• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Słowenia i skarby Chorwacji (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chorwacja

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Słowenia i skarby Chorwacji (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Dalmacja to najbardziej malowniczy zakątek Chorwacji, południowy obszar kraju, który rozciąga się wzdłuż wybrzeży Adriatyku (pas szeroki na ok. 50 km, długi na 400 km) od wyspy Pag aż po Czarnogórę. Szczególnie atrakcyjna ze względu na niesamowite widoki dzięki ogromnej liczbie półwyspów i wysp oraz wielu wspaniałych plaż. Wyjątkowe morze, wybrzeże i archipelag, który łącznie tworzy 1208 wysp oraz piękne miasta położone nad samym wybrzeżem: Zadar, Split, Baška Voda, Makarska, Dubrownik.

Trasa wycieczki - Graz- Lublana- Cerknica – Jaskinia Postojna – Poreć – Rovinj- Pula- Rijeka – Zatoka Kvarner – Jeziora Plitvickie – Zadar – Śibenik - Trogir – Split – Dubrovnik – Neum – Zagrzeb- Budapeszt

1. dzień
Przejazd przez Czechy do Austrii. Zakwaterowanie w okolicach Graz. Obiadokolacja. Nocleg.

2. dzień
Śniadanie. Przejazd do Słowenii. Zwiedzanie Lublany- stolicy Słowenii od 1991 roku, największego miasta tego kraju, którego nazwa pochodzi od słowa ljubęzen czyli „miłość”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „uwielbiana, ukochana” i taka też jest Lublana. Spacer po Smoczym Moście, a następnie po starówce- bez wątpienia najładniejszej części Lublany, której większość położona jest na wyspie. Będziemy mieli tu okazje podziwiać zabytkowe kamieniczki w różnych stylach- od średniowiecznego, przez renesansowy, aż do secesyjnego. Następnie przejście zadaszonym deptakiem wzdłuż rzeki, nad którym górują charakterystyczne dwie zielone wieże i kopuła katedry św. Mikołaja- zwiedzanie katedry z jej bogactwem fresków, rzeźb i złoceń. Kolejnym punktem jest najpiękniejszy plac w mieście Mestni trg ze wspaniałym ratuszem zwieńczonym złotym smokiem. Ozdobę placu stanowi fontanna z 1751, w której woda wylewana z trzech dzbanów symbolizuje trzy rzeki Karyntii: Sawę, Krkę i Ljubljanicę. Ostatnim punktem zwiedzania będzie potrójny most Tromostovje - ewenement w architekturze na skale światową, jest to jeden most złożony z trzech osobnych. Przejazd do Cerknicy- miasta leżącego w pobliżu fenomenu natury -okresowo zanikającego jeziora zaliczanego do największych atrakcji Słowenii, a następnie do Jaskini Postojna- jama o łącznej długości 27km, zaliczana do grupy największych jaskiń na świecie, wydrążona w skałach przez rzekę Pivkę. Trasa turystyczna w jaskini obejmuje 5,5 km lecz 4 km odcinek tzw. Starego Korytarza (stare koryto rzeki Pivki) pokonuje się kolejką elektryczną, a jedynie pozostała część jest do przejścia. Wokół korytarzy mnożą się zadziwiające formy skalne, wielometrowe żółto-beżowo-pomarańczowe nacieki, zwieszające się ze stropów tysiące stalaktytów o różnorakich kształtach, formach i kolorach, ogromne stalagmity wyrastające z ziemi oraz przezroczyste skalne kurtyny. Przejazd do Chorwacji na Półwysep Istria. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Poreć.

3. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie jednego z miast istryjskich- Poreć- najbardziej turystycznego kierunku Chorwacji, odwiedzanego każdego roku przez 700tyś turystów. Renoma miasteczka bierze się przede wszystkim z zabytków kulturalno- historycznych, pięknych kamienic z okresu weneckiego, ale również niezapomnianych widoków, śródziemnomorskiej roślinności wraz z winoroślami i drzewkami oliwnymi oraz idealnej infrastruktury. Zwiedzanie umiejscowionej w centrum miasta Bazyliki Eufrazego, która w 1997r została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na bizantyjskie mozaiki znajdujące się w jej wnętrzu. Jest to jedyna bazylika na świecie, w której można prześledzić rozwój architektury kościelnej począwszy od IV w. Następnie spacer po Starym Mieście gdzie będziemy mieli okazje podziwiać kościół św. Marii od Aniołów, wieżę z XV w i starówkę, gdzie pod numerem 5 znajduje się pałac wenecki, a pod numerem 9- barokowy, następnie teatr i ratusz. Na starym mieście odnajdziemy również pozostałości po dwóch rzymskich świątyniach- Marsa i Neptuna. Przejazd do Rovinj- jednego z najpiękniejszych miast Istrii, perły w koronie Adriatyku- chorwackiego Saint Tropez. Spacer po doskonale zachowanym starym mieście, w którego najwyższym punkcie wznosi się dzwonnica kościoła św. Eufemii- jedna z najwyższych na Istrii, starówka jest całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego. Przejazd do Puli- największego miasta Istrii, szczycącego się długą historią. Zwiedzanie zaczniemy od amfiteatru, który został zbudowany w I wieku przez rzymskiego cesarza Wespazjana na potrzeby typowej rozrywki tamtych czasów- walk gladiatorów z dzikimi zwierzętami. Dziś w amfiteatrze odbywają się spektakle teatralne, seanse filmowe i koncerty. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Puli.

4. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Rijeki- portowego miasta w północno - zachodniej Chorwacji, nad Zatoką Rijecką Morza Adriatyckiego. Krótki spacer po mieście, z zachwycającym nadbrzeżem zwanym Rivą, malowniczymi uliczkami przeznaczonymi tylko dla pieszych, sympatycznymi kawiarnianymi ogródkami, wspaniałym centralnym placem i skarbami sztuki gotyckiej i barokowej. Przejazd w kierunku Zatoki Kvarner. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

5. dzień
Śniadanie. Czas wolny nad Zatoką Kvarner na plażowanie lub fish picknic- wycieczka pasażerskim statkiem. Kąpiel w morzu, posiłek (ryba z grilla i wino). Malownicze widoki podziwiane z pokładu statku oraz wspaniała atmosfera morskiej przygody będą niezapomnianą pamiątką z wycieczki. Nocleg nad Zatoką Kvarner.

6. dzień
Śniadanie. Przejazd do Jezior Pltvickich w Parku Narodowym Paklenica, a następnie do Zadaru. Krótkie zwiedzanie miasta, w którego historycznym centrum uwagę przyciągają budowle religijne ze wszystkich epok. Łącznie znajduje się tutaj około 30 kościołów, spośród których będziemy mieli okazje podziwiać kościół św. Symeona oraz kościół św. Michała. Następnie zobaczymy Bramę Lądową znajdującą się w południowej części starówki, dawniej była główną bramą miejską, zbudowana w 1543 roku, swą architekturą przypomina łuk triumfalny, na którego środkowym łuku widnieje płaskorzeźba przedstawiająca św. Chryzogona na koniu- herb Zadaru. Następnie obok bramy zobaczymy Plac Pięciu Studni- studnie wybudowane w XV w pozwalały miastu na zaspokojenie zapotrzebowania na wodę w razie oblężenia. Kolejnym punktem jest Wieża Kapitana- pięcioboczna wieża, zbudowana przez Wenecjan w XIII w, obecnie wykorzystywana jako galeria. Ostatnim punktem zwiedzania będzie Plac Narodowy- w średniowieczu główny plac w mieście. Przejazd do Szybenika- położony u ujścia rzeki Krka, jest najmłodszym miastem wybrzeża. W odróżnieniu od innych dalmatyńskich miast, został założony w IX w. przez chorwackich królów. Zobaczymy między innymi znajdującą się w centrum miasta Katedrę św. Jakuba- doskonały przykład przenikania się stylów gotyckiego i romańskiego. Następnie ratusz- duży renesansowy budynek stojący naprzeciw katedry, twierdze Szybeniku: Twierdza św. Michała, nosząca również imię św. Anny, Twierdza św. Mikołaja, Twierdza św. Jana. Ostatnim punktem będzie gotycko-renesansowa świątynia- kościół św. Jana. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w okolicach Szybenika.

7. dzień
Śniadanie. Przejazd do Trogiru zwanego Małą Wenecją- zwiedzanie. Trogir to małe miasteczko i port znajdujące się w zatoce kasztelańskiej, 27 km od Splitu. Trogir położony jest na małej wysepce, pomiędzy wyspą Ciovo a lądem. Trogir to nie tylko piękne plaże zlokalizowane w zatokach Seget i Saldum, ale to również dwa tysiące lat burzliwej historii. Pierwsze wiadomości o Trogirze datują na czas przed Grekami i Rzymianami, którzy rozbudowali miasto. W XII w. Trogir przejęli Chorwaci tworząc wielonarodowościowe, jedno z najpiękniejszych miasto na wybrzeżu Adriatyku. Zwiedzanie rozpoczniemy od Bramy Lądowej zbudowanej ok. 1656 r. w stylu późnorenesansowym do której prowadzi niewielki kamienny most nad Fośą. Następnie katedra św. Wawrzyńca- trzynawowa romańsko- gotycka bazylika, Loggia Miejska- budynek z XV w, w którym niegdyś mieścił się sąd, ratusz- siedziba władz miejskich w XV w., kościół św. Jana Chrzciciela zdobiony średniowiecznymi freskami. Następnie przejazd do Splitu- drugiego co do wielkości miasta Chorwacji, gospodarczego i turystycznego centrum Dalmacji, które jest ważnym ośrodkiem uniwersyteckim i kulturalną kuźnią talentów: muzyków, projektantów mody, malarzy i fotografików. Zwiedzanie rozpoczniemy od Pałacu Dioklecjana- największego i najsłynniejszego zabytku miasta, który dziś istnieje już tylko w szczątkowej formie, przetrwały jedynie: północna brama pałacowa- Złota Brama, westybul, perystyl (obecnie teatr), mauzoleum przebudowane w VIII wieku na katedrę z dzwonnicą (dobudowaną w późniejszym czasie), świątynia Jowisza, przebudowana w VIII wieku na baptysterium i ruiny komnat cesarskich. Kolejnym punktem są mury obronne, jeden z charakterystycznych obiektów Splitu, z których najbardziej imponujące są mury wschodnie częściowo w przedziwny sposób zaadaptowane na cele mieszkalne. Warto zwrócić tutaj uwagę na trzy bramy miejskie: Brama Złota- zwana północną, przez którą prowadził trakt do Salony, Brama Srebrna- wschodnia, bardzo podobna lecz mnie okazała jak poprzednia i Brama Żelazna z romańską wieżą i dzwonnicą, przez która w średniowieczu wiodła najbardziej uczęszczana droga poza mury. Ostatnim punktem zwiedzania będzie ratusz, który pod względem architektonicznym jest najciekawszą ozdobą placu, zbudowany w stylu gotyku weneckiego, w którym dziś mieści się Muzeum Etnograficzne. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Trogiru.

8. dzień
Śniadanie. Przejazd do Dubrownika. Zwiedzanie Dubrownika- miasta zwanego Perła Atlantyku, które jest najpiękniejszym miastem na wybrzeżu chorwackim. Pełen barów, restauracji i kawiarni tętni życiem przez całą dobę. Jego historia sięga VII w. kiedy w tym miejscu powstała słowiańska osada Dubrawa. Dubrownik to miasto zabytków: Pałac Rektorów, Muzeum miejskie, klasztor Franciszkanów, Dominikanów, studnia Onofrio, liczne twierdze, baszty, wieże. Zakwaterowanie w okolicach Neum. Obiadokolacja. Nocleg.

9. dzień
Śniadanie. Przejazd do Zagrzebia na nocleg. Obiadokolacja w hotelu.

10. dzień
Śniadanie. Panoramiczne zwiedzanie Zagrzebia. Przejazd do Budapesztu na nocleg. Obiadokolacja w hotelu.

11. dzień
Śniadanie. Panoramiczne zwiedzanie Budapesztu. Przejazd do Polski. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

Ważne informacje:
1. Orientacyjne koszty obowiązkowego pakietu zwiedzania: ok. 80 €/os. Koszt obowiązkowego pakietu zwiedzania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
2. Dodatkowo płatne imprezy fakultatywne: Fishpicknik ( 3, 4 godziny)- wycieczka statkiem na wyspę, degustacja regionalnej rakii, lunch- 30 €/os.
3. Istnieje możliwość dokupienia w biurze 9 obiadokolacji realizowanych w trakcie zwiedzania.
4. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Kolejność zwiedzania oraz pora posiłków mogą ulec zmianie.
5. Oprócz tras głównych istnieje możliwość wyjazdu z wybranych, dostępnych miast w Polsce, za dopłatą.

Świadczenia w cenie:
10 noclegów w hotelach 2*/3*, pokoje 1 lub 2-osobowe z możliwością dostawki, 10 śniadań, taksa klimatyczna, opieka pilota, przejazd klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie KL, NW i bagażu.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chorwacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej