• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Chorwacja + Bośnia i Hercegowina + Czarnogóra - Słoneczne opowieści (wycieczka objazdowa)

Hotel Chorwacja + Bośnia i Hercegowina + Czarnogóra - Słoneczne opowieści (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chorwacja

Atuty oferty: relaks na pięknych chorwackich plażach; piknik na Neretwie, chorwackie wino i przysmaki; światowej klasy zabytki z listy UNESCO.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Chorwacja + Bośnia i Hercegowina + Czarnogóra - Słoneczne opowieści (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Boka Kotorska • Perast • Kotor • Dubrownik • Trsteno • Półwysep Pelješac • Ston • Wyspa Korčula • Wyspa Badija • Delta Neretwy • Mostar • Blagaj • Počitelj

Zabytki i krajobrazy dostarczające od wieków inspiracji wielkim twórcom, dziś dostarczają turystom materiału na wakacyjny album ze zdjęciami, które będą przypominać o słonecznym kraju tysiąca wysp, imponujących zabytkach, cudownej przyrodzie, błękicie morza i smaku tutejszego wina. W programie półwysep Pelješac – królestwo Dingača, najlepszego chorwackiego gatunku wina, Ston otoczony ponad 5-kilometrowymi murami obronnymi i Perła Adriatyku – przepiękny Dubrownik. W Czarnogórze zachwycą malowniczy Kotor i Perast oraz pocztówkowe widoki Boki Kotorskiej, o którą kiedyś bili się piraci, a dziś okoliczne miejscowości szturmowane są przez turystów. Po intensywnym zwiedzaniu relaks podczas rejsu po Neretwie oraz na pięknych chorwackich plażach. Warto wybrać się na wymarzone wakacje! Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 700 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Dubrownika. Transfer do hotelu. Zależnie od godziny przylotu: czas wolny, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd wzdłuż BOKI KOTORSKIEJ, największej adriatyckiej zatoki, wpisanej na listę UNESCO. Przejazd do PERASTU, spokojnego miasteczka, które ma niewiele ponad 300 mieszkańców. Rejs na Wyspę Matki Boskiej na Skale i zwiedzanie słynnego sanktuarium. Przejazd do KOTORU, niezwykle urokliwego miasta, wpisanego na listę UNESCO. Spacer labiryntem uliczek Starego Miasta z licznymi placami i świątyniami oraz wspaniale zachowanym systemem murów obronnych. Zwiedzanie romańskiej katedry św. Trypuna – najważniejszego romańskiego zabytku na terenie Czarnogóry. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.3.DZIEŃ. Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA nazywanego Perłą Adriatyku. Miasto o wyjątkowej historii, z kamienną starówką otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie, jest objęte patronatem UNESCO. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami: wieżą zegarową, pięknym pałacem Sponza i kościołem św. Błażeja, patrona miasta. Zwiedzanie katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do TRSTENO i zwiedzanie arboretum, wspaniałego zabytku architektury parkowej, którego początki sięgają XVI w. Przeprawa promowa na wyspę Korčula. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie półwyspu Pelješac. W programie: przejazd przez PÓŁWYSEP PELJEšAC, który ma 65 km długości i tylko 7 km w najszerszym miejscu, a zbocza okolicznych wzgórz porastają winorośle. Przejazd do miejscowości STON, słynącej z hodowli ostryg oraz systemu fortyfikacyjnego z XIV w., wyjątkowego ze względu na swoją długość: ok. 5,5 km. Miasto w przeszłości było ważnym producentem soli, którą produkuje się do dziś, ale na mniejszą skalę. Wejście na mury obronne – największą atrakcję miasta. Przejście w miejsce pozyskiwania soli morskiej tradycyjną metodą przez odparowywanie wody morskiej, tzw. saliny. Krótki spacer po mieście. Czas na kąpiel na jednej z okolicznych plaż. Wizyta w jednej z winiarni na półwyspie Pelješac, który znany jest miłośnikom wina, słynie z Dingača – uznawanego za najlepszy chorwacki gatunek wina. Degustacja wina i ostryg, czyli tego z czego słynie półwysep. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w średniowiecznym miasteczku KORČULA, nazywanym Dubrownikiem w miniaturze. To jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w basenie Morza Śródziemnego, uważane za miejsce urodzenia wielkiego podróżnika Marco Polo. Spacer po mieście: m.in. mury obronne, katedra św. Marka z XV w. Przeprawa taksówką wodną na wyspę BADIJA, największą z maleńkich wysepek otaczających Korčulę, o powierzchni zaledwie 1 km2. Wyspa słynie z pięknej przyrody, uroczych dzikich plaż oraz jeleni przechadzających się po wyspie, które przy odrobinie szczęścia można tu spotkać. Przejście pod klasztor Franciszkanów, spacer i czas na plażowanie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Foto safari na Neretwie. Tereny w DELCIE NERETWY są niezwykle malownicze, utworzono tu rezerwaty ochrony krajobrazu i ptaków. Rejs kanałami, które tworzy rzeka to doskonała okazja do relaksu i obserwacji wspaniałej przyrody. Poczęstunek na łodzi. Zejście na ląd. Obiad w gospodarstwie agroturystycznym składający się z lokalnych przysmaków i wina. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do MOSTARU, miasta położonego malowniczo na brzegach rzeki Neretwy, którego symbolem jest słynny Stary Most, odbudowany w 2004 r. Spacer po Kujundžiluku – starej orientalnej ulicy z domami, meczetami i pracowniami z czasów osmańskich. Przejazd do niewielkiej miejscowości BLAGAJ. Spacer: klasztor derwiszów, jeden z najciekawszych obiektów architektury osmańskiej na terenie kraju. Można tu podziwiać wspaniały widok na wywierzysko rzeki Buny – największe na terenie Bałkanów. Przejazd od POčITELJ, oryginalnego miasteczka położonego tarasowo nad Neretwą, z dobrze zachowanymi budowlami z czasów osmańskich i pozostałościami twierdzy króla Macieja Korwina. Spacer po starówce. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek w hotelu: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej **/***: 3 na wyspie Korčula i 4 na trasie wycieczki • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): śniadania i kolacje zgodnie z programem • przelot • przejazd komfortowym autokarem • przeprawy promowe • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
    Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs na wyspę Matki Boskiej na Skale, foto safari na Neretwie z obiadem: ok. 100 EUR, taksa klimatyczna ok. 8 EUR/pobyt/os.
    Opłaty fakultatywne: wycieczka na Półwysep Pelješac i Ston: ok. 40 EUR, Korčula i Badija: ok. 40 EUR, wymagane min. 15 osób.
    Znizka za 1. dziecko do 12 lat (z jedną osobą pełnopłatną): 150 PLN.
    Zakwaterowanie w hotelach na terenie Chorwacji, Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny.
    Rejs na wyspę Matki Boskiej na Skale odbywa się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chorwacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej