• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Chorwacja + Macedonia + Czarnogóra + Serbia - Bałkany 4 żywioły (wycieczka objazdowa)

Hotel Chorwacja + Macedonia + Czarnogóra + Serbia - Bałkany 4 żywioły (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chorwacja

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Chorwacja + Macedonia + Czarnogóra + Serbia - Bałkany 4 żywioły (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Trekking w górach „Przeklętych” • Theth i tradycja vendetty • zdobywanie twierdzy Rozafy w Szkodrze • Wspólna zabawa przy ognisku • uczta dla zmysłów – zabawa i gotowanie z widokiem na jezioro Ochrydzkie • paralotnia – ekstremalna dawka adrenaliny • niedźwiedzie w Kosowie • rafting na Tarze i najgłębszy wąwóz Europy • kajakiem po Boce Kotorskiej

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Podgoricy samolotem czarterowym. Po przylocie transfer do hotelu w Albanii. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zaczynamy naszą przygodę wsiadając do jeepów. Celem jest Theth – niewielka, piękna osada, zagubiona pośród dzikich i niedostępnych gór Północnoalbańskich, pasma górskiego stanowiącego część gór Dynarskich i zwanego też górami Przeklętymi . Czas w tym miejscu się zatrzymał, wraz z nim pozostały tradycje, wspaniali ludzie, natura i niesamowite widoki. Trasa wiedzie drogą asfaltową, ale w miarę wspinania się masyw górski zmienia się w trakt o nawierzchni szutrowej i kamienistej przeznaczony dla aut 4x4. Z Thethu udamy się na łatwy trekking przez wieś, malowniczą trasą do wodospadu (ok, 1,5 h). Odwiedzimy symbol Thehtu – tzw., kulę – kamienną wieżę, gdzie według tradycji ukrywali się mężczyźni w czasie trwania vendetty czyli krwawej zemsty. Tam powita nas przedstawiciel rodziny, do której wieża należy od pokoleń. Po zwiedzaniu lunch w cenie (sałatka, wołowina lub kurczak, deser, woda)i czas wolny na samodzielne odkrywanie uroków okolicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Szkodry, stolicy regionu północnej Albanii, miasta o długiej historii, która emanuje współcześnie różnorodnością architektoniczną i kulturową. W centrum czeka na nas malownicza miejska promenada pełna lokalnych kafejek, w których albańscy mężczyźni popijają mocną poranną kawę. Spacerując po odrestaurowanym śródmieściu zobaczymy katolicką katedrę oraz tzw. Wielki Meczet – główną świątynię muzułmańską znajdującej się w mieście. Po krótkim czasie wolnym udamy się na wznoszące się nad miastem wzgórze, i znajdującą się tam twierdzę Rozafy. Zdobędziemy fortyfikacje w ciągu ok, 20 minut marszu, a nagrodą za wysiłek będzie widoczna z murów piękna panorama miasta i jeziora Szkoderskiego – największego jeziora na Bałkanach. Następnie przejazd do macedońskiego Ochrydu, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzając to wyjątkowo położone miasto – kaskadowo na wzgórzu, a jednocześnie przytulone do jeziora Ochrydzkiego – odwiedzimy cerkiew św. Perivlepty, antyczny teatr, oraz cerkiew św. Jovana Kaneo – najbardziej malowniczy punkt miasta. Stamtąd małymi łódeczkami przepłyniemy do centrum miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Kolacja we własnym zakresie lub dla chętnych kolacja przy ognisku ( cena, ok 30 euro, min, 10 osób)

Dzień 4
Ten dzień będzie pełen różnorodnych wrażeń – wszystkie zmysły w gotowości! Po śniadaniu z niedalekiej wsi Elszani rozpoczniemy przyjemny ok godzinny trekking po ścieżkach Parku Narodowego Galicica, dla chętnych możliwość pokonania części tego dystansu na osiołkach (dodatkowo płatne), z których wieś Elszani słynie – każdy gospodarz ma przynajmniej jednego!
Następnie gospodarze zaproszą nas do wspólnego przygotowywania lokalnych potraw macedońskich w tradycyjny sposób: mešano meso, lokalne pity, sałatki etc. Nie zabraknie lokalnej rakij i wina! Wspólnie przyrządzony posiłek zjemy na zielonym tarasie z widokiem na malowniczo położoną na wzgórzu wieś i jezioro Ochrydzkie, pośród mieszających się odgłosów natury i kapeli przygrywającej skoczny macedoński folklor. Dla chętnych możliwość przyodziania się w ręcznie robione stroje macedońskie!
Po południu powrót do hotelu, czas wolny lub dla miłośników adrenaliny proponujemy niezwykle widokowe loty paralotnią w tandemie – ze wzgórz Parku Narodowego Galicica nad Jeziorem Ochrydzkim (dodatkowo płatne ok, 50 euro). Loty są dozwolone dla osób od 5 roku życia. Loty w tandemie nie wymagają specjalnego przygotowania, tylko stosowanie się do zaleceń instruktora, z którym lecimy. Należy być odpowiednio ubranym – długie spodnie, bluza, buty trzymające się stopy. Kolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do Kanionu Matka - najpiękniejszego w Macedonii, utworzonego na rzece Treska w pobliżu stolicy Skopje. Rejs łódkami, zwiedzanie jaskini oraz dla chętnych cerkwi św. Mikołaja z XIII w. Przejazd do Kosowa, FOUR PAWS to międzynarodowa organizacja, która od ponad 20 lat walczy o prawa zwierząt, które z różnych powodów zostały im odebranie. W Kosowe chronią niedźwiedzie! Prishtina Bear Sanctuary to miejsce, gdzie kilkanaście niedźwiedzi odnalazło spokój i normalne warunki do tego by cieszyć się życiem. Obserwując zwierzęta widać, ze czują się świetnie, bo doskonale się bawią! Teren rezerwatu otacza półtorakilometrowa ścieżka, która pokonamy, każdy w swoim tempie, podziwiając i obserwując zwierzęta z bliska. Kolacja i nocleg w Prisztinie.

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu przenosimy się do Czarnogóry. Tam na terenie rezerwatu biosfery rzeka Tara tworzy przełom płynąc wąską i głęboką doliną. Jest to najgłębszy w Europie i jeden z najgłębszych na świecie kanion. Jest też wyjątkowo malowniczy. Będziemy mieli okazje oglądać go zarówno z góry – z mostu (dla chętnych możliwość skorzystania z kolejki tyrolskiej (zjazd na linie w uprzęży)– dodatkowo płatne ok 15 euro), który łączy dwie ściany wąwozu, jak i z poziomu wody. Tutaj czeka na nas przyjemna dawka adrenaliny – rafting na rzece Tara (12 km)! . W programie trekking wzdłuż potoku Ljuticy, lewego dopływu Tary. Jest on wpisany do Księgi Rekordów Guinessa w dwóch kategoriach jako najsilniejsze źródło w Europie (1000 litrów na sekundę) oraz najkrótsza rzeka Europy o długości zaledwie 170 metrów. Ponadto zwiedzanie monastyru św. Michała Archanioła z XIII wieku oraz możliwość kąpieli w zielonych wirach, tzw. rajskich ogrodach. Lunch w cenie. Przejazd na wybrzeże. Późna kolacja, nocleg.

Dzień 7
Wypoczynek nad morzem lub dla chętnych fakultatywnie zwiedzanie Czarnogóry. W programie zwiedzanie Kotoru, czarnogórskiej perły z listy UNESCO. To portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu górskiego Lovćen. Krajobraz tej części wybrzeża porównywany jest z norweskimi fiordami. W programie m.in. Katedra św. Trifuna i symbol miasta - wieża zegarowa z XVI w. W czasie wolnym dla chętnych możliwość zdobycia murów kotorskich o długości 4,5 km, położonych na Samotnym Wzgórzu o wysokości 260 m. n. p. m (dodatkowo płatne). Zwiedzimy także Perast - wizyta na wyspie Matki Bożej ze Skały, gdzie zobaczymy barokowe sanktuarium i cudowne widoki na Bokę Kotorską. Przepłyniemy tam samodzielnie kajakami lub motorowymi łódkami (do wyboru). Słynnymi kotorskimi agrafkami – drogą wijąca się licznymi zakrętami -dojedziemy do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej w podnóża masywu Lovćen, miejsca narodzin przedstawicieli dynastii Petrowićów, skosztujemy tam ser i suszoną szynkę, z której wioska słynie.(cena wycieczki ok 39 euro). Powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 8
Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu, transfer:
- dla Klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu, a 15 dnia wylot do Polski,
- dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Prosimy o zabranie sportowych ubrań do aktywności terenowych, butów do wody oraz latarek. Podczas raftingu sprzęt i wyposażenie jest w cenie.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele **/*** - położone są z reguły poza centrami miast, niektóre nad morzem lub jeziorem, część hoteli z basenem, (7 noclegów).
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc
Do dyspozycji gości: w hotelu recepcja, restauracja i bar
Wyżywienie: śniadania kontynentalne, wzmocnione. obiadokolacje (najczęściej bufet, rzadziej serwowane, w zależności od hotelu)
Kategoria lokalna: B, C

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Czarnogórze lub Chorwacji w wybranym przez Państwa hotelu.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Podgoricy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, - ok. 198 EUR. Dodatkowa opłata, taksa klimatyczna - ok. 1 EUR/dzień/os.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chorwacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej