• oferty last minute 10 touroperatorów

, wrzesień 2015: Mieszane wrażenia

 • Plusy: Patrz wrażenia ogólne
 • Minusy: Patrz wrażenia ogólne
 • Informacje dadatkowe: Na Bałkany zabierz specjalne obuwie do wchodzenia do morza.
 • Komentarz Rainbow:

, wrzesień 2015: Wycieczka dla wszystkich

 • Plusy: super program,piękne widoki, wypoczynek połączony ze zwiedzaniem urokliwych miejsc, dobre jedzenie i zakwaterowanie poza hotele komodor
 • Minusy: nocleg w hotelu komodor
 • Program wycieczki: program wycieczki bardzo ciekawy, dużo wspaniałych zabytków oraz niezapomniane widoki, ciekawe wycieczki fakultatywne, szczególnie niezapomniane wspomnienia z Czarnogóry ( Perły Czarnogóry). Tempo wycieczi niezbyt intesywne, wycieczka dla ludzi w każdym wieku, i dla mLodszych i dla starszych ( ale młodych duchem :) )
 • Pilot: Pani Krysia wspaniała osoba , służac pomocą w każdej sytuacji, osoba o bardzo dużej wiedzy , umiejąca porwać tłumy swoimi opowieściami na tematy związane ze zwiedzanymi krajami i ich mieszkańcami, i nie tylko :)
 • Transport: Transport w miarę sprawny, kierowcy bardzo wprawni z dużymi umiejętnościami na krętych górsich ścieżynkach, a jako osoba z branży transportowej mam porównanie z ich polskimi odpowiednikami
 • Zakwaterowanie: Poza wpadkdą z pierwszym noclegiem w hotelu komodor ( warunki fatalne, brak klimatyzacji), pozostałe noclegi w części objazdowej jak i pobytowej bardzo dobre.
 • Wyżywienie: W części objazdowej wszystko ok, w części pobytowej all inclusive, fenomenalnie
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): program dostosowany do różnych wymagań, myślę że każdy znalazł dla siebie to co lubi .

, wrzesień 2015: Mieszane wrażenia

 • Plusy: Patrz wrażenia ogólne
 • Minusy: Patrz wrażenia ogólne
 • Informacje dadatkowe: Na Bałkany zabierz specjalne obuwie do wchodzenia do morza.
 • Komentarz Rainbow Tours:

, wrzesień 2015: Najwspanialsza rocznica :D

 • Plusy: - miłe zwiedzanie bez pośpiechu, w miastach przyjemnie mimo wysokiej temperatury
 • Minusy: -przewodnik w Kotorze - mówił nieciekawie -łazienka w Villi Otrant w Czarnogórze - wieczorek taneczny - te same pokazy w kolejnych dniach - brak łazienki przy plaży i basenie w hotelu otrant
 • Informacje dadatkowe: Warto mieć ze sobą wymienione Kuny, ponieważ okazało się że pierwszego dnia, tylko nimi mogliśmy płacić, wymieniliśmy w bankomacie - przez co została pobrana spora prowizja Pod koniec września jeśli ktoś chce kupić Oliwę z oliwek dobrze to zrobić w Bari, ponieważ nam się nie udało w Ulciju
 • Pilot: Pan Ernest mówił bardzo ciekawie, zabawnie, szkoda było przespać jego historyjki
 • Transport: Mało miejsca na nogi (dla osób pow 1,75 m)
 • Wyżywienie: Na początku w hotelu Posejdon napoje słabe - rozcieńczone, na wypoczynku w Ulciju hotel Otrant alkohole słabej jakości, przerwa kawowa z 4 wafelkami i kawałkami melona oraz niedobra kawa, już lepsza była do śniadania i szkoda że nie było ciast,takich jak na śniadania i kolacje według mnie - trochę nieporozumienie..lepiej by wogóle nie było tej przerwy. Plus, że w Otrancie nie było dużych kolejek do jedzenia

, wrzesień 2015: Najpiękniejsze wspomnienia

 • Program wycieczki: - dobrze zaplanowana wycieczka - fajne miejsca do zwiedzenia - umiarkowana intensywność zwiedzania dostosowana do potrzeb, dobrze dobrany czas do zwiedzanych miejsc - pyszne jedzenie - fanstatyczny przewodnik

, sierpień 2015: ogólnie polceam

 • Minusy: za dużo plażowania brak klimy w autokarze w Albanii zbyt częste zmiany hotelu
 • Informacje dadatkowe: O butach do wody wszyscy piszą, więc nie będę się powtarzać (choć osobiście sądzę, że ni są szczególnie potrzebne). Pomimo tego, że w każdym z hoteli są dostępne ręczniki warto wziąć po jednym kąpielowym, który przyda się podczas dwóch plażowań w części objazdowej (codziennie-część objazdowa śpi się w innym hotelu więc nie ma możliwości zabrania ręcznika z hotelu). Można też pomyśleć o karimacie na kamienistą wyspę Badija. Na łódce podczas płynięcia na tę wyspę dostępne były takie składane materace. Pewnie za dobrą opłatą, ale przydatne na betonowej plaży. (przyuważyłam je dopiero podczas powrotu) Jeśli ktoś nie przepada za plażowaniem warto wiedzieć, że wyspę malowniczą ścieżką można obejść w niecałą godzinę. Uwaga także na pozostawione otwarte okna w hotelu Otrant - bardzo lubią przez nie wchodzić dość duże robaki, a w oknach nie ma przesuwanych moskitier.
 • Program wycieczki: Program pozwala "liznąć" trochę Bałkanów w dość krótkim czasie. Myślę jednak, że można by ulepszyć go nieco dlatego pozwolę sobie przedstawić tutaj swoje pomysły. Po pierwsze jeśli wycieczka przewidziana jest na 3 dni objazdu i 3 dni wypoczynku to zupełnie niepotrzebnie wciskać jest aż 2 plażowania na część objazdową. Można by w tym czasie nieco więcej zwiedzić. Następnie uważam trochę za lekką stratę czasu zwiedzanie Starego Baru. Myślę, że te ruiny były dla większości mało fascynujące. Jedynie był tam dość ładny punkt widokowy z murów. Powinno to iść na fakultet, jeśli kogoś to szczególnie interesuje. Zamiast tego można by wciągnąć do programu część atrakcji z fakultetu Perły Czarnogóry.
 • Pilot: Wspaniała pani pilot Karolina ! Starała się jak najlepiej przedstawić kulturę i zwyczaje panujące na Bałkanach. Zwięźle (bez zbędnych szczegółów) nakreślała historię każdego ze zwiedzanych krajów. Pełna pozytywnej energii i zawsze uśmiechnięta. Zawsze przeliczała grupę, także nie było szansy, żeby ktoś się zgubił. Pozwolę sobie tutaj też ocenić lokalnych przewodników. Zdecydowanie najlepsza pani Karina na fakultecie Perły Czarnogóry. Rewelacyjnie opowiada o tym kraju, aż się chce słuchać. (Dlatego polecam tę wycieczkę) Panie przewodniczki w Korculi i Dubrowniku bardzo przyzwoite. Nie ma się do czego przyczepić. Alan w Kotorze - dzięki niemu od razu można było poznać mentalność Czarnogórzan. Nie porwała mnie jakoś przewodniczka Ana. Doceniam to, że nauczyła się języka polskiego to trochę za mało aby można ją pozytywnie ocenić. Na fakultecie w Albanii pilotowała nami Julia . Ogólnie pozytywnie, jednak zbyt dużo opowiadała danych statystycznych i historii w stosunku do kultury i życia codziennego.
 • Transport: Wszystkie transporty bardzo przyzwoite poza fakultetem w Albanii za co odjęłam jedną "gwiazdkę". Autokar nie posiadał (albo posiadał-taki napis widniał na tylnej szybie, ale była zepsuta/wyłączona?) klimatyzacji przez co ponad 6-godzinna podróż w autokarze okazała się męką. Jeśli zamierzają się Państwo wybrać na ten fakultet to radzę wcześniej dopytać czy aby na pewno w autobusie będzie klima.
 • Zakwaterowanie: Super hotele w części objazdowej, trochę gorzej na wypoczynku. Ciemne pokoje w których czuć kanalizację. Łazienki nadają się do remontu, gdyż dawno minął ich czas świetności. W każdym z hoteli dostępna suszarka, także nie trzeba brać swojej. Myślę, że jednak bez sensu było przekwaterowanie w Neum - dzień po dniu spaliśmy w innych hotelach. Rozumiem, że drugi hotel był zdecydowanie bardziej w centrum, jednak uważam to za niepotrzebne. Łącznie spaliśmy w 4 hotelach.
 • Wyżywienie: Bardzo dobre na całej wycieczce. W części pobytowej przede wszystkim duuużo wszystkiego. Polecam wziąć ze sobą herbatę w saszetkach (nie liściastą, ponieważ woda w termosach nie jest wrzątkiem i może być problem z jej zaparzeniem). Trochę ciężko ją dostać na śniadaniu, za to pod dostatkiem rumianku, mięty, pokrzywy i innych zielsk :)
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Tak jak wcześniej pisałam za dużo plażowania w części objazdowej - trochę takie marnotrawstwo czasu. Było by to zrozumiałe, gdyby wycieczka składała się tylko z objazdu, jednak przy 3 dniach pobytowo-wypoczynkowych staje się to zbędne. Za stratę czasu uważam także zwiedzanie Starego Baru.

, lipiec 2015: Bałkany All Inclusive

 • Plusy: Widoki - niezapomniane. Góry, błękitna woda - po prostu pięknie. Zabytki - wspaniałe. Zwiedziłam i się opaliłam. zachwyciłam się regionem i wypoczęłam w Czarnogórze.
 • Informacje dadatkowe: W Chorwacji koniecznie trzeba mieć buty "do wody", przyda się też np. karimata. Przez cały wyjazd krem z filtrem minimum 30!!, kapelusz, okulary przeciwsłoneczne i dobry humor. Nie nastawiać się na luksusowy pobyt. Pić bardzo dużo wody.
 • Zakwaterowanie: Minus za Hotel Komodor. Świetna lokalizacja z własną plażą i na wprost Korculi zaoszczędziły nam porannego dojazdu na wyspę. Wystarczyło wsiąść w łódkę. Jednak brak klimatyzacji i niesmaczne jedzenie pobytu nie uprzyjemniały. W tym upale trudno było spać. Współczuję osobom, które zostawały tam na cały pobyt.
 • Wyżywienie: W Neum i Czarnogórze bardzo dobre. Duży wybór. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Częste posiłki w części pobytowej. Ale pierwszy pobyt na półwyspie w hotelu Komodor to była inna bajka. Rosół bez makaronu i gulasz. Trochę lepiej ze śniadaniem, ale też bez szału. Zaznaczam, że nie jesteśmy wybredni.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): W sam raz. W tym upale wciśniecie jeszcze czegoś byłoby męczące. Zwiedzanie - odpoczynek o to przecież chodziło. Ten region to przecież również knajpki i kawiarenki. To całość - styl życia, którego chcieliśmy spróbować. W czasie pobytu ciekawe animacje, zespół grający do tańca i tancerze, którzy rozruszali wszystkich np. makareną.

, lipiec 2015: Bałkany all inclusive

 • Plusy: Wszystko było plusem :))
 • Minusy: Plaża przy Jeziorze Szkoderskim, za długi czas wolny w miejscu, w którym nic nie ma.
 • Informacje dadatkowe: Warto mieć przy sobie euro i kuny, ponieważ w sklepach można kupować za euro ale wydają w kunach przez wprowadza się zamieszanie. Drogo jest w Dubrovniku, za to w Albanii bardzo przystepne ceny, chętnie częstują alkoholem. Warto wziąć ręczniki na plażę, krem do opalania, klapki i same cienkie ubrania, bo jest bardzo gorąco. W hotelach dostępne żele, balsamy na wypadek gdyby ktoś zapomniał. Warto wykupić formę all inclusive, żeby nie tracić czasu i kasy na jedzenie. W pobycie 8 dniowym wydalismy 1600 zł na przyjemności, pamiątki, nie kupowaliśmy jedzenia i byliśmy oszczędni także warto wziąć minimum 2 tyś złotych.
 • Program wycieczki: Program wycieczki podobał nam się, najmniej atrakcyjny według nas był pobyt na plaży Jeziora Szkoderskiego, plaża mała, brak możliwośći spaceru, ale plus za możliwość spróbowania ryb. Najpiękniejsze widoki Wyspa Matki ze Skały, cudowne góry i jeziora. Korcula również bardzo piękna, spokojna. Dubrovnik piękny ale zatłoczony przez co z trudem można było usłyszeć przewodnika.
 • Pilot: Świetna przewodniczka, p. Paula . Wiedzę przekazywała nam tyle ile trzeba, nie za dużo, nie za mało i ciekawie.
 • Transport: Bardzo spokojny kierowca Frano, ostrożnie jeździł co jest ważne na tak wąskich drogach. Minusem brak sprawnej klimatyzacji na objazdach. Kierowca ociekał potem, strach przed zasłabnięciem w takie upały. Plusem była lodówka u kierowcy, możliwość zakupu wody i piwa. Podczas wycieczki do Albanii innym autokarem wszystko było ok.
 • Zakwaterowanie: Hotel Komodor wymaga odświeżenia ale leży w pięknym miejscu, ma blisko plażę, widok z okna obłędny. Zapach w tym hotelu dziwny, ale przy otwartym oknie ok. Plus za okiennice. Grand Hotel na wysokim poziomie, klimatyzacja w pokoju, pięknie, nowocześnie urządzone. Ostatni hotel w Czarnogórze bardzo fajny, obsługa codziennie wymieniała ręczniki, sprzatała. Klimatyzacja, nowocześnie urządzony, prywatna plaża, bezpłatne leżaki, baseny, spa, super atrakcje. Minusem był w każdym z hoteli brak znajomości języka polskiego, po angielsku tez jakos dziwnie rozmawiali. Za to w sklepach i w mieście bardzo sprawnie rozmawiają po polsku i po angielsku.
 • Wyżywienie: Hotel Komodor - obiadokolacja dno ( rosól z 3 makaronami!, kasza kukurydziana z kwaśnym gulaszem!) Na szczęście w Gran Hotelu super a w Czarnogórze po prostu fantastycznie. Do jedzenia było wszystko, różne rodzaje mięsa, codziennie coś innego, ciasta, owoce, napoje, alkohol, sałatki, dodatki. Super miejsce.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program w sam raz, najwięcej atrakcji było w drugim dniu, ale w innych równie ciekawie.

, czerwiec 2015: Bałkany

 • Plusy: Po za tym same plusy
 • Minusy: Wyspa Badila

, czerwiec 2015: Bałkany się spisały

 • Plusy: Dużo ciekawych miejsc zwiedzonych jak i wiele Państw za jednym razem. Nie było aż tyle jeżdżenia autokarem jak w pełnej "objazdówce".
 • Minusy: Za mało czasu wolnego podczas zwiedzania. Autokary mogłyby mieć toalety.
 • Informacje dadatkowe: Warto zwiedzić Kotos bardziej szczegółowo a szczególnie mury Kotoru tak jak i Dubrovnik.

, czerwiec 2015: Bałkany Chorwacja.,Czarnogóra, Albania

 • Plusy: Bardzo atrakcyjna w umiarkowanym tempie i intensywności.Pokazano nam ciekawe miasta i obiekty historyczne i nowo powstające.Podkreślę wspaniałą pracę Przewodnika Pana Ernesta (pozdrawiam)
 • Informacje dadatkowe: Dobry humor pogodne myślenie

, wrzesień 2014: Bałkany All Inclusive

 • Plusy: rejs po jeziorze Szkoderskim
 • Minusy: Zbyt długie tranzyty po objazdówce na pobyt.
 • Informacje dadatkowe: Pilotka gorąco zachęcała urlopowiczów do zrobienia sobie wieczornego spaceru, po kolacji wzdłuż morza w Vela Luka z hotelu Adria do centrum, a powrotu taksówkami wodnymi. Tak też zrobiłyśmy, niestety na miejscu okazało się, że taksówki wodne kursują poza sezonem do godziny 19. Musiałyśmy wracać w ciemnościach do hotelu. Następnego dnia, gdy opowiedziałyśmy pilotce to zdarzenie odpowiedziała, że to prawda. Pytanie: dlaczego zachęcając wszystkich do tego spaceru zapomniała dodać o tak ważnej sprawie, jak godziny kursowania taksówek wodnych. Jeżeli ktoś wybiera Vela Luka (hotel Adria lub Posejdon) to polecam gorąco wyjście do "dziadka" na owoce morza! Wspaniałe, przepyszne! Dziadek ma swoją "rezydencję" pomiędzy tymi dwoma hotelami. Polecam także rejs na wyspę Proizd z krystalicznie czystą wodą.

, wrzesień 2014: wyspa Korcula - piękna

 • Plusy: W szybkim tempie poznałem nieco Bałkany. Ładne.
 • Minusy: na Dubrownik mało czasu. Zakwaterowanie w Ulcinj na słabym poziomie, grzyb na scianach, kilka razy nie było prądu, duża wilgoc.
 • Informacje dadatkowe: kurtki przeciwdeszczowe

Barbara, Lublin, powyżej 65 lat, wrzesień 2014: Miła wycieczka, ale...
Udany wyjazd, dający ogólne spojrzenie na bałkańskie wybrzeże Adriatyku

 • Plusy: świetna pilotka - p. Julia - i to było 50% plusów wycieczki, niezły program, dobre wycieczki poza programowe,
 • Minusy: Godzina wylotu - nieludzka!!! Hotel Commodore - 1.nocleg: tragiczny pokój - ciasny, bez możliwości rozłożenia bagażu, okna zamykane na zagięte gwoździe, odpływ wody w łazience powyżej poziomu podłogi - czyli łazienka-basen, materace w łóżkach z wystającymi metalowymi sprężynami - łoża fakira; wyżywienie - poniżej krytyki - ziemniaki w postaci płynnej (sic!), marchewka twarda i przesolona, zamiast udka kurczaka z mięsem - tylko kości i skóra!

Zbyszek, 46-55 lat, wrzesień 2014: wyspa Korcula - piękna
Rezydentka p.Julia K. pełen profesjonalizm i dzięki Niej wycieczkę uważam za udaną.

 • Plusy: W szybkim tempie poznałem nieco Bałkany. Ładne.
 • Minusy: na Dubrownik mało czasu. Zakwaterowanie w Ulcinj na słabym poziomie, grzyb na scianach, kilka razy nie było prądu, duża wilgoc.
 • Informacje dadatkowe: kurtki przeciwdeszczowe

Elżbieta, Zabrze, 36-45 lat, wrzesień 2014: Bałkany All Inclusive
Program wycieczki niezbyt intensywny. Zmiana hotelu tranzytowego w ostatniej chwili, choć akurat wyszło nam to na dobre. Jeśli pozostaje uczestnik na kolejne siedem dni wypoczynku to dzień tranzytu jest dniem straconym. Przejazd na wyspę Korcula wyniósł 9 godzin, gdzie normalnie wynosi ok 5. Przewodniczka zapewniała nas, że na lotnisku przesiadamy się do różnych autobusów i nie czekamy na podróżnych, którzy zaczynają objazdówkę. Niestety było inaczej. Ogólnie było dobrze, ale to za sprawą siedmiodniowego wypoczynku, który zrekompensował braki i mankamenty objazdówki.

 • Plusy: rejs po jeziorze Szkoderskim
 • Minusy: Zbyt długie tranzyty po objazdówce na pobyt.
 • Informacje dadatkowe: Pilotka gorąco zachęcała urlopowiczów do zrobienia sobie wieczornego spaceru, po kolacji wzdłuż morza w Vela Luka z hotelu Adria do centrum, a powrotu taksówkami wodnymi. Tak też zrobiłyśmy, niestety na miejscu okazało się, że taksówki wodne kursują poza sezonem do godziny 19. Musiałyśmy wracać w ciemnościach do hotelu. Następnego dnia, gdy opowiedziałyśmy pilotce to zdarzenie odpowiedziała, że to prawda. Pytanie: dlaczego zachęcając wszystkich do tego spaceru zapomniała dodać o tak ważnej sprawie, jak godziny kursowania taksówek wodnych. Jeżeli ktoś wybiera Vela Luka (hotel Adria lub Posejdon) to polecam gorąco wyjście do "dziadka" na owoce morza! Wspaniałe, przepyszne! Dziadek ma swoją "rezydencję" pomiędzy tymi dwoma hotelami. Polecam także rejs na wyspę Proizd z krystalicznie czystą wodą.

, wrzesień 2014: Miła wycieczka, ale...

 • Plusy: świetna pilotka - p. Julia - i to było 50% plusów wycieczki, niezły program, dobre wycieczki poza programowe,
 • Minusy: Godzina wylotu - nieludzka!!! Hotel Commodore - 1.nocleg: tragiczny pokój - ciasny, bez możliwości rozłożenia bagażu, okna zamykane na zagięte gwoździe, odpływ wody w łazience powyżej poziomu podłogi - czyli łazienka-basen, materace w łóżkach z wystającymi metalowymi sprężynami - łoża fakira; wyżywienie - poniżej krytyki - ziemniaki w postaci płynnej (sic!), marchewka twarda i przesolona, zamiast udka kurczaka z mięsem - tylko kości i skóra!

Aleksandra, Lublin, do 25 lat, sierpień 2014: Polecam!
Dobry pilot i zgrana grupa są kluczem niezależnie od wycieczki. Program nie był zbyt intensywny, a każde miejsce warte odwiedzenia. Rewelacyjny pomysł z podzieleniem wyjazdu na część objazdową i wypoczynkową.

 • Informacje dadatkowe: Wygodne buty na część objazdową. Koniecznie buty do wody.
 • Program wycieczki: Świetne połączenie zwiedzania z odpoczynkiem. Moim zdaniem każdemu z miejsc jest poświęcona odpowiednia ilość czasu - zawsze pozostaje niedosyt, ale ma się motywację, żeby pojechać tam kolejny raz.
 • Pilot: Trafił nam się Pan Piotr - człowiek z ogromną wiedzą i pasją jeśli chodzi o kraje bałkańskie. Bardzo zorganizowany, słuchał grupy i znalazł z nami wspólny język. Zawsze można było się go zapytać o wskazówki co do miejsc, które warto zobaczyć na własną rękę.
 • Zakwaterowanie: Hotel "Komodor" jak za PRLu. Dobry jeśli chodzi o lokalizację (nie jest daleko do różnych miejsc uwzględnionych w części objazdowej programu), ale reszta zdecydowanie na minus. Da się do tego przyzwyczaić, w końcu to tylko dwie noce. Hotel "Slovenska Plaza" w Budvie - bardzo dobry standard, dostęp do otwartego basenu, wszystko na miejscu, blisko na plażę i starówkę. Czysto. Do hotelu w Ulcinju nie dojechaliśmy ze względu na overbooking - do końca wycieczki pozostaliśmy w Budvie. Moim zdaniem to nawet i lepiej.
 • Wyżywienie: W "Komodorze" słabe, w Budvie było zdecydowanie lepiej.

, sierpień 2014: Wycieczka objazdowa w założeniu ciekawa, jednak jej przebieg organizacyjny w zakresie przelotu, transferów oraz miejsc pobytowych to jakieś nieporozumienie.

 • Plusy: Ciekawa w założeniu. Pomimo wielu uwag organizacyjnych w trakcie.
 • Minusy: Zmiana kolejności spowodowała zmianę oferty tj. miejsca odpoczynku z piaszczytej miejskiej i bezpiecznej plaży w Czarnogórze na dosyć odległe miejsce z kamienistym i trudno dostępnym brzegiem na Korculi. Niektórzy lokalni przewodnicy nie znają języka polskiego w wyniku czego pilot musi tłumaczyć. Brak systemu Tour Gouide.
 • Program wycieczki: Uległ całkowitej zmianie.
 • Pilot: Duża wiedza. Ciekawie i z zaangażowaniem próbował naprawiać błędy organizatora.
 • Transport: Rejsy przeładowanymi "łódkami" ponad 40 osób przy około 20 miejscach siedzących dyskwalifikuje organizatora lub osobę odpowiedzialną za organizację transferów.
 • Zakwaterowanie: Dobre. Czysto.
 • Wyżywienie: Wyśmienite. Bardzo duży wybór potraw, przystawek, napojów.

Adam, Gdańsk, 36-45 lat, sierpień 2014: ???
średnio,spory bałagan.

, sierpień 2014: Bałkany All Inclusive Polecam

 • Plusy: Bardzo fajna wycieczka, polecam hotele w Neum i Budvie.
 • Minusy: Powrót: Nie kompetentna rezydentka która nie poinformowała o 2 godz. opóźnieniu samolotu oraz źle rozlokowała nas w autokarach zwalając winę na animatorki i biuro nie przyjmując odpowiedzialności.

Dorota, 36-45 lat, sierpień 2014: było miło
Wycieczka odpowiednia dla osób chcących wypocząć, a jednocześnie coś ciekawego zobaczyć. Osobom nastawionym typowo na zwiedzanie - odradzam, program zwiedzania nie jest zbyt bogaty. Zwiedziliśmy kilka, chyba najpiękniejszych w tamtej okolicy, miejsc. Było również sporo leniuchowania, wypoczynku, plażowania.

 • Plusy: Ciekawy program, optymalne połączenie wypoczynku w urokliwych zakątkach ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc tamtych okolic.
 • Minusy: Nieciekawe pokoje w hotelu na czas wypoczynku.
 • Informacje dadatkowe: Wygodne (nie ślizgające się) buty na zwiedzanie Albanii (fakultatywna) i Starego Baru. Obuwie do kąpieli morskich. Nie w każdym hotelu jest mydło i szampon, więc lepiej zabrać swój. Okolice piękne! Ogólnie szczerze polecam, tylko nie należy nastawiać się na wielkie luksusy.
 • Program wycieczki: Dosyć dobrze dobrany czas na zwiedzanie i plażowanie. Miejsca objęte programem godne zobaczenia.
 • Pilot: Sympatyczna, ze sporą wiedzą, chętna do pomocy. Dobrze radziła sobie z napotykanymi przeciwnościami.
 • Transport: Ogólnie - ok. Autokar w porządku, kierowca godny pochwały, łódeczki zawsze na czas. Wadą były opóźnione wyloty w obie strony, godziny niektórych wylotów (konieczność nocnej jazdy) i największa - transport części podróżujących w drodze na lotnisko łódeczkami (z bagażem).
 • Zakwaterowanie: Różny standard hoteli. Jednak standard hotelu w formule All inclusive - zawiódł. Pokoje czyste, jednak wystrój to lata 60-70-te, sprzęt lekko zdezelowany, okropny zapach papierosów, brak balkonu (w niektórych pokojach), co uniemożliwiało suszenie rzeczy po kąpielach morskich. Natomiast hotel w Bośni, super, zwłaszcza jak na hotel na objeździe. Lokalizacja wszystkich 3 hoteli bardzo dobra.
 • Wyżywienie: Wyżywienie wszędzie w formie szwedzkich bufetów. Każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program niezbyt intensywny, ale takie było założenie tej wycieczki - zwiedzić i wypocząć.

, sierpień 2014: Chorwacja i Czarnogóra

 • Plusy: Piękna pogoda Ładne i wygodne hotele Bardzo elokwentna pilotka Niezapomniane widoki
 • Minusy: Wczesnoporanny(nawet nocny) wyjazd na lotnisko w ostatni dzień,który po prostu przepada, a jest opłacony Za dużo cofania się, przejazdy przez te same miejscowości Brak dokładnego wykazu na co przeznaczone są pieniądze(ok 90 euro) Pobyt w Czarnogórze przy zwykłej, piaszczystej plaży; osobiście wolę lazur na kamienistym brzegu
 • Informacje dadatkowe: Jak ktoś lubi to warto ze sobą wziąć czarną herbatę, bo oferowana czarna czy też owocowa jest niesmaczna. Przydadzą się twarde podeszwy w butach do wody chroniące przed jeżowcami. Przyda się w niepogodę jakaś gra planszowa, karty itp. Trzeba spróbować lodów w Chorwacji; naprawdę są smaczne.

Michał., 36-45 lat, sierpień 2014: Bałkany All Inclusive Polecam
Dobrze zorganizowana wycieczka wycieczka objazdowa.

 • Plusy: Bardzo fajna wycieczka, polecam hotele w Neum i Budvie.
 • Minusy: Powrót: Nie kompetentna rezydentka która nie poinformowała o 2 godz. opóźnieniu samolotu oraz źle rozlokowała nas w autokarach zwalając winę na animatorki i biuro nie przyjmując odpowiedzialności.

, sierpień 2014: Bałkany All Inclusive

Anna, Stargard Szczeciński, 56-65 lat, sierpień 2014: Bałkany All Inclusive
Piękna wycieczka oraz super odpoczynek. Juz byłam kiedyś w Dubrowniku ale z przyjemnościa jeszcze raz go odwiedziłam. Szkoda, że nie ma wejścia na mury ale rzeczywiście ograniczony jest czas.Pilot Piotr rewelacja-wiedza, kultura, urok- wszystko na wysokim poziomie. Do tego wszystkiego super wycieczka fakultatywna do Albanii-polecam.W tym roku zabrałam ze sobą jeszcze dwie przyjaciółki, są zachwycone. W przyszłym roku jadą ze mna na następną wyprawę. Bardzo polecam tą wycieczkę.

, sierpień 2014: Polecam!

 • Informacje dadatkowe: Wygodne buty na część objazdową. Koniecznie buty do wody.
 • Program wycieczki: Świetne połączenie zwiedzania z odpoczynkiem. Moim zdaniem każdemu z miejsc jest poświęcona odpowiednia ilość czasu - zawsze pozostaje niedosyt, ale ma się motywację, żeby pojechać tam kolejny raz.
 • Pilot: Trafił nam się Pan Piotr - człowiek z ogromną wiedzą i pasją jeśli chodzi o kraje bałkańskie. Bardzo zorganizowany, słuchał grupy i znalazł z nami wspólny język. Zawsze można było się go zapytać o wskazówki co do miejsc, które warto zobaczyć na własną rękę.
 • Zakwaterowanie: Hotel "Komodor" jak za PRLu. Dobry jeśli chodzi o lokalizację (nie jest daleko do różnych miejsc uwzględnionych w części objazdowej programu), ale reszta zdecydowanie na minus. Da się do tego przyzwyczaić, w końcu to tylko dwie noce. Hotel "Slovenska Plaza" w Budvie - bardzo dobry standard, dostęp do otwartego basenu, wszystko na miejscu, blisko na plażę i starówkę. Czysto. Do hotelu w Ulcinju nie dojechaliśmy ze względu na overbooking - do końca wycieczki pozostaliśmy w Budvie. Moim zdaniem to nawet i lepiej.
 • Wyżywienie: W "Komodorze" słabe, w Budvie było zdecydowanie lepiej.

Lena, Zagrodno, 26-35 lat, sierpień 2014: Chorwacja i Czarnogóra
Bardziej podobało mi się w Chorwacji ze względu na kamieniste wybrzeża i zatoczki, porządek i czystość. Piękny był Dubrovnik. Będąc w Czarnogórze uświadomiłam sobie, że w Polsce nie jest tak źle...Przerażająca była ilość śmieci i odpadów. Odstraszały niedokończone inwestycje. Moim zdaniem nie jest to JESZCZE kraj przygotowany na turystów. Może za kilka lat.

 • Plusy: Piękna pogoda Ładne i wygodne hotele Bardzo elokwentna pilotka Niezapomniane widoki
 • Minusy: Wczesnoporanny(nawet nocny) wyjazd na lotnisko w ostatni dzień,który po prostu przepada, a jest opłacony Za dużo cofania się, przejazdy przez te same miejscowości Brak dokładnego wykazu na co przeznaczone są pieniądze(ok 90 euro) Pobyt w Czarnogórze przy zwykłej, piaszczystej plaży; osobiście wolę lazur na kamienistym brzegu
 • Informacje dadatkowe: Jak ktoś lubi to warto ze sobą wziąć czarną herbatę, bo oferowana czarna czy też owocowa jest niesmaczna. Przydadzą się twarde podeszwy w butach do wody chroniące przed jeżowcami. Przyda się w niepogodę jakaś gra planszowa, karty itp. Trzeba spróbować lodów w Chorwacji; naprawdę są smaczne.

, sierpień 2014: Rewela

 • Plusy: Wszystko!
 • Minusy: Brak!
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Tak napisałem wcześniej, program nie jest bardzo intensywny, ale za to bardzoooo ciekawy. Ma to swoje plusy, ponieważ w bardzo spokojny sposób możesz wiele zwiedzić! :)

Bartosz, Katowice, 26-35 lat, sierpień 2014: Rewela
Wycieczka super!!! Jadąc na nią wraz z dziewczyną byliśmy bardzo zestresowani, ponieważ można było przeczytać różne opinie, jak się okazało były one strasznie mylne. Zakwaterowanie w każdym hotelu było rewelacja, czy to na objeździe czy w Otrancie! :) Ogólnie polecam wycieczkę wszystkim i nie radzę czytać ocen marud które tutaj piszą. Nam nawet w grupie trafiło się wielu takich którzy jak już nie mieli do czego to potrafili się doczepić do dykcji naszej przewodniczki. A jeśli chodzi o Panią Julie, naszą rezydentkę, super maks ocena!!! :) W skrócie warto skorzystać, bo program bardzo ciekawy i wcale nie męczący mimo że może się taki wydawać z opisu. POLECAM!!!!!!!

 • Plusy: Wszystko!
 • Minusy: Brak!
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Tak napisałem wcześniej, program nie jest bardzo intensywny, ale za to bardzoooo ciekawy. Ma to swoje plusy, ponieważ w bardzo spokojny sposób możesz wiele zwiedzić! :)

, sierpień 2014: było miło

 • Plusy: Ciekawy program, optymalne połączenie wypoczynku w urokliwych zakątkach ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc tamtych okolic.
 • Minusy: Nieciekawe pokoje w hotelu na czas wypoczynku.
 • Informacje dadatkowe: Wygodne (nie ślizgające się) buty na zwiedzanie Albanii (fakultatywna) i Starego Baru. Obuwie do kąpieli morskich. Nie w każdym hotelu jest mydło i szampon, więc lepiej zabrać swój. Okolice piękne! Ogólnie szczerze polecam, tylko nie należy nastawiać się na wielkie luksusy.
 • Program wycieczki: Dosyć dobrze dobrany czas na zwiedzanie i plażowanie. Miejsca objęte programem godne zobaczenia.
 • Pilot: Sympatyczna, ze sporą wiedzą, chętna do pomocy. Dobrze radziła sobie z napotykanymi przeciwnościami.
 • Transport: Ogólnie - ok. Autokar w porządku, kierowca godny pochwały, łódeczki zawsze na czas. Wadą były opóźnione wyloty w obie strony, godziny niektórych wylotów (konieczność nocnej jazdy) i największa - transport części podróżujących w drodze na lotnisko łódeczkami (z bagażem).
 • Zakwaterowanie: Różny standard hoteli. Jednak standard hotelu w formule All inclusive - zawiódł. Pokoje czyste, jednak wystrój to lata 60-70-te, sprzęt lekko zdezelowany, okropny zapach papierosów, brak balkonu (w niektórych pokojach), co uniemożliwiało suszenie rzeczy po kąpielach morskich. Natomiast hotel w Bośni, super, zwłaszcza jak na hotel na objeździe. Lokalizacja wszystkich 3 hoteli bardzo dobra.
 • Wyżywienie: Wyżywienie wszędzie w formie szwedzkich bufetów. Każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program niezbyt intensywny, ale takie było założenie tej wycieczki - zwiedzić i wypocząć.

Wojciech, Szczecin, 56-65 lat, sierpień 2014: Wycieczka objazdowa w założeniu ciekawa, jednak jej przebieg organizacyjny w zakresie przelotu, transferów oraz miejsc pobytowych to jakieś nieporozumienie.
Nie można wspominać miło wycieczki,która przebiegała nie zgodnie z warunkami określonymi w umowie. 1. Zmiana terminu wylotu podana w ostaniej chwili - wcześniejszy wylot o kilka godzin do Podgoricy zamiast do Dubrownika z międzylądowaniem w Katowicach wydłużyło przelot o kilka godzin. 2. Zmiana miejsca lądowania oraz zmiana pierwszego zakwaterowania spowodowało kilku godziny przejazd zamiast jednogodzinnego. 3. Podczas wieczornego spotkania z pilotem całkowita zmiana kolejności przebiegu wycieczki oraz miejsc pobytowych co w zasadzie zmieniło ideę odpoczunku. 4. Przemieszczanie się (rejsy jedną "łódką" - motorówką )pomiędzy wyspami całą grupą, ponad 40 osobową rażąco odbiegało od podstawowych warunków bezpieczeństwa żeglugi. Kilka osób stojących na burcie oraz pomiędzy siedzeniami. Po interwencji u pilota otrzymanie informacji, że "łódka" powinna być większa w kolejnym rejsie, jednkaże sytuacja byłajeszcze gorsza bo kilkanaście osób stało na burcie z powodu braku miejsc siedzących. 5. Transfery na lotnisko wylotowe Dubrovniku w wyniku zmiany końcowego miejsca pobytu wyspa Korcula spowodowało prawie seściogodzinny dojazd na lotnisko z rejsem "łódką" przenoszeniem bagaży na "łódkę" w godzinach nocnych przy wzburzonym morzu oraz zalewaniu "łódki" falami. 6. Transfer na lotnisko lepszych i gorszych. Lepsi promem, autobusem i z bagażami w autobusie. Gorsi "łódką" z bagażami w ręku. 7. Zmiana miejsca odpoczynku, czyli zakończenia wycieczki całkowicie zmieniło warunki wycieczki.

 • Plusy: Ciekawa w założeniu. Pomimo wielu uwag organizacyjnych w trakcie.
 • Minusy: Zmiana kolejności spowodowała zmianę oferty tj. miejsca odpoczynku z piaszczytej miejskiej i bezpiecznej plaży w Czarnogórze na dosyć odległe miejsce z kamienistym i trudno dostępnym brzegiem na Korculi. Niektórzy lokalni przewodnicy nie znają języka polskiego w wyniku czego pilot musi tłumaczyć. Brak systemu Tour Gouide.
 • Program wycieczki: Uległ całkowitej zmianie.
 • Pilot: Duża wiedza. Ciekawie i z zaangażowaniem próbował naprawiać błędy organizatora.
 • Transport: Rejsy przeładowanymi "łódkami" ponad 40 osób przy około 20 miejscach siedzących dyskwalifikuje organizatora lub osobę odpowiedzialną za organizację transferów.
 • Zakwaterowanie: Dobre. Czysto.
 • Wyżywienie: Wyśmienite. Bardzo duży wybór potraw, przystawek, napojów.

, lipiec 2014: Bałkany All Inclusive

 • Plusy: Program wycieczki mało intensywny, nadaje się dla ludzi w każdym wieku.
 • Minusy: Wg mnie do programu wycieczki powinna być dołączona w standardzie wycieczka "Perły Czarnogóry" lub "Kaniony".

Robert, Gdańsk, 36-45 lat, lipiec 2014: All Inclusive- tylko z nazwy
Pierwszy hotel w który spędziłem dwie noce nie można nazwać hotelem pokoje przypominały wczesny gierek wybijająca woda z kratki ściekowej brudna kotara od prysznica i ogólny bród ,kolejny hotel okazał się całkiem przyjemny ale bungalowy w hotelu Otrant to kolejna porażka ,pokój śmierdzący stęchlizną i oraz nie przyjemny zapach dochodzący z pobliskiej rzeki. Jedzenie OK i same wycieczki też.

 • Minusy: zakwaterowanie beznadziejne to nie jest All Inclusive tylko późny gierek no oprócz tego jednego hotelu
 • Pilot: Pani Asia bardzo dobry pilot ciekawie i dużo mówiła

, lipiec 2014: udany wypoczynek ale...

 • Plusy: przepiękne widoki, szczególnie w Chorwacji ale Czarnogóra też śliczny zakątek bardzo dobre wyżywienie, w hotelu Otrant również wycieczka fakultatywna "perły czarnogóry" - bardzo miło spędzony dzień i P.Karina - przewodniczka w tym dniu - niesamowita wiedza i robiła to z przyjemnością. Aż chciało się słuchać
 • Minusy: hotel Otrant - zakwaterowanie w tzw. willach, która to okazała się być ciemnym małym pokojem, bez balkonu. To uniemożliwiało wysuszenie chociażby ręczników. W pokoju czuło się ciągłą wilgoć i aż nie chciało się tam wracać niezbyt jasna forma all inclusive przy początkach pobytu w hotelu - tzn nie do końca było wiadomo co komu wolno, a to stwarzało niepotrzebne zdenerwowanie
 • Informacje dadatkowe: koniecznie zabrać buty do pływania

Nika, Warszawa, 36-45 lat, lipiec 2014: piękne miejsca, bardzo dobra pilotka
Warto zobaczyć część Chorwacji (Korcula, Badija, Dubrovnik) oraz przepiękną Czarnogórę. Boka Kotorska jest niesamowitym zjawiskiem i uważam że objazd dookoła powinien być włączony w program wycieczki. Przedłużyłam pobyt o wypoczynek w Budvie, która jest świetną bazą wypadową po Czarnogórze. Pilotka p. Magda Helińska - bardzo miła, kompetentna i zaangażowana w pracę (szacunek za omijanie korków na przejściach granicznych). Szkoda, że p. Magda nie może oprowadzać, jest o wiele lepsza od miejscowych przewodników (no może poza p. Renią ;).

 • Plusy: Piękne widoki, przemiła pilotka p. Magda H. Dobre hotele (poza tragicznym Komodorem). Świetny, nowy autokar. Pobyt w wiosce Słowiańska Plaża 3+ w Budvie zamiast w Otrancie ;), w którym nie wiadomo na jaki pokój się trafi.
 • Minusy: Wspomniany hotel Komodor, na szczęście był tam tylko jeden nocleg. Za to obniżyłam ocenę za noclegi i wyżywienie. Zdarzają się solidne korki na granicach (oczywiście niezależne od tour operatora).
 • Informacje dadatkowe: Konieczne buty do kąpieli (jeżowce). Polecam plażę Hawaii na wyspie Sveti Nikola stateczkiem z Budvy (3 EUR w obie strony). Bajka.

, lipiec 2014: Bałkany ALL Inclusive

 • Plusy: Korcula, Kotor, Badija Przewodnicy - kompetentni
 • Minusy: Jeziora Szkoderskie, to powinno być jako fakultet, a tu zaproponować coś innego.
 • Informacje dadatkowe: Uprzedzać turystów, że nie mają napoi do obiadokolacji, warto o tym wspominać.

Janusz, Wrocław, 56-65 lat, lipiec 2014: Super wycieczka
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki na Bałkany. Asia, nasza pilotka, stawała na głowie, aby przebieg wycieczki każdego zadowolił. Program mocno urozmaicony. Widoki fantastyczne. Hotele wysokiej klasy. Obfitość jadła poraża. Troszkę kondycji trzeba mieć, ale to przecież zrozumiałe. To nie wczasy stacjonarna. Polecam. Janusz

 • Plusy: Super Pilot. Wyżywienie dobre i w obfitości. Zakwaterowanie przerosło nasze oczekiwania, jak na Bałkany. Nie zapomniane widoki.
 • Minusy: Za mała integralność grupy /ale to raczej minus po stronie uczestników niż organizatorów/.

, lipiec 2014: mogę tylko polecić !

 • Plusy: W stosunkowo krótkim czasie można zobaczyć i dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o południowych Bałkanach, a następnie trochę odpocząć i popływać w kryształowo czystym morzu ...
 • Minusy: za mało czasu w Dubrovniku i Korculi, może trochę za dużo czasu straciliśmy na transfer i pływanie łodzią po jeziorze Szkoderskim ?
 • Informacje dadatkowe: Polecam zdecydowanie lekki strój, wygodne buty do zwiedzania ( ja wybrałem buty sportowe, a sandały zostawiłem na wieczorne spacery w czasie wolnym ), zdecydowanie specjalne buty ochronne na plażę i do kąpieli w morzu - kamienie i jeżowce ), okrycie głowy - jeśli słońce będzie tak intensywne jak w przypadku naszej wycieczki - odpowiednie zapasy wody do picia, chociaż zawsze je można uzupełnić w autobusie - kierowca ma do sprzedaży wodę z lodówki. Na terenie Chorwacji dobrze jest mieć trochę miejscowej waluty, chociaż w EUR też można płacić - później już tylko EUR. Polecam fotografowanie, bo widoki są tego godne i szczyptę dobrego humoru :-) wtedy wycieczka musi się udać :-)Polecam również wycieczkę do Albanii ...
 • Program wycieczki: Myślę, że trochę więcej czasu na Dubrovnik i Korculę, może kosztem Badiji i rejsu łodzią po Jeziorze Szkoderskim ...
 • Pilot: Panu Ernestowi możemy tylko pogratulować, wiedzy, którą dzielił się z nami podczas transferów i podczas zwiedzania, sprawności organizacyjnej - podziwialiśmy przekraczanie granicy z Albanią ;-)
 • Transport: 90 % przejazdów z chorwackim kierowcą Marianem - bardzo miły i profesjonalny kierowca na tych wijących się wzdłuż wybrzeża wąskich drogach - nowy i nowoczesny klimatyzowany autobus. Wycieczka do Albanii już w trochę bardziej wysłużonym czarnogórskim autobusie, ale dało się wytrzymać.
 • Zakwaterowanie: Poza Orebicem, choć pokój klimatyzowany, pokój malutki i trafił nam się z widokiem na hotelowe klimatyzatory, ale i na piękne góry ! Pozostałe hotele : w Neum i Budvie bez większych zastrzeżeń.
 • Wyżywienie: Wyżywienie wszędzie w formie szwedzkiego bufetu, myślę, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie i nie było powodów do narzekania, szczególnie po przejściu na formułę all inclusive ( taka light ;-) )
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Można wytrzymać, jedynym minusem były wejścia do twierdz i zamków - niestety wspaniała pogoda na plażę nie za bardzo nadaje się do żmudnego podchodzenia pod górę, choć niespecjalnie strome i nie za długie, ale w takich warunkach dość męczące ...

Barbara, Gdańsk, 36-45 lat, lipiec 2014: Bałkany ALL Inclusive
Wycieczka..chyba zależy czego kto oczekuje, a Ja...no cóż. Fajny wyjazd, jako nowe doświadczenie. Jeśli ktoś oczekuje rzetelnych informacji Ernest, jak najbardziej na odpowiednim miejscu. Zwiedzanie: Przyjazd ok, a potem hotel w miejscowości Orebic. Dla mnie wporządku, jak ktoś poszukuje apartamentów, to się rozczaruje, pokomunistyczny hotel, czysty. jak to bywa zawsze są tacy, co chętnie znajda powód do marudzenia. Plaża kameralna i naprawdę bardzo przyjemnie. Kolejny etap, to Wyspa Korcula, bardzo urokliwa a i przewodnik ma bogatą wiedzę. Choć upał dawał się we znaki, doskonałe wyważenie czasu, aby nie zamęczać nas godzinnymi opowieściami. Z Korculi popłynęliśmy na wyspę Badija, gdzie korzystaliśmy z kąpieli, super sprawa po upalnym maszerowaniu po Korculi. Z tego urokliwego zakątka udaliśmy się do Neum, a po drodze była winiarnia. Imponujace ilości pełnych beczek z winem. Nocleg w Neum okazał sie wielkim wyzwaniem dla turystów, gdyz pojawiło się przed każdym trudne zadanie w która stronę ma zjechac windą mając np pokój na 4 pietrze. Hotel duży, postkomunistyczny, ale czysty. Krótka promenada do spacerowania, możliwa kąpiel, choć raczej pora późna, ale są zawsze chętni na taką formę relaksu. Po porannym śniadaniu wyjazd do Dubrownika. Oczywiście piękny, warty zobaczenia. Upał i tym razem nie odpuszczał, ale i w tym przypadku Pani przewodnik rzeczowa i konkretna, oszczędziła nam długich opowieści. warto zobaczyć. Kolejny element programu, to miasto Kotor, również piękne i urokliwe. Kolejny dzień, to Jezioro Szkoderskie, jak ktoś lubi pływanie łódką, to przyjemne. W zasadzie płyniemy do wyspy, gdzie czeka na nas ryba i korzystamy z kąpieli. Troszke naciągany ten etap programu, ale coś innego niż zwiedzanie miast. Po relaksie nad jeziorami zwiedzanie ruin w miasteczku Bari. Tym razem, troszkę pokusze się o słowo..nuda..ewidentnie zapchaj dziura programu, ale jak ktoś lubi takie klimaty, to na pewno spodoba się ten fragment historii. Nie wspomniałam jeszcze o zwiedzaniu chińskiego muru w Stonie-fajne trzeba troszkę się zmęczyć, ale robi wrażenie i zwiedzanie wysepki Matki Bożej ze skały. Po wojażach zwiedzania czas na hotel i relaks. W wielkim molochu, gdzie tłumy turystów prawie ocierają się o siebie, czas na odpoczynek. Kto nie jest w stanie spędzać czasu z taka ilością ludzi, to nie będzie zachwycony. Każda forma wyjazdu coś wnosi, ja wciąż przekonuję się, iż warto poznawać nowe miejsca. Basia z Gdańska

 • Plusy: Korcula, Kotor, Badija Przewodnicy - kompetentni
 • Minusy: Jeziora Szkoderskie, to powinno być jako fakultet, a tu zaproponować coś innego.
 • Informacje dadatkowe: Uprzedzać turystów, że nie mają napoi do obiadokolacji, warto o tym wspominać.

, lipiec 2014: Nieporozumienie

 • Plusy: - dobry pilot - piękne widoki
 • Minusy: - brak organizacji po przylocie na lotnisku - długi transfer z lotniska - zmiana programu - pobranie dodatkowo od każdego po 110 Euro
 • Informacje dadatkowe: Buty do wody

Aneta, 26-35 lat, lipiec 2014: Nieporozumienie
Organizacja i zmiana warunków umowy w trakcie wycieczki to naprawdę jakieś nieporozumienie. Strata kilku godzin już w momencie samego przylotu do Dubrovnika gdyż operator zmienił warunki umowy, nie informując zgodnie z ustawą o prawie turystycznym, tak więc od momentu przylotu czekała nas 7 godzinna podróż w tym przeprawa łódką w czasie ulewy i burzy! Następnie zmiana programu w części wypoczynkowej - porażka. Zostaliśmy w Budwie zamiast przejechać do Podgoricy - Ulcinj. Totalny brak szacunku dla klienta. O tyle rekompensowała wszystkie niedogodności duża wiedza Pani pilot Magdaleny. Ogólnie - odradzam!

 • Plusy: - dobry pilot - piękne widoki
 • Minusy: - brak organizacji po przylocie na lotnisku - długi transfer z lotniska - zmiana programu - pobranie dodatkowo od każdego po 110 Euro
 • Informacje dadatkowe: Buty do wody

, lipiec 2014: Super wyjazd

 • Plusy: Różnorodność zwiedzanych miast i miejsc, krajobrazy...
 • Minusy: Wyżywienie mogłoby być nieco lepsze: obiad na ciepło (OK) i kolacja na ciepło to zbyt monotonne. Irytuje brak napojów w opcji HB i nie mówię o alkoholu tylko o napojach.
 • Informacje dadatkowe: Co zabrać? Dobry humor i strój kąpielowy
 • Program wycieczki: Brakuje dodatkowego dnia w Chorwacji
 • Pilot: Pilot na najwyższym poziomie. Oby więcej takich ludzi!

Jerzy, Skierniewice, 46-55 lat, lipiec 2014: mogę tylko polecić !
Rainbow Tours wybrało rzeczywiście ciekawy program, rozpoczęty w pięknej Korculi, gdzie po zwiedzaniu miasteczka można było w wybranej kafejce podziwiać bałkańskie krajobrazy przy lampce zimnego białego wina ... Odpoczynek na wyspie Badija też dość oryginalny, ale kąpiel w morzu i karmienie licznego stadka danieli mieszkających na wyspie były atrakcją nie tylko dla dorosłych - wyłącznie dla dorosłych była natomiast degustacja białego i czerwonego wina, a dla mocniejszych głów kieliszeczek rakiji :-. Ciekawym pomysłem był nocleg w Neum ( BiH )- hotel na dobrym poziomie - trafiliśmy tam na rozgrywki water-polo, które można było podziwiać z balkonu w swoim pokoju, albo bezpośrednio z trybuny. Przy pasażu widoczny hotel z 'pamiątką' po niedawnych działaniach wojennych. Następnie Dubrownik, rzeczywiście perełka, ale tłok i upał trochę nas zmęczyły - może na Dubrovnik potrzeba trochę więcej czasu wolnego - do rozważenia przez organizatorów. Dużym plusem było to, że kolejne noclegi były już tylko w Budvie, logistycznie bardzo dobre rozwiązanie - mniej pakowania i rozpakowywania bagaży. Pokoje przestronne, klimatyzowane, blisko do plaży, basenów i na posiłki. Obiekt dość spory, ale zadbany ( ja preferuję już raczej spokojniejsze hotele ). Kolejną perełką był Kotor i zwiedzanie urokliwego barokowego kościółka z pięknym wystrojem i tablicami wotywnymi, kapiącymi od srebra. Wycieczka do Starego Baru była dla mnie mniej atrakcyjna ... kolejne ruiny, no może też kolejne widoki do fotografowania. Widoki z wyspy przepiękne. Dalej, to już tylko wypoczynek, ale polecam fakultatywny wypad do Albanii ... Zdecydowanie polecam dobre obuwie do wycieczek i odpowiednie obuwie na plażę i do kąpieli ( kamieniste plaże i dno morza + jeżowce )- do tego okrycia na głowę i sporo wody mineralnej - cały czas upały powyżej 30 stopni !

 • Plusy: W stosunkowo krótkim czasie można zobaczyć i dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o południowych Bałkanach, a następnie trochę odpocząć i popływać w kryształowo czystym morzu ...
 • Minusy: za mało czasu w Dubrovniku i Korculi, może trochę za dużo czasu straciliśmy na transfer i pływanie łodzią po jeziorze Szkoderskim ?
 • Informacje dadatkowe: Polecam zdecydowanie lekki strój, wygodne buty do zwiedzania ( ja wybrałem buty sportowe, a sandały zostawiłem na wieczorne spacery w czasie wolnym ), zdecydowanie specjalne buty ochronne na plażę i do kąpieli w morzu - kamienie i jeżowce ), okrycie głowy - jeśli słońce będzie tak intensywne jak w przypadku naszej wycieczki - odpowiednie zapasy wody do picia, chociaż zawsze je można uzupełnić w autobusie - kierowca ma do sprzedaży wodę z lodówki. Na terenie Chorwacji dobrze jest mieć trochę miejscowej waluty, chociaż w EUR też można płacić - później już tylko EUR. Polecam fotografowanie, bo widoki są tego godne i szczyptę dobrego humoru :-) wtedy wycieczka musi się udać :-)Polecam również wycieczkę do Albanii ...
 • Program wycieczki: Myślę, że trochę więcej czasu na Dubrovnik i Korculę, może kosztem Badiji i rejsu łodzią po Jeziorze Szkoderskim ...
 • Pilot: Panu Ernestowi możemy tylko pogratulować, wiedzy, którą dzielił się z nami podczas transferów i podczas zwiedzania, sprawności organizacyjnej - podziwialiśmy przekraczanie granicy z Albanią ;-)
 • Transport: 90 % przejazdów z chorwackim kierowcą Marianem - bardzo miły i profesjonalny kierowca na tych wijących się wzdłuż wybrzeża wąskich drogach - nowy i nowoczesny klimatyzowany autobus. Wycieczka do Albanii już w trochę bardziej wysłużonym czarnogórskim autobusie, ale dało się wytrzymać.
 • Zakwaterowanie: Poza Orebicem, choć pokój klimatyzowany, pokój malutki i trafił nam się z widokiem na hotelowe klimatyzatory, ale i na piękne góry ! Pozostałe hotele : w Neum i Budvie bez większych zastrzeżeń.
 • Wyżywienie: Wyżywienie wszędzie w formie szwedzkiego bufetu, myślę, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie i nie było powodów do narzekania, szczególnie po przejściu na formułę all inclusive ( taka light ;-) )
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Można wytrzymać, jedynym minusem były wejścia do twierdz i zamków - niestety wspaniała pogoda na plażę nie za bardzo nadaje się do żmudnego podchodzenia pod górę, choć niespecjalnie strome i nie za długie, ale w takich warunkach dość męczące ...

, lipiec 2014: Super wycieczka

 • Plusy: Super Pilot. Wyżywienie dobre i w obfitości. Zakwaterowanie przerosło nasze oczekiwania, jak na Bałkany. Nie zapomniane widoki.
 • Minusy: Za mała integralność grupy /ale to raczej minus po stronie uczestników niż organizatorów/.

Włodek, 46-55 lat, lipiec 2014: Super wyjazd
Bardzo udany wyjazd, choć uważam, że za mało było Chorwacji, dużo Czarnogóry. Pilot Ernest jest odpowiednim człowiekiem: ma szeroką wiedzę i poczucie humoru. Nocleg docelowy trafił nam się w Budvie i bardzo dobrze, bo o Ulcinju nie słyszałem nic dobrego. Grupa była bardzo zgrana.

 • Plusy: Różnorodność zwiedzanych miast i miejsc, krajobrazy...
 • Minusy: Wyżywienie mogłoby być nieco lepsze: obiad na ciepło (OK) i kolacja na ciepło to zbyt monotonne. Irytuje brak napojów w opcji HB i nie mówię o alkoholu tylko o napojach.
 • Informacje dadatkowe: Co zabrać? Dobry humor i strój kąpielowy
 • Program wycieczki: Brakuje dodatkowego dnia w Chorwacji
 • Pilot: Pilot na najwyższym poziomie. Oby więcej takich ludzi!

, lipiec 2014: piękne miejsca, bardzo dobra pilotka

 • Plusy: Piękne widoki, przemiła pilotka p. Magda H. Dobre hotele (poza tragicznym Komodorem). Świetny, nowy autokar. Pobyt w wiosce Słowiańska Plaża 3+ w Budvie zamiast w Otrancie ;), w którym nie wiadomo na jaki pokój się trafi.
 • Minusy: Wspomniany hotel Komodor, na szczęście był tam tylko jeden nocleg. Za to obniżyłam ocenę za noclegi i wyżywienie. Zdarzają się solidne korki na granicach (oczywiście niezależne od tour operatora).
 • Informacje dadatkowe: Konieczne buty do kąpieli (jeżowce). Polecam plażę Hawaii na wyspie Sveti Nikola stateczkiem z Budvy (3 EUR w obie strony). Bajka.

, lipiec 2014: All Inclusive- tylko z nazwy

 • Minusy: zakwaterowanie beznadziejne to nie jest All Inclusive tylko późny gierek no oprócz tego jednego hotelu
 • Pilot: Pani Asia bardzo dobry pilot ciekawie i dużo mówiła

Grażyna, Dobiegniew, 56-65 lat, lipiec 2014: Bałkany All Inclusive
Ogólnie muszę zaliczyć wycieczkę do udanych, chociaż wszystko zaczęło się dość nietypowo. Zakwaterowanie miało być w okolicach Neum lub na Płw. Peljesac. Okazało się, że będziemy mieszkać na wyspie Korcula i czekała nas pełna wrażeń przeprawa "łódeczkami" na wyspę. Działo się to o godz. 23 podczas burzy. Część objazdowa była realizowana zgodnie z programem. Niestety zmieniono nam również część pobytową - odpoczynek w hotelu Otrant ville w Ulcinj. Pobyt mieliśmy w miejscowości Budwa. Trafiliśmy na zakwaterowanie w willi, w której na parterze była kawiarnia i niestety o odpoczynku nocnym nie było mowy. Nasza pilotka była mało operatywna (jakby wiecznie zmęczona), nie potrafiła załatwić miejsca zakwaterowania. Pobyt, który miał być All Inclusive zamienił nam się w męczarnię. Dobrze, że dokupiliśmy jeszcze dodatkowy tydzień wypoczynku w villach Otrant i wspominamy go bardzo miło.

 • Plusy: Program wycieczki mało intensywny, nadaje się dla ludzi w każdym wieku.
 • Minusy: Wg mnie do programu wycieczki powinna być dołączona w standardzie wycieczka "Perły Czarnogóry" lub "Kaniony".

anna,, 26-35 lat, lipiec 2014: udany wypoczynek ale...
wycieczka dość dobrze zorganizowana choć sporo było jeżdzenia autokarem w tę i z powrotem. Przejazdy nie były jednak zbyt długie więc dało się wytrzymać. Widoki rekompensowały wszystko. Dużym minusem okazał się pokój w hotelu Otrant a dokładnie w domkach obok hotelu. Samo miasto Ulcinj dosyć brudne. Szczególnie paskudne zapachy wydobywające się z kanału, który biegł całą drogę od hotelu Otrant w stronę centrum. Ze wszystkich domków ścieki "lądowały" właśnie tam. A sam kanał wpadał do rzeki a potem do morza....

 • Plusy: przepiękne widoki, szczególnie w Chorwacji ale Czarnogóra też śliczny zakątek bardzo dobre wyżywienie, w hotelu Otrant również wycieczka fakultatywna "perły czarnogóry" - bardzo miło spędzony dzień i P.Karina - przewodniczka w tym dniu - niesamowita wiedza i robiła to z przyjemnością. Aż chciało się słuchać
 • Minusy: hotel Otrant - zakwaterowanie w tzw. willach, która to okazała się być ciemnym małym pokojem, bez balkonu. To uniemożliwiało wysuszenie chociażby ręczników. W pokoju czuło się ciągłą wilgoć i aż nie chciało się tam wracać niezbyt jasna forma all inclusive przy początkach pobytu w hotelu - tzn nie do końca było wiadomo co komu wolno, a to stwarzało niepotrzebne zdenerwowanie
 • Informacje dadatkowe: koniecznie zabrać buty do pływania

, czerwiec 2014: Fajna wycieczka

Agnieszka, Łódź, 36-45 lat, czerwiec 2014: Fajna wycieczka
Polecam wycieczkę.

, czerwiec 2014: chorwacja

Wojciech, Morzyczyn, 56-65 lat, czerwiec 2014: Bałkany
Dość udany wyjazd chociaż nie obyło się bez paru wpadek organizacyjnych.Przede wszystkim mamy zastrzeżenia co do logistyki dostarczenia nas z lotniska w Podgoricy na nocleg w CHorwacji i chyba niepotrzebny nocleg w hotelu Salo

 • Plusy: ciekawe miejsca-Kotor,Korcula wypad do Albanii
 • Minusy: Logistyka
 • Pilot: Super pilotka Gosia Rucińska.Podpora imprezy
 • Wyżywienie: w ULLCINJ bardzo dobre, na reszcie trasy przeciętne

, czerwiec 2014: Jak łatwo zepsuć murowany temat

 • Plusy: Piękno regionu, wspaniałe widoki, imponujące zabytki. Dobry pomysł w wypoczynkiem w formule all inclusive w hotelu na dobrym poziomie.
 • Minusy: Cyniczne wykorzystanie zapisu o możliwych zmianach w kolejności realizowanych punktów, co doprowadziło do zdominowania programu przez absurdalnie długie przejazdy i postoje na granicy w ponad 30-stopniowym upale. Bezsensowne plażowanie bez plaży na wyspie Badija.
 • Informacje dadatkowe: Lekki i przewiewny ubiór - nawet czerwiec jest upalny. Obuwie na antypoślizgowym spodzie (chodniki z historycznie wyślizganych kamieni są bardzo zdradliwe - zwłaszcza Stary Bar).
 • Program wycieczki: Zdumienie budzi pomysł, aby 4 godz. (czyli tyle, co na zwiedzanie Dubrownika) poświęcić na tzw. plażowanie na wyspie Badija. Minimalnym wymogiem powinno być istnienie tam plaży. Niestety na wyspie jest tylko plac (od)budowy klasztoru Franciszkanów ze składami elementów budowlanych. Reszta to gigantyczne śmieciowisko. Żadnej plaży nie ma! Średnim pomysłem była też wizyta w winiarni, przed samą kolacją, zamiast po takowej.
 • Pilot: Sympatycznej Pani Ewie pewnie należy się więcej, ale trudno się oprzeć wrażeniu, że miała swój udział w fatalnych zmianach programu. Ponadto ocenę zaniżają lokalni przewodnicy. Za wyjątkiem znakomitego i świetnie mówiącego po polsku Alana, mieliśmy do czynienia z "odwalaniem" zlecania i to z koniecznością tłumaczenia.
 • Transport: Średnio wygodny autokar. Dobra klima. Brak WC, co przy drastycznie długich przelotach stanowiło sporą niedogodność.
 • Zakwaterowanie: Na objeździe do przyjęcia. W Chorwacji gorszy standard, w Czarnogórze całkiem niezły, a wypoczynek w hotelu Otrant, całkiem dobry.
 • Wyżywienie: W Chorwacji dość słabe. W Czarnogórze w Słowiańskiej Plaży zdecydowanie lepsze a w finalnym hotelu Otrant (all inclusive) bardzo dobre.

Małgorzata, Bydgoszcz, 36-45 lat, czerwiec 2014: tak sobie...
Bałkany All Inclusive na pewno polecę ze względu na widoki, pyszne jedzenie w Villi Otrant, dobrze zaopatrzony bar. Nie polecam osobom nastawionym na spokojne zwiedzanie. Przez Chorwację i Czarnogórę dosłownie przelecieliśmy. Marna wyspa Badija, gdzie zaplanowane jest plażowanie i kąpiele - plaża to skały, na brzegu morza również, więc ciężko nawet dojść na tą przysłowiową kąpiel... Ogromny minus dla organizatora za Dubrovnik. Praktycznie zwiedzanie z okna autokaru. W samym Dubrovniku byliśmy dosłownie 2h. Moim zdaniem, taki cud Unesco należy zobaczyć porządnie. Zwiedziliśmy wnętrze miasta z przewodnikiem w 40 minut, potem chwila czasu wolnego na lunch i dalej w trasę. A gdzie tu spacer chociażby po murach??? Będąc w Dubrovniku nie zobaczyć najpiękniejszego??? Ogromny minus. Za to polecam piękną, nieodkrytą Albanię, jako dodatkowy fakultet. Również miejscowość Kotor po prostu przepiękna. Reasumując - jeśli chodzi o zwiedzanie to nie polecam, natomiast widoki z okien autokaru przepiękne. Więcej czasu spędza się w autokarze, niż chodząc.

 • Plusy: Wyżywienie w Villi Otrant - rewelacja Kotor Dodatkowa Albania Tylko jeden raz zmienialiśmy miejsce noclegu (Korcula-Czarnogóra)
 • Minusy: Brak tour guide Intensywność Długie trasy przejazdu - w ciągu 6 dni, jedno miejsce przemierzyliśmy 6 razy Pokoje w Villi Otrant - koszmar (ciemne, pełno komarów, niski standard) Pokoje w hotelu Panorama na Korculi - dramat, położone w suterenie z okienkiem na plac gospodarczy Kupując wycieczkę w grudniu zapłaciłam o 1300zł WIĘCEJ za 2 osoby niż na 3 tygodnie przed wylotem!!!!!!!!!!!! Program vs. cena

, czerwiec 2014: tak sobie...

 • Plusy: Wyżywienie w Villi Otrant - rewelacja Kotor Dodatkowa Albania Tylko jeden raz zmienialiśmy miejsce noclegu (Korcula-Czarnogóra)
 • Minusy: Brak tour guide Intensywność Długie trasy przejazdu - w ciągu 6 dni, jedno miejsce przemierzyliśmy 6 razy Pokoje w Villi Otrant - koszmar (ciemne, pełno komarów, niski standard) Pokoje w hotelu Panorama na Korculi - dramat, położone w suterenie z okienkiem na plac gospodarczy Kupując wycieczkę w grudniu zapłaciłam o 1300zł WIĘCEJ za 2 osoby niż na 3 tygodnie przed wylotem!!!!!!!!!!!! Program vs. cena

Barbara, Rybnik, 36-45 lat, czerwiec 2014: Bałkany ALL
ciekawy program umożliwiający zwiedzenie wielu ciekawych miejsc z uwzględnieniem chęci odpoczynku , kąpieli i opalania.Pilot Piotr wiedza taka że czapka z głowy. przez cały czas wycieczki można było czuć się bezpiecznie i przewidywalnie. Wiele minusów rekompensują przepiękne widoki.

 • Plusy: pilot, program
 • Minusy: godziny wyjazdu z Polski i powrotu
 • Informacje dadatkowe: preparat na mrówki
 • Zakwaterowanie: zakwaterowanie na pobycie co najmniej nieciekawe, pokoje ciemne z lokatorami w postaci mrówek, prysznic otwarty.Na sam koniec wyjazd z hotelu o godz.4.00 RANO to gdzie jest 8 dni pobytu? ten dzień spędziliśmy w Polsce .

, czerwiec 2014: Wycieczka pozostawia niedosyt pozytywnych wrażeń

Agnieszka, 36-45 lat, czerwiec 2014: Wycieczka pozostawia niedosyt pozytywnych wrażeń
Pomysł dobry, żeby podzielić tydzień na zwiedzanie i wypoczynek nad morzem. Jednak obie te części nie były zorganizowane na najwyższym poziomie. Pogoda nie dopisała, co na pewno obniżyło ogólne wrażenia. W Chorwacji było duszno. Po przekroczeniu granicy Czarnogóry spotkały nas deszcze. Plażowanie udało się mocno połowicznie. Chorwacja piękna, wspaniałe widoki, lazurowe czyste morze, kamienne budynki z czerwonymi dachówkami, w Czarnogórze piękne krajobrazy psuła współczesna architektura niestety. Program zwiedzania dosłownie „zrealizowaliśmy”, żeby zaliczyć. Najciekawsze miejsca potraktowane po macoszemu, krótkie spotkania z przewodnikami, w pośpiechu, następnie zbyt mało - maksymalnie godzina czasu wolnego i na Dubrownik i Korculę, i Kotor to największy minus wycieczki. Nie można było dobrze poczuć atmosfery tych pięknych miasteczek, spokojnie zjeść w lokalnej restauracji, pochodzić po uliczkach, sklepikach, kupić pamiątki. Dużo czasu straciliśmy za to na wyspę Badiję i jezioro Szkoderskie (po 4 godziny), które to wycieczki nie wnosiły wiele. Rozłożenie programu na 3 dni zwiedzania przypadkowe, 2 dni zupełnie luźne, w jednym skupione zbyt wiele, wizyta w winiarni zaraz po śniadaniu... Nie można się było oprzeć wrażeniu, że nasza opiekunka wycieczki układała wszystko tak, żeby jej przede wszystkim było wygodnie. W rezultacie najbardziej podobała mi się wizyta na wyspie Matki Bożej ze Skały pozostawiająca niezwykłe wrażenia widokowe i ciekawie, w odpowiednim czasie przedstawioną relację przewodnika. To zdecydowanie za mało jak na 8-dniową wycieczkę. Do plusów można zaliczyć komfortowe, klimatyzowane autokary, krótkie przejazdy i malownicze widoki za oknem. Na trasie hotele klasy średniej, ale tego należało się spodziewać, za to wszystkie nad samym morzem. Miasteczko Ulcinj brzydkie, nie licząc małej starówki. Hotel Otrant przeciętny, pokoje różne, można było trafić na apartament lub małą ciemną klitkę, jedzenie dosyć dobre, bar w porządku. Podsumowując, program wycieczki zyskałby znacznie lekko zmodyfikowany i zdecydowanie lepiej przeprowadzony, a co do pogody to już trzeba liczyć na szczęście (i sprawdzić, jak tam często pada w Czarnogórze, bo to szczęście może być bardziej lub mniej potrzebne).

, czerwiec 2014: Bałkany ALL

 • Plusy: pilot, program
 • Minusy: godziny wyjazdu z Polski i powrotu
 • Informacje dadatkowe: preparat na mrówki
 • Zakwaterowanie: zakwaterowanie na pobycie co najmniej nieciekawe, pokoje ciemne z lokatorami w postaci mrówek, prysznic otwarty.Na sam koniec wyjazd z hotelu o godz.4.00 RANO to gdzie jest 8 dni pobytu? ten dzień spędziliśmy w Polsce .

Janusz, Gdynia, powyżej 65 lat, czerwiec 2014: Jak łatwo zepsuć murowany temat
Założenia programu były niemal na pewne 6. Niestety bezsensowne modyfikacje (nie udało się dowiedzieć komu to zawdzięczaliśmy) pozwalają dać maksimum 3. Mając bogaty program obejmujący dwa bogate w atrakcje kraje, należało spenetrować wpierw Chorwację (z jednej bazy hotelowej), a następnie Czarnogórę (z drugiej) i tam wypoczywać. I tak przewidywał oryginalny program. Na lotnisku w Dubrowniku okazało się, że wszytko będzie na opak, co zaowocowało długimi bezsensownymi przejazdami wzdłuż całego wybrzeża. Takie dodatkowe 15 godzin jazdy i 4-przekroczania granicy. A jest to granica UE, którą zawiadują ludzie z południowym charakterem, którzy zadbali o długie postoje w upale. Widoki na trasie wspaniałe, Dubrownik piękny (choć już przeładowany turystami), równie piękna Korczula i Kotor. Warto było odwiedzić, pomimo niewygód zmodyfikowanego programu. Pomysł z wypoczynkiem w Ulcinj dobry, choć plaża z ciemnego wulkanicznego pyłu nie każdemu mogła przypaść do gustu.

 • Plusy: Piękno regionu, wspaniałe widoki, imponujące zabytki. Dobry pomysł w wypoczynkiem w formule all inclusive w hotelu na dobrym poziomie.
 • Minusy: Cyniczne wykorzystanie zapisu o możliwych zmianach w kolejności realizowanych punktów, co doprowadziło do zdominowania programu przez absurdalnie długie przejazdy i postoje na granicy w ponad 30-stopniowym upale. Bezsensowne plażowanie bez plaży na wyspie Badija.
 • Informacje dadatkowe: Lekki i przewiewny ubiór - nawet czerwiec jest upalny. Obuwie na antypoślizgowym spodzie (chodniki z historycznie wyślizganych kamieni są bardzo zdradliwe - zwłaszcza Stary Bar).
 • Program wycieczki: Zdumienie budzi pomysł, aby 4 godz. (czyli tyle, co na zwiedzanie Dubrownika) poświęcić na tzw. plażowanie na wyspie Badija. Minimalnym wymogiem powinno być istnienie tam plaży. Niestety na wyspie jest tylko plac (od)budowy klasztoru Franciszkanów ze składami elementów budowlanych. Reszta to gigantyczne śmieciowisko. Żadnej plaży nie ma! Średnim pomysłem była też wizyta w winiarni, przed samą kolacją, zamiast po takowej.
 • Pilot: Sympatycznej Pani Ewie pewnie należy się więcej, ale trudno się oprzeć wrażeniu, że miała swój udział w fatalnych zmianach programu. Ponadto ocenę zaniżają lokalni przewodnicy. Za wyjątkiem znakomitego i świetnie mówiącego po polsku Alana, mieliśmy do czynienia z "odwalaniem" zlecania i to z koniecznością tłumaczenia.
 • Transport: Średnio wygodny autokar. Dobra klima. Brak WC, co przy drastycznie długich przelotach stanowiło sporą niedogodność.
 • Zakwaterowanie: Na objeździe do przyjęcia. W Chorwacji gorszy standard, w Czarnogórze całkiem niezły, a wypoczynek w hotelu Otrant, całkiem dobry.
 • Wyżywienie: W Chorwacji dość słabe. W Czarnogórze w Słowiańskiej Plaży zdecydowanie lepsze a w finalnym hotelu Otrant (all inclusive) bardzo dobre.

, czerwiec 2014: Bałkany

 • Plusy: ciekawe miejsca-Kotor,Korcula wypad do Albanii
 • Minusy: Logistyka
 • Pilot: Super pilotka Gosia Rucińska.Podpora imprezy
 • Wyżywienie: w ULLCINJ bardzo dobre, na reszcie trasy przeciętne

Jarosław, Łódź, 46-55 lat, czerwiec 2014: chorwacja
Dziękujemy za mile spędzony czas. Wszystko zorganizowane na jak najwyższym poziomie, będziemy dalej z wami jeździć ;)

, maj 2014: wspomnienie z Bałkany All Inclusive

 • Plusy: Ładna trasa, piękne widoki
 • Minusy: Zbyt mało czasu w Dubrowniku, z uwagi na brak autokaru w pierwszym dniu - nastąpiło przeładowanie zwiedzania w dniu kolejnym

Marzena,, 56-65 lat, maj 2014: wspomnienie z Bałkany All Inclusive
Wycieczka obejmowała piękną trasę ale było zbyt mało czasu na zwiedzanie Dubrownika. Taki sam defekt wytykali poprzedni turyści wiec biuro winno wyciągnąć wnioski na przyszłość

 • Plusy: Ładna trasa, piękne widoki
 • Minusy: Zbyt mało czasu w Dubrowniku, z uwagi na brak autokaru w pierwszym dniu - nastąpiło przeładowanie zwiedzania w dniu kolejnym

, wrzesień 2013: Bałkany All Inclusive

 • Plusy: Dubrownik, przepiękne wybrzeże Chorwacji i Czarnogóry, wizyta w Albanii
 • Minusy: fatalne wyżywienie, zakwaterowanie poniżej oczekiwań (głęboki PRL), nieczytelna formuła all inclusive znacznie odbiegająca od nazwy wycieczki!!! słaby pilot, nieodczuwalna opieka pilota podczas pobytu w Ulcinj

Andrzej Bielsko Biala, 56-65 lat, wrzesień 2013: było ok
tamto wybrzeże jest piękne, więc taka równiez była wycieczka

 • Plusy: dobry program, dobra realizacja
 • Minusy: pewnie z powodu pewnej 'posezonowości " hotele były niezgodne z programem i w częsci chorwackiej było za dużo przejazdów

, wrzesień 2013: nie polecam

 • Plusy: Pobyt w Czarnogórze. Ciesze się, że odwiedziłem tej kraj. Mogę powiedzieć, że ta część programu była udana. Warunki hotelowe przyzwoite - zarówno lokalowe, jak i wyżywienie. Bardzo ładna plaża!
 • Minusy: Pierwsza część wycieczki tj. pobyt w Chorwacji.

Bartek, 36-45 lat, wrzesień 2013: Polecam
Świetna organizacja, transfery i program. Dodatkowo pilot wycieczki Pan Krzysztof Zieliński fantastyczny(wiedza, przekazanie informacji,organizacja, biegła znajomość języków bałkańskich i cierpliwość co do niektórych "turystów") Polecam również wycieczki fakultatywne - Czarnogóra z Panią Grażynką i Albania.

, wrzesień 2013: było ok

 • Plusy: dobry program, dobra realizacja
 • Minusy: pewnie z powodu pewnej 'posezonowości " hotele były niezgodne z programem i w częsci chorwackiej było za dużo przejazdów

Wieslaw, 36-45 lat, wrzesień 2013: nie polecam
Wycieczka tylko z nazwy jest wycieczką "All inclusive"! Wyjeżdżając, oczekiwaliśmy z żoną komfortu i niezpomnianych wrażeń. Niestety nasze oczekiwania nie spełniły się! Pierwsze trzy noclegi spędziliśmy w miejscu (nie nazywam go hotelem), które przypominało mój akademik z lat 90-tych! Większość czasu w Chorwacji spędziliśmy w tzw. biegu tj. w autobusie. Druga część wycieczki, a dokładnie pobyt w Czarnogórze wspominamy bardzo mile. Niestety niesmak pozostał! A reklamacja, którą złożyliśmy została ... "załatwiona" w sposób wielce niezadawalający!

 • Plusy: Pobyt w Czarnogórze. Ciesze się, że odwiedziłem tej kraj. Mogę powiedzieć, że ta część programu była udana. Warunki hotelowe przyzwoite - zarówno lokalowe, jak i wyżywienie. Bardzo ładna plaża!
 • Minusy: Pierwsza część wycieczki tj. pobyt w Chorwacji.

, wrzesień 2013: Polecam

Anna Kiełczów, 36-45 lat, wrzesień 2013: Bałkany All Inclusive
Program ciekawy, widoki przepiękne, Dubrownik zachwyca, fajna, jednodniowa wizyta w Albanii jest dodatkowym atutem, w mojej ocenie najsłabszy punkt programu to 3-dniowy pobyt nad wybrzeżem Czarnogórskim - brudna plaża, mało przejrzyste zasady "all inclusive light" - wiele ograniczeń wprowadzających niepotrzebne zamieszanie i nerwy, słaba opieka Pani Pilot.

 • Plusy: Dubrownik, przepiękne wybrzeże Chorwacji i Czarnogóry, wizyta w Albanii
 • Minusy: fatalne wyżywienie, zakwaterowanie poniżej oczekiwań (głęboki PRL), nieczytelna formuła all inclusive znacznie odbiegająca od nazwy wycieczki!!! słaby pilot, nieodczuwalna opieka pilota podczas pobytu w Ulcinj

, sierpień 2013: Bałkany

 • Plusy: Cała wycieczka była na plus.
 • Minusy: Nie widzę

Elzbieta Gdansk, 56-65 lat, sierpień 2013: Bałkany
W Chorwacji byłam po raz trzeci i zawsze chętnie tam wracam. W Czarnogórze po raz pierwszy i też chętnie wrócę.

 • Plusy: Cała wycieczka była na plus.
 • Minusy: Nie widzę

Tomasz Gdynia, 26-35 lat, lipiec 2013: Słoneczna Czarnogóra
Wycieczkę zdecydowanie uważam za udaną, pomimo siódmych potów wylewanych w słabo klimatyzowanym autokarze czy kiepskiego zakwaterowania na objeździe po Chorwacji (hotel "Komodor") Przewodnik wycieczki spisał się na medal dzieląc się bogatą widzą na temat zwiedzanych miejscowości oraz dbając o komfort turystów. Ciekawy program zwiedzania, atrakcyjne połączenie intensywnego zwiedzania z leniwym wypoczynkiem na słonecznej plaży. Czarnogóra okazała się być pięknym krajem, do którego aż chce się wracać :)

 • Plusy: Ciekawy program zwiedzania, atrakcyjne połączenie intensywnego zwiedzania z leniwym wypoczynkiem na słonecznej plaży
 • Minusy: zakwaterowanie w wyjątkowo zapuszczonym hotelu "Komodor" w Chorwacji, autokar z niesprawną klimatyzacją
 • Informacje dadatkowe: Będąc już w hotelu Otrant w Czarnogórze warto wybrać się na spacer do pobliskiej miejscowości Ulcinj oraz zwiedzić tamtejsze stare miasto - przepiękne widoki. Poza murami hotelu, również niedaleko znajduje się mała restauracja serwująca świeże owoce morza oraz mandarynkowy likier własnej produkcji - przepyszny! Butelkę trunku można zakupić (za ok. 10 euro) i przywieźć do Polski na pamiątkę słonecznych wakacji :)

Damian Gdańsk, 36-45 lat, lipiec 2013: ogólnie było warto
wycieszcie ciekawa, program intensywny, piękne widoki, brak klimatyzacji w hotelu w Chorwacji przy tak wysokiej temperaturze to nieporozumienie, super wypoczynek w hotelu w Czarnogórze, smaczne jedzenie, miła obsługa, ogólnie warto było pojechać

 • Plusy: dużo zobaczyłam oraz odpoczęłam w fajnym hotelu w Czarnogórze
 • Minusy: brak klimatyzacji w hotelach podczas części wycieczkowej, zbyt długi transfer z lotniska do hotelu
 • Zakwaterowanie: hotel komodor bez klimatyzacji w temperaturze 40 stopni to było trudno przeżyć

Dominik, Anita, do 25 lat, lipiec 2013: Wycieczka godna polecenia!
Zdecydowanie polecamy, warto pojechać!

 • Plusy: widoki zapierające dech, zróżnicowany program, pilot p. Jan (!!!)
 • Minusy: hotel Komodor
 • Program wycieczki: Nie za dużo, nie za mało. Naprawdę sporo zobaczyliśmy, nie odczuwając przy tym mocnego zmęczenia, choć program był dość spory. O widokach pisać nie trzeba - po prostu bajka. Warto zobaczyć na własne oczy.
 • Pilot: Pan Jan - ZNAKOMITY. Ogromna wiedza, umiejętność jej przekazania, zaangażowanie i wspaniała opieka. Idealnie, chciałoby się mieć zawsze takiego pilota.
 • Transport: Ogólnie w porządku, aczkolwiek w autokarze klimatyzacja nie dawała rady. Przy lipcowych upałach było to dość uciążliwe.
 • Zakwaterowanie: Pierwszy hotel chorwacki - Komodor - brak klimatyzacji, obskurne pokoje, nieprzyjemny zapach..na stołówce tłok, gorąc, gwar. Bardzo niemiłe wrażenia. Pozostałe hotele ( w tym wille Otrant) - w porządku.
 • Wyżywienie: Odejmujemy punkt za jedzenie w Komodorze. Pozostałe hotele bez zarzutu, zwłaszcza hotel Otrant zasługuje na wysoką notę - duża różnorodność, i przy tym smacznie.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): w sam raz.

Agata Gdansk, 36-45 lat, lipiec 2013: Bałkany All inclusive
Wycieczka bardzo urozmaicona: piękne widoki z okien autokaru podczas jazdy nad Jezioro Ochrydzkie i niezapomniane widoki podczas rejsu po jeziorze, rejs stateczkiem na Kroculę wprost z przystani obok hotelu, ciekawa i upojna wizyta w winiarni (brawo za trunek zwany "Piasek"), najpiękniejszy widok z hotelu na wysepkę Matki Bożej ze Skały. Wszystkie mankamenty wycieczki wynagradzał przewodnik p.Jan.

 • Plusy: Przewodnik w terminie przełom lipca i sierpnia 2013!!!!! gdyby nie on, te miejsca nie miałyby tyle uroku. Dobrym pomysłem były rejsy stateczkami: pełna integracja grupy i niesamowite widoki.
 • Minusy: Pierwszy hotel "Komodor" największa porażka: bez klimatyzacji, z lat 70-tych, bez opcji All Inclusive, która pewnie by zbalansowała przykre wrażenia!!!!! Nudna przewodnik miejscowa w Dubrowniku! Po przyjeździe do Villi Otrant ok. kolacji nie ma opcji All Inclusive - jest dopiero po śniadaniu następnego dnia!! Należy zmienić nazwę wycieczki, bo jest myląca i ludzie się wkurzają.
 • Informacje dadatkowe: warto mieć przy sobie zawsze wodę i wygodne sandały , byle nie klapki. zabrać środek na komary, bo można zostać zjedzonym w pierwszym hotelu wycieczki. i najeść się przed wyprawą do Czarnogóry, bo można stać na przejściu granicznym 3 godziny!

, lipiec 2013: Wycieczka godna polecenia!

 • Plusy: widoki zapierające dech, zróżnicowany program, pilot p. Jan (!!!)
 • Minusy: hotel Komodor
 • Program wycieczki: Nie za dużo, nie za mało. Naprawdę sporo zobaczyliśmy, nie odczuwając przy tym mocnego zmęczenia, choć program był dość spory. O widokach pisać nie trzeba - po prostu bajka. Warto zobaczyć na własne oczy.
 • Pilot: Pan Jan - ZNAKOMITY. Ogromna wiedza, umiejętność jej przekazania, zaangażowanie i wspaniała opieka. Idealnie, chciałoby się mieć zawsze takiego pilota.
 • Transport: Ogólnie w porządku, aczkolwiek w autokarze klimatyzacja nie dawała rady. Przy lipcowych upałach było to dość uciążliwe.
 • Zakwaterowanie: Pierwszy hotel chorwacki - Komodor - brak klimatyzacji, obskurne pokoje, nieprzyjemny zapach..na stołówce tłok, gorąc, gwar. Bardzo niemiłe wrażenia. Pozostałe hotele ( w tym wille Otrant) - w porządku.
 • Wyżywienie: Odejmujemy punkt za jedzenie w Komodorze. Pozostałe hotele bez zarzutu, zwłaszcza hotel Otrant zasługuje na wysoką notę - duża różnorodność, i przy tym smacznie.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): w sam raz.

, lipiec 2013: Bałkany All inclusive

 • Plusy: Przewodnik w terminie przełom lipca i sierpnia 2013!!!!! gdyby nie on, te miejsca nie miałyby tyle uroku. Dobrym pomysłem były rejsy stateczkami: pełna integracja grupy i niesamowite widoki.
 • Minusy: Pierwszy hotel "Komodor" największa porażka: bez klimatyzacji, z lat 70-tych, bez opcji All Inclusive, która pewnie by zbalansowała przykre wrażenia!!!!! Nudna przewodnik miejscowa w Dubrowniku! Po przyjeździe do Villi Otrant ok. kolacji nie ma opcji All Inclusive - jest dopiero po śniadaniu następnego dnia!! Należy zmienić nazwę wycieczki, bo jest myląca i ludzie się wkurzają.
 • Informacje dadatkowe: warto mieć przy sobie zawsze wodę i wygodne sandały , byle nie klapki. zabrać środek na komary, bo można zostać zjedzonym w pierwszym hotelu wycieczki. i najeść się przed wyprawą do Czarnogóry, bo można stać na przejściu granicznym 3 godziny!

Stanislaw Gdansk, 56-65 lat, lipiec 2013: świetne wakacje
Bardzo ciekawa i interesująca wycieczka, połączona ze zwiedzaniem a następnie z wypoczynkiem w świetnym hotelu Willa Otrant.W towarzystwie przemiłej i profesjonalnej przewodniczki Pani Magdy spędziliśmy niezapomniane chwile.

Joanna Elbląg, 26-35 lat, czerwiec 2013: Bałkany All Inclusive
Bardzo fajna wycieczka polecam!

Zbigniew Grudziądz, powyżej 65 lat, czerwiec 2013: Uroki Czarnogóry
Lot do Dubrownika dla starszych ludzi mieszkających na północy jest cennym rozwiązaniem . Poziom hoteli w Czarnogórze jest gorzej niż zadowalający(kraj zdewastowany po oderwaniu się od Serbii- będzie lepiej). Hotel na Wielkiej Plaży(przy granicy z Albanią) wymaga wyjaśnień o pochodzeniu powulkanicznym(czarny piasek).

Krystyna, Olsztyn, powyżej 65 lat, czerwiec 2013: Bardzo dobra
Wycieczka dla ciekawskich, mających dobrą kondycję i dobrze znaoszących upały. Program interesujący i w pełni zrealizowany. Polecam!

 • Plusy: Masa wrażeń i dużo zwiedzania.Doskonały i pomocny pilot
 • Minusy: Za długie przejazdy z lotniska i na lotnisko w Dubrowniku. Część czarnogórska bardzo skromna.

Ewa, Warszawa, 56-65 lat, czerwiec 2013: świetna wycieczka
wspaniałe atrakcje, świetne hotele, bardzo miło spędzony czas na zwiedzaniu zaplanowanych wycieczek

 • Plusy: wszystko było zaplanowane znakomicie
 • Minusy: nie było
 • Informacje dadatkowe: aparat fotograficzny

Iwona, Brodnica, 36-45 lat, czerwiec 2013: zadowolona
Jestem zadowolona z wyboru wycieczki, ponieważ miło spędziłam na niej urlop i aż żal było wracać do rzeczywistości. Wycieczka połączona jest z kilkudniowym wypoczynkiem z opcją all inclusive. Obsługa w hotelu bardzo miła i przyjazna.

 • Plusy: zakwaterowanie na wypoczynku bezpośrednio przy plaży, jedzenie różnorodne i bardzo dużo, pokoje codziennie sprzątane
 • Minusy: brak balkonu w pokoju, długi transfer z lotniska do hotelu

Elzbieta Warszawa, 46-55 lat, czerwiec 2013: Chorwacja i Czarnogóra - piękne widoki...
Czarnogórę chciałam zobaczyć od dawna, ale zawsze tak się składało, że nie było okazji aby tam pojechać. Również ten wyjazd nie był zaplanowany. Miała być jak zawsze Bułgaria, ale gdy na kilka dni przed wyjazdem okazało się, że na urlop jadę sama – zaczęłam przeszukiwać Internet. Wtedy znalazłam (trzy dni przed wyjazdem) ostatnie miejsce na tę wycieczkę. Szybka decyzja, pakowanie i wyjazd. Chorwacja przywitała nas chmurami… ale tylko prze pierwszą godzinę, potem zza chmur wyszło słońce i tak już było do końca wycieczki. Dużą zaletą tej wycieczki było to, że dużo zobaczyłam, prze trzy pierwsze dni było programowe zwiedzanie, ale nie męczące – przecież wszyscy byliśmy na urlopie, nie było męczącego, codziennego przemieszczania się pomiędzy hotelami. Dwie pierwsze noce były w hotelu Bellevue w Orebicu, kolejne w Ulcnij w Villach Otrant. W Otrant – wspaniałe jedzenie i dużo lepsze warunki niż w tym pierwszym, ale ja nie narzekam – w końcu kupiłam wyjazd w ostatniej chwili, nie zapłaciłam dużo, a kupiłam wyjazd z dopłatą do pokoju jednoosobowego. Po planowym zwiedzaniu m.in. Korcula, Dubrownik, Boka kotorska, Kotor, Bar, Ulcnij, Cetije, jezioro szkoderskie … były jeszcze cztery dni na wypoczynek (ostatniego dnia miałam wyjazd z hotelu o 16:00). Można było skorzystać z wycieczek fakultatywnych: zwiedzanie Albanii lub dalsze zwiedzanie Czarnogóry – ja wykupiłam tę drugą. Cały czas jestem pod nieustającym urokiem Czarnogóry , jeżeli nic nie pokrzyżuje moich planów – to w tym roku znowu tam pojadę. Tym razem chciałabym wybrać się na wycieczkę po kanionach Czarnogóry.

 • Plusy: ciekawy program aktywny, ale nie męczący wypoczynek nie było codziennego ciągania walizek między hotelami
 • Minusy: minusów brak,
 • Informacje dadatkowe: Koniecznie aparat fotograficzny:-) Warto wybrać się na samodzielne zwiedzania Ulcnij, co prawda z hotelu jest ok. 3 km - niby nie daleko, ale lepiej pojechać taksówką, kosztuje ok. 5 euro w jedną stronę. Można pójść pieszo, ale szkoda czasu i słońce trochę grzeje w plecy...
 • Pilot: Wspaniała, kompetentna pilotka P. Ania Wojtas. Ciekawe informacje, duża wiedza o Bałkanach.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Dużo zwiedzania, ale nie było to męczące, sama przyjemność z aktywnego wypoczynku

Elzbieta Łódź, 56-65 lat, maj 2013: Bałkany All Inclusive
Wycieczkę wspominam bardzo miło.Pani przewodnik z bardzo dużą wiedzą i umiejętnościom przekazywania informacji.Krajobrazy i zwiedzane miejsca wspaniałe.Ponadto program wycieczki nie był itensywny tak że można było spokojnie wszysto obejżeć.

 • Plusy: dobre hotele,wyrzywienie,krótkie nie męczące przejazdy autobusem. Wspaniała pani pilot wycieczki

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chorwacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej