• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Chorwacja i Bałkany (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chorwacja

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Chorwacja i Bałkany (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Bałkany są niczym kolorowa mozaika, składająca się z wielu kontrastujących ze sobą elementów: religii, klimatów, architektur, języków, przyrody, stanowiących magiczną całość. Dla spragnionych kontaktu z naturą Bałkany to przepiękne doliny rzek, góry oraz parki narodowe, dla spragnionych historii- zabytki, niepowtarzalne i unikatowe monumenty, cerkwie, kościoły i meczety. Zastanawiacie się Państwo co wybrać i gdzie pojechać? Jednym ze sposobów na znalezienie odpowiedzi na to pytanie jest nasza propozycja wyjazdu, w której proponujemy najciekawsze bałkańskie cuda: Chorwację, Bośnię i Hercegowinę oraz Serbię.

Trasa wycieczki: Brno – Zagrzeb - Split – Baśka Voda – Wodospady Kravica ( Ljubuśki) – Medjugorie – Mostar – Blagaj - Sarajewo – Šabac – Belgrad – Budapeszt

1. dzień
Przejazd do Brna. Obiadokolacja, nocleg.

2. dzień
Śniadanie. Panoramiczne zwiedzanie Brna. Przejazd do Zagrzebia. Obiadokolacja. Nocleg

3. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Zagrzebia- wieża Lotrscak zbudowana na planie kwadratu, główny punkt widokowy starego miasta, następnie kościół św. Katarzyny, z zachowanym wewnątrz wspaniałym ołtarzem z 1762 roku oraz dekoracjami z lat dwudziestych XVIII wieku, przedstawiającymi sceny z życia św. Katarzyny; plac i kościół św. Marka, katedra św. Szczepana, Medvedgrad- ruiny średniowiecznego zamczyska z kaplicą i lochami usytuowane na wzgórzu. Ostatnim punktem zwiedzania będzie Tkalc- najbardziej popularny deptak w mieście i nierozłączna część planu zwiedzania miasta. Przejazd do Splitu- drugiego co do wielkości miasta Chorwacji. Zwiedzanie miasta, które zaskakuje swym niewiarygodnym urokiem. Zobaczymy Pałac Dioklecjana, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, z którego wiele fragmentów zachowało się w bardzo dobrym stanie, Perystyl- główny plac pałacowy otoczony kolumnami , na którym niegdyś zbierał się lud, katedra św. Dujmy- dawne mauzoleum Dioklecjana. Przejazd do Baśka Voda. Obiadokolacja. Nocleg.

4. dzień
Śniadanie. Wolny dzień na plażowanie. Fakultatywnie fish picknic- przeprawa statkiem na wyspę gdzie będziemy mogli zaczerpnąć kąpieli w błękitnej wodzie Morza Adriatyckiego i skosztować świeżo przygotowanej ryby z grilla, degustując wyborną, chorwacką rakiję. Nocleg w Baśka Voda.

5. dzień
Śniadanie. Przejazd do Bośni i Hercegowiny do Wodospadów Kravica ( Ljubuśki)- magiczne wodospady położone wzdłuż rzeki Trebižat, zaskoczenie dla wielu turystów, kawałek raju na ziemi. Rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi nawet do 25 metrów. Następnie przejazd do Medugorie- świętego miejsca katolików, gdzie z całego świata przybywają wierni. Miejsce to od czerwca 1981 roku, kiedy to Matka Boska objawiła się sześciorgu dzieciom, stało się miejscem pielgrzymek oraz ośrodkiem odnowy życia religijnego. Będziemy mieli możliwość uczestniczenia w modlitwie oraz zwiedzimy miasto z trzema strefami, klasztorem, wzgórzem objawienia- Podbrdo- miejscem pierwszych objawień. Następnie przejazd do Mostaru. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Mostaru.

6. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Mostaru- nieformalnej stolicy Hercegowiny, położonej pomiędzy górami w szerokiej dolinie Neretwy. Będziemy mieli możliwość podziwiania XVI wiecznego kamiennego Starego Mostu nad szmaragdową Neretwą- najstarszego obiektu w mieście, wybudowanego w 1566 r., który został zburzony przez Chorwatów podczas wojny w 1993 i ponownie odbudowany w 2004 roku. Przejazd do Blagaj- uroczego miejsca, gdzie rzeka Buna wypływa na powierzchnię, zobaczymy ruiny twierdzy oraz typowo turecki Dom Derwisza, przywarty do skały. Dla chętnych lunch w restauracji nad rzeką. Przejazd do Sarajewa. Obiadokolacja. Nocleg.

7. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Sarajewa- stolicy Bośni i Hercegowiny, miasto będące esencją Bałkanów, gdzie od wieków sąsiadują ze sobą prawosławne cerkwie, katolickie kościoły, islamskie meczety i żydowskie synagogi. Spacer po starówce, gdzie centralnym punktem jest plac ze studnią miejską Sebilji. Dziś znajdują się tu kawiarnie i liczne sklepy z pamiątkami. Następnie sarajewski ratusz znajdujący się na skraju starego miasta, który podczas wojny domowej w latach dziewięćdziesiątych, służył jako biblioteka. Odwiedzimy również niezwykłe miejsce jakim jest Meczet Gazi Husrev Bega z 1530r. Uważany za najważniejszy w całej Bośni. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do Šabacu- malowniczej miejscowości nad Rzeką Sawa. Obiadokolacja. Nocleg

8. dzień
Śniadanie. Przejazd do Belgradu ( Serbia) przepiękną doliną rzeki Sawa- zwiedzanie Belgradu, stolicy byłej Jugosławii, obecnie stolicy Serbii należącej do najstarszych miast Europy. Jego historia liczy około 7000 lat. Najważniejszym punktem zwiedzania będzie Twierdza Kalemegdan- obszar ufortyfikowany wstępnie już za czasów celtyckich, a następnie za czasów rzymskich. Warto zobaczyć tutejsze masywne bramy, skromne i piękne cerkwie, tureckie grobowce oraz zajmujące ponad 50 sal Muzeum Wojskowe. Następnie Cerkiew Rużica- kościół znajdujący się w obrębie belgradzkiej twierdzy. Wewnątrz świątyni znajduje się ikonostas wyrzeźbiony przez Kosta Todorovića, zawierający obrazy o znacznej wartości, malowane przez Rafailo Momčilovića, zdobienia ścian wykonane zostały przez rosyjskiego artystę Andreja Bicenko. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Stare Miasto wraz z kamieniczkami, świątyniami, najbardziej wartościowymi muzeami Belgradu, wąskimi uliczkami pełnymi kawiarenek, sklepików i niepowtarzalnego czaru minionych wieków. Na zakończenie odwiedzimy Pałac Księżnej Ljubicy, znajdujący się w obrębie starego miasta. Dziś pełni funkcję muzeum. Przejazd do Budapesztu na nocleg, z postojem na posiłek (płatny przez uczestników).

9. dzień
Śniadanie. Panoramiczne zwiedzanie Budapesztu. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

Ważne informacje:
1. Orientacyjne koszty obowiązkowego pakietu zwiedzania: ok. 100 €/os.Koszt obowiązkowego pakietu zwiedzania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
2. Dodatkowo płatne imprezy fakultatywne: Fishpicknik – ok. 4 godziny plażowania, wycieczka statkiem na wyspę, degustacja regionalnej brandy, lunch: ok 30 €/os.
3. Istnieje możliwość dokupienia w biurze 6 obiadokolacji realizowanych w trakcie zwiedzania.
4. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Kolejność zwiedzania oraz pora posiłków mogą ulec zmianie.
5. Oprócz tras głównych istnieje możliwość wyjazdu z wybranych, dostępnych miast w Polsce, za dopłatą.

Świadczenia w cenie:
8 noclegów w hotelach 2*/3*, pokoje 1 lub 2-osobowe z możliwością dostawki, 8 śniadań, taksa klimatyczna, opieka pilota, przejazd klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie KL, NW i bagażu.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chorwacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej