nad nim twierdzą, która do dzisiaj jest zamieszkana. Zwiedzanie Muzeum Onufrego ze wspaniałą kolekcją ikon i Muzeum Etnograficznego. Przejazd do GJIROKASTËR, zwanego miastem srebrnych dachów. Zwiedzanie położonego malowniczo na wzgórzu miasta-muzeum ze starożytną twierdzą, wąskimi urokliwymi uliczkami starówki i gwarną dzielnicą bazarową. Zarówno Berat, jak i Gjirokastër są objęte patronatem UNESCO. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do SARANDY, najszybciej rozwijającego się nadmorskiego kurortu Albanii nad Morzem Jońskim. Spacer nadmorskim bulwarem. Przejazd do BUTRINTI, które jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych na terenie Bałkanów. Kompleks położony na półwyspie jest Parkiem Narodowym, wpisanym na Listę UNESCO. Spacer pośród pozostałości miasta, które rozwijało się na przestrzeni ponad 1500 lat. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do BITOLI, miasta położonego w dolinie Pelagonia. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta Heraklea i cerkwi św. Dymitra - najokazalszej prawosławnej świątyni w mieście. Po południu przejazd do OCHRYDU, prastarego macedońskiego ośrodka położonego nad malowniczym jeziorem. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer nad jeziorem i czas na odpoczynek. Jezioro Ochrydzkie leży na wysokości 700 m n.p.m. i jest otoczone malowniczymi górami. Okolica jeziora ma unikalny mikroklimat i doskonale nadaje się na wypoczynek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Ochrydu. Spacer po Starym Mieście: antyczny teatr; cerkiew św. Pantalejmona; wczesnoromańska cerkiew św. Sofii - jeden z najważniejszych zabytków Macedonii; cerkiew św. Johana Kaneo z widokiem na jezioro. Miasto Ochryd i jezioro zostały wpisane na Listę UNESCO. Przejazd malowniczą drogą do monastyru św. Nauma położonego na południowym krańcu Jeziora Ochrydzkiego i zwiedzanie jednego z najważniejszych klasztorów w Macedonii. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka nad JEZIORO PRESPAŃSKIE położone u zbiegu granic trzech państw: Macedonii, Albanii i Grecji. Jezioro położone jest na wysokości ponad 800 m n.p.m., między pasmami górskimi Galicica i Pelister. Okolicę jeziora zamieszkuje wiele gatunków ptaków, m.in.: kormorany, pelikany i czaple białe. Spacer po okolicy i czas na relaks nad jeziorem. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do DURRËS, portowego miasta z długą historią, gdzie w harmonii obok siebie żyją wyznawcy różnych religii. Zwiedzanie pozostałości starożytnych murów miejskich i amfiteatru rzymskiego - jednego z najwspanialszych starożytnych zabytków w Albanii. Przejazd do SZKODRY, największego miasta nad jeziorem Szkoderskim. Zwiedzanie cytadeli Rozafa, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto, jezioro i góry. Spacer po centrum miasta. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do BUDVY. Zwiedzanie średniowiecznej starówki otoczonej murami obronnymi. Pocztówkowe widoki, wspaniały klimat i piękna śródziemnomorska roślinność przyciągają rzesze turystów. Przejazd do CAVTATU, uroczego miasteczka położonego na kilku półwyspach. Spacer po centrum. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA nazywanego Perłą Adriatyku. Miasto o wyjątkowej historii, z kamienną starówką otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie, jest objęte patronatem UNESCO. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami: wieżą zegarową, pięknym pałacem Sponza i kościołem św. Błażeja, patrona miasta. Zwiedzanie katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer do hotelu na wybrzeżu. Czas wolny lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.13.-

14. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

15. DZIEŃ
Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek w hotelu: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.Możliwość wykupienia tygodniowego pobytu w wybranym hotelu w Południowej Dalmacji lub na wyspie Korcula.

WYDARZENIA:
przełom maja i czerwca - "strzelanie do koguta" tradycyjny festyn w Kotorze.lipiec - Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Budvie.przełom lipca i sierpnia - Letni Festiwal w Dubrowniku.

ŚWIADCZENIA:
14 noclegów w hotelach klasy turystycznej**/*** na trasie wycieczki, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem; przelot; przejazdy komfortowym autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW.Bilety wstępu i lokalni przewodnicy, rejs na wyspę Matki Boskiej na Skale i degustacja szynki: ok. 140 EUR.

UWAGI:
Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: ok. 16 EUR/pobyt/os.
Opłaty fakultatywne: wycieczka nad jezioro Prespańskie: ok. 14 EUR (wymagane min. 25 osób).
Rejs na wyspę Matki Boskiej na Skale odbywa się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chorwacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej