• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Chorwacja + Bośnia i Hercegowina - Halo Adriatyk (wycieczka objazdowa)

Hotel Chorwacja + Bośnia i Hercegowina - Halo Adriatyk (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chorwacja

Atuty oferty: dzień wolny na plażowanie; degustacja ostryg i wina; rejs do Parku Narodowego Kornati.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Chorwacja + Bośnia i Hercegowina - Halo Adriatyk (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

W programie wycieczki są dwa niezwykłe kraje: Chorwacja oraz Bośnia i Hercegowina. Na trasie jest Sarajewo, gdzie można poczuć orientalną atmosferę w miejscu pozostającym od wieków na styku kultur i religii, Mostar z główną atrakcją – Starym Mostem, malowniczo spinającym brzegi Neretwy, a także Blagaj z klasztorem derwiszów przepięknie położonym nad rzeką Buną na tle wysokich skał. W Chorwacji zachwycą arcydzieła architektury, jakimi są Dubrownik – Perła Ardiatyku i Korčula, cudowna wyspa, ojczyzna Marco Polo, i Park Narodowy Kornati – wyspiarski cud natury. Propozycją dla smakoszy jest degustacja ostryg i wina, z którego słynie Półwysep Pelješac – doskonała okazja aby poznać Chorwację także od kuchni. Dla spragnionych słońca zaplanowano dzień na relaks na plaży lub rejs, który będzie wspaniałą okazją, do kąpieli w Adriatyku. Światowej klasy zabytki, wspaniałe krajobrazy, urocze zatoczki, winnice, gaje oliwne, kwitnące drzewa, to tylko namiastka tego, co czeka na odkrycie. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1500 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Bośni i Hercegowiny.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do SARAJEWA, stolicy Bośni i Hercegowiny. Sarajewo jest największym po Istambule skupiskiem zabytków architektury muzułmańskiej w Europie. Znajduje się tu ponad 60 meczetów. Jest to miasto wielu wyznań i narodowości, gdzie przenikają się różne kultury i religie. Zwiedzanie Starego Miasta: ratusz, meczet Gazi Husrev-bega, Bašcaršija; most Gawriła Principa-miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do MOSTARU. Trasa prowadzi przez przepiękną dolinę Neretwy między masywami Čvrsnica i Prenj. Po drodze postój w miejscu, gdzie podczas II wojny światowej rozegrała się bitwa nad Neretwą. Zwiedzanie Mostaru: legendarny most spinający skaliste brzegi Neretwy, zbudowany na rozkaz sułtana Sulejmana Wspaniałego, zabytkowa uliczka Kujundżiluk. Przejazd do niewielkiej miejscowości BLAGAJ. Spacer: klasztor derwiszów, jeden z najciekawszych obiektów architektury osmańskiej na terenie kraju. Możliwość podziwiania wspaniałego widoku na wywierzysko rzeki Buny – największe na terenie Bałkanów. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA nazywanego Perłą Adriatyku. Miasto o wyjątkowej historii, z kamienną starówką otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie, jest objęte patronatem UNESCO. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami: wieżą zegarową, pięknym pałacem Sponza i kościołem św. Błażeja, patrona miasta. Zwiedzanie katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do miejscowości STON, słynącej z hodowli ostryg i systemu fortyfikacyjnego z XIV w., wyjątkowego ze względu na swoją długość: ok. 5,5 km. Miasto w przeszłości było ważnym producentem soli, którą produkuje się do dzisiaj, ale na mniejszą skalę. Wejście na mury obronne – największą atrakcję miasta. Przejście w miejsce pozyskiwania soli morskiej tradycyjną metodą przez odparowywanie wody morskiej, tzw. saliny. Krótki spacer po mieście. Przejazd przez PÓŁWYSEP PELJEŠAC, który ma 65 km długości i tylko 7 km w najszerszym miejscu, a zbocza okolicznych wzgórz porastają winorośle. Wizyta w jednej z winiarni na półwyspie Pelješac, który znany jest miłośnikom wina. Degustacja wina i ostryg, czyli tego, z czego słynie półwysep. Przeprawa promowa na wyspę Korčula. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs wokół okolicznych wysp z możliwością kąpieli. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wizyta w średniowiecznym miasteczku KORČULA, nazywanym Dubrownikiem w miniaturze. To jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w basenie Morza Śródziemnego, uważane za miejsce urodzenia wielkiego podróżnika Marco Polo. Spacer po mieście, m.in. mury obronne, katedra św. Marka z XV w. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do ZADARU, którego początki sięgają IX w.p.n.e., słynnego z Maraschino – likieru z miejscowego gatunku wiśni. Spacer po starówce: rotunda św. Donata – symbol miasta, pozostałości rzymskiego forum. Zwiedzanie katedry św. Anastazji. Na zakończenie zwiedzania niecodzienny koncert – wielką atrakcją Zadaru są jedyne na świecie organy morskie, na których grywają wiatr i morze. Rejs statkiem do PARKU NARODOWEGO KORNATI. Kornati to archipelag liczący najwięcej wysp w basenie Morza Śródziemnego. Niezapomniane wrażenia oraz okazja do podziwiania piękna natury. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do VARAŽDINA, „miasta dzwonnic i aniołów”, perły architektury barokowej. Miasto w II poł. XVIII w. było stolicą Chorwacji. Spacer po Starym Mieście, m.in. kościół św. Jana Chrzciciela, katedra Wniebowzięcia Matki Boskiej, oryginalne kupieckie domy, zamek mieszczący obecnie Muzeum Miejskie. Wyjazd do Polski.

10. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej **/*** na trasie wycieczki • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 7 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
    Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, degustacja wina i ostryg, rejs do Parku Narodowego Kornati: ok. 130 EUR, taksa klimatyczna ok. 7 EUR/pobyt/os.
    Opłaty fakultatywne: rejs: ok. 40 EUR, wymagane min. 20 osób.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chorwacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej