• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel W drodze na Istrię (wycieczka objazdowa)

Hotel W drodze na Istrię (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chorwacja

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu W drodze na Istrię (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Lublana i Bled w Słowenii - Różne odcienie turkusu - Plitwickie Jeziora - Piękno chorwackich wysp - KRK - UFO na wyspie PAG - Antyczny amfiteatr w Puli - Słoneczny relax na Płw. Istria!

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
We wczesnych godzinach porannych przejazd do urokliwej stolicy Słowenii - Lublany (krótki spacer po mieście). Następnie przejedziemy do miejscowości Bled, położonej nad jeziorem o tej samej nazwie. Bled to jedna z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Słowenii. Gorące źródła, szmaragdowozielona tafla jeziora, kościółek na wyspie oraz średniowieczny zamek dostarczą niezapomnianych widoków. Przy dobrej pogodzie zobaczymy stąd najwyższe szczyty Słowenii Triglav i Stol. Bled był letnią rezydencją jugosłowiańskiej rodziny królewskiej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo na długości 8 km i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Teren ten został ukształtowany przez wodę, która wyrzeźbiła przepiękną dolinę, pełną progów, zapór i innych fantazyjnych kształtów. Największy wodospad Vielki Slap spada z wysokości 78 m. Turkusowa, bardzo przejrzysta woda odkrywa bogactwo ryb jakie się tu znajdują. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Następnie przejazd na wybrzeże i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd (mostem) na wyspę Pag. Proponujemy podziwianie całej gamy krajobrazów, część wyspy to prawie księżycowy obraz nagich gór, druga to piękne plaże (Zrce, Strasko czy Planjka należą do najatrakcyjniejszych nad Adriatykiem), wiecznie zielone drzewa oliwne i pomarańczowe, drzewa laurowe, figi i mnóstwo aromatycznych ziół. Rośliny aromatyczne są podstawą karmienia owiec, stąd właśnie pochodzi słynny paski ser.
Charakterystycznym zjawiskiem dla wyspy są badania UFOlogów nad słynnym paskim trójkątem. Na podstawie badań geologicznych, stwierdzono, że kamienie wewnątrz trójkąta paskiego są jaśniejszego koloru niż kamienie na zewnątrz trójkąta, jak również pod wpływem promieniowania ultrafioletowego emitują czerwone światło. Przejazd do stolicy wyspy, miasta Pag, gdzie zwiedzimy pałac dworski, pałac biskupi i kościół, w którym pomieszano 3 style. Zobaczymy bardzo ciekawe muzeum solarstwa z pokazem odzyskiwania soli. Świetną pamiątką z Pagu są koronki, miejscowe wyroby są porównywane do brukselskich. Powrót do hotelu na nocleg, obiadokolacja.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd (mostem) na Wyspę Krk, największą i najbardziej rozwiniętą wyspę na chorwackim wybrzeżu. Na wyspie zobaczymy dużą różnorodność krajobrazu, od skalistych pustkowi i klifów, po zielone, kwitnące promenady, zatoki ukryte w skale i urocze, małe wioski. Odwiedzimy miasto KRK, którego historia sięga czasów plemion iliryjskich. W programie zwiedzanie między innymi romańskiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz średniowiecznego kasztela rodziny Frankopan. Zwiedzanie zakończy spacer pełnymi klimatu, wąskimi uliczkami miasta. Czas wolny, polecamy skosztowanie wina Vrbnik, chluby wyspy, w jednej z miejscowych winiarni. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6-8
Czas wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych możliwość skorzystania ze zwiedzania Puli (w cenie imprezy, wycieczka odbędzie się przy min. 50% chętnych) oraz wycieczek fakultatywnych (za dopłatą) np. Rovinj. Pula: Po śniadaniu wyjazd do Puli. Zwiedzanie amfiteatru z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie. Ponadto zobaczymy antyczny Łuk Triumfalny Sergiusza, świątynię Augusta, Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII wieku. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Zagrzebia. Zwiedzanie starego miasta (Gornji Grad i Kapitol), katedra Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, budynki Parlamentu, kościół św. Marka, wieża Lotrszczak, Brama Kamienna z cudownym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Wyjazd do Polski. Nocny przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy.

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00).

Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 3000 km (liczone od granic Polski).

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu!

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele**/*** (4 noclegi) - w północnej części Chorwacji, w miejscowościach nadmorskich (okolice Karlobagu, Crikvenicy lub Rijeki). W niektórych terminach jeden z noclegów może być w Słowenii lub w centralnej części Istrii, wtedy gwarantujemy basen.
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i WC.
Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar.
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (najczęściej bufet, rzadziej serwowane, w zależności od hotelu).

Hotele **/ *** (3 noclegi) - położone na Płw. Istria. Wszystkie hotele znajdują się nad morzem, w maksymalnej odległości 500 m od morza.
Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV. Większość pokoi posiada balkon.
Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen.
Wyżywienie: śniadania typu bufet i obiadokolacje (wybór z 2 zestawów lub bufet w zależności od hotelu).

Naszym zdaniem: świetna lokalizacja hotelu nad morzem daje doskonałe miejsce wypadowe na wycieczki, a jednocześnie możliwość relaksu po zwiedzaniu.
Kategoria lokalna: **/***

Cena obejmuje
przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje
kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, opłaty klimatycznej ok. 1 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt biletów wstępu (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimat.) - 90 EUR.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chorwacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej